Як замінити моторне масло на ВАЗ 2101 - 2107 за 20 хвилин

Заміна масла на ВАЗ 2101 - 2107

Заміну масла двигуна і масляного фільтра на ВАЗ 2101 - 2107 можна проводити самостійно, так як дана процедура не дуже складна. В першу чергу потрібно купити сам фільтр, а також 4 літри моторного масла. Проводити його заміну на Жигулях рекомендується 1 раз на 8-10 тис. Км пробігу. Заливати рекомендується напівсинтетичне масло (воно найкраще підходить для експлуатації в помірному кліматі). Якщо використовується мінеральне, то інтервали його заміни потрібно скоротити до 5000 км.

Найбільш оптимальний варіант для «Жигулів» це 10W40 - напівсинтетичне всесезонне моторне масло. Воно добре підходить для невимогливих двигунів ВАЗів.

Що потрібно для заміни моторного масла на ВАЗ 2101-2107

Інструменти, які знадобляться для заміни масла і фільтра на ВАЗ Класика:

Інструменти для заміни моторного масла і масляного фільтра на ВАЗ 2101 - 2107

Інструменти для заміни масла

 • шестигранник на «12», металева трубка з внутрішній діаметр повинен бути трохи більше 12 мм;

 • ключ, призначений для того, щоб відкрутити фільтр (якщо такого немає, то у Вас залишиться два варіанти, відкрутити власними руками або викруткою);

 • торцевий або накидний ключ на 17 може стати в нагоді в тому випадку, якщо на піддоні картера встановлена ​​нестандартна пробка на зливному отворі;

 • ємність для зливу старого масла.

Робота повинна проводитися на естакаді або оглядовій ямі. Можна користуватися і підйомником, «з землі» дана процедура проводиться досить незручно.

Процедура заміни масла і масляного фільтра на ВАЗ Жигулі

 1. Масло потрібно міняти на «гарячу» , тобто перед заміною двигун потрібно запустити, і залишити прогріватися, до 70-80 градусів (це його робоча температура). Після того, як температура піднялася, глушимо авто, і користуючись шестигранним ключем на «12» відкручуємо зливну пробку, підставляємо ємність, і чекаємо, поки все масло не стече. Щоб воно стікало швидше потрібно відкрутити кришку з заливної горловини. Якщо Ви вирішили використовувати промивне масло, то після того, як масло з двигуна злито, заливаємо промивне, запускаємо двигун, чекаємо 20 хвилин, (навантаження на двигун не давати). Після це промивальне зливається таким же способом, що і звичайне.

  Відкручування зливної пробки в піддоні Жигулів

 2. Користуючись спеціальним ключем, відкручується масляний фільтр. Якщо у Вас немає ключа, то спробуйте відкрутити його руками. У тому випадку, якщо вручну НЕ відкручується, то пробиваємо корпус викруткою, і відкручуємо.

  Відкручування масляного фільтра на ВАЗ 2101 - 2107

 3. Після того, як масло повністю скло з двигуна, загортається зливна пробка назад в піддон.
 4. Перед тим, як встановити новий масляний фільтр, в нього заливається невелика кількість масла. Також необхідно змастити кільце ущільнювача. Деякі ще протирають маслом посадочне місце на двигуні.

  Змазування кільця ущільнювача на новому масляному фільтрі ВАЗ 2101-07 Масляний фільтр потрібно закручувати руками!

 5. Після цього можна заливати масло в двигун. Контролювати його рівень потрібно за допомогою щупа. Рівень масла в двигуні повинен бути між мітками MAX і MIN. Припустимо, коли він не доходить до позначки MAX 2-3 мм.
 6. Після двигун запускається і працює пару хвилин, а потім глушиться і приблизно через 5 хвилин потрібно перевірити рівень масла в двигуні і сам масляний фільтр. Не забудьте перевірити зливну пробку, переконайтеся, що немає течі.

Посадочне місце для масляного фільтра на моторі ВАЗ 2101 - 2107

Сигнальна лампа тиску масла повинна згаснути через пару секунд.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found