Чому в салоні автомобіля запахло бензином. Основні причини

Запах бензину в салоні - це не тільки джерело незручностей, але і реальна загроза для здоров'я водія та пасажирів. Адже зазначені випаровування можуть викликати незворотні наслідки в організмі. Тому при появі ситуації, коли в салоні пахне бензином, необхідно якомога швидше почати виявлення поломки і її виправлення.

Як правило, причинами запаху бензину в салоні є неповна герметичність кришки бензобака, текти (навіть незначна) в бензобаку, підтікання бензину в паливній магістралі, на стиках окремих її елементів, пошкодження паливного насоса, проблеми з каталізатором і деякі інші. Виявити проблему можна самостійно, однак обов'язково при цьому дотримуватися правил пожежної безпеки!

Пам'ятайте, що бензин - пальне і вибухонебезпечну речовину, тому виконуйте ремонтні роботи далеко від відкритих джерел вогню!

Причини появи запаху бензину в салоні

Для початку просто перелічимо основні причини, за якими з'являється запах бензину в салоні. Отже:

Запах бензину в салоні
 • порушена герметичність кришки бензобака (точніше її гумової прокладки або кільця ущільнювача);
 • утворилася текти з корпусу бензобака (найчастіше вона утворюється на місці, де горловина приварена безпосередньо до корпусу бака);
 • бензин випливає з елементів паливної системи або з місць їх з'єднань;
 • поява вихлопних газів із зовнішнього середовища (особливо актуально при їзді з відкритими вікнами в напруженому трафіку);
 • поломка бензонасоса (він пропускає випаровування бензину в атмосферу);
 • нещільність стиків або датчика рівня палива, або модуля погружного бензонасоса;
 • додаткові фактори (наприклад, підтікання бензину з каністри в багажнику, якщо така ситуація має місце бути, потрапляння бензину на поверхню крісла і так далі).

Насправді причин набагато більше, і далі перейдемо до їх розгляду. Також обговоримо, що робити в тому чи іншому випадку для усунення несправності.

Чому в салоні пахне бензином

Отже, почнемо обговорення в порядку від найбільш поширених причин до менш поширеним. За статистикою, найчастіше з проблемою, коли запахло бензином в салоні, стикаються власники автомобілів ВАЗ-2107, а також ВАЗ-2110, ВАЗ-2114 і деяких інших передньопривідних ВАЗів. Однак трапляються подібні проблеми і з машинами Деу Нексія, Нива Шевроле, Деу Ланос, Форд Фокус, а також на старих моделях Тойот, Опелів, Рено і деяких інших автомобілів.

Нещільність стиків датчика рівня палива

Господарське мило

Нещільність стиків паливної системи є дуже поширеною причиною того, що в автомобілі пахне бензином. Особливо це актуально для передньопривідних ВАЗів. Справа в тому, що під заднім сидінням цих машин знаходиться місце з'єднання паливних елементів. Для виконання відповідної ревізії потрібно підняти подушку заднього сидіння, відкинути люк, щоб дістатися до згаданих елементів. Після цього зробити підтяжку всіх різьбових з'єднань які відносяться до паливної магістралі.

У разі, якщо підтяжка згаданих елементів не допомогла, можна скористатися звичайним розмоченим господарським милом . Його склад здатний перешкоджати поширенню бензину, а також його запаху. Милом можна навіть змащувати тріщини в бензобаках чи інших елементах паливної системи, оскільки елементи, що входять до його складу надійно герметизують стики. Таким чином, можна промазати милом все з'єднання паливної системи під люком, розташованим під заднім сидінням машини. Найчастіше така процедура допомагає у випадках, коли сильно пахне бензин в салоні передньопривідного автомобіля ВАЗ.

Тріщина між баком і горловиною

У більшості сучасних автомобілів конструкція бензобака складається з двох частин - безпосередньо бака і привареною до нього горловини. Зварювальний шов виконують в заводських умовах, проте з часом (від старості і / або корозії) він може расслоиться, давши тим самим тріщину або невелику точкову витік. Через це бензин буде потрапляти на внутрішню поверхню корпусу автомобіля, і запах його поширюватися в салон. Такий дефект особливо часто проявляється після заправки або при заповненому баку більш ніж наполовину.

Існують також моделі (хоч їх і небагато), у яких між горловиною і безпосередньо баком є ​​гумова прокладка. Вона з часом також може розкришитися і пропускати паливо. Наслідки цього будуть аналогічні - запах бензину в салоні.

Щоб вирішити цю проблему необхідно провести ревізію корпусу бака, а також пошукати патьоки палива на корпусі бака, а також на елементах корпусу машини, розташовані під ним. У разі виявлення течі є два виходи. Перший - повна заміна бака на новий. Другий - використання вже згаданого розм'якшеного господарського мила. З його допомогою можна закрити пролом, і як показує практика, з таким баком можна їздити ще кілька років. Який з цих варіантів вибрати - вирішувати автовласникові. Однак заміна бака все ж буде більш надійним варіантом.

Цікава і досить популярна причина (особливо для вітчизняних автомобілів) того, що з'являється запах бензину відразу після заправки полягає в тому, що продірявився гумова трубка, що з'єднує горловину бензобака з його тілом . Або інший схожий варіант може бути, коли погано тримає хомут, що з'єднує цю трубку і бензобак. В процесі заправки бензин під тиском б'є по гумці і хомута, і деяка частина бензину може виявитися на поверхні трубки або згаданого з'єднання.

Кришка люка бензонасоса

Дана ситуація актуальна для інжекторних двигунів. У них на паливному баку закріплена кришка, на якій тримаються бензонасос високого тиску і датчик рівня палива, які знаходяться всередині бака. Згадана кришка зазвичай прикріплена до баку за допомогою гвинтів, а під кришкою є герметизуюча прокладка. Саме вона згодом може продірявився і пропускати випаровування бензину з паливного бака. Особливо це актуально в разі, якщо недавно до ситуації, коли з'явився запах бензину в салоні, проводився ремонт або заміна паливного насоса і / або датчика рівня палива або ж паливного фільтра (часто відкручують кришку для чищення сітки грубої очистки палива). При зворотному монтажі можливо була порушена герметизація.

Усунення наслідків полягає в правильному встановленні або заміні згаданої прокладки. Також при цьому має сенс скористатися маслостойкостью герметиком. Фахівці відзначають, що згадана прокладка повинна бути зроблена з бензостойкой гуми. В іншому випадку вона розбухне. Також наголошується, що особливо проявляється запах бензину після заправки при пропускає прокладці на бензобаку. Тому має сенс також перевірити її геометричні розміри і загальний стан (НЕ ссохлась вона або навпаки, не розбухла чи). При необхідності прокладку потрібно замінити.

Паливний насос

Найчастіше пропускає бензин карбюраторний паливний насос (наприклад, на популярних автомобілях ВАЗ-2107). Зазвичай причинами його поломки є:

 • знос паливної прокладки;
 • вихід з ладу мембрани (утворення тріщини або отвори в ній);
 • неправильний монтаж штуцерів паливопроводів (перекіс, недостатня затяжка).

Ремонт паливного насоса необхідно проводити відповідно до перерахованих вище причинами. В автомагазинах є ремкомплекти для ремонту паливного насоса. Поміняти мембрану або прокладку не складає труднощів, і з цією роботою може впоратися навіть початківець автолюбитель. Також має сенс перевірити, як встановлено штуцери. Зокрема, не перекошені вони, і чи достатній у них момент затяжки. Також варто звернути увагу на наявність патьоків бензину на їх корпусі.

Щоб знизити передачу запахів з підкапотного простору в салон замість продірявився прокладки під капотом двигуна можна поверх неї укласти утеплювач для водопровідних труб.

Паливний фільтр

Актуально для карбюраторних автомобілів, у яких згаданий фільтр розташований в підкапотному просторі. Тут можливі два варіанти - або паливний фільтр дуже забитий, і видає смердючий запах, який передається в салон автомобіля, або його неправильна установка. Причому це може бути фільтр як грубої, так і тонкого очищення. У першому випадку фільтр забивається різним сміттям, який і видає власне неприємний запах. Крім цього, така ситуація дуже шкодить паливного насоса, який працює із зайвою навантаженням. У карбюраторних двигунах паливний фільтр розташований перед карбюратором, а в інжекторних моторах - під днищем автомобіля. Пам'ятайте, що чистити фільтр не має сенсу, а проводити його заміну необхідно відповідно до регламенту для кожної конкретної моделі машини.У більшості випадків не допускається їздити відфільтрованого довше 30 тисяч кілометрів пробігу.

Другий варіант - неправильна установка фільтра, коли має місце текти бензину до або після фільтра. Причиною ситуації може бути перекіс або недостатнє ущільнення з'єднань (хомутами або швидкознімними штуцерами). Для усунення причин поломки необхідно виконати ревізію фільтра. Тобто, перевірити правильність установки, а також ступінь забрудненості фільтруючого елемента. До речі, найчастіше при забитому паливному фільтрі на карбюраторному авто з'являється запах бензину в салоні при включенні грубки.

Неправильно налаштований карбюратор

У машин, що мають карбюраторний двигун, може виникнути ситуація, при якій неправильно налаштований карбюратор виконує перевитрата палива. При цьому його незгорілі залишки будуть просочуватися назовні, в підкапотний простір, при цьому випаровуючись і видаючи специфічний запах. З підкапотного простору пари можуть проникнути і в салон. Особливо, якщо включити піч.

Водії старих карбюраторних машин для полегшення пуску двигуна найчастіше використовують регулятор так званого подсоса для збільшення бензину в карбюраторі. При цьому якщо переборщити з використанням подсоса і накачати зайвий бензин, то його запах може легко поширитися в салон.

Вихід тут простий, і полягає він у правильному налаштуванні карбюратора, щоб він використовував оптимальну кількість палива для своєї роботи.

абсорбер

На тих машинах, які оснащені абсорбером, тобто, фільтром парів бензину, (система тиску палива зі зворотним зв'язком), причиною виникнення запаху бензину може стати саме цей вузол. Так, абсорбер призначений для збору парів бензину, які випаровуються з бака і не потрапляють туди назад у вигляді конденсату. Пари потрапляють в абсорбер, після чого виконується його продування, випаровування видаляються в ресивер, де і спалюються. При частковому виході абсорбера з ладу (якщо він забився) частина парів може потрапити в салон, викликаючи тим самим специфічний неприємний запах. Зазвичай це виникає через вихід з ладу клапанів абсорбера.

При виникненні розрідження в баці може виникнути ситуація, коли заламується котрась із гумових трубок, по яких йде паливо. Згодом вона може просто тріснути, пропускаючи тим самим бензин в рідкому або газоподібному вигляді.

Також можливий вихід з ладу обох клапанів, розташованих в магістралі між абсорбером і сепаратором. У цьому випадку порушується природний рух парів бензину, і частина їх може потрапити в атмосферу або в салон. Для усунення потрібно виконати їх ревізію, а при необхідності заміну.

Деякі автовласники, зокрема, власники інжекторних ВАЗ-2107, виключають із системи один основний клапан трубопроводу, залишаючи замість нього аварійний. Як показує практика, найчастіше основний клапан починає затруює і пропускати пари бензину в салон.

Втрата герметичності кришки бензобака

Герметичність кришки забезпечує прокладка, розташована по її внутрішньому периметру. На деяких (сучасних) кришках має місце клапан, який пропускає повітря в бак, нормалізує тим самим тиск в ньому. У разі, якщо згадана прокладка продірявився (гума від старості лопнула або мало місце механічне пошкодження), то бензинові пари можуть виходити з-під кришки бака, і потрапляти в салон (особливо актуально для машин в кузові універсал і хетчбек). В іншому випадку може вийти з ладу згаданий клапан. Тобто, він може пропускати назад пари бензину.

Причина актуальна для ситуації, коли в баку більше половини обсягу бензину. При різких поворотах або при їзді по нерівній дорозі паливо може частково вихлюпуватися через негерметичну пробку.

Виходу тут два. Перший полягає в заміні прокладки на нову (або якщо її немає, то має сенс її додати до пластмасового ущільнювача кільцю). Її можна виготовити самостійно з бензіностойкой гуми, і посадити її на герметик. Інший вихід - повна заміна кришки бака на нову. Особливо це актуально при виході з ладу згаданого клапана. Перший варіант значно дешевше.

Непрямим ознакою того, що втратила герметичність саме кришка бензобака, є те, що запах бензину відчувається не тільки в салоні автомобіля, а й біля нього. Зокрема, при їзді з відкритими вікнами відчувається запах бензину.

сепаратор бензобака

На деяких вітчизняних передньопривідних ВАЗах (наприклад, на ВАЗ-21093 з інжекторним двигуном) є так званий сепаратор бензобака. Він являє собою невеликий пластиковий бачок, встановлений над паливної горловиною. Він призначений для вирівнювання тиску бензину в паливному баку. Випари бензину конденсуються на його стінках і знову потрапляють в бензобак. Для регулювання тиску в сепараторі використовується двухходовой клапан.

Оскільки сепаратор зроблений з пластмаси, то зустрічаються випадки, коли його корпус дає тріщину. Внаслідок цього пари бензину виходять з нього, потрапляючи в салон. Вихід з даної ситуації простий, і полягає він у заміні сепаратора на новий. Коштує він недорого, і купити його можна в більшості автомагазинів. Ще один вихід, який однак вимагає зміни паливної системи, полягає в тому, щоб виключити сепаратор взагалі, а замість нього використовувати на горловині сучасну пробку з клапаном, який пускає в бак повітря, регулюючи тим самим тиск в ньому.

Свічки запалювання

Зокрема, якщо одна або кілька свічок запалювання були вкручені з недостатнім моментом, то з-під неї (них) можуть виходити пари бензину, потрапляючи в підкапотний простір. Також ситуація супроводжується тим, що спалюється не всі подається на свічки паливо. А це загрожує перевитратою бензину, зниженням потужності двигуна, зниженням компресії, погіршується пуск на холодну.

У разі, якщо свічки слабо вкручені в свої посадочні місця, то необхідно докрутити їх самостійно, паралельно виконавши діагностику свічок запалювання. В ідеалі краще пізнати значення моменту затягування, і скористатися для цього динамометричним ключем. Якщо такої можливості немає, то діяти слід по натхненню, однак не перестаратися, щоб не зірвати різьбу. Поверхня різьблення краще попередньо змастити, щоб в подальшому свічка не прикипіла, і її демонтаж не перетворився на болісне захід.

Зношені кільця ущільнювачів

Йдеться про зношених ущільнювачів кільцях, які перебувають на форсунках інжекторного двигуна. Вони можуть зноситися по старості або внаслідок механічних пошкоджень. Через це кільця втрачають герметичність, і пропускають невелику кількість палива назовні, котрого більш ніж достатньо для утворення неприємного запаху в підкапотному просторі, а потім і в салоні.

Така ситуація може призвести до перевитрати палива і зниження потужності двигуна. Тому по можливості необхідно замінити згадані кільця на нові, благо коштують вони недорого, а процедура заміни нескладна.

У деяких сучасних передньопривідних ВАЗів (наприклад, "Калини") зрідка виникає проблема, коли частково виходить з ладу кільце ущільнювача паливопроводу, відповідного до форсунок. Через це паливо потрапляє на корпус двигуна і випаровується. Потім пари можуть потрапити і в салон. Виправити ситуацію можна виконанням ретельної ревізії з метою з'ясування місця витоку і заміною ущільнювального кільця.

забитий каталізатор

Завдання автомобільного каталізатора полягає в допалювання виходить з двигуна вихлопу з елементами палива до стану інертних газів. Однак з часом (в процесі експлуатації або від старості) цей агрегат може не справлятися зі своїми завданнями, і пропускати бензинові випари через свою систему. Таким чином, бензин потрапляє в атмосферу, і його випари можуть бути затягнуті в салон системою вентиляції.

Пошкодження паливної системи

Паливна система

Паливна система автомобіля

У деяких випадках має місце пошкодження окремих елементів паливної системи або текти на їх стику. У більшості автомобілів паливна система змонтована по днищу і часто її елементи приховані від прямого доступу. Тому для проведення їх ревізії необхідно демонтувати елементи салону, які заважають прямому доступу. Найчастіше виходять з ладу гумові патрубки і / або шланги. Гума старіє і тріскається, і як наслідок, дає текти.

Робота з перевірки досить клопітка, проте якщо всі перераховані вище методи перевірки не дали результату щодо усунення запаху бензину в салоні, то має сенс також провести ревізію елементів паливної системи автомобіля.

Ущільнювач задніх дверей

У більшості сучасних автомобілів горловина паливного бака знаходиться з правого або лівого боку задньої частини корпусу (на так званих задніх крилах). В процесі заправки кілька парів бензину потрапляє в атмосферу. Якщо гумовий ущільнювач тієї задніх дверей, з боку якої знаходиться бензобак, значно пропускає повітря, то можливе проникнення згаданих бензинових випарів в салон машини. Природно, що після цього в автомобілів матиме місце неприємний запах.

Усунути поломку можна шляхом заміни ущільнювача. У деяких випадках (наприклад, якщо ущільнювач ще не дуже зношений) можна спробувати змастити ущільнювачі силіконовою змазкою. Вона розм'якшить гуму і зробить її більш еластичною. Непрямим ознакою такої поломки є те, що запах бензину в салоні з'являється після заправки. Причому, чим довше машина заправляється (чим більший обсяг палива заливають в її бак) - тим запах сильніше.

Попадання бензину в салон

Це досить очевидна причина, яка може виникнути, наприклад, коли виконується перевезення бензину в каністрі в багажнику або в салоні автомобіля. Якщо при цьому кришка закрита нещільно або на поверхні каністри мають забруднення, в тому числі сліди бензину, то відповідний запах швидко пошириться по салону. Однак позитивна новина тут в тому, що причина очевидна. Однак усунути з'явився запах буває часом досить важко.

неякісний бензин

Якщо в бензобак залити неякісне паливо, яке в повному обсязі згорає, то можлива ситуація, коли пари незгорілого палива будуть поширюватися як в салоні машини, так і навколо неї. Про використання неякісного палива вам підкажуть свічки запалювання. Якщо їх робоча (нижня) частина має червоний нагар - велика ймовірність того, що було залито неякісне паливо.

Пам'ятайте, що використання поганого бензину дуже шкідливо для паливної системи автомобіля. Тому намагайтеся заправлятися на перевірених заправках, і не лити в бак газолін або подібні хімічні сполуки.

Що робити після усунення поломки

Після того, як знайдена причина, через яку поширювався неприємний бензиновий аромат по салону машини обов'язково необхідно цей самий салон почистити. Тобто, позбутися від залишків запаху, які напевно там присутні, оскільки пари бензину дуже летючі і легко в'їдаються в самі різні (а тим більше матерчаті) матеріали, даючи про себе знати ще довгий час. І часом позбутися від цього запаху не просто.

Автовласники використовують для цього найрізноманітніші засоби і методи - ароматизатори, засоби для миття посуду, оцет, харчову соду, мелену каву і деякі інші так звані народні засоби. Однак найкраще використовувати для цього хімічну очистку салону або озонову очистку. Обидві ці процедури виконуються в спеціалізованих центрах із застосуванням відповідного обладнання і хімічних препаратів. Виконання згаданих очисток гарантовано дозволять позбутися від неприємного запаху бензину в салоні вашого автомобіля.

Як позбутися від запаху бензину

У салоні авто неприємно пахне бензином? Позбудеться від нього досить просто. Є 9 ефективних методів. Усунути бензиновий запах допоможе: сода, оцет, кава. Найефективніший це ... Але спочатку вияви джерело

Детальніше

висновок

Пам'ятайте, що пари бензину дуже шкідливі для людського організму . Тому при виявленні найменшого запаху бензину в салоні, а тим більше якщо це проявляється на регулярній основі, відразу ж виконайте комплекс заходів з усунення причин цього явища. Також не забувайте, що пари бензину пожежо- та вибухонебезпечні. Тому при виконанні відповідних робіт обов'язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки . А працювати краще на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні, щоб пари бензину не потрапляли в ваш організм.

Додаткові матеріали по темі:

 • Як за допомогою господарського мила усунути запах бензину в салоні
 • Як позбутися від запаху бензину

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found