Цетан коректор. Яку цетаноповишающую присадку для дизельного палива вибрати (ТОП 5)

Цетан коректор призначений для збільшення значення цетанового числа дизельного палива. Це дозволяє не тільки підвищити (відновити) потужність двигуна, але і зменшити нагар на форсунках, знизити інтенсивність вихлопу сажістих відкладень з мотора, знизити шум роботи силового агрегату, зменшити витрату солярки. Особливо цетан коректор для дизельного палива рекомендується застосовувати в разі, якщо якість солярки на автозаправній станції залишає бажати кращого.

зміст

 • Для чого використовувати цетан коректор
 • Що входить до складу засобу
 • Популярні цетан коректори

цетан коректор

В даний час на прилавках магазинів представлений досить широкий асортимент цетан коректорів - присадок в дизельне паливо, як зарубіжного, так і вітчизняного виробництва. Одні з них дійсно ефективно допомагають підняти значення цетанового числа, інші ж навпаки, працюють слабо. Причому крім безпосередньо зміни цетанового числа (далі - ЦЧ) ці кошти також змінюють склад вихлопних газів т умови роботи двигуна. Тому при виборі тієї чи іншої присадки для підвищення цетанового числа дизельного палива бажано ознайомитися з побічними ефектами, які відбуваються при їх використанні. Далі в матеріалі представлений некомерційний рейтинг цетан коректорів з описом особливостей і нюансів використання. Цей список напевно допоможе автолюбителям визначитися з вибором.

Назва цетан коректора Короткий опис і особливості використання Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на зиму 2018/2019 років, рублів
Liqui Moly Super Diesel Additiv Засіб є універсальним модифікатором дизельного палива, до функцій якого належить і збільшення цетанового числа. Одного балона вистачає на 2000 кілометрів пробігу. Може бути використано з будь-якими дизельними двигунами. Відмінно відмиває нагар, накоксованіе, забезпечує чистку елементів паливної системи. Дуже гарне і популярний засіб. Його єдиним недоліком є ​​лише відносно висока ціна. 250 500
Цетан-коректор для дизельного палива Hi-Gear Має в своєму складі синтетичний кондиціонер металу SMT2, який використовується в якості захисту металевих поверхонь. Дуже добре справляється з чищенням елементів паливної системи про добре піднімає цетанове число. Це дозволяє збільшити потужність "втомленого" двигуна. Може використовуватися для будь-яких дизельних моторів. 240 800
Цетан-коректор BBF Вітчизняний цетан коректор. Дуже добре показав себе в дії, сприяє запуску двигуна навіть в холодну погоду. Знижує димність мотора, знижує витрату палива, збільшує динамічні характеристики машини. Має істотну перевагу, а саме низьку ціну при достатньому обсязі в упаковці. 325 100
Цетан коректор Lavr Ще один вітчизняний цетан коректор. Дуже добре чистить форсунки і сприяє легкому запуску двигуна навіть в умовах низьких температур. Збільшує загальний ресурс двигуна, знижує витрату палива, знижує димність і токсичність вихлопних газів. 310 240
Castrol TDA Багатофункціональна присадка, однією з функцій якої є і підвищення значення цетанового числа. Присадка дозволяє економити паливо, і полегшує запуск двигуна в холодну пору року. Показала себе серед вітчизняних автолюбителів з позитивного боку, але варто дорогувато. 250 750

Що дає застосування цетан коректора

Спочатку розберемося в питанні, що ж собою являє цетанове число, і на що воно впливає. Це надалі полегшить розуміння роботи зазначених коштів. Отже, цетанове число - це аналог октанового числа для бензинового палива, і воно характеризує тимчасову затримку займання утвореної паливної суміші в двигуні. Відповідно, чим це число вище - тим швидше запалюється солярка, що забезпечує плавне горіння паливної суміші. І навпаки, якщо цетанове число має мале значення - то дизель горить гірше, що виражається в зниженні потужності двигуна, зниження динамічних характеристик машини, збільшення споживання палива та іншим негативним наслідкам.

Найбільшим цетановим числом, рівним 100, володіє вуглеводень цетан. Інша його назва - гексадекан. Однак було б помилково припускати, що чим вище ЦЧ - тим це краще для двигуна. Насправді конкретний силовий агрегат розрахований на використання солярки з певним цетановим числом. Тому вкрай небажано використовувати дизельне паливо як з дуже заниженими, так і дуже завищеними цетановим числом. Додаткову інформацію про це кожен автолюбитель може прочитати в технічній документації до свого автомобіля.

В даний час на території пострадянських країн чимало автозаправних станцій, що реалізують неякісне дизельне паливо (так само як і бензин). Причому це стосується не тільки заниженого значення цетанового числа, а й інших його характеристик - здатності, що змазує, підвищеної температури застигання (фільтрованості), високого наявності в ньому сірки і так далі. Для усунення кожного з перерахованих недоліків є додаткові присадки для поліпшення якості дизельного палива.

АНТИГЕЛЬ для дизельного палива

Дизельний антигель - це присадка для палива, що запобігає його замерзання і перетворення в гелеподібної масу. Застосовується як для літнього, так і зимової солярки, щоб підвищити його плинність в сильний мороз. Депресорні функції однакові не у всіх

Детальніше

Однак що стосується цетанових присадок для дизельного палива, то вони призначені саме для збільшення ЦЧ. Тести різних сортів солярки, що реалізуються на вітчизняних автозаправках, показує, що значення цетанового числа може коливатися в межах 46 до 55 одиниць. Що стосується температури перегонки, то вона знаходиться в межах від + 290ºС до + 360ºС. Як зазначалося вище, чим нижче ЦЧ - тим важче запалити солярку, а чим вище температура перегонки - тим гірше випаровується паливо.

Використання цетан коректорів дає наступні переваги:

 • зменшується інтенсивність сажістих вихлопів двигуна;
 • відновлюється потужність силового агрегату, а значить, відновлюються динамічні характеристики автомобіля;
 • знижується час затримки запалювання;
 • зменшується нагар на паливних форсунках;
 • знижується рівень шуму при роботі двигуна, особливо при його холодному запуску;
 • збільшується коефіцієнт корисної дії двигуна;
 • збільшується загальний ресурс елементів паливної системи, а також мотора;
 • знизити фінансові витрати автовласника на обслуговування автомобіля за сукупністю перерахованих вище факторів.

Незважаючи на описані переваги використання цетан коректорів, у багатьох автовласників виникають сумніви з приводу доцільності застосування даних засобів. На цей рахунок можна сказати, що їх використання залежить від стану двигуна автомобіля, а також якості заливається дизельного палива. Також важливим є вибір спеціалізованого або універсального засобу. Справа в тому, що спеціалізовані цетан коректори, власне, і призначені для збільшення (стабілізації) цетанового числа. У той же час існують схожі присадки, які крім аналогічної дії також знижують температуру фільтрації дизельного палива і підвищують інші його характеристики. Хоча, як показує практика, спеціалізовані цетан коректори більш ефективні в цьому ключі, ніж аналогічні їм універсальні засоби.

Склад цетан коректорів

Існує кілька методів для збільшення цетанового числа дизельного палива. В даний час виробники солярки випускають дистилят із середньою фракцією. Це обумовлено його дешевизною і простотою виробництва. Однак такі склади мають низьке цетанове число, що призводить до необхідності використання додаткових складів для його збільшення.

До складу фабричних цетан коректорів входять пероксиди, а також азотовмісні речовини - нітрити, нітрати. Крім цього, підвищити (або не допустити зменшення значення) цетанове число можна одним з таких способів:

 • строгим дотриманням умов зберігання дизельного палива (особливо актуально для великих обсягів);
 • якісна фільтрація палива при виробництві;
 • винятком домішок оцинкованої сталі зі складу матеріалів, використовуваних для створення ємностей і трубопроводів для зберігання / транспортування дизельного палива.

Насправді ж складу цетан коректорів досить складний, і відрізняється у різних торгових марок.

Рейтинг популярних цетан коректорів

В даному розділі представлений некомерційний (не рекламного) рейтинг кращих цетан коректорів, якими повсюдно користуються автовласники машин з дизельними двигунами. Даний список заснований на підставі знайдених в мережі інтернет результатів тестів і відгуків, який дозволяють оцінити ефективність і особливості використання того чи іншого засобу.

Liqui Moly Super Diesel Additiv

Засіб Liqui Moly Super Diesel Additiv є модифікатором дизельного палива. Це означає, що воно є комплексним засобом, який не тільки збільшує значення цетанового числа, а й чистить паливну систему і окремі її елементи. Зокрема, в інструкції написано, що воно ефективно бореться з нагаром, закоксовкой і корозією поверхні деталей паливної системи автомобіля. Одного балона вистачає на 2000 кілометрів пробігу. Може бути використана в будь-якому дизельному двигуні (в тому числі, в сучасних моторах з системою впорскування Common Rail). Особливо ефективно засіб працює з новими низькосірчисті солярки за рахунок вмісту в них змащувальних компонент.

Реальні тести і відгуки, знайдені в мережі інтернет, дозволяють стверджувати, що засіб «Ликви Моли» дійсно значно підвищує цетанове число. Це, в свою чергу, призводить до підвищення потужних характеристик двигуна, збільшення динамічних характеристик машини (вона швидше розганяється, перестає «тупити» при наборі оборотів двигуна), зниження витрати палива, зниження шкідливих викидів в атмосферу. З недоліків варто відзначити невисоку змазує здатність і незначне зниження температурного порога використання обробленої солярки. Інший істотний недолік - відносно висока ціна. Однак, якщо розглядати Liqui Moly Super Diesel Additiv саме в якості цетан коректора, то це один з кращих засобів, тому воно однозначно рекомендовано до покупки всім автолюбителям,чиї машини оснащені дизельними двигунами (включаючи дорогі машини бізнес і преміум класу).

Реалізується «Ликви Моли» в невеликому балончику об'ємом 250 мл, розрахованого на використання з 75 літрами солярки. У комплекті упаковки є носик-подовжувач, який полегшує заливання кошти в паливний бак. Артикул упаковки - 1991. Її середня ціна за станом на зиму 2018/2019 років становить близько 500 рублів.

1

Цетан-коректор для дизельного палива Hi-Gear

Цетан-коректор для дизельного палива Hi-Gear має в своєму складі синтетичний кондиціонер металу SMT2, який використовується в якості захисту металевих поверхонь. В інструкції заявлено, що засіб підвищує значення цетанового числа на 6 одиниць. Може використовуватися з будь-яким неякісним дизельним паливом, нейтралізуючи наслідки його використання. Цетан коректор дозволяє знизити витрату палива, знизити токсичність вихлопних газів, знизити динамічні навантаження на елементи кривошипно-шатунного механізму, продовжити термін служби елементів паливної системи, зокрема, форсунок і насоса високого тиску. Може бути використаний в двигунах, оснащених нейтралітіческімі каталізаторами і турбокомпресорами.

Реальні тести показали досить непогану ефективність даного засобу. Цетанове число після використання присадки дійсно було підвищено, нехай і незначно. Однак цього факту цілком достатньо для того, щоб відчути збільшення потужності двигуна, а також динамічних характеристик машини. Причому цікаво, що цетан коректор «Хай Гір» можна використовувати практично з будь-яким дизельним паливом, він однаково добре показує себе в різних умовах. Тому його можна використовувати як при заправці на різних АЗС, так і для заливання в бак різних автомобілів, як бюджетних, так і відносяться до бізнес і преміум класу. Однак суттєвим недоліком в даному випадку є його відносно висока ціна. Але це компенсується ефективністю і повсюдною поширеністю на прилавках автомагазинів.

Реалізується у флаконі об'ємом 240 мл. Артикул такої упаковки - HG3411. Її ціна на вказаний період становить близько 800 рублів.

2

Цетан-коректор BBF

Цетан-коректор BBF є вітчизняним вузькоспеціалізованим засобом, призначеним для безпосереднього збільшення цетанового числа дизельного палива. Збільшення ЦЧ дозволяє полегшити запуск двигуна в холодну погоду (при значних морозах), а також підвищити його коефіцієнт корисної дії. Крім цього, цетан коректор «ББФ» збільшує як загальний ресурс двигуна, так і ресурс його окремих елементів, зокрема, деталей паливної системи. Також засіб має антикорозійним ефектом, тому добре захищає металеві поверхні від шкідливого впливу вологи. Знижує димність мотора, знижує витрату палива, збільшує динамічні характеристики машини.

Тести, проведені ентузіастами, показали, що цетан коректор BBF дійсно підвищує цетанове число дизельного палива, проте що стосується інших описаних переваг, то їх реалізація залишається під питанням, і залежить, скоріше, від використовуваного дизельного палива, а також загального стану двигуна. Однак саме в якості цетан коректора даний засіб може бути цілком рекомендовано до використання автолюбителям - власникам машин з дизельними моторами різної конструкції і потужності. Гірше від використання даного кошти не буде точно!

Реалізується у флаконі об'ємом 325 мл, якого вистачає на розведення в 50 ... 60 літрах дизельного палива. Артикул такої упаковки - 3343. Її ціна становить близько 100 рублів, що робить його одним з найдешевших цетан коректорів на вітчизняному ринку.

3

Цетан коректор Lavr

Ще один вітчизняний цетан коректор - присадка в дизельне паливо «Лавр». Його рекомендується використовувати на постійній основі для регулярного підтримання в чистоті елементів паливної системи. Основне завдання цетан коректора Lavr полягає в підвищенні цетанового числа і підвищення якості використовуваного дизельного палива. Крім цього, засіб полегшує запуск холодного двигуна, особливо в умовах низьких температур. Володіє очисними властивостями, запобігає утворенню нагару, осмоления поршневих кілець і розпилювачів (форсунок). Збільшує загальний ресурс двигуна і знижує загальний витрата палива, знижує димність вихлопних газів.

Що Їх тести Цетанове присадки «Лавр» показали його непогану ефективність. Він дійсно підвищує цетанове число, нехай і незначно. Що стосується інших заявлених характеристик і особливостей, то вони знаходяться на досить низькому рівні. Однак навіть незначне підвищення значення цетанового числа дозволяє полегшити запуск двигуна в холодну пору року, а також почистити елементи і магістралі паливної системи. Тому засіб однозначно рекомендовано до покупки, тим більше що вітчизняна торгова марка Lavr досить широко представлена ​​в магазинах, що продають автомобільну хімію.

Реалізується в балоні об'ємом 310 мл. Цього обсягу вистачає для розмішування в 40 ... 60 літрах солярки для корекції її властивостей, або ж для розмішування в 80 ... 120 літрах пального для стабілізації властивостей. Артикул однієї упаковки - Ln2112. Її ціна становить 240 рублів.

4

Castrol TDA

Засіб Castrol TDA позиціонується виробником як багатофункціональна комплексна присадка до дизельного палива, яка, в тому числі, і підвищує цетанове число. Також присадка дозволяє заощадити паливо (знизити його витрата), полегшити запуск двигуна при значних морозах, вона володіє змащує, протизносу і миючим ефектами. Тому цетан коректор «Кастрол» цілком можна рекомендувати до використання автолюбителям на пострадянському просторі, навіть в разі експлуатації машин при значних мінусових температурах.

Використання засобу Castrol TDA показало, що воно дійсно має дуже хорошими миючими та змащувальні ефектами. Що стосується підвищення цетанового числа, то цей факт також має місце бути, за рахунок чого збільшується (відновлюється) потужність двигуна в різних режимах його експлуатації. Що стосується недоліків, то варто відзначити, що згідно з тестами, даний цетан коректор краще працює з якісним паливом, у якого складу і так більш-менш в порядку. Однак, якщо в бак була залита неякісна солярка, то в деяких випадках може бути невисокий ефект використання складу. Однак цетан коректор «Кастрол» все ж рекомендований до використання, тим більше що знайти його в магазинах не складає труднощів, і зайвим в бардачку або багажнику машини він не буде.

Реалізується в невеликому флаконі об'ємом 250 мл, розрахованому на використання з 250 літрами дизельного палива. Артикул такої упаковки - 4522850051. Ціна за станом на вказаний вище період становить близько 750 рублів.

5

В даний час асортимент цетан коректорів на ринку автомобільної хімії постійно розширюється, і в продаж надходять інші засоби від менш відомих торгових марок. Крім цього, асортимент в магазинах може залежати від географічного регіону. Винятки становлять лише всесвітньо відомі виробники, на зразок Liqui Moly, Castrol або Hi-Gear. Якщо у вас був досвід використання тієї чи іншої цетаноповишающей присадки для дизельного палива різних торгових марок - напишіть про це в коментарях, чи допомогла вона дійсно поліпшити якість палива.

висновок

Використання цетан коректорів дозволяє збільшити цетанове число дизельного палива, що позитивно позначається не тільки на потужних і динамічних характеристиках машини, але і знижує витрату палива, дозволяє знизити забруднення двигуна, знизити шум його роботи, знизити кількість сажістих вихлопів. Тому ці кошти однозначно рекомендовані до використання. Особливо це актуально в разі, якщо ви не впевнені в якості дизельного палива на заправці, і / або двигун машини новий або нещодавно пройшов капітальний ремонт. Використання цетан коректорів дозволить збільшити ресурс силового агрегату.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found