Заміна термостата на двигуні Z18XE Opel Zafira A, Vectra, Astra, Corsa C, Meriva A

На можливу несправність термостата вказує:

 1. Тривалий прогрів двигуна до робочої температури в 90 ° C.
 2. Перегрів двигуна вище 90 ° C.

Для визначення несправності термостата потрібно завести холодний двигун і поспостерігати за патрубком, який йде на радіатор.

При прогріванні двигуна Z18XE Opel Zafira A даний патрубок повинен залишатися холодним, і тільки після досягнення температури в 85-90 ° C нагріватися. Тобто при досягненні робочої температури термостат відкривається, і охолоджуюча рідина починає циркулювати через радіатор охолодження. А цього не відбувається. Що вказує на його несправність.

Термостат складається з корпусу, датчика температури і елемента, який при робочій температурі двигуна відкривається.термостат на Опель Зафіра А

Який термостат ставити?

Оригінальний номер термостата: GM 90536262. Рекомендуються до придбання:

 • Behr TI 592 (він же встановлювався на конвеєрі)
 • Mahle Original TI 592 (в коробці лежить той же Behr)

Термостат Опель в зборі з датчиками і корпусом

Можна замінити тільки внутрішній елемент, але в корпусі термостата в більшості випадків є "вироблення", і коректна робота термостата в даному випадку не гарантується.

Як поміняти термостат

Порядок заміни термостата на двигуні Opel Zafira A 1,8 л. наступний:

 1. Знімаємо мінусову клему з акумулятора.
 2. Знімаємо декоративну кришку двигуна, відкрутивши два гвинти TORX Т30 і маслозаливную кришку.
 3. Надягаємо відповідний шланг на штуцер зливного крана (з червоною ручкою) радіатора охолодження і зливаємо мінімум 3 літри рідини, що охолоджує.
 4. Від'єднуємо проводку з роз'ємом з датчика температури охолоджуючої рідини.
 5. Знімаємо патрубки охолодження, попередньо знявши пружинні хомути. Треба бути обережним, так як невелика кількість охолоджуючої рідини з патрубків може пролитися.
 6. Відкручуємо два болти TORX Е8 і знімаємо термостат. Треба бути обережним, так як невелика кількість охолоджуючої рідини може пролитися.Заміна термостата Опель Зафіра А
 7. Збираємо все в зворотній послідовності. Заливаємо охолоджуючу рідину до необхідного рівня. Через нетривалий час потрібно перевірити рівень охолоджувальної рідини і якщо потрібно долити.

Аналогічно проводяться роботи по заміні термостата на двигуні Z18XE інших автомобілів концерну General Motors: Opel Vectra B, Opel Vectra C, Opel Astra G, Opel Astra H, Opel Corsa C, Opel Meriva A, Opel Signum, Opel Tigra, Chevrolet Niva і інші.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found