Масло Для (Турбо) Дизельних Двигунів - Основні Відмінності

Масло для дизельних двигунів відрізняється від аналогічних рідин для бензинових агрегатів. Це зумовлено відмінностями в їх експлуатації, а також умовах, в яких доводиться працювати мастилі. Зокрема, дизельний двигун працює при менших температурах, використовує збіднений паливо-повітряну суміш, а процеси утворення суміші і її згоряння відбуваються швидше. Отже, масло для дизеля повинно володіти певними характеристиками і властивостями, про які ми з вами і поговоримо в даній статті.

зміст

 • Як вибрати масло
 • характеристики масла
 • Яке масло краще для турбодизеля
 • марки масел
 • Відмінності масла дизельного і бензинового двигунів

Масло для дизельних двигунів

Як вибрати масло для дизельного двигуна

Перед тим, як перейти до характеристик масла, варто коротко зупинитися на умовах, в яких воно змушене працювати. В першу чергу потрібно пам'ятати, що паливо в дизельних двигунах згоряє не повністю, залишаючи в результаті згоряння велика кількість сажі. А якщо солярка неякісна і в ній міститься велика кількість сірки, то продукти згоряння ще більш згубно впливають на моторне масло.

Оскільки тиск в дизелі набагато вище, то і картерів гази утворюються в більшій кількості, і відповідна вентиляція не завжди справляється з ними. Це є прямою причиною того, що масло для дизельного двигуна старіє набагато швидше, втрачає свої захисні і миючі властивості, а також окислюється.

Існує кілька параметрів, які автомобілісту треба обов'язково брати до уваги при виборі мастила. Можна виділити такі три головні характеристики моторного масла :

 • якість - вимоги прописані в класифікаціях API / ACEA / ILSAC;
 • в'язкість - аналогічно в стандарті SAE;
 • основа масла - мінеральна, синтетична або напівсинтетичні.

Відповідна інформація вказується на упаковці масла. Однак при цьому власник машини повинен знати вимоги, які пред'являє автовиробник з тим, щоб вибрати рідина з потрібними параметрами.

Характеристики масла для дизельного двигуна

Далі докладніше розглянемо перераховані параметри для того, щоб автовласник при покупці орієнтувався в них і вибрав ту мастило, яка найбільш підходить для двигуна машини.

якість масла

Як було зазначено вище, воно прописано міжнародними стандартами API, ACEA і ILSAC. Що стосується першого стандарту, то символи «C» і «S» є індикаторами того, для якого двигуна призначена змазує рідина. Так, буква «C» означає, що вона призначена для дизельних двигунів. А якщо «S» - то для бензинових. Є і універсальний тип масла, що указується по сертифікації, як S / C. Природно, що нас, в контексті даної статті, будуть цікавити масла з першої категорії.

Крім вказівки версії двигуна, існує і більш детальна розшифровка маркування. Для дизельних двигунів виглядає це наступним чином:

 • букви CC вказують не тільки на «дизельне» призначення масла, але і на те, що мотори повинні бути атмосферні, або з помірним наддувом;
 • CD або CE - це масла для дизелів з високим наддувом, випущені до і після 1983 року відповідно;
 • CF-4 - призначені для 4-тактних двигунів, випущених після 1990 року;
 • CG-4 - масла нового покоління, для випущених після 1994 року агрегатів;
 • CD-11 або CF-2 - призначені для 2-тактних дизельних двигунів.
Класифікація за API

Крім того, дізнатися «дизельне» масло можна за специфікацією ACEA:

 • B1-96 - призначені для агрегатів без турбонаддува;
 • B2-96 і B3-96 - призначені для агрегатів авто з турбонаддувом або без нього;
 • E1-96, E2-96 і E3-96 - для вантажівок, в яких стоять двигуни з високим наддувом.
Класифікація за ACEA

в'язкість масла

Від значення в'язкості безпосередньо залежить легкість прокачування масла по каналах і елементам системи. Крім цього, в'язкість масла впливає на швидкість його подачі до трущимся робочим парам в двигуні, витрата заряду акумуляторної батареї, а також механічне опір колінчастого вала стартером під час пуску в холодних умовах. Тому для дизелів найчастіше використовують мастило з показником в'язкості 5W (до -25 ° C), 10W (до -20 ° С), рідше 15W (до -15 ° C). Відповідно, чим число перед буквою W менше, тим і менш в'язким буде масло.

Енергозберігаючі масла володіють низькою в'язкістю. Вони створюють невелику захисну плівку на поверхні металу, але в той же час економлять енергію і паливо для її вироблення. Однак такі масла слід використовувати лише з конкретними двигунами (вони повинні мати вузькі масляні канали).

При виборі того чи іншого масла необхідно завжди враховувати регіональні особливості, в яких працює автомобіль. Зокрема, мінімальну температуру взимку і максимальну влітку. Якщо цей перепад великий, то краще купувати окремо два масла - зимовий і літній, і виробляти їх сезонну заміну. Якщо ж відмінності в температурах невелика, то можна користуватися «всесезонкой».

Для дизельних двигунів всесезонка не так популярна, як для бензинових. Причина цього полягає в тому, що в більшості широт в нашій країні перепад температури значний.

У разі, якщо двигун має проблеми з циліндро-поршневої групою, компресією, а також погано запускається «на холодну», то краще купити масло для дизельного двигуна, що володіє меншою в'язкістю.

Основа моторного масла для дизеля

Прийнято також ділити масло на типи в залежності від їх основи. Відомо на сьогодні три типи масла, найдешевше з них, це мінеральне. Але використовується воно рідко, хіба що в старих двигунах, так як синтетичне або напівсинтетичне відрізняються більш стабільними характеристиками.

Однак головними чинниками є лише відповідність заявлених виробником масла характеристик тим, які вимагає автовиробник, а також оригінальність масла . Другий фактор не менш важливий, ніж перший, оскільки в даний час у багатьох автомагазинах продають підробку, яка не відповідає заявленим характеристикам.

Яке масло краще для турбодизеля

Режим роботи турбированного дизельного двигуна відрізняється від звичайного. В першу чергу це виражається в величезній швидкості обертання турбіни (більше 100 і навіть 200 тисяч обертів на хвилину), через що температура двигуна значно зростає (може перевищувати + 270 ° С), і підвищується його знос. Тому масло для дизеля з турбіною повинно мати більш високі захисні та експлуатаційні властивості.

Міркування щодо вибору тієї чи іншої марки масла для турбированного дизельного двигуна залишаються тими ж, що і для звичайного. Головне в даному випадку - це дотримання рекомендацій автовиробника . Існує певна думка, що моторне масло для дизельних двигунів з турбонаддувом має бути обов'язково на синтетичній основі. Однак насправді це не так.

Звичайно, «синтетика» буде більш оптимальним рішенням, але цілком можна заливати і «напівсинтетику» і навіть «мінералку», проте останній варіант буде не кращим вибором. Хоч його ціна і менше, з огляду на умови експлуатації, міняти його потрібно буде частіше, що виллється в додаткові розтрати, а захищати двигун воно буде гірше.

Перерахуємо інформацію про те, які масла для турбодизеля рекомендують популярні виробники . Так, для дизелів з турбонаддувом, випущених після 2004 року і мають фільтр сажі, по стандарту ACEA передбачається використовувати:

Дизельне масло DELO

Масло для дизельного двигуна DELO

 • Mitsubishi і Мazda рекомендують масла B1;
 • Toyota (Lexus), Honda (Acura), Fiat, Citroen, Peugeot - масла B2;
 • Renault-Nissan - масла B3 і B4.

Інші автовиробники рекомендують наступну продукцію:

 • Компанія «Форд» для турбодизелів випуску від 2004 року і пізніше, мають фільтр сажі, рекомендує моторне масло марки М2С913С.
 • Volkswagen (а також входять до складу концерну Skoda і Seat) окремо виділяє навіть марку моторного масла VW 507 00 Castrol для турбодизельних моторів свого концерну, які були випущені до 2004 року і мають фільтр сажі.
 • В авто виробництва корпорації General Motors (Opel, Chevrolet та інші), турбірованнимі дизельними моторами після 2004 року випуску з фільтром сажі, рекомендується використовувати моторне масло Dexos 2.
 • Для турбодизельних BMW, випущених до 2004 року і оснащених фільтром сажі, рекомендованим маслом є BMW Longlife-04.

Окремо варто згадати двигуни TDI, що встановлюються на Audi. Вони мають такі допуски:

 • двигуни до 2000 року випуску - індекс VW505.01;
 • мотори 2000-2003 року - 506.01;
 • агрегати після 2004 року мають індекс масла 507.00.

Варто відзначити, що в дизельний двигун з турбонаддувом потрібно заливати якісне масло, відповідне заявленим виробником вимогам. Це обумовлено описаними вище умовами експлуатації агрегату. Крім цього, пам'ятайте, що машині з турбонаддувом потрібна періодична поїздка з хорошим навантаженням, щоб турбіна і масло в неї "не застоювалися». Тому не забувайте не тільки використовувати «правильне» масло, але і правильно експлуатувати автомобіль.

Марки масел для дизельного двигуна

Популярні світові автовиробники прямо рекомендують споживачам використовувати масла певних марок (найчастіше, що випускаються безпосередньо ними). наприклад:

масло ZIC

Популярне масло ZIC XQ 5000

 • Hyundai / Kia рекомендує масло ZIC (XQ LS).
 • Ford для двигунів Zetec пропонує масло М2С 913.
 • У двигунах Opel до 2000 року по АСЕА допускається масло A3 / B3. Мотори після 2000 р можуть їздити на маслі з допуском GM-LL-B-025.
 • Компанія BMW рекомендує використовувати відповідні своїм допускам масла Castrol або моторне масло під власним брендом BMW Longlife. Особливо це актуально для двигунів, які оснащені системами зміни фаз газорозподілу.
 • Концерн Mercedes-Benz для дизельних двигунів після 2004 року випуску, обладнаних фільтром сажі, передбачає моторне масло під власним брендом з індексом 229.31 і 229.51. Одним з вищих допусків по моторному маслу для дизелів виступає індекс від 504.00 до 507. 00. У дизельних вантажівках рекомендується застосовувати масло з маркуванням СF-4.

Далі наведемо практичну інформацію з рейтингом популярних масел для дизельних двигунів. При складанні рейтингу враховувалися думку експертів, які проводять відповідні дослідження. Зокрема, для масла важливі такі показники :

 • наявність унікальних присадок;
 • знижений вміст фосфору, що забезпечує безпечне взаємодія рідини з системою нейтралізації вихлопних газів;
 • хорошим захистом від процесів корозії;
 • мала гігроскопічність (масло не вбирає в себе вологу з атмосфери).
При виборі тієї чи іншої марки, обов'язково враховуйте вимоги автовиробника вашої машини.
Марка опис в'язкість API / ACEA Ціна
ZIC XQ 5000 10W-40 Одне з кращих і популярних масел для дизелів. Виробляється в Південній Кореї. Може бути використано в двигунах з турбіною. Рекомендовано для марок Mercedes-Benz, MAN, Volvo, Scania, Renault, MACK 10W-40 API CІ-4; ACEA E6 / E4. Має наступні допуски: MB 228.5 / 228.51, MAN M 3477/3277 Reduced Ash, MTU Type 3, VOLVO VDS-3, SCANIA LDF-2, Cummins 20076/77/72/71, Renault VI RXD, Mack EO-M + 22 $ ​​за каністру 6 л.
LIQUI MOLY 5W-30 TopTech-4600 Популярне і відносно недороге масло від відомого німецького виробника. 5W-30 ACEA C3; API SN / CF; MB-Freigabe 229.51; BMW Longlife 04; VW 502.00 / 505.00; Ford WSS-M2C 917 A; Dexos 2. 110 $ за каністру 20 л.
ADDINOL Diesel Longlife MD 1548 (SAE 15W-40) Відноситься до класу масел, призначених для роботи з важко навантаженими двигунами (Heavy Duty Engine Oil). Тому може бути використано не тільки в легкових, але і в вантажних машинах. 15W-40 CI-4, CF-4, CG-4, CH-4, CI-4 PLUS, SL; A3 / B3, E3, E5, E7. Має допуски: MB 228.3, MB 229.1, Volvo VDS-3, Renault RLD-2, Global DHD-1, MACK EO-N, Allison C-4, VW 501 01, VW 505 00, ZF TE-ML 07C, Caterpillar ECF -2, Caterpillar ECF-1-a, Deutz DQC III-10, MAN 3275-1 125 $ за каністру 20 л.
Mobil Delvac MX 15W-40 Це бельгійське масло використовується для легкових і вантажних машин в Європі. Відрізняється високою якістю. 15W-40 API CI-4 / CH-4 / SL / SJ; ACEA E7; MB-Approval 228,3; Volvo VDS-3; MAN M3275-1; Renault Trucks RLD-2 та інші 37 $ за каністру 4 л.
CHEVRON Delo 400 MGX 15W-40 Американське масло для дизелів вантажівок і легковиків (Комацу, Ман, Крайслер, Вольво, Міцубісі). Може використовуватися в турбированних двигунах. 15W-40 API: CI-4, CH-4, CG-4, CF-4; ACEA: E4, E7. Допуски виробників: MB 228.51, Deutz DQC III-05, Renault RLD-2, Renault VI RXD, Volvo VDS-3, MACK EO-M Plus, Volvo VDS-2. 15 $ за каністру 3,8 л.
Castrol Magnatec Professional 5w30 Вельми популярне масло. Однак має невисоку кінетичної в'язкістю. 5W-30 ACEA A5 / B5; API CF / SN; ILSAC GF4; Meets Ford WSS-M2C913-C / WSS-M2C913-D. 44 $ за каністру 4 л.

Вказана середня вартість станом цін на літо 2017 роки для Москви і області

Ціна дизельного масла залежить від чотирьох чинників - типу його основи (синтетичне, напівсинтетичне, мінеральне), обсягу ємності, в яких продається рідина, характеристик за стандартами SAE / API / ACEA і іншим, а також безпосередньо марки виробника. Рекомендуємо вам купувати масло з середнього цінового діапазону.

Відмінності масла дизельного і бензинового двигунів

Забруднення дизельного масла

Шкідливі для масла чинники

Як відомо, дизельний ДВС заснований на принципі займання від стиснення, а не від іскри (як бензиновий). Такі мотори втягують повітря, який стискається всередині до певного рівня. Суміш згорає в дизельних ДВС набагато швидше, ніж в бензинових, через що складніше забезпечити повний витрата палива, а це, в свою чергу, призводить до утворення сажі в чималих кількостях на деталях.

Зважаючи на це та ще через великого тиску всередині камери, масло швидше втрачає свої первинні властивості, окислюється і застаріває. Особливо це актуально при використанні неякісної солярки, якої в нашій країні дуже багато. З цим і пов'язано основна відмінність масла для дизеля від аналогів для бензинових моторів - йому притаманні більш сильні антиокислювальні і змащувальні властивості.

Примітно, що швидкість старіння масла значно вище у зношених дизельних ДВС, а значить за ними потрібен більш уважний догляд.

підсумок

Масло для дизельного двигуна має більш стабільними робочими і експлуатаційними характеристиками, ніж для бензинових агрегатів. При виборі обов'язково потрібно стежити за відповідністю параметрів масел заявленим автовиробником вимогам. Це стосується як звичайних дизельних моторів, так і агрегатів з турбонаддувом.

Остерігайтеся підробок. Робіть покупки в надійних магазинах.

Також намагайтеся заправлятися на перевірених заправках. Якщо в солярці буде великий вміст сірки, то і моторне масло вийде з ладу набагато раніше. Зокрема, мова йде про так званому лужному числі (TBN) . На жаль, для пострадянських країн існує проблема, коли на АЗС продають неякісне паливо. Тому намагайтеся заливати масло з TBN = 9 ... 12, як правило, це значення вказується поруч зі стандартом по ACEA.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found