Регулювання розвалу сходження. Сход розвал своїми руками. Поради та рекомендації як самому зробити розвал сходження коліс

Ні для кого не стане новиною, що невірно налагоджений сход розвалу колеса, може призвести не тільки до погіршення якості покришки, а й до великої витрати палива. Саме тому, до виставлення сходу розвалу варто підійти відповідально.

Своїми силами налаштувати схід розвал зовсім не складно, як може здатися спочатку. Ми спробуємо розглянути це питання докладно і дати оптимальні поради новачкам механікам. Стабілізація пари керуючих коліс - це той найважливіший аспект, який впливає на стійкість машини на дорозі. Що це означає? Колеса повинні рухатися по прямій лінії, а минаючи поворот повертатися у вихідне положення.

зміст:

 • Коли потрібно регулювати схід розвал
 • Принцип регулювання сходу розвалу
 • Регулювання нульового положення
 • виставляємо сходження
 • виставляємо розвал

Слідуючи з цього, гостра необхідність процедури стабілізації коліс пояснюється дуже просто. Коли автомобіль рухається, колеса, що не стабілізовані, йдуть в сторону в результаті поштовхів від дороги. Тоді водій повинен повертати колеса в потрібне (прямолінійний) становище. З огляду на те, що це відбувається постійно, людина за кермом сильніше втомлюється. До того ж, контакти рульового приводу швидше зносяться. А зі збільшенням швидкості, зростаюча нестійкість ставати не безпечною.

Від чого залежить стабілізація керованих коліс? Відповідь проста: від їх сходження або розвалу. Регулювання сходу розвалу коліс може бути проведена в автомайстерень, але цілком можливо вирішити цю проблему і своїми руками .

Ознаки що потрібно регулювати схід розвал

Перше, що необхідно зробити, це визначити необхідність регулювання сходу розвалу.

Розглянемо це по пунктах:

 1. Безперервний догляд авто від заданого курсу прямолінійного руху в ту чи іншу сторону.
 2. Неоднорідна зношеність покришок.
 3. При огляді желобка протектора переднього колеса уздовж осі обертання, необхідно оглянути краю цього жолобка. Кромки однакові - це значить, що немає причин для занепокоєння, якщо ж одна з них має деяку загостреність, а інша - ні, значить у вас є проблема. Але на це варто звертати увагу лише при спокійній їзді. Якщо ж ви є шанувальником швидкої швидкості, то ця умова може бути оманливим.
 4. Труднощі управління при маневрах.

Наявність хоча б одне з таких симптомів говорить, що потрібно встановлювати розвал сходження. Водії мають деякий досвід в ремонті авто своїми руками при великому бажанні можуть виконувати схід розвал самостійно.

Як регулюється схід розвал?

Для ремонту вам будуть необхідні:

 • лінійка;
 • крейда;
 • стандартний набір інструментів;
 • шнур з схилом;
 • рівний майданчик з ямою або підйомником.

набір для регулювання сход розвалу своїми руками 

Спочатку потрібно з'ясувати: наскільки точно було вироблено сходження раніше. Тобто «Нульове» чи положення у рульової рейки при прямолінійній русі. Як це зробити? Прямуємо подальшим вказівкам:

 1. Поставити автомобіль на рівній поверхні.
 2. Потім повернути максимально кермо в одну сторону, зробивши позначку зверху на кермі (посередині кола) повернути кермо до упору в іншу сторону. При цьому необхідно порахувати кількість цілих оборотів і частин цілої окружності (часток).
 3. Коли порахували поділити отримане кількість на 2 і повернути кермо в це положення.

Якщо даний результат збігається зі звичним положенням керма, то «нульове» положення рейки виставлено. Якщо немає, це доведеться зробити самим.

Як виставити «нульове» положення?

Необхідно зняти кермо, для цього відкрутіть гайку. Після зафіксувати його в порахували нами «нульовому» положенні (спиці керма повинні розташовуватися симетрично). Тепер ми будемо орієнтуватися за цим положенням. Щоб себе перевірити, потрібно по черзі обертати кермо вліво / право - в обидві сторони він повинен повертатися на однакову кількість обертів, з цього повертаючи колесо до межі в сторони, подщітивайте їх.

Далі потрібно послабити стопорні гайки наконечників рульових тяг. Одну тягу слід трохи викрутити, а другу закрутити на таке ж саме кількість оборотів (це дуже важливо!). Таку процедуру можна зробити один раз і більше не змінювати положення керма. А в подальшому - лише регулювати сходження.

razval-shozhdenie_svoimi_rukami 

Як відрегулювати сходження коліс?

Після перевірки прямолінійності потрібно перевірити ступінь завантаженості транспорту, тиску в шинах, чи надійно кріплення підвіски і механізму керма на предмет наявності стуку при повороті керма. Після цього вже можна приступити безпосередньо до перевірки і налаштування сходження.

Для визначення рівня сходження коліс, слід обчислити різницю між точками на ободі спереду і ззаду його осі геометрії. Для цього потрібно використовувати спеціальну ланцюг з лінійкою або натяжна прилад.

Щоб виміряти сходження лінійка встановлюється між коліс, таким чином, щоб наконечники труб вперлися в бік покришок, а ланцюжки доторкалися до землі. Коли ви встановите стрілку на нульове положення, машину слід трохи перекотити вперед, щоб лінійка опинилася позаду осі коліс. При цьому стрілка повинна показувати рівень сходження. Що стосується розбіжності з нормою вона повинна бути відкоригована.

Для того, що б відрегулювати сходження коліс потрібно обертати з'єднувальні муфти бічних рульових тяг. Коли ця операція проведена, контрольні гайки необхідно надійно затягнути.

Регулювання кута розвалу коліс

Найскладнішим процесом виступає перевірка і регулювання розвалу коліс, але і її можливо виконати своїми силами. Щоб це зробити машина піднімається так, щоб колеса не торкалися землі. Після цього потрібно обчислити місця однакового биття на бічних частинах шин. Виставивши колеса в положення руху по прямій, поруч з колесом слід підвісити вантаж. Мелом робляться мітки по колу колеса зверху і знизу. За допомогою шнура з схилом обчисліть дистанцію від обода до шнура.

Різниця дистанцій між ниткою вантажу і верхньою частиною обода і є рівень развала.Для точності виконання процедури прокотите машину, щоб колесо повернулося на 90? .. Повторити кілька разів і записати результати.

Далі знімаємо колесо автомобіля і відпускаємо 2 болта кріплення кронштейна стійки амортизатора до поворотного кулака. Потім зрушує всередину або назовні поворотний кулак, в якому напрямку, і на яку відстань, залежить від результатів ваших вимірів. Саме таким чином ви зможете встановити необхідний кут розвалу. Після процедури потрібно підтягнути болти, поставити колесо і знову провести заміри.

Пам'ятайте, що на автомобілях із заднім приводом допускають норму кута розвалу передніх коліс, десь в межах +1 - +3 мм, а у машин з переднім приводом така норма дорівнює від -1 до +1 мм. Після завершення всієї процедури, не забувайте перевіряти затяжку всіх тих болтів, якими ви проводили регулювання. А в після завершення регулювання розвалу сходження перевірте вирівнювання автомобіля на дорозі.

Роблячи сход-розвал власноруч, пам'ятайте, що необхідно проводити виміри кілька разів (менше трьох), після чого взяти середньоарифметичне значення. Якщо розвал-сходження відрегульовані правильно, транспортний засіб не буде йти в сторону при русі, а знос протектора шин буде рівномірний.

Вся процедура регулювання проводиться заново в тому випадку, якщо після проведених робіт машина все одно «йде» з траєкторії прямолінійного руху. Про неправильному розвалі або сходження також скаже нерівномірний знос покришок, з цього діагностика шин також буде не зайвою.

знос покришок 

Самостійне виконання такої не легкою процедури заощадити пристойну суму грошей, однак пам'ятайте, що для більшості сучасних автомобілів рекомендується проведення сход / розвал в автосервісах. Додатково ви можете подивитися навчальне відео, як самому зробити розвал сходження тут.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found