Бендикс стартера - функції, несправності, перевірка і заміна Бендикс на стартере

Бендикс стартера

Бендикс стартера

Бендикс стартера (справжня назва - обгону муфта ) - це деталь, призначена для передачі крутного моменту від стартера двигуна автомобіля, а також для його захисту від високих робочих оборотів, на яких працює мотор. Бендикс стартера - це надійна деталь, і ламається вона досить рідко. Як правило, причина поломки - природний знос її внутрішніх деталей або пружин. Щоб виявити несправності, розберемося спочатку з пристроєм і принципом роботи Бендикс.

Пристрій і принцип роботи

Більшість обгінних муфт (будемо називати їх більш популярним серед автомобілістів словом - Бендикс) складаються з провідною обойми (або зовнішнього кільця), що містить ролики і притискні пружини, а також відомою обойми . Провідна обойма має клинові канали, які з одного боку мають значну ширину. Саме в них обертаються підпружинені ролики. У вузькій же частині каналу ролики стопоряться між провідною і відомою обоймами. Як зрозуміло з вищеописаного, роль пружин полягає в тому, щоб заганяти ролики в вузьку частину каналів.

В принципі роботи Бендикс лежить інерційний вплив на зубчасту муфту, що входить до його складу, до моменту її зачеплення з маховиком двигуна. У той час, коли стартер знаходиться в неробочому стані (двигун вимкнений або працює в постійному режимі) муфта Бендикс НЕ зачеплена з вінцем маховика.

Робота Бендикс відбувається за наступним алгоритмом:

Внутрішня частина Бендикс

 1. Ключ запалювання повертається і струм від акумуляторної батареї подається на електродвигун стартера, приводячи в рух його якір.
 2. Завдяки наявним на внутрішній стороні муфти гвинтовим борознах і обертального руху муфта під власною вагою ковзає по шліцах до моменту зачеплення з маховиком.
 3. Під дією провідної шестерні ведена обойма з шестернею починає обертатися.
 4. У разі, якщо зуби муфти і маховика не співпали, відбувається її невеликий поворот до моменту, коли вони входять між собою в жорстке зачеплення.
 5. Буферна пружина, наявна в конструкції служить для пом'якшення моменту старту двигуна. Крім цього, вона потрібна для запобігання поломки зубів від удару в момент зчеплення шестерень.
 6. Коли двигун запустився, він починає обертати маховик з більшою кутовий швидкістю, ніж до цього обертав стартер. Тому муфта закручується в зворотному напрямку і зісковзує по шліцах якоря або редуктора (у разі використання редукторного Бендикс) і виходить із зачеплення з маховиком. Це рятує стартер, який не розрахований на роботу на високих оборотах.

Як перевірити Бендикс стартера

Якщо не крутить Бендикс стартера, то перевірити його роботу можна двома способами - візуально , знявши його з машини, і "на слух" . Почнемо опис з останнього, як більш простого.

Як зазначалося вище, основна функція Бендикс - увійти в зачеплення з маховиком і розкрутити двигун. Тому, якщо в момент запуску двигуна ви чуєте, що електродвигун стартера крутиться, а з місця, де він знаходиться, лунають характерні металеві клацали звуки - це перша ознака несправності Бендикс .

Так що далі потрібно демонтаж стартера і зняття розбір Бендикс, щоб детально його оглянути і визначити пошкодження. Процедура зняття і заміни описана нами нижче.

І так, Бендикс зняли, необхідно провести його ревізію. Зокрема, перевірити, чи крутиться він тільки в одну сторону (якщо в обидві, значить, він підлягає заміні) і не з'їв чи зуби. Також переконається неослабілась чи пружина. Ще слід зняти вилку з Бендикс, перевірити її цілісність, сліди зносу, при необхідності вона підлягає заміні. Крім цього, обов'язково перевірте, чи є люфт на валу якоря. Якщо він має місце, то Бендикс слід замінити.

Перевірка Бендикс

Можливі причини поломки

Як згадувалося вище, обертання шестерні можливо тільки в напрямку обертання якоря стартера. Якщо можливо обертання в зворотному напрямку - це явна несправність, тобто, Бендикс підлягає ремонту або заміні. Причин цьому може бути декілька:

 • Зменшення діаметра робочих роликів в обоймі внаслідок природного зносу. Виходом з положення служить підбір і покупка кульок аналогічного діаметру. Деякі автолюбителі замість кульок використовують інші металеві предмети, наприклад, шматочки свердла. Однак все ж не радимо займатися самодіяльністю, а купити кульки необхідного діаметра.
 • Наявність на одній зі сторін ролика плоских поверхонь , що утворилися внаслідок природного зносу. Рекомендації по ремонту аналогічні попередньому пункту.
 • Сточування робочих поверхонь ведучої або відомою обойми в тих місцях, де вони стикаються з роликами. У цьому випадку ремонт навряд чи можливий, оскільки таку вироблення видалити неможливо. Тобто, необхідно проводити заміну Бендикс.
Зверніть увагу! Найчастіше краще провести повну заміну Бендикс, ніж ремонтувати його. Це обумовлено тим, що його окремі частини зношуються приблизно однаково. Тому, якщо вийшла з ладу одна частина - скоро вийдуть з ладу і інші. Відповідно, знову доведеться ремонтувати агрегат.

Ще одна причина поломки - знос зубів шестерні. Оскільки це відбувається з природних причин, то ремонт в даному випадку неможливий. Необхідно провести або заміну згаданої шестерні, або Бендикс цілком.

Оскільки стартер не тільки відчуває сильні навантаження, але і контактує із зовнішнім середовищем він піддається таким подразників як: волога, пил, бруд і масло, то пробуксовка на вільному ходу може трапляться і через відкладень в його пазах і роликах. Ознакою такої несправності є шум якоря під час запуску стартера і нерухомістю клонували.

Як поміняти Бендикс на стартере

Як правило, для того, щоб поміняти Бендикс, необхідно зняти стартер і розібрати його. Залежно від моделі машини процедура може мати свої особливості. Наведемо алгоритм з моменту, коли стартер вже знятий і для заміни Бендикс належить розібрати його корпус:

ремонт Бендикс

 • Відкрутити стягують болти і розкрити корпус.
 • Відкрутити болти, що кріплять втягує реле, після чого витягти останнім. При ремонті бажано все нутрощі почистити і помити.
 • Зняти безпосередньо Бендикс з осі. Для цього необхідно збити шайбу і виколупати обмежувальне кільце.
 • Перед тим, як встановити новий Бендикс, вісь обов'язково необхідно змастити температурної мастилом (проте без надмірностей).
 • Як правило, найскладніша процедура полягає в установці стопорного кільця і ​​шайби. Для вирішення цієї проблеми майстри користуються різними методами - розпирають кільце ріжковими ключами, використовують спеціальні струбцини, розсувні пасатижі і так далі.
 • Після того, як Бендикс буде встановлено, промажте всі деталі, що труться стартера високотемпературної мастилом. Однак не переборщіть з її кількістю, адже надлишки будуть тільки заважати роботі механізму.
 • Перед установкою виконайте перевірку стартера. Для цього скористайтеся проводами для "прикурювання" машини в зимовий період. З їх допомогою подайте безпосередньо напруга від акумулятора. "Мінус" підключіть до корпусу стартера, а "плюс" - до керуючого контакту втягує реле. Якщо система справна - повинен пролунати клацання, а Бендикс висунутися вперед. Якщо цього не відбулося - необхідно провести заміну втягує.

ремонт Бендикс

Заміна Бендикс на стартере

Кілька порад від досвідчених водіїв

Наведемо для вас кілька порад від досвідчених автомобілістів, які допоможуть вам уникнути можливих проблем і незручностей при ремонті або заміні Бендикс:

 • Перед установкою нового або відремонтованого Бендикс завжди перевіряйте його працездатність і привід агрегату.
 • Всі пластикові шайби повинні бути цілими.
 • При покупці нового Бендикс бажано мати при собі старий з тим, щоб упевнитися в їх ідентичності. Найчастіше схожі деталі мають дрібні відмінності, які візуально не запам'ятовуються.
 • Якщо ви розбираєте Бендикс в перший раз, бажано записувати процес на папері або складати окремі частини в порядку їх демонтажу. Або користуйтеся мануалом з фотографіями, наведеними вище відеоінструкції і так далі.

Ціна запитання

Наостанок варто додати, що Бендикс - недорога запчастину. Наприклад, Бендикс ВАЗ 2101 (а також інших "класичних" ВАЗів) коштує близько 5 ... 6 $, каталожний номер - DR001C3. А ціна Бендикс (ном. 1006209923) для машин ВАЗ 2108-2110 - 12 ... 15 $. Вартість Бендикс для автомобілів FORD марок Focus, Fiesta і Fusion - близько 10 ... 11 $. (Кат. Ном. 1006209804). Для машин TOYOTA Avensis і Corolla Бендикс 1006209695 - 9 ... 12 $.

Таким чином, найчастіше для Бендикс ремонт недоцільний. Простіше купити новий і просто замінити його. Тим більше, що при ремонті окремих його частин велика ймовірність швидкого виходу з ладу інших.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found