30 двигунів які їдять масло

Питання, який двигун їсть масло , виникає досить часто, коли заходить розмова про автомобілі, при експлуатації яких доводиться періодично доливати мастильний матеріал. Існують мотори, які споживають велику кількість масла на чад на увазі своєї конструктивної особливості, а не просто з-за несправності. Найчастіше це німецькі і деякі японські авто.

Велика витрата масла

Якщо двигун жере масло, то це як мінімум вказує на несправність ЦПГ, знос маслоколпачков або забиту вентиляцію картера. Велика витрата масла - ознаки, причини і що потрібно робити

Детальніше

Проблема з витратою моторосмазочной рідини є буденною, адже раз у раз доводиться перевіряти рівень і регулярно доливати масло. А це призводить до додаткових витрат, замість того, щоб економити на заправці, як запевняє автодилер. Так що досить часто при покупці автомобіля, крім питання про витрату палива або його загального стану цікавляться ще й тим, чи не страждає мотор зайвим апетитом до маслу.

Далі розглянемо:

 • Який витрата масла вважається допустимим
 • Через що сучасні двигуна машин їдять масло
 • Як матеріали ДВС впливають на витрату
 • Які мотори конкретно "жеруть"

жеруть масло

Норми витрати масла

Навіть у найсучаснішого і досконалого двигуна є норма обсягу змазує рідини, що йде на угар. Його кількість залежить не тільки від конструкційних особливостей і умов експлуатації, але і від робочого об'єму, чим він більший - тим більше витрата масла. Тому факт про мотори, які під'їдають масло, описується в керівництві по обслуговуванню, і передбачається як належне явище для автомобіля, відповідне екологічним нормам Євро-5 або Євро-6 і використовує масло Long-Life для збільшених проміжків між ТО, адже його і так доводиться підливати. Така норма може становити до 1,5-2 літрів на 1000 км пробігу. Цікаво, що при справному двигуні масляний витрата не може значно змінюватися при зміні умов експлуатації машини.

Сучасні авто вимагають якісне низькосіркову пальне, інакше буде прискорене старіння масла і опосередковано підніматися норма його витрати.

Зазвичай норму витрати масла виводять відповідно до витратою палива, оскільки пробіг в різних режимах може бути різним. Що стосується класичних атмосферних бензинових двигунів, то для них нормою вважається 5 ... 25 грам масла на 100 літрів витрачається бензину. Для моторів V6 або V8 витрата буде вище - до 30 ... 40 грам. В зношених двигунах, споживання масла може становити до 600 грам на 1000 км пробігу.

Що стосується турбированних бензинових моторів, то у них доводиться доливати приблизно 800 грам від заміни до заміни. Критичним значенням в даному випадку вважається 2 літра олії на 100 літрів палива. Звичайні дизельні мотори їдять масла трохи менше. У них норма буде в межах 0,5 л на 10 000 км. Критичним значенням аналогічно буде - 2 літри на сотню літрів солярки.

Такі норми споживання стосуються не всіх двигунів внутрішнього згоряння, багато сучасних двигунів, які в ці допуски не вписуються. Тому той граничний витрата, який актуальний для інших, у них вважається нормою. Але про них трохи пізніше ...

Чому сучасні мотори під'їдають масло

Нинішні двигуна машин намагаються робити максимально легкими і екологічними, але здатними працювати під великим навантаженням і бути досить потужними, що призводить до швидкого старіння або випаровуванню моторного масла. Адже воно теж піддається великим температурним навантаженням і тиску. Але має сенс перерахувати так само і проблеми, через які може виникнути «масложор». Адже насправді його причина часто ховається в зносі будь-якого гумового ущільнювача або металевого елемента. Тому перед тим, як звинувачувати конструкцію двигуна, необхідно переконатися в тому, що двигун справний. До того ж в деяких випадках саме специфіка конструкції призводить до посиленого зносу одного з елементів.

Отже, перерахуємо по порядку причини, чому двигун їсть масло:

 • неправильно підібране масло;
 • знос (навіть незначний) прокладки клапанів;
 • високий тиск картерних газів (непрацююча вентиляція);
 • знос маслоотражающіх ковпачків;
 • знос маслос'емних кілець поршня;
 • пошкодження стінок циліндрів двигуна;
 • вихід з ладу прокладки ГБЦ;
 • вихід з ладу сальників розподільного і / або колінчастого валів;
 • повний або частковий вихід з ладу масляного фільтра.
Двигуна конструкцією яких передбачається використання маленьких поршнів, сильніше розігрівають масло внаслідок чого воно інтенсивніше вигорає. А їх алюмінієві маслознімні кільця пропускають мастило в камеру згоряння.

Окремо варто згадати про неправильно підібраному маслі. Зокрема, його в'язкості. Для кожного двигуна виробник в технічній документації вказує, якою вона повинна бути (зазвичай допускається два-три варіанти). І якщо залити більше рідке масло в картер, то це може привести до його чаду. Пояснюється це просто - багато масла залишається на стінках циліндрів, де воно просто згоряє разом з паливом, і виходить з вихлопними газами. Тому в двигун потрібно заливати масло з рекомендованою в'язкістю.

Не забувайте приблизно раз на тиждень перевіряти рівень масла в картері двигуна за допомогою щупа.

Проблеми з двигунами TFSI

Яскравим прикладом "масложорних" моторів є 1.8-2.0 TFSI. Так, причинами їх ненажерливості є:

 • Постійно виходить з ладу клапан PCV (клапан вентиляції картерних газів).
 • Недосконала конструкція поршневої групи. Зокрема, недостатня герметизація через неоптимального положення маслоз'ємних кілець. Через це відбувається викид масла на випускному циклі.
 • Особливий стиль водіння. Двигуна починають "під'їдати" масло при малих навантаженнях на двигун (в тому числі на холостому ходу).

Особливо це актуально для їхнього другого покоління, що випускалося в 2008 ... 2010 роках. Однак і третє покоління мало деякі проблеми з цим. Зокрема, в другому поколінні моторів ЕА888 (1.8 / 2.0 TSI) мають проблему з поршневий групою. Зокрема, полегшена конструкція поршня, його знижене тертя, помилкова конструкція маслоз'ємних кілець, а також неправильно рекомендоване моторне масло. Все це призвело до дуже великим його витраті на угар. Виходом із ситуації є заміна поршневий групи. А якщо міняти на більш "сильний" поршень, то потрібно міняти і комплект шатунів. Ще один варіант - установка нових поршнів фірми Kolbeschmidt. Вони набагато міцніше і надійніше.

Однак третє покоління ЕА888 (Gen3) також мають свої проблемні місця. Зокрема, тут є двоступенева система регулювання подачі масла, через яку часто забивається сітка маслоприемника, може барахлити насос і його привід. Ще однією проблемою є те, що шийки колінчастого вала тут мають менший діаметр, а значить, і велику схильність до витоку масла через банального перегріву. Іноді виникають маслотечі, викликані невдалою конструкцією трубки охолодження турбіни і роботи клапана вентиляції картера.

Цікаво, що на двигунах ЕА888 клапан примусової вентиляції (PCV) є найбільшою проблемою. Зокрема, він дуже швидко забруднюється і починає поступово виходити з ладу, тим самим підвищуючи тиск в картері і можливого витіснення одного з сальників двигуна. У найгіршому випадку це призведе до протікання заднього сальника колінчастого вала.

Забитий клапан PCV

Також конструкторами була допущена помилка з робочим тиском PCV, через що в деяких випадках з'являлися патьоки масла на верхньому патрубку турбіни, можливому попаданню його на впускний колектор, інтеркулер, клапани, де він вигорало, і утворювало нагар. Щоб позбутися від великого чаду масла було зроблено рішення про примусове збільшенні робочого тиску в картері шляхом збільшення пропускної спроможності PCV. Це дійсно вирішило проблему нагару, проте сприяло збільшенню течі сальників. Таку проблему можна вирішити установкою нових сальників (06H103171F), здатних витримувати підвищений тиск, і при цьому не розшаровуватися, в тому числі під впливом масла.

Оскільки проблема торкнулася великої кількості випущених автомобілів і зчинився скандал, то виробником було прийнято рішення про встановлення на нові мотори поршнів від старіших моделей двигунів, а також поршневих маслоз'ємних кілець з великими дренажними канавками. В якості вирішення проблеми можна замінити не тільки поршні, а й масляні форсунки від старіших моделей двигунів. Якщо двигун сильно "запущений", то можна спробувати доопрацювати масляні канали в ГБЦ. Це потрібно зробити в спеціальних сервісах.

У третьому поколінні ЕА888 згаданий задній сальник, який є однією з найбільших проблем, тепер запресовується, а не приклеюється як раніше. Однак перераховані поліпшення не змогли повністю ліквідувати проблему щодо усунення течі, і витрата EA888 Gen3 становить близько одного літра на 3000 ... 5000 кілометрів пробігу.

Також можна виключити клапан PCV з установкою з системи з масловідділювачем. Ще має сенс встановити маслоуловітель. При заміні шатунно-поршневої групи обов'язково потрібно проводити плосковершінних хонингование блоку циліндрів. Воно необхідне для ретельної обробки циліндрів двигуна в майбутньому.

Має сенс нагадати, що нові двигуни або мотори, які пройшли капітальний ремонт, також можуть на перших 500 ... 1000 кілометрів пробігу "під'їдати" масло. Однак з часом ця проблема йде сама собою. Що стосується експлуатації справної машини, то не потрібно їздити на високих (4-5-я) передачах і низьких оборотах. Так масло вигорає швидше.

Ще один масложор - EA211 від концерну VAG. Він випускається з 2013 року і в різних обсягах (від 1 до 1,6 літра) встановлюється на Volkswagen Polo, Octavia A7, Golf 7. Основних причин великої витрати масла дві:

 • Конструкційні особливості тарілок пружин клапанів в головці блоку циліндрів.
 • Підвищена схильність до закоксовування поршневих кілець.

Щоб позбутися від "масложор" необхідно виконати заміну перерахованих деталей двигуна.

Матеріали двигуна і витрату масла

В зайвому "поїданні" масла винна часто не конструкція двигуна, а матеріал, з якого виконані окремі його частини. Розглянемо це на прикладі двигунів серії FSI об'ємом 2,4, 3,2 і 4,2 ​​літра, що встановлюються, зокрема, на автомобіль AUDI A6. Його особливість полягає в тому. що блок мотора виконаний з алюмінію, і має особливе зовнішнє покриття з силуміну (це сплав алюмінію і сірки, досить крихкий матеріал). Саме цей зовнішній шар під впливом високих робочих температур і шкідливих зовнішніх факторів з часом руйнується і втрачає міцність. Через це вже безпосередньо на стінках циліндрів виникають задираки, а це природним чином викликає підвищена витрата масла, а також збільшення гучності двигуна, появі вібрації, зменшення потужності двигуна.Така ж ситуація була з двигунами баварської «шістки» і «вісімки» від BMW об'ємом від 2,0 до 4,0 л (серій M52 і M60), у яких силовий агрегат з нікель-кремнієвим покриттям. Там сірка, наявна в паливі з надлишком, вступала в реакцію з покриттям і руйнувала його. Тому німецький автогігант на початку 2000-х років відмовився від виробництва таких моторів.

Алюмінієвий блок циліндрів

Якщо говорити про пробіг, то описана вище ситуація в більшості випадків виникає через 120 ... 140 тисяч кілометрів пробігу. При експлуатації машини в щадному режимі, заливати в двигун якісне масло і вчасно його використовувати, користуватися хорошим бензином, то цей пробіг можна збільшити до 200 ... 220 тисяч кілометрів. Деякі "щасливчики" стикаються з такою проблемою вже через 40 ... 60 тисяч кілометрів.

Аналогічні міркування справедливі і для цельноалюмініевий двигунів, які в даний час повсюдно встановлюються на різні марки і моделі сучасних автомобілів. Найчастіше це пов'язано з тим, що у них тонкі масляні канали і невеликі зазори. Згодом вони збільшуються і починається збільшення кількості масла на чад.

Або ж як у випадку з двигунами TSI і TFSI (потужністю від 120 до 300 к.с.), через те що заради полегшення робляться компактні T-образні поршні, які не тільки погано охолоджуються маслом (а значить і сприяють його чаду за рахунок підвищеної температури), але і тоненькими кільцями, не здатними якісно знімати надлишки мастила. Також чимало клопоту власникам автомобілів з цими моторами доставляють маслонасосів і клапан PVC. Так що таким двигуном, який жере 2 літри олії на тисячу, випущених концернами VAG і BMW, не здивувати.

Сучасні «високо технологічні» мотори від Хендай, які виробник позиціонує як економічні, теж жеруть мастило літрами. А ось їх старі мотори не їдять масло до 120 тис. Км. Тому економія на паливі не завжди вигідна, оскільки масло коштує дорожче, а капремонт який може знадобитися через 70 ... 100 тисяч кілометрів пробігу ще більше спустошить кишені ніж заправка.

Які двигуни жеруть масло

Існує чимало моторів, які за технічною документацією відрізняються «масложор». Це, наприклад, двигуни з великим робочим об'ємом, турбовані мотори, двигуни TSI і TFSI лінійки ЕА888 (славляться витратою масла 0.7-1.0 л на 1.000 км), що випускаються концерном VAG і використовуються на Audi A4, A5, Q5 2008-2010 років випуску, а також деяких моделях VW і Skoda. До переліку автомобілів, які їдять масло, потрапили деякі моделі двигунів Ford, Mitsubishi, BMW, Mercedes і Mazda. Наша команда постаралася зібрати максимально повний список сучасних моторів, що відрізняються збільшеним витратою масла.

Подивіться, можливо тут буде і той, який встановлений у вашій машині. Для зручності сприйняття інформація наведена у вигляді таблиці. Якщо у вас є додаткові дані про моторах, не зазначених в ній, пишете відгуки в коментарях.

Позначення моделі двигуна Марка / модель автомобіля Кількість з'їдається масла Причини "масложор" і примітки
VAG TSI 2,0 CAWA (перше покоління роки випуску з 2008 до 2010) Volkswagen Golf 5 GTI, Volkswagen Jetta, VW Passat B6, VW Passat CC, VW Tiguan, Audi A3, Skoda Octavia RS, VW Eos, VW New Beetle, VW Scirocco, Audi TT, Audi Q3 До 500 грам на одну тисячу кілометрів пробігу Зазвичай причина криється в зниженні працездатності маслоз'ємних кілець. Також конструкційна недоробка поршневої групи (погана герметизація).
VAG 1,8 TSI BZB (перше покоління, 2008-2010 роки випуску) VW Passat B6, VW Passat CC, Audi A3, Audi A4, Audi A5, Skoda Octavia, Skoda Superb, SEAT Altea, SEAT Leon, SEAT Toledo До 500 грам на одну тисячу кілометрів пробігу Часто причиною "масложор" є що виходить з ладу клапан PCV, через якого підвищується тиск картерних газів. Буває видавлюється сальник двигуна, протікання заднього сальника коленвала.
TFSI EA888, 2 літри (друге покоління 2009 ... 2011 років випуску) з AVS поздовжньої компонування AUDI A4 / A5 / Q5 Допускається до 500 грам на 1000 км пробігу Можуть виникати несприятливі співвідношення режимів тиску між камерою згоряння і картером. Неефективна робота маслоз'ємних кілець. Швидке засмічення і вихід з ладу клапана PCV. Конструктивна недоробка поршневої групи.
TFSI EA888 третє покоління після 2011 з AVS поздовжньої компонування AUDI, Volkswagen Допускається до 1 літра грам на 3000 ... 5000 км пробігу Проблеми з клапаном PCV, рідше проблеми з поршневий групою.
Volkswagen 1,4 L TSI 122 л.с. l4, 1,4 L TSI 150 л.с. l4, 2,0 L TSI 170 л.с. l4, 2,0 L TSI 200 л.с. l4, 2,0 L TSI 210 к.с. Volkswagen Tiguan У дволітрових моторів витрата приблизно 0,5 літра на 1000 км пробігу (у нових машин з пробігом до 5000 км може і більше) Конструкційні особливості, знос маслос'емних кілець, забита вентиляція картерних газів
VAG серії FSI об'ємом 2,4 л, 3,2 л і 4,2 ​​л AUDI A6 С6 Зазвичай витрата підвищується після пробігу в 100 ... 150 тисяч кілометрів. І чим більший об'єм, тим витрата вище і надійність движка менше. У турбованих витрата ще більше - на 30 ... 50 тис км витрата масла буде 300 ... 500 грам на тисячу. Причина криється в конструкційних особливостях, алюмінієвому блоці, системі безпосереднього вприскування. Мотори дуже чутливі до якості палива і масла.
VAG 2.0 TDI і 2.0 TFSI (інші теж "під'їдають") AUDI Q5 Допустимий масляний витрата складає 7,5 літрів на 15 тисяч кілометрів пробігу Причина полягає в конструкційних особливостях об'ємних двигунів
VAG 2,0 TDI CJC WYMIAN (і інші більш потужні) AUDI A4 / A5 / Q5 0,7 ... 1,0 літра / 100 км У такого двигуна EVO2 з AVS є дві причини "масложор". Перша - несприятливі співвідношення режимів тиску між камерою згоряння і картером. Друга - двигун по витраті масла чутливий до стилю водіння з переважанням холостого ходу і малого навантаження
Volkswagen 3,0 L TDI 225 к.с. V6 3,0 L TDI BlueMotion 240 к.с. V6 (2010 року) (народна назва - "беляшік") Volkswagen Touareg 2010 Після пробігу 2500 км збільшується витрата приблизно до 1,5 літра на 10 тисяч км Частою причиною є засмічення вентиляції картерних газів. Вимогливий до пропускної спроможності повітряного фільтра (установка фільтру з поролоном сильно збільшує витрату масла). Так само мотор дуже чутливий до якості масла.
Porsche 3,2 V6 і інші більш потужні, в тому числі турбовані Porsche Cayenne Мінімальна витрата масла допускається в рамках одного літра на 2000 км пробігу Потужні двигуни від 3,2 до 4,8 літра (в тому числі дизельні і турбовані) "жеруть" багато масла.
BMW 4,8 V8 BMW X5 Нормальним вважається витрата до 1 літра на 1000 км пробігу Потужний атмосферний двигун в справному стані бере багато масла "на угар".
BMW 4,4 V8 Twin Turbo Деякі моделі BMW 5-ої і 7-ої серій Допустимий витрата до 1 літра на 1000 км пробігу Використання подвійної турбіни саме по собі викликає велику витрату масла на чад.
BMW M54 BMW наступних серій: X5 E53; 3 серія: Е46, Z3; 5 серія Е39, Е60 / Е61; 7 серія Е65, Е66, Z4, Х3 Е83 При пробігу більше 200 тис км витрата може збільшитися до 1 літра на 1000 км. Часто перегрівається і у нього забивається вентиляція картерних газів. Поршневі кільця схильні закоксовування.
Subaru 3,6 R об'ємом 3630 куб. см. Subaru Outback Допускається 1 літр на 5000 км пробігу Це найпотужніший двигун для даної машини, він сильно "під'їдають" масло.
Subaru EJ25 об'ємом 2,5 л Subaru Impreza (WRX / STI), Forester, Legacy / Outback, Subaru Baja і SAAB 9-2X Допускається витрата масла до 1 літра на 1000 км пробігу Конструктивні особливості японських двигунів, велика кількість масла на угар
Subaru EJ20 об'ємом 2,0 л Subaru Exiga, Forester, Impreza, Legacy Допускається витрата масла до 1 літра на 1000 км пробігу Конструктивні особливості японських двигунів, велика кількість масла на угар
Mitsubishi 4G64, обсяг 2350 куб.см. Mitsubishi L-300, Delica Заявлений масляний витрата складає близько 1 літр на 1000 км Причина в конструкційних особливостях
Mercedes серія М112 (Е24, Е26, Е28, Е32, Е37) Mercedes класів C, CLK, E, ML, S, SL, SLK, Viano, Vito, окремо - Chrysler Crossfire За паспортом нормальний витрата масла становить до 800 грам на 1000 км пробігу Причин дві. Найпоширеніша - знос маслос'емних ковпачків. Інша - забруднена вентиляція картерних газів. Також часто виникає текти масла, викликана зносом ущільнення масляного теплообмінника.
Mercedes OM 606 (OM 606.910, OM 606.912 ERE, OM 606.961 ERE, OM 606.962 ERE, OM 606.964 ERE) Mercedes моделей: W124 E300D, W210 E300D, W140 S300 Turbodiesel, W210 E300 Turbodiesel, W463 G300 Turbodiesel Допускається масляний витрата до 1 літра на 10000 км пробігу Двигун дуже боїться перегріву, і чутливий до наявності води в солярці. Це може привести до його поломки, а першим її етапом буде під'їдання масла
Ford серії Duratec, об'ємом 1,4; 1,6; 1,8; 2,0 л Ford Focus 2 Після пробігу 80 ... 100 тис км "масложор" збільшувався до 100 ... 150 грам на 1000 км пробігу, а при 250 ... 300 тис пробігу ще більше - до 1 літра на кожну 1000 км Найчастіше проблема полягає в залягають кільцях. Двигуна дуже чутливі до якості палива. Нерідко виходить з ладу масляний насос або редукційний клапан
Duratec-HE / MZR L8 Ford C-Max Mk I, Ford Mondeo Mk III, Ford Focus Mk II, Mazda 5, Mazda 6, Mazda MX-5 Нормальним витратою вважається до 500 грам на 1000 км пробігу Зазвичай проблеми з залягають кільцями. Двигун дуже чутливий до якості палива.
Mazda FS-ZE, KL-ZE, 6 покоління, GF Mazda 626 При збільшеному пробігу витрата масла може становити до 1 літра на 1000 км конструкційні особливості
Mazda FP 1,8 (1840 куб. См) Mazda 323F (1998-2000 років випуску) Приблизно на 80 тисячах кілометрів пробігу починає під'їдати масло до 5 літрів 1000 км. Причому прогресуючими темпами (тому ремонт потрібно зробити швидко) Зазвичай причина полягає в передчасному зносі маслос'емних кілець
Toyota 4A-FE Наступні моделі марки Toyota: Avensis, Carina, Carina E, Celica, Corolla, Corolla Ceres, Corolla FX, Corolla Levin, Corolla Spacio, Corona, Corona Premio, Sprinter, Sprinter Carib, Sprinter Marino, Sprinter Trueno Після 120 тисяч км пробігу двигун починає під'їдати масло, витрата зазвичай збільшується до 2,5 літрів на 10 тисяч кілометрів Зазвичай причина полягає в передчасному зносі маслос'емних кілець

Цікаво, що більшість сучасних автовиробників (особливо дорогих машин, що відносяться до бізнес-класу) вказують у технічній документації допустиме значення витрати масла з великим запасом. Також там прописується умова, що автовласник повинен користуватися тільки прописаним (якісним, відповідним) маслом. Це робиться, щоб, по-перше, заощадити на гарантійному ремонті, а по-друге, перестрахуватися в разі подавання на компанію судових позовів.

Тому часто автовласникові потрібно самому стежити за станом двигуна, і виконувати своєчасне доливання масла, і виконувати відповідні ремонти для усунення причин, що призводять до зниження його рівня.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found