Заміна ременя ГРМ на Фольксваген Пассат В3 з двигуном 9А. Інструкція як замінити ремінь ГРМ на двигуні 9A VW Passat B3

Цього разу дізнаємось як замінити ремінь ГРМ на двигуні 9A VW Passat B3. Буває так, що машина погано їде або смикається, що говорить про необхідність перевірки і заміни ГРМ.

Заміна ременя ГРМ на Фольксваген Пассат В3 з двигуном 9А

Щоб замінити ремінь ГРМ потрібно загнати автомобіль на естакаду або яму. Перше що робимо - це вивертаємо свічки. Тепер потрібно від'єднати патрубки, що йдуть від витратоміра до блоку дросельних заслінок. Для зручності можна зняти корпус повітряного фільтра, але можна обійтися без цього.

Заміна ременя ГРМ на VW Passat B3 9A

Установка міток ГРМ

Починаємо знімати «гофру» подачі теплого повітря. Знадобиться також знімати трубки вакуумної системи рециркуляції. Про трубку керуючу заслінкою подачі теплого повітря теж не забуваємо. Знімаємо верхню частину пильовика ременя ГРМ. Двигун потрібно виставити в положення ВМТ для першого циліндра. Повинні бути суміщені мітки на шестірні распредвала і мітки на маховику .

Майже завжди мітка на шківі КВ не поєднується з міткою кожуха ременя ГРМ, в цьому немає нічого страшного.

Зняття навісного ременя

Ремінь генератора на VW Passat B3 з двигуном 9A теж знімаємо, але повністю його зняти не вийде, тому що нам завадить ремінь компресора кондиціонера. Щоб повністю прибрати ремінь генератора знадобиться опустити компресор кондиціонера, зняти з його шківа ремінь приводу, тільки потім можна буде повністю демонтувати ремінь генератора. Не забуваємо відпустити натяжна ролик ременя ГРМ, знадобиться головка на 15. Тепер перебираємося в яму, і вже звідти потрібно відпустити насос гідропідсилювача, після потрібно зняти клиновий ремінь гідропідсилювача, разом з ним знімаємо клиновий ремінь компресора і помпи кондиціонера.

зняття шківів

Починаємо знімати шківи з помпи, вони прикручені на 3 болта, відкручуємо їх шестигранником 6. Перед тим як почати відкручувати, потрібно очистити болти і обстучать.

Для того, щоб зафіксувати КВ двигуна - знадобиться звичайна плоска викрутка:

Спочатку відкручується болт кріплення шестерні до КВ, шестерня знімається разом зі шківом. Після потрібно зняти нижній кожух ременя ГРМ.

Установка ременя ГРМ

Після того, як всі знято, ставимо новий ремінь. Закладаємо його в нижній кожух ременя ГРМ.

Після нижній кожух потрібно поставити на місце. Тепер починаємо встановлювати шестерню з шківом і міцно закручуємо болт.

Ну все, тепер можна витягти викрутку фіксатор. Бажано відразу перевірити збіг міток. Якщо все мітки збігаються, значить можна встановлювати ремінь.

Як тільки ремінь встановлений, його потрібно буде натягнути. Це робиться поворотом ролика-натяжителя. Натягуємо ремінь ГРМ, повертаючи ролик-натягувач, після ролик затягуємо. Тепер КВ провертає на два оберти і перевіряємо мітки. Не забуваємо прикріпити верхній кожух ременя ГРМ.

Ставимо на місце шківи помпи і одягаємо ремінь генератора. Після одягається ремінь помпи-компресора кондиціонера, за ним одягаємо ремінь гідропідсилювача. Ремені потрібно натягнути. Якщо Ви знімали корпус повітряного фільтра, ставимо його на місце. Встановлюємо назад і трубки вакуумної системи. Тепер закручуємо свічки, одягаємо дроти. Ну от і все.

А якщо у вас автомобіль Пассат Б3 з двигуном RP, то дивіться наочне відео по заміні ременя ГРМ своїми руками.

Джерело: //vwts.ru/9a_grm.html


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found