Заміна ГРМ на Ford Focus I Zatec 1.4 л

Щоб самостійно поміняти ремінь ГРМ на Форд Фокус 1 з двигуном 1,4 л затекло крім набору інструментів також будуть потрібні такі пристосування: держатель шківа коленвала, фіксатор двигуна в положенні ВМТ, фіксатор зірок розподілвалів. Детальніше дізнатися про пристосування і нюансах заміни ременя ГРМ на Фокусі 1.4, а також як це зробити своїми руками, ви зможете прочитавши цю статтю.

Фіксатор зірок і шківа являє собою сталеву планку товщиною 4 мм з (ширина 5 см, довжина 60 см), до неї повинен бути рухомо прикріплений болт М8 і шматок такої ж планки, але довжиною 30 см. На кінцях нарізана різьба і вкручені 2 болта М8 . На ручку наметовому ізоляційну стрічку.

Тримач шківа коленвала

Тримач шківа коленвала для того, щоб відкрутити шків і прокрутити двигун до положення ВМТ, а також фіксатор зірок розподілвалів для їх відкручування / закручування.

Фіксатор зірок і шківа

Фіксатор двигуна в положенні ВМТ. Болт М10.

фіксатор коленвала

Щоб провести заміну правильно, може знадобитися спеціалізоване обладнання:

  • універсальний ключ для утримування фланців (205-072);
  • кутомір для затягування болтів (303-174);
  • пластина для вивірки положення розподільних валів (303-376);
  • торцевий ключ для свічок запалювання (303-499);
  • штифт для вивірки положення ВМТ клонували (303-748);
  • інструмент для стопоріння маховика (303-393).

Процес заміни ременя ГРМ

Перед тим, як приступити до роботи, переконайтеся, що у Вас є всі пристосування, які були описані вище (болт М10 з різьбленням з кроком 1,5 важливо, щоб його крок різьблення був саме таким 65 мм довжиною, з них 1 см повинен бути обточити до 4-5 мм і 0,5 см до 0,8 мм). Планка повинна бути ідеально рівна, товщина 5 мм і довжина не менше 20 см (я користувався штангенциркулем, його товщина 3 мм, так само знадобилося одне полотно від ножівки). Пристосування для відкручування зірочок, є дві планки зі сталі, товщина яких повинна бути не менше 2 мм, а довжина близько 30 см.

Етапи заміни:

1) Піднімаємо праву сторону автомобіля, знімаємо праве колесо, знімаємо захист ДВС, відкручуємо нижній кожух ременів (2 болта в лонжероні). З пластикових тримачів на телевізорі виймаємо трос газу і шланги охолоджуючої рідини (якщо трос газу заважає вам, то зняти його можна шляхом сдергіваніе фіксатора-стопори з осі дросельної заслінки).

2) Відкручуємо болт на 10, віджимаємо засувку, піднімаємо бачок охолоджуючої рідини, переміщаємо його на те місце, де він не заважатиме (постарайтеся не обірвати шланги).

3) Відкручуємо 4 болта кріплень верхньої кришки ГРМ.

4) Відкручуємо 9 болтів і одну шпильку-тримач клапанної кришки.

5) сдерну свічники зі свічок, свічку першого циліндра потрібно вивернути (перший циліндр, це найближчий до кришки ременя ГРМ).

6) Зрушуючи вліво і піднімаючи вгору, зніміть клапанну кришку.

7) У перший циліндр, через отвір призначене для свічки, опускаємо трубочку для напоїв, крутимо колінвал (нижній шків ременя, який знімається при заміні помпи, Гура, генератора) за болт (на «17»). Як тільки трубочка припинить повзти вгору, але при цьому, ще не починає опускатися вниз, ви зможете побачити, щось схоже на невеликий скол на шківі коленвала, він повинен поєднуватися з припливом на блоці. Таким чином Ви визначите правильне положення ВМТ.

8) Відкручуємо болт на 10, який знаходиться попереду на блоці навпаки радіатора, він розташований нижче колектора, але вище картера (він там один на 10, будьте уважніше, не помилитеся). Туди потрібно вкрутити наше пристосування для фіксації коленвала, тепер колінвал крутити не можна, так як Ви відразу обломити стопор.

9) Кулачки розподілвалів першого циліндра при правильному регулюванні будуть дивитися в різні боки. Хвости валів з іншого боку мають прорізи, які повернені таким чином, що вони паралельні площині ГБЦ і в них можна вставити планку 5 мм. В результаті ми зафіксуємо обидва валу на площині ГБЦ.

10) Тепер движок ми зафіксували так, як він повинен бути потім зібраний. Ці елементи блокування не розраховані на фіксацію валів від провертання, завдання стопорів замінити мітки. Їх доведеться виймати перед відкручуванням чого або, але тільки в тих випадках, коли це призводить до проворачиванию вала.

11) Через деревинку домкрати мотор під піддон картера, підняти його потрібно не багато, так, щоб він трохи піднявся на опорі. Викручуємо 3 болта на кузові і 2 болта опори на двигуні, після знімаємо опору. Головкою Е11 викручуємо 2 шпильки опори з двигуна.

12) Пробуємо зняти верхню кришку ременя ГРМ (знімайте акуратно, так як на неї кріпиться датчик).

13) Тепер знадобиться пристосування для утримання зірок, їм утримуємо зірку распредвала і відвертаємо її жалом типу торкс (зірочка), за нею відвертається друга.

Не забувайте стежити за тим, щоб вали залишалися в потрібному положенні відносно площини ГБЦ, а так само потрібно простежити за тим, чи збігається прилив з міткою на шківі коленвала.

14) Беремо 15-й ключ з подовжувачем і їм тягнемо натяжна ролик ремінця помпи / гура / генератора, тягнемо за годинниковою стрілкою, після скидаємо ремінь з будь-якого шківа.

15) Беремо шестигранник на 6, прокручуємо ролик натягувач ГРМ і скидаємо ремінь.

16) 4 болта середньої кришки ременя ГРМ можна викрутити, один з них довше інших (болти на 12).

17) Знімаємо ремінь.

18) Встановлюємо новий ремінь.

19) Після того, як вали будуть зафіксовані, починаємо затягувати зірки розподілвалів, не забуваємо стежити за тим, щоб вали стояли так, як потрібно, а ремінь при цьому, на ділянці зірка клонували - паразитний ролик, від паразитного ролика до зірки, і від однієї зірки до іншої був натягнутий. Частину, що залишилася слабину вибере ролик натяжителя, але після того, як ми його відпустимо (на ньому є стрілка як його потрібно фіксувати, залізяка повинна потрапити в паз).

20) Витягуємо фіксатори і обертаємо колінвал за болт, не забудьте перевірити, чи співпадуть мітки знову. Фіксатори через 360 градусів обертання двигуна повинні встати так як і стояли до обертання.

21) Перевірили, все збіглося, можна збирати назад.

Заміна ГРМ на Ford Focus I з двигуном Zatec 1.4 л

Заміну ГРМ можна вважати завершеною. Якщо такий процес Вам під силу і під рукою є всі необхідні інструменти, Ви зможете заощадити не маленьку суму.

Джерело: //www.autopeople.ru/forum/ford/focus/repair/17763.html


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found