Які стійки вибрати для УАЗ Патріот?

Амортизатори для УАЗ Патріот 1 покоління (3163) застосовуються газо-масляні телескопічні двосторонньої дії. Також можуть встановлюватися, як на передню, так і на задню підвіску, гідропневматичні амортизатори (АДС).

Підвіска автомобілів УАЗ Патріот обладнана амортизаторами, а не стійками як багато власників вважають, причому на передній підвісці вони ставляться разом з пружинами, а на задній підвісці разом з ресорами. Стійки ж, є посилений амортизатор зі сталевою пластиною, яка фіксує нижню частину пружини.

Виробляються амортизатори на Санкт-Петербурзькому заводі «Плаза». Оригінали даних запчастин підходять до таких моделей авто як: UAZ Patriot, UAZ Hunter, УАЗ 469. Крім оригіналу, великою популярністю користуються амортизатори фірми Hola і Trialli які роблять газові та масляні амортизатори як на передню, так і задню вісь.

Передні амортизатори для УАЗ Патріот

Спереду на позашляховику «Патріот» використовується підвіска залежного типу з застосуванням телескопічних газо-масляних амортизаторів, а не посилених стійок, оскільки це забезпечує незалежність деталей підвіски один від одного. Це також сприятливо позначається на ремонтопридатності підвіски, дозволяючи робити заміну стійок, не розбираючи конструкцію повністю, причому амортизатор, як на ліву, так і на праву стійку має єдиний оригінальний номер. У таблиці є інформація про оригінальні номерах передніх амортизаторів і їх розмірах.

Артикул Тип підвіски Діаметр штока, мм Діаметр корпусу, мм Довжина в стислому стані, мм Робочий хід штока, мм
Оригінальні номери і розміри передніх амортизаторів УАЗ Патріот
31622905404 з нижнім шарніром 15 51 300 170
316200290500611 гідропневматичний

Аналоги передніх амортизаторів на УАЗ Патріот

В якості заміни оригіналу є тільки дві альтернативи - Хола Тріаллі. Стійки Hola масляні йдуть серії CFD, які максимально адаптовані до умов експлуатації на російських дорогах. Щоб знайти потрібний номер, скористайтеся таблицею.

Аналоги передніх амортизаторів УАЗ Патріот
Виробник Артикул Ціна, руб.
Hola SH10002 масло

SH20002G газ

1400

1370

Trialli AH03007 масло

AG03007 газ

1095

1105

Амортизатор Trialli AH03007

Амортизатор Trialli AH03007

Амортизатор Hola SH10002

Амортизатор Hola SH10002

Задні амортизатори для УАЗ Патріот (3163)

Задня підвіска грунтується на двох напівеліптичних трехлістових поздовжніх ресорах. Для проходження бездоріжжя крім стандартної підвіски потрібна більш м'яка з високим кліренсом, а на трасі бажано, щоб підвіска поводилася по жорсткіше, для цього, як правило, на задню вісь встановлюють пневмоподвеску (оригінальний номер 3159-2915006-01). Амортизатори підвіски, розташовані з зовнішньої сторони рами, є гідропневматичними, вони відіграють допоміжну роль, беручи на себе частину навантаження і регулюючи кліренс.Параметри оригінальних задніх амортизаторів УАЗа 3163 представлені в таблиці:

Артикул Тип підвіски Діаметр штока, мм Діаметр корпусу, мм Довжина в стислому стані, мм Робочий хід штока, мм
Оригінальні номери і розміри задніх амортизаторів УАЗ Патріот
31592915404 з нижнім шарніром 15 51 350 200
3159291500601 гідропневматичний

Аналоги задніх амортизаторів на УАЗ 3163 (Патріот)

Крім перевірених торгових марок таких як Hola, Trialli, багато автолюбителів встановлюють перероблені вітчизняні газелевской виробництва СААЗ, незважаючи, що сам шток на 10 мм довшим штока оригіналу. В цілому, навіть за умови повного стиснення підвіски, пробою амортизатора не відбудеться, тому що газелевской амортизатор довше Патріотовского на 25-30 мм, Нижче в таблиці наведені оригінальні номери задніх амортизаторів УАЗ 3163.

Аналоги задніх амортизаторів УАЗ Патріот
Виробник Артикул Ціна, руб.
Hola SH30002 масло

SH40002G газ

1315

1310

Trialli AH03508 масло

AG03508 газ

1010

1175

Амортизатор Trialli AH03508

Амортизатор Trialli AH03508

Амортизатор UAZ 31592915404

Амортизатор UAZ 31592915404

Які стійки вибрати для УАЗ Патріот?

Як правило, власники Патріота не надто задоволені якістю штатних амортизаторів і часто змінюють штатні на аналог практично відразу після придбання автомобіля. З цієї причини вибір на оригінальні стійки падає рідко. Серед фірм-виробників великою популярністю і високим рейтингом користуються масляні стійки фірми Hola.

Наступним за популярністю серед патріводов є амортизатори від ГАЗ-53, що дозволяють досягти таких цілей як:

  • плавність ходу авто не гірше ніж на імпортних аналогах;
  • підвищити чутливість авто до управління;
  • при різкому гальмуванні забезпечити відсутність зміщення кузова в ліву чи праву сторону;
  • відсутність кренів при різких маневрах або поворотах.

Доступний і володіє непоганими параметрами для заміни є ще і амортизатор виробництва «РІФ». Він виконаний з високоякісної сталі, має спеціальний резервуар для охолодження масла, а також шток, товщина якого становить 18 мм. Це дозволяє забезпечити величезний запас міцності для такого виробу, який не боїться впливів агресивних середовищ і великих нагрузок.К амортизаторам дорогий цінової категорії для УАЗ Патріот можна віднести торгову марку «Ранчо». У серіях (900), що випуску дорожче передбачено регулювання перепускних клапанов.Однім з дорогих варіантів є «Каяба», що відрізняються надійністю і довговічністю. Єдиним недоліком Каяби для позашляховика є те, що діаметр втулок розрахований на болт М16, а кронштейн Аморта становить М12, тому в процесі установки буде потрібно виточити втулки-проставки,щоб встановити ці вироби на авто. Іноді встановлюють амортизатори виробництва Плаза. Це бюджетний варіант, який виробляється в Росії (м.Санкт-Петербург). Основним недоліком таких амортизаторів є надзвичайна жорсткість. Тому не всі автовласники вирішуються міняти амортизатори на дані запчасті.Кроме цього, часто власники авто модернізують підвіску (встановлюють посилені мости, змінюють ресори задні на пружини, збільшують кліренс). А також замінюють стійки, на більш досконалу імпортну або вітчизняну модель, підбираючи стійки від інших автомобілів, які максимально підходять розмірами з роднимі.Так, штатний передній амортизатор має розміри, близькі до розмірів деталей, призначених для наступних імпортних машин: Toyota Land Cruiser, Toyota 4Runner. Задні ж можна вибрати серед запчастин від: Toyota Hilux,Toyota Dyna, Nissan Terrano.

Коли міняти стійки на УАЗ Патріот?

Як стверджують власники позашляховиків Патріот, термін служби встановлених на заводі штатних амортизаторів недовгий. Спочатку прекрасно збалансована підвіска з часом втрачає свої характеристик, плавний рух автомобіля перетворюється в стрибкоподібне і смикати. Тому часто штатні стійки змінюються практично відразу. Хоча виробник дає гарантію на амортизатори і гумові елементи підвіски на термін до 50 тис.км, або 12 міс.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found