Регулювання клапанів ВАЗ 2114 своїми руками. Порядок роботи, зазори, як встановити

Всі автомобілі ВАЗ, оснащені восьмиклапанним моторами потребують періодичної регулювання теплових зазорів газорозподільного механізму. Тому якщо у ВАЗ 2114 8 клапанний, то також кожні 20-30 тис. Км, а то й частіше, слід перевіряти зазори на клапанах і при необхідності перенастроювати. А ось на инжекторном на ВАЗ 2114 16 кл. справи йдуть інакше.

Вартість регулювання клапанів на ВАЗ 2114 становить близько 1000 рублів, але ці гроші можна заощадити, зайнявшись налаштуванням самостійно. Вам буде потрібно невелике пристосування, набір щупів і шайб для регулювання правильної товщини.

Регулювання клапанів на ВАЗ 2114

зміст:

 • Симптоми порушення роботи клапанів
 • періодичність процедури
 • Для чого потрібно регулювати
 • Що потрібно щоб виставити правильний зазор
 • Як перевірити зазори клапанів
 • Порядок і інструкція установки зазорів
 • Поширені запитання

Симптоми неврегульованою клапанів ВАЗ 2114

Ознаки неврегульованою клапанів на ВАЗ 2114

Для того щоб зрозуміти, що клапана потрібно регулювати необхідно знати основні ознаки порушеною роботи ГРМ. Симптоми неврегульованою клапанів ВАЗ 2114 зазвичай такі:

 • Дзвенить ГРМ. Якщо при запуску холодного двигуна в області ГБЦ лунає виразний металевий цокіт, стихаючий в міру прогріву - це явна ознака надмірно великих зазорів. У разі, якщо компресія на одному або декількох циліндрах занадто низька (менше 10 атмосфер) - це також може бути симптомом лопнула пружини штовхача, прогара клапана або його сідла. В такому випадку регулювання клапанів 2114 вже нічого не дасть: потрібно ремонтувати ГБЦ.
 • Мотор троит. Нерівномірне робота ДВС, його тряска, періодичний «відвал» циліндра і перегрів можуть свідчити про затиснутому клапані (його зазор занадто малий або взагалі «пішов»). Відрізнити затиснутий клапан від серйозної поломки можна по компресії: якщо вона становить 6-10 атмосфер - є шанси, що регулювання допоможе, якщо менше - потрібно розбирати двигун.
 • Стріляє в вихлопну. Постріли у вихлопній трубі, особливо при різкому скиданні газу, іноді свідчать про затиснутому клапані, який не може нормально закриватися. Врахуйте що характерні симптоми неправильних зазорів можуть бути викликані поганим паливом, що має ОЧ нижче 92. Тому спочатку можна спробувати змінити заправку і залити 95-й. Якщо симптоми пішли - можна їздити далі, не чіпаючи ГРМ.Еслі заправка якісним бензином не допомогла, необхідно зайнятися виміром теплових зазорів і регулюванням зазорів. Як визначити, що у вас занадто відпущений або затиснутий клапан, що робити після діагностики - знайдете в статті нижче.

Періодичність регулювання клапанів на ВАЗ-2114

Подібні ознаки, за умови відсутності інших несправностей будуть поступово з'являтися як раз таки ближче до 30 тис. Км. Розкид кілометражу, при якому потрібно регулювання клапанів ВАЗ 2114 буде залежати від 4 основних чинників:

 • використовуваного палива (газ або бензин, його октанове число);
 • загального стану ГБЦ (нова, откапіталенная, стара);
 • режиму їзди (повільно по місту, пробки, або швидко по трасі);
 • теплових навантажень на мотор.

Щоб не дотягувати до збоїв в роботі двигуна варто орієнтуватися на цифри в 10-15 тисяч кілометрів , з огляду на при цьому його роботу на слух.

Після капремонту або заміни ГБЦ слід відрегулювати клапана повторно через 1000 км пробігу (після обкатки). Потім інтервал потрібно збільшити до звичайних 20-30 тисяч.

Якщо двигун працює на пропан-бутан , особливо якщо не використовується двухрежимная прошивка ЕБУ або варіатор УОЗ, то клапана доводиться налаштовувати значно частіше - кожні 10000 км . Пов'язано це з тим, що в таких випадках ГБЦ гріється сильніше і зазори збиваються швидше.

Дуже часто потрібно регулювання клапанів після перегріву двигуна, так як при підвищених температурах можуть:

 • сідла - піти;
 • поверхню шайби або распредвала - надто «притертися»;
 • клапана - сісти глибше в сідлах через підробітки.

Визначити, через скільки регулюють клапана ВАЗ 2114 конкретно у вашому випадку, можна і самостійно за інструкціями, описаним нижче. Якщо виникають питання, що таке регулювання клапанів ваз 2114, для чого вона потрібна і як її зробити - це керівництво дасть вичерпні відповіді на них.

Цей матеріал стосується тільки ВАЗ 2114 (і інших машин ВАЗ), оснащених 8-клапанними двигунами 2111, 21114 та 11183. Модифікації, обладнані 16-клапанними ДВС 2112х ( «шеснарь»), мають гидрокомпенсатори і не потребують періодичної регулювання теплових зазорів!

Для чого потрібна регулювання клапанів?

Можна скласти довгий список того, на що впливає регулювання клапанів ВАЗ 2114, але основними пунктами цього переліку є:

 • рівномірність роботи мотора;
 • термін служби елементів ГРМ;
 • витрати палива;
 • тяга і прийомистість ДВС.

Навіть якщо не врахувати, що ще не настроєних зазори скорочують ресурс движка (а це головне), після настройки він елементарно починає працювати рівніше і їсти трохи менше палива. Так що по цих аргументах не складно зрозуміти що дає регулювання.

Що потрібно для регулювання теплових зазорів?

Для того, щоб виставити теплові зазори, вам знадобляться шайби для регулювання клапанів ВАЗ 2114, вимірювальні щупи, а також кілька пристосувань, що спрощують задачу.

Який інструмент потрібен для регулювання зазорів ВАЗ 2114:

Вимірювання товщини зазору і установка регулювальних шайб

 • викрутка хрестова (для патрубків);
 • гайковий ключ на 10 (для кришки, щитка ременя і планки натяжителя троса дроселя);
 • набір для регулювання клапанів ВАЗ 2114 ( «ікло» і упор);
 • прокладка клапанної кришки ГБЦ (каталожні номери 2108-1003270-01, 2108-1003270-10, 2108-1003270-11, ціна близько 100-200 рублів);
 • віяловий набір щупів від 0,05 до 1 мм з кроком 0,05 мм;
 • шприц для відсмоктування масла з ГБЦ.

Пристосування для регулювання клапанів ВАЗ 2114 являє собою трубку з отворами по краях, на яку надітий рухливий «ікло». З його допомогою виробляється віджимання клапана для доступу до шайбі. Другий необхідний інструмент для регулювання клапанів ВАЗ 2114 - фіксатори у вигляді молоточка, які блокують в вичавленому положенні стаканчик штовхача. Зазвичай ці пристосування продаються комплектом, їх ціна - близько 200-400 рублів.

Які шайби купити для регулювання

Купивши інструмент для виставлення теплових зазорів на ВАЗ 2114, потрібно також придбати шайби. Вони продаються як комплектом (але знайти складно), так і поштучно. Якщо даних про використовувані зараз шайбах немає, купувати їх потрібно після виміру зазорів і вимірювання товщини нинішніх шайб.

Регулювальні шайби універсальні для всіх восьмиклапанним моторів ВАЗ передньопривідного сімейства. Їх каталожний номер - 21080-1007056-ХХ, де ХХ - число, яке залежить від товщини виробу. Такі шайби використовуються на всіх ладах з «восьміклопом», починаючи 2108 і закінчуючи грантів.

Оригінальний комплект шайб для ВАЗ 2114 (3-4,5 мм)

Існує два види шайб для регулювання клапанів ВАЗ: «оригінал» і «кооператив». Перші - це заводські вироби, що поставляються на конвеєр, другі - виробляються сторонніми фірмами. Відрізнити їх можна за шрифтом, яким нанесено маркування:

 • оригінал (ціна - близько 150-200 рублів за штуку) - використовуються прямокутні сегментні цифри, як на дисплеї електронного годинника і інших приладів;
 • кооператив (ціна - до 100 рублів) - звичайні друковані або прописні цифри, не розділені на сегменти.

Якщо вам потрібна регулювання клапанів ВАЗ 2114 8 клапанів, категорично рекомендуємо знайти саме оригінальні шайби з сегментними прямокутними цифрами. Їх розмір гарантовано відповідає маркуванню, а твердість забезпечує тривалий термін служби.

«Кооперативні» вироби (з «округлими» цифрами) відрізняються вкрай нестабільною якістю. Нерідко такі шайби ходять лише по 4-5 тис. Км. Так, з досвіду виконання подібної роботи на ВАЗ 21099, застосована шайба з комплекту "кооперативні" прийшла в повну непридатність вже через 4000 км. Мотор дзвенів і нестабільно працював, а її вироблення була помітна неозброєним оком. Довго їздити з такою шайбою небезпечно для мотора, який можуть зіпсувати невідрегульовані клапана: симптоми ВАЗ 2114 будуть посилюватися, і в підсумку кулачок-ексцентрик розподільного притреться сильніше дозволеного.

Перевірка теплових зазорів на клапанах ВАЗ 2114

Перевірка і настройка зазорів клапанів ВАЗ 2114: відео

Щоб правильно виміряти теплові зазори в газорозподільному механізмі ВАЗ 2114, вам будуть потрібні:

 • викрутка, щоб зняти патрубки;
 • ключ на 10 для зняття кришок ГБЦ і ременя;
 • схема регулювання клапанів ВАЗ 2114;
 • набір щупів від 0,05 до 1 мм (з кроком 0,05 мм), щоб виміряти зазори клапанів на ВАЗ 2114;
 • пристосування для регулювання, щоб витягти рідні шайби;
 • мікрометр для вимірювання реальної товщини шайб;
 • пінцет з гострими кінцями для вилучення шайб.

Пристосування для регулювання, яке фіксується над клапанами

Правильне регулювання клапанів ВАЗ 2114 можлива і без використання мікрометра, але в такому випадку вам знадобиться купити нові шайби з запасом в обидві сторони. Тобто, якщо потрібно шайба на 3,1 мм - варто купити і 3,05 і 3,15, а ще краще - також 3,0 і 3,2. Це необхідно для того, щоб якщо фактичний розмір старої шайби не відповідає маркуванню - можна було отримати правильний зазор шляхом підбору і вимірів щупами.

Якщо на старих шайбах маркування стерта - без мікрометра обійтися складніше. Його можна замінити штангенциркулем, але, знову ж таки, потрібен запас шайб. Так як цей вимірювальний прилад має відносно низьку точність (+ -0,1 мм), вам знадобиться великий запас шайб від виміряного як в плюс, так і в мінус. Тобто, якщо штангенциркуль показав розмір старої 3,3 мм, а за розрахунками для правильного зазору треба 3,4 мм - бажано закупитися всіма розмірами від 3,1 до 3,6 мм.

Зазори клапанів ВАЗ 2114 8 клапанів - 0,35 мм ± 0,5 мм для випускних і 0,2 мм ± 0,5 мм для впускних.

Авто ВАЗ, випущені після 2011 року (мотор 11186) мають збільшені на 0,5 мм зазори, що викликано іншим складом матеріалу клапанний сідел. На 2114 (та інші Самари) такі движки серійно не ставилися, але враховуйте даний момент, якщо на машині змінювався мотор.

Перед тим, як відрегулювати клапана ВАЗ 2114 інжектор (карбюраторні «четиркі» серійно не випускалися), потрібно остудити або прогріти мотор приблизно до 20 градусів. Це важливо, тому що на гарячому моторі (близько 90 градусів) зазори будуть нульовими, а на переохолодженому - занадто великими, і правильно заміряти їх не вийде!

При перевірці використовуйте порядок дій і необхідні інструменти для регулювання як буде написано нижче.

Як виміряти зазори клапанів

Процес виміру зазорів і регулювання клапанів на 8-клапанних моторах ВАЗ

Для того, щоб виміряти зазори клапанів дійте за таким планом:

 1. Встановіть авто на рівну площадку.
 2. Поддомкратьте праве переднє колесо і включіть 3 або 4 передачу.
 3. Відкрийте капот.
 4. Зніміть кришку ременя ГРМ, використовуючи ключ на 10.
 5. Від'єднайте від клапанної кришки патрубки вентиляції картерних газів, послабивши їх хомути викруткою.
 6. Зніміть клапанну кришку, використовуючи ключ на 10. Якщо зняти її заважає кронштейн-натягувач троса газу - зніміть його, використовуючи той же ключ.
 7. Провертаючи поддомкраченное колесо, вирівняйте мітку на шківі распредвала з виступом на блоці.
 8. Розмітьте шків, нанесіть три додаткові мітки через кожні 90 градусів. Нанести їх можна маркером або кернів, а для розмітки використовувати лінійку-кутник, прикладаючи її збоку шківа так, щоб вона проходила через центр вала.
 9. Відкачати масло з западин ГБЦ біля колодязів, використовуючи шприц, і злийте його в масляні канали.
 10. Встановіть пристосування для заміни шайб на шпильки кріплення кришки, щоб при натисканні на важіль його ікло заходив між шайбою клапана і ексцентриком распредвала.

Коли підготовчі роботи проведені, можна доставити вимірювальний інструмент (мікрометр, щуп), пінцет, і робити безпосередньо виміри. Також буде потрібно таблиця регулювання клапанів ВАЗ 2114, що регламентує черговість вимірювань.

Порядок роботи клапанів ВАЗ 2114, якщо вважати з боку ременя, незалежно від версії мотора, такий:

 • 1 випускний;
 • 2 впускний;
 • 3 впускний;
 • 4 випускний;
 • 5 випускний;
 • 6 впускний;
 • 7 впускний;
 • 8 випускний.
Відрізнити випускні клапана можна і візуально: до них ззаду підходять патрубки випускного колектора, зробленого з чорного металу (впускний колектор виконаний з алюмінієвого сплаву).

Щоб виміряти зазор, використовуйте віялові щупи, просовуючи їх між кулачком распредвала і шайбою. Починаючи з тонкого щупа, перебирайте їх в сторону збільшення. Розмір щупа, який проходить «в натяг» (наступний за розміром вже не пролазить), і буде розміром зазору обраного клапана. Записуйте отримане значення для кожного клапана на листок. Таблиця регулювання клапанів повинна мати приблизно такий вигляд:

1 Циліндр 2 Циліндр 3 Циліндр 4 Циліндр
клапан 1 2 3 4 5 6 7 8
призначення випуск впуск впуск випуск випуск впуск впуск випуск
норма 0,35 0,2 0,2 0,35 0,35 0,2 0,2 0,35
Проміжок 0,27 0,17 0,13 0,33 0,33 0,13 0,13 0,27
шайба 3,6 3,88 3,7 3,6 3,75 3,62 3,69 3,7
результат розрахунку 3,52 3,85 3,63 3,58 3,73 3,55 3,62 3,62
Нова шайба 3,5 3,8 3,6 3,57 3,7 3,55 3,6 3,62
результат 0,02 0,05 0,03 0,01 0,03 0 0,02 0
зазор після 0,35 0,21 0,2 0,35 0,35 0,2 ~ 0,19 0,35
встановлені шайби 350 zip 380 zip 360 завод 357 370 завод 355 zip 360 завод 362 завод
Догляд до регулювання 0,08 0,03 0,07 0,02 0,02 0,07 0,07 0,08

Порядок клапанів ВАЗ 2114 в ході вимірів буде таким:

 1. Проверните колесо вперед, щоб заводська мітка на шківі розподільного випередила мітку-виступ на блоці на 2-3 зуба. У такому положенні виміряйте зазор 1-го (випускного) і 3-го (впускного) клапана.
 2. Проверните шків на 90 градусів, провертаючи колесо вперед, щоб нанесена вами раніше наступна мітка випередила на 2-3 зуба виступ блоку. Виміряйте зазори 2-го (впускного) і 5-го (випускного) клапана.
 3. Проверните шків вперед ще на 90 градусів, випередивши наступну позначку. Виміряйте зазори 6-го (впускний) і 8-го (випускний) клапанів.
 4. Ще раз проверніть шків на 90 градусів вперед, щоб третя нанесена вами мітка на 2-3 зуба випередила мітку блоку. Заміряйте зазори 4-го (випускний) і 7-го (впускний) клапана.
Провертати мотор можна тільки вперед і тільки за колесо або за шків коленвала (але до нього незручно підлазити). Не можна крутити двигун назад або обертати його за шків распредвала, так як при цьому може проскочити ремінь ГРМ!

Якщо вам невідомі розміри використовуваних шайб, після вимірювання кожного зазору потрібно дізнатися їх. Для цього потрібно по черзі витягувати шайби і записувати їх номери, нумерація клапанів ВАЗ 2114 при цьому така, як зазначено вище:

 1. Провернути колодязь шайби так, щоб виріз в ньому дивився вперед. Через цей виріз витягується пінцетом шайба.
 2. Вставити ікло інструменту між шайбою і розподілвалом, віджати клапан вниз, і тримати його так.
 3. У зазор між розподілвалом і колодязем шайби вставити фіксатор-молоточок, впершись його в край колодязя так, щоб при відпустці ікла колодязь залишався втопленим.
 4. Подденьте шайбу пінцетом через проріз колодязя і витягніть її.
 5. Подивіться маркування шайби, (при наявності мікрометра або стертою маркування - точно виміряйте товщину), поверніть її на місце (кладемо цифрами вниз) і запишіть у табличку.
 6. Зробіть те ж саме (п. 1-5) з іншими клапанами.

Порядок регулювання клапанів ВАЗ 2114 буде таким же, як і при вимірюванні зазорів. Але, перед тим, як налаштувати клапана ВАЗ 2114, потрібно провести розрахунки і підібрати шайби для регулювання по формулі.

Формула регулювання клапанів

Як правильно вибрати відповідну шайбу

Підбір шайб після перевірки для настройки правильного зазору повинен проводиться за такою формулою:

A = B + (CD) мм

де :

 • A - товщина потрібної шайби ;
 • B - товщина старої шайби ;
 • C - отриманий зазор ;
 • D - правильний зазор .

Щуп для регулювання впускних клапанів четиркі

Наприклад, ви виміряли зазор випускного клапана 0,45 мм, товщина використовуваної шайби становить 3,5 мм, а правильний зазор повинен бути 0,35 мм. Разом отримуємо:

3,5+ (0,45-0,35) = 3,6

тобто, потрібно поставити шайбу на 3,6 мм

Після того, як виміри зроблені для всіх клапанів, необхідно підібрати шайби правильних розмірів і замінити їх на всіх клапанах, де зазори не відповідають нормі (0,35 ± 0,5 мм для випуску, 0,2 ± 0,5 мм для впуску) .

Таблиця зазорів клапанів для ВАЗ 2114

Проміжок двигун
21083 (2111, 21114, 11183) 11186
бензин ГБО бензин ГБО
впускний мінімальний 0,15 мм 0,2 мм 0,2 мм 0,2 мм 0,2 мм
номінальний 0,2 мм 0,25 мм 0,25 мм 0,25 мм 0,25 мм
Максимальний 0,25 мм 0,3 мм 0,3 мм 0,3 мм 0,3 мм
випускний мінімальний 0,3 мм 0,35 мм 0,35 мм 0,2 мм 0,4 мм
номінальний 0,35 мм 0,4 мм 0,4 мм 0,25 мм 0,45 мм
Максимальний 0,4 мм 0,45 мм 0,45 мм 0,3 мм 0,5 мм

Регулювання зазорів на двигуні ВАЗ 2114 - інструкція та порядок роботи

Якщо застукали клапани ВАЗ - це пряме показання до коректування їх теплових зазорів. Регулювання клапанів ВАЗ 2114 інжектор робиться також, як і на карбюраторних ДВС першого покоління Самар (2108-21099). Головне завдання, поставити шайби правильної товщини виходячи з показників попередньої перевірки зазорів і дотримуючись порядок роботи клапанів.

У процесі регулювання шайби потрібно встановлювати цифрами вниз. В іншому випадку распредвал дивитися маркування і при наступній регулюванню без замірів товщини шайб не обійтися.

Порядок регулювання клапанів ВАЗ 2114

Регулювання клапанів ВАЗ 2114 (восьмиклапанний інжектор) проводиться в такому ж порядку, як і вимір зазорів:

Правильний порядок регулювання клапанів ВАЗ 2114

 1. Виставляємо по першій (заводський) мітці шків, випереджаючи мітку блоку на 2-3 зуба. Міняємо шайби на 1 і 3 клапані , робимо контрольний замір щупами. Якщо зазор малуватий - пробуємо шайбу на крок менше (-0,05 мм), завеликий - на крок більше (+0,05 мм).
 2. Провертає вал вперед на 90 градусів, випереджаючи на 2-3 зуба другу (саморобну) мітку. Міняємо шайби 2 і 5 клапанів , робимо контрольні заміри.
 3. Провертає вал ще на 90 градусів, випереджаючи третю (саморобну) мітку. Міняємо шайби - 6 і 8 клапанів , робимо контрольні заміри.
 4. Останній раз провертає вал вперед на 90 градусів, випереджаючи на 2-3 зуба четверту (саморобну) мітку. Міняємо шайби 4 і 7 клапанів , робимо контрольні заміри.

Якщо за підсумками вимірів деякі зазори виявилися в нормі - їх можна пропускати. Це звичайна практика, так як випускні клапана ВАЗ 2114, які гріються набагато сильніше, втрачають зазори швидше. Поширені ситуації, коли зазори клапанів ВАЗ 2114 на випуску доводиться коригувати кожні 10 тисяч км, в той час як впускний клапан 2114 навіть через 30-50 тисяч зберігає правильний зазор. Особливо часто таке відбувається при їзді на газі.

Описаний вище порядок вимірювання і регулювання зазорів рекомендується виробником, але від нього можна відступати (нічого поганого не станеться), наприклад, якщо в регулюванні потребує тільки 1 або 2 циліндра. Якщо ГРМ правильно виставлений, можна не дивитися мітки, просто по черзі регулюючи впускний і випускний клапан ВАЗ 2114 на кожному потрібному циліндрі. Важливо лише правильно виставляти ексцентрик: він повинен дивитися вгору. Але спосіб без міток незручний тим, що прокручувати мотор доводиться набагато частіше.

Виставляти зазори строго по мітках потрібно тільки на моторі 11186 (Калина, Гранта, серійно на 2114 не ставилося, але встановлюється деякими власниками в ході "Свапи"), тому що у цього ДВС поршні можуть зустрічатися з клапанами.

Після того, як регулювання клапанів ВАЗ 2114 своїми руками завершена, встановіть назад клапанну кришку (шпильки затягуються з моментом 2-4,7 Нм) і прикрутіть назад всі зняті елементи.

Популярністю у гаражних майстрів користується промазування сполучених поверхонь герметиком, але це неправильно. Герметик - чужорідне тіло, яке може заблокувати мотор, і він не потрібен, якщо ставити нову прокладку. Краще витратити 100 рублів на новий ущільнювач, ніж повертати на місце стару гумку і мазати на неї герметик (тому що стара без нього, швидше за все, таки протече).

Якщо вами була правильно виконана регулювання клапанів ВАЗ 2114, зазори прийдуть в норму, мотор перестане дзвеніти клапанами і буде працювати рівніше. Але якщо все зроблено правильно, розміри дотримані, а мотор все одно троит, дзвенить і т. Д. - можливо, распредвал занадто вироблений або люфтит. В такому випадку потрібен ремонт з заміною зношених деталей.

Великим плюсом восьмиклапанним моторів ВАЗ, використовуваних на Лада 2114, є те, що якщо ви їх відрегулювали неправильно, то максимум що може трапиться - двигун не заведеться або він буде працювати з перебоями, але загин клапанів не загрожує.

На двигунах 21083 (1,5 л, карбюратор, ставилося тільки на ранні 2115), 2111 (1,5 л, інжектор), 21114 або 11183 (1,6 л, інжектор) не гне клапана навіть при обриві ременя ГРМ, так як їх поршні мають виточки достатньої глибини. У восьмиклапанним сімействі моторів ВАЗ тільки модель 11186 гніт клапана, але її на 2114 з заводу не ставили.

Часті питання і тонкощі при регулюванні клапанів на ВАЗ 2114

 • Як визначити кут положення вала без міток?

  Якщо мітки не нанесені, потрібно розмітити шків самостійно. У разі, якщо зробити це проблематично (наприклад, хоч я знаю мітка шківа) - орієнтуватися можна по мітці на маховику. Вона повинна збігатися з міткою в віконці дзвони зчеплення. Далі потрібно розмітити шків самому (мітки на шківі і на маховику повинні збігатися з мітками на моторі). Для кожної пари клапанів (формула регулювання клапанів ВАЗ 2114 вказана вище) необхідно провертати шків вперед на 90 градусів.

 • Чи можна обійтися без регулювання клапанів?

  Коли теплові зазори збиваються - мотор починає працювати неправильно і швидко зношується. Тому періодично регулювати клапана обов'язково! Теоретично, звичайно, можна встановити ГБЦ з гідрокомпенсаторами (наприклад, від шеснаря), але для цього потрібні масштабні переробки і простіше відразу поставити 16-ти клапанний мотор в зборі.

 • Чи потрібно перевіряти компресію при регулюванні зазорів?

  Це необов'язково, але вкрай бажано. Гарне тиск в циліндрах (12-14 атм) підтверджує, що зазори відрегульовані правильно і клапана не труять. Якщо ж компресія все одно слабка - значить, регулювання клапанів ВАЗ 2114 своїми руками зроблена неправильно (клапана затиснуті), або проведена запізно, і без ремонту ГБЦ вже не обійтися через зношування або прогара клапанів.

 • Чи впливає зазор клапанів на холодний запуск?

  Так, якщо мотор погано стартує на холодну, це може бути ознака неправильних зазорів. Якщо він не дзвенить клапанами - зазори недостатні, а якщо дзвенить сильно - то занадто великі.

 • Чому пропадає тяга після регулювання клапанів?

  Якщо після регулювання клапанів мотор гірше тягне - значить, або настройка виконана неправильно, або двигун потребує ремонту. Наприклад, зношені кулачки распредвала призводять до того, що циліндри гірше наповнюються або очищаються. Нещільно прилеглі або прогоріли клапана призводять до втрати компресії. Невідрегульовані клапана можуть бути покриті нагаром, що грає роль ущільнювача, а після регулювання клапани самопрітіраются, нагар видаляється, і залишки компресії йдуть.

 • Чи залежить процедура регулювання від обсягу мотора?

  Ні, регулювання клапанів ВАЗ 2114 1.5 та 1.6 ідентична. Єдиний нюанс - на двигунах з електронним дроселем (пізні модифікації авто) немає натяжителя троса газу, що перешкоджає зняттю кришки.

 • Чи відрізняється регулювання клапанів для бензину і для газу?

  Регулювання клапанів ВАЗ 2114 під газ виконується так само, як і під бензин, але з однією поправкою: випускні бажано виставляти на 0,05 мм «в плюс» (тобто, зазор не 0,35, а 0,4 мм). Це особливо важливо для моторів без варіатора УОЗ або дворежимної прошивки ЕБУ під ГБО. Так як газ горить довше бензину, запалювати його треба трохи раніше. Через це залишки палива догоряють уже в випускному каналі, клапан сильніше гріється і його шийка подовжується більше. Збільшувати зазор під газ на впускних клапанах не потрібно. Вони нормально охолоджуються надходить сумішшю і надмірного температурного розширення шийок немає.

 • Що робити, якщо зазор не виставляється?

  Якщо зазор не виставляється, значить, сідло клапана надмірно пішло вгору в головку. Як тимчасовий захід (доїзд до капремонту) підійде використання «кооперативних» шайб зменшеною товщини, так як заводські тонше 3 мм не випускаються. Можна також підточити торець клапана, але без розбирання ГБЦ в мотор потрапить стружка. Врахуйте: занадто тонка шайба може сидіти в колодязі надто глибоко, через що распредвал буде чіпляти кромку колодязя і швидше зношуватися.

 • Чи можна підточити шайбу до потрібної товщини?

  Ні в якому разі не можна підточувати шайби для підгонки їх товщини напилком або наждаком. По-перше, ви ніколи не досягнете потрібної точності обробки поверхні. По-друге, ви зітрете цементітних шар, одержуваний на заводі шляхом поверхневого гарту, і такий шайби надовго не вистачить.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found