Як можна відкрити двері машини якщо зламалася ручка (внутрішня / зовнішня) або вона заблокувалася

Дверні ручки і деякі елементи автомобільних замків роблять із пластику, тому вони часто ламаються. Якщо поломка сталася тільки з одного боку двері (всередині або зовні), то щоб її відкрити досить скористатися іншою робочою. Але якщо зламалися обидва боки або заблокувалася двері в машині, як відкрити її - стає складним завданням.

При поломці обох автомобільних ручок відкривання водійських або пасажирських дверей, основна проблема в тому, що для залучення механізму потрібно знімати карту. А як її то зняти, якщо не відкривається? Не знаєте, - в статті є опис 3-х методів як відкрити, якщо заблокувалася двері автомобіля і спосіб демонтажу механізму замка.

Чому ламаються автомобільні замки

зміст:

 • Як працюють замки і чому вони блокуються
 • Як відкрити двері якщо зламалася ручка дверей водія
 • Що робити якщо не відкриваються задні двері
 • Що робити, якщо карта не знімається
 • Як полагодити ручку

Багато власників вітчизняних і китайських автомобілів напевно не один місяць катаються зі зламаними внутрішніми ручками, а то і зовнішніми. Чи не так? Напишіть в коментарях чи доводилося вам відкривати двері опустивши скло або виходити на другу сторону через те, що не хотілося усувати проблему!

Але, що робити коли двері геть виявляється заблокованою? Тут може бути кілька варіантів в залежності від ситуації. Розглянемо всі можливі.

Загальні принципи роботи замків і причини блокування дверей

Оскільки ручки знаходяться на великій відстані від замка, то зв'язуються з ним за допомогою жорстких дротяних тяг або тросів. Елементи, до яких ці тяги або троси підходять, часто робляться з пластика, тому легко ламаються або зношуються. Відповідно, якщо зламалася сама ручка - для аварійного відкриття дверей потрібно впливати на замок тросом або тягою. Якщо відламався язичок на стороні замку - потрібно ворушити те, що від нього залишилося.

Конструкція стандартного дверного замка авто

Друга причина, чому заблокувалася двері, полягає в несправності замка. Це може бути:

 • заклинювання елементів в замку;
 • клин прапорця (солдатика) блокування замка;
 • відмова системи ЦЗ.

Найчастіше водії стають заручниками блокування дверей від випадкового відкриття дітьми. Коли переводять фіксатор, зачиняють і щоб відкрити, потрібна робоча зовнішня ручка, яка і зламалася ...

Відкрити двері зі зламаним замком набагато складніше, ніж коли зламалася внутрішня ручка дверей і зовнішня одночасно. Однак таке відбувається нечасто і в будь-якому з цих випадків необхідно знімати карту двері для подальшої роботи з механізмом. Тому спочатку розглянемо як можна відкрити дверцята або як прибрати обшивку при закритих дверях, а потім вже як розблокувати замок.

Як відкрити двері машини якщо зламалися ручки

Який можна застосовувати варіант як відчинити двері машини: якщо зламалася ручка буде залежати від того які саме двері потрібно відкривати передню або задню. Перешкодити можуть панель, спинка сидіння, особливість кріплення запірного механізму. Найчастіше допомагають два методи: відкриття через ущільнювач скла і зняття (повне або часткове) карти двері.

Як відкрити гачком через ущільнювач

Так виглядає перемичка, яку ми піддягаємо дротом

Якщо зламалася ручка дверей водія, а інша теж не працює, можна спробувати отримати доступ до тяги замка вийнявши зовнішній ущільнювач скла (якщо це можливо). Так часто роблять при крадіжках!

Знадобиться тільки жорсткий відрізок дроту або інший тонкий довгастий предмет довжиною близько 30 см. Витягнути таку залізяку в польових умовах можна, наприклад, з щітки склоочисника.

Порядок розкриття такої:

 1. Виймаємо гумовий або пластиковий зовнішній молдинг-ущільнювач скла. Зазвичай він знімається просто вгору, досить підчепити його знизу чимось тонким і гострим (ножем, викруткою і т. Д.). Щоб не пошкодити фарбу, можна обмотати інструмент скотчем, ізолентою, пластиром.
 2. Як відкрити двері на ВАЗ 2110 і інших моделях через зовнішній молдинг-ущільнювач

 3. У що з'явилася щілина близько 0,5 см між склом і зовнішньою панеллю двері світимо ліхтариком, щоб побачити тяги управління замком. При можливості варто пошукати в інтернеті схему замків на вашій машині, щоб зрозуміти, яким рухом тяги здійснюється відкриття.
 4. Згинає дріт у формі Г-образного гачка.
 5. Заводимо її в щілину між дверима і склом, щоб гачком підчепити або натиснути на тягу або язичок, який відповідає за відкриття дверей.

Цей спосіб відкрити двері підходить у багатьох випадках, коли зламалася зовнішня ручка, але не завжди, є і виключення. Якщо замок розташований ближче до салонної панелі дверей, або занадто низько, то відкрити його таким способом зовні може і не вийти. Тоді потрібно потрапити в салон через інші двері і отримувати доступ до кріплень карти двері, щоб її прибрати і привести в дію механізм вручну. То чи варто діяти в ситуаціях зі зламаною внутрішньої і зовнішньої ручками, а також при блокуванні замка дверей.

Як відкрити двері, розібравши дверну карту

Зняття дверний карти - найбільш універсальний спосіб дій. При заблокованій двері або через відмову замку добиратися до кріплень буває не просто.

У більшості автомобілів оббивка кріпиться на кліпсах (також відомих як пістони і клопи), але крім них можуть бути і гвинти, які розташовані не тільки в ручці, а й внизу двері.

Як зняти дверну карту якщо зламані ручки?

Перед зняттям обшивки обов'язково пошукайте схему або відео розбирання двері вашої машини, так як порядок однаковий для всіх, але у різних моделей є свої нюанси. Загальний алгоритм дій такий:

 1. Знімаємо «черепашку» ручки, яка часто сидить на одному гвинті і / або на засувках. Якщо після цього тут же відкриється доступ до тяги або тросу і стане видно, що на ручці відламалася частина, яка впливає на цю тягу або трос - можна відразу потягнути її вручну і відкрити двері.
 2. Цей спосіб підходить для Geely і багатьох інших китайських авто. Також він може спрацювати на старих моделях ВАЗ (аж до Пріори і Калини) і багатьох інших машинах минулих років, що мають знімну черепашку ручок. Якщо варіант не підходить - працюємо по інструкції далі.

  Відкриття двері зі зламаною ручкою на китайських авто

 3. Скручуємо верхівку солдатика блокування замка (якщо є) і викручуємо видимі гвинти.
 4. Знімаємо заглушки, накладки, ручку склопідіймача (на авто без ЕСП) або панель ЕСП, викручуємо гвинти, до яких відкрився доступ.
 5. Піддягаючи панель викруткою або іншим довгастим тонким предметом, отщелкивали кліпси кріплення дверної карти.
 6. Намагаємося зняти карту або хоча б відігнути її в тій частині, де розташований замок.
 7. Відклеюється листи гідро- і шумоізоляції (якщо є), щоб проникнути до замку через що відкрилися порожнини в підставі дверей.
 8. Знаходимо потрібну тягу на замку і впливаємо на неї, щоб відкрити двері.
 9. Міняємо несправні деталі на нові або ремонтуємо зламані і збираємо обшивку двері в зворотному порядку.
Тонкощі кріплення дверних карт можуть відрізнятися навіть на одній моделі авто в рамках одного покоління! Тому обов'язково попередньо знайдіть інструкцію, схему, і звіряйтеся з нею, якщо не хочете нічого зламати.

Відкриття задньої заблокування дверей якщо оббивка знімається легко

Відео як відкрити водійські двері якщо вона заблокувалася

Як відкрити задні двері якщо вона заблокувалася

Як можна зняти обшивку задніх дверей якщо її кріплення внизу, а двері не відкривається

Якщо заблокувалася задні двері - відкрити її з салону можна тим же способом, що і передню. Потрібно знімати карту і дістатися до самого замку, його тяг або тросів, щоб впливати на них і відімкнути механізм.

Знімати обшивку задніх дверей одночасно простіше і складніше, ніж якщо зламався передній замок або ручка. Основну складність створює задній диван, він часто перешкоджає доступу до кріпленням. Для полегшення нерідко потрібно відкидати, відсувати заднє сидіння або знімати його.

Відкриття задніх дверей через скло

Якщо задні двері заблокувалася (наприклад, включений прапорець захисту від відкриття дітьми) і відкрити її не виходить - можна проникнути до тягам, опустивши скло. Такий спосіб працює на машинах, у яких заднє скло можна опустити повністю, наприклад, багатьох BMW (але не тільки). Порядок простий:

Як відкрити заблоковану задні двері на BMW

 1. Опускаємо скло до межі.
 2. Світимо ліхтариком всередину, щоб виявити трос або тягу зовнішньої ручки. Саме зовнішньої, так як внутрішня блокується механізмом захисту від дітей.
 3. Натискаємо / піддягаємо трос або тягу зовнішньої ручки тонким довгастим предметом.
 4. Відкриваємо задні двері.

Відкриття задніх дверей з дитячим замком

Якщо задні двері не відкривається, тому що зовнішня ручка дверей зламалася, а як відкрити - незрозуміло, тому що внутрішня заблокована дитячим замком - можна спробувати відкрити її, підчепивши прапорець блокування. Для цього потрібно:

 1. Взяти тонкий довгастий предмет.
 2. Просунути його з салону між дверима і аркою в районі прапорця.
 3. Підчепити прапорець і зрушити в положення «відкрито», натиснувши на нього в потрібному напрямку.
Спосіб працює тільки на моделях, у яких блокування виконана у вигляді рухомого прапорця. Якщо використовується поворотна личинка, варіант не підходить.

Відкриття замку впливом на запірний механізм

Якщо у вас самий запущений випадок, наприклад, відірвана тяга, зламаний сам замок і т.д., то навіть зняття карти не допоможе при заблокованій задніх дверей. Тут можна спробувати впливати на запірний елемент безпосередньо. Для цього потрібно:

 1. Зняти дверну карту (потрібно не на всіх машинах).
 2. Стягнути салонний ущільнювач двері.
 3. Дістатися до зони розташування запірного механізму, зачіпляються з скобою в арці.
 4. Тонким довгастим предметом натиснути на язичок запірного механізму, щоб відкрити його.

Відкриття замку на прикладі Лада Гранта. Підходить і для інших моделей авто, якщо заблокувався замок. При цьому на багатьох машинах необов'язково навіть знімати дверну обшивку: досить відкинути сидіння і прибрати гумовий ущільнювач біля замку.

Аналогічний спосіб, як відкрити замок, якщо зламалася ручка, на Opel Astra і багатьох інших авто GM.

Як відкрити заблоковану двері, якщо карта не знімається (немає доступу до гвинтів)

Зняття карти з важким доступом до нижніх гвинтів

Часто дістатися до нижніх або бічним кріпленням для зняття обшивки дверей заважає поріг або сидіння. Це стосується авто, де дверна карта додатково тримається на декількох гвинтах знизу, біля порога.

Якщо доступ до них з салону зберігається - дістатися туди можна, рухаючи сидіння взад-вперед і відкручувати шурупи найкоротшою викруткою. Якщо зламалася ручка задніх дверей і диван перекриває кілька кріпильних елементів карти - його доведеться відкинути або зняти. Також може знадобитися відгинання або зняття ущільнювача.

Часткове зняття карти для доступу до замку

На деяких авто нижні гвинти дверний карти в закритому стані перекриваються порогом і дістатися до них не можна, навіть якщо зняти ущільнювач двері з боку салону. Тоді потрібно спробувати віддерти від дверей хоча б частково.

Якщо повністю карту не зняти ніяк, доведеться діяти гранично акуратно, намагаючись відігнути обшивку тільки з боку замку. Вам потрібно:

 1. Відкрутити всі доступні кріплення зверху карти, відщепнути кліпси.
 2. Відсунути дверну карту зверху, щоб утворився зазор між нею і дверима.
 3. Проникнути (рукою або стороннім предметом) в щілину до тросів / тягам і впливати на відмикає тягу, тросик або язичок.

Після того, як замок відкриється - можна буде нормально розібрати все повністю без ризику зламати і отримати доступ до внутрішніх деталей двері для ремонту або заміни.

Зняття відповідної скоби замка

Як відкрити заблоковану передні двері на "китайця"

У більшості випадків відповідна П-образна скоба замку встановлюється на стійці по ходу руху верхньою частиною ( «полицею» літери П вперед). Але на деяких моделях ця скоба варто перпендикулярно ( «полку» дивиться назовні вбік) і до її заставних можна дістатися з салону, знявши обшивку середньої стійки. Якщо ваш автомобіль відноситься до таких - можна:

 1. Зняти оббивку стійки, на якій встановлена ​​скоба.
 2. Через отвір в стійці дістатися до гвинтів, якими кріпиться скоба.
 3. Висвердлити гвинти або примусово викрутити, наприклад, використовуючи екстрактор для зламаних болтів.
 4. Після того, як гвинти перестануть тримати скобу, двері відкриються і можна отримати доступ для її нормального ремонту.
Мінус способу полягає в тому, що він підходить для дуже малої кількості моделей авто. Якщо скоба встановлена ​​поздовжньо по ходу руху - то навіть при наявності отвору в стійці доведеться якось спилювати або збивати зубилом заставні гайки, на яких тримаються гвинти.

Як полагодити зламану ручку двері автомобіля

Як правило ручки дверей на авто ламаються в місці сполучення важеля з тягою або тросом. Він пластиковий, тому при великому зусиллі запросто може тріснути. Лагодити таку несправність немає сенсу, так як великий ризик, що дуже скоро вам знову доведеться думати, як відкрити двері, якщо зламалася ручка. Краще відразу поставити нову деталь і забути про цю проблему.

Ще одна група елементів, часто виходять з ладу - це сполучні кліпси тяг з ручками і замками, які теж зроблені з пластика. Вони розхитуються, лопаються, після чого вже не можуть тримати тягу і передавати зусилля. Тому, якщо зламалася не як така ручка, а пластмасові куточки тяг, досить поміняти тільки їх. У продажу є як подібні деталі для конкретної моделі, так і універсальні кліпси тяг замку. Підібрати серед них відповідні можна, попередньо заміривши штангенциркулем розміри рідних пластмассок і діаметр тяги.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found