Яка керамічна мастило краще. Огляд рейтингу (ТОП 7)

Керамічна мастило відрізняється дуже широким температурним діапазонам, а також стійкістю до корозії. Її використовують або для змащування різьбових з'єднань, які працюють в умовах високих температур. Наприклад, посадочні місця свічок запалювання і розжарювання, болти супортів і так далі. Або при установці гальмівних колодок, змащуючи її зворотний бік або кладуть під пильовик поршня супорта. Керамічна мастило забезпечує безпроблемний демонтаж нарізного сполучення навіть після тривалої роботи при високій температурі. Крім цього, її склад забезпечує надійний захист робочих поверхонь від освіти на них корозії і механічних пошкоджень.

зміст:

  • Які вимоги висуваються до мастилі
  • Що таке нітрид бору і його використання
  • Де застосовується керамічна мастило
  • Рейтинг кращих високотемпературних мастил

керамічна мастило

Однак в інтернеті існує ряд помилок, пов'язаних з неправильним використанням керамічної мастила. Особливо це стосується недосвідчених автолюбителів. Одним з них є рекомендація по змазування зовнішньої частини гальмівних колодок і супортів. Насправді для цього існують спеціальні керамічні мастила для супортів і напрямних, які, проте, схожі за своїми властивостями на зазначені склади. В даний час на прилавках магазинів можна знайти різні керамічні пасти для свічок і супортів, які відрізняються експлуатаційними характеристиками (складом і робочим температурним діапазоном), а також ціною. В кінці даного матеріалу наведено список найбільш поширених керамічних мастил.

Назва засоби Короткий опис і особливості використання Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на літо 2020 року, рублів
Liqui Moly Keramik-Paste Температурний діапазон становить від -30 ° С до + 1400 ° С. Стійка до води і хімічних сполук. Може бути використана не тільки в автомобільній, але і в промисловій техніці. 50 мл; 250 мл; 400 мл 480 руб; 2000 руб; 1900 руб
Kroon Oil Ceramic Grease Вважається складальна паста і високотемпературна керамічна мастило преміум-класу. Вища робоча температура - + 1500 ° С. Запобігає звичайну і велектролітичні корозію, стійка до впливу води і слабких розчинів кислот і лугів. 200 мл; 400 мл; 600 мг; 18 кг 350 руб; 1050 руб; 1000 руб; 15000 руб.
Presto Keramik-Spray Термостійка мастило, виконана на основі керамічної пасти. Володіє температурним робочим діапазоном від -40 ° С до + 1200 ° С. Дуже добре підходить для використання в гальмівних системах, в тому числі ABS і ASR. Однак не можна розпорошувати цю мастило на поверхні, що труться! 400 570
FEBI Тут є дві окремі пасти - одна для гальмівних колодок, а друга для свічок запалювання / розжарювання. Обидві мають широкі температурними діапазонами, добре захищають робочі поверхні, на які вони нанесені, коштують недорого, тому рекомендовані до використання. 100 мл; 50 мг. 950 руб; 700 руб.
Permatex Ceramic Extreme Brake Parts Lubricant Позиціонується виробником як керамічна мастило для екстремально експлуатованих гальмівних вузлів. Володіє дуже широким робочим температурним діапазоном - від -46 ° C до 1649 ° C. Мастило можна використовувати для різних деталей гальмівної системи автомобіля. 4 грами; 148 мл. 360 руб; 1500 руб.
Bardahl Pate de Montage Haute Temperature Універсальна термостійкий мастило, яка може бути використана як в автомобільній, так і в промисловій техніці. Найвищий температурний діапазон - + 1000 ° С. Мастило запобігає заклинювання і блокування рухомих сполук окремих деталей, захищає їх від окислення і впливу неагресивних хімічних сполук. 400 800
CRC Metal Free Paste Керамічна термостійкий мастило без металевих частинок в її складі. Температурний діапазон - від -40 ° С до + 1400 ° С. Замість хлорованого розчинника в балончику використовується зріджений нафтовий газ-витіснювач. Дану мастило можна використовувати на працюючому обладнанні, а також в кисневих системах і системах, де присутній ацетилен! 300 800

Вимоги до керамічних змащенням

В першу чергу треба звернутися до питання про те, чому, власне, такі мастила називають керамічними? Як зрозуміло з назви, в їх складі, крім інших компонентів, є мікроскопічні елементи кераміки, яка відрізняється своїми високотемпературними і зносостійкими властивостями. Багато хто знає, що з керамічних матеріалів виготовляють різну термостійкий посуд, тиглі (кварц, фарфор, різні оксиди) і так далі. При виробництві мастил дотримуються тієї ж логіці. Крім того, керамічні частинки не іржавіють і є досить міцними, витримують значні механічні навантаження.

Однак при виборі тієї чи іншої мастила необхідно враховувати ряд додаткових вимог. Зокрема:

  • широкий температурний діапазон, зокрема, висока верхня межа;
  • при роботі в умовах високих температур у мастила не повинен проявлятися так званий ефект каплепадения, при якому вона втрачає свої експлуатаційні властивості;
  • бути водостійкою, що не змиватися і не поглинати в себе вологу;
  • бути хімічно стійкою, не змінювати свій склад і властивості під впливом різних кислот, лугів і різних хімічних сполук;
  • мастило повинна бути нейтральна по відношенню до гуми і пластику.

Також при виборі тієї чи іншої мастила необхідно звертати увагу на її агрегатний стан в упаковці. Так, у продажу зустрічаються аерозольні балони і тюбик з дозатором і пензликом. Балони краще підійдуть для розпилення мастила на великій площі, а тюбик - для точкового нанесення мастильного матеріалу.

Коротенько про нітриді бору

У деяких високотемпературних керамічних змащеннях використовується хімічна сполука під назвою нітрид бору. Ця речовина може перебувати в кількох аллотропических станах. Його можна порівняти з вуглецем, який в вакуумі має дуже високі змащувальні властивості, а його кристалічна решітка не виступає в ролі абразиву. Що стосується кристалічної решітки алмазу, то воно є найміцнішим з'єднанням на Землі. Аналогічно і нітрид бору. При певних умовах (і в хімічних сполуках) цей склад має навіть кращими змащувальні властивості, ніж дисульфід молібдену.

Так виглядає оригінальний нітрид бору

В оригінальному вигляді нітрид бору являє собою білий порошок і в сухому стані він є класичним абразивом, хоча і дрібним. Однак при змішуванні його з маслянистою (рідким) складом воно, навпаки, перетворюється в мастило. Її позитивна особливість полягає в тому, що мікрочастинки нітриду бору (звичайно є в продажі із зазначенням діаметра частинок 0,07 мікрон) заповнюють собою порожнечі на поверхні деталей, що залишилися від механічного впливу на деталь.

Перевагою використання кераміки у вигляді нітриду бору або інших складів є те, що вона ефективно захищає металеву деталь від корозії, що не прикипає до металевої поверхні, а також не вимивається за весь термін її служби.

Використання керамічної мастила

Існує кілька поширених помилок, пов'язаних з використанням керамічної термостійкої мастила в різних вузлах автомобіля. Тобто, що можна нею змащувати, а для чого краще скористатися іншими засобами.

Як зазначалося вище, для змазування гальмівних супортів і напрямних існують спеціальні мастила, які так і називаються. У складі деяких з них, дійсно, є керамічні складові, однак вони використовуються для захисту їх поверхні від корозії, і надмірного зносу під впливом високих температур, що утворюються в процесі гальмування. Звичайні ж керамічні мастила найкраще використовувати для змазування різьбових з'єднань, що працюють в умовах високих температур. Класичним прикладом в даному випадку є змазування різьблення свічок запалювання і розжарювання. Інший приклад - змазування болтів гальмівних супортів (але не самих супортів).

Також в інтернеті можна зустріти думку, що керамічними мастилами потрібно змащувати гальмівні колодки і / або диски щоб продовжити їх термін служби. Насправді це так! Використання високотемпературної керамічної мастила дійсно може знизити знос згаданих елементів за рахунок їх захисту від високої температури, однак вона напевно знизить ефективність гальмування, що небезпечно при будь-яких умовах, а особливо, у вологу погоду або, наприклад, якщо машина завантажена. Тому не потрібно змащувати внутрішню частину гальмівних колодок і гальмівні диски ніякої мастилом!

У гоночних автомобілях супорта не змащувати зовсім, оскільки там важлива не тільки ефективність гальмування, але і його різкість, а також швидкість реакції на натиснення педалі гальма.

Єдиним елементом в гальмівній системі (крім згаданих болтів супорта), який можна змащувати високотемпературної керамічної мастилом - це зовнішня поверхня колодки і / або супорта. Це можна робити в протівоськріпниє цілях

Зверніть увагу, що при змазуванні різьбових з'єднань необхідно обов'язково враховувати дозування. Тобто, не можна надмірно змащувати різьблення, оскільки в іншому випадку при її затягуванні вилізе назовні, що не завжди добре, оскільки видавлювання може здійснюватися в різні напрямки. Наприклад, при закручуванні свічки на її посадочне місце мастило може бути видавлена ​​вгору або вниз, і в останньому випадку вона може знизити ефективність роботи свічки, засмічуючи її електрод або попадання в камеру згоряння. Крім цього, якщо мастило низької якості або має неширокий робочий температурний діапазон, то вона може прикипіти. Відомі випадки, коли в таких ситуаціях її надзвичайно складно викрутити аж до повної неможливості. А це вже загрожує дорогими ремонтами. Тому на різьблення свічки мастило потрібно наносити тільки до рівня її фаски.

Рейтинг популярних керамічних мастил

На сьогоднішній день у продажу є декілька популярних керамічних високотемпературних паст, які можна використовувати в автомобільній техніці. Нашою командою був складений рейтинг подібних засобів, які рекомендовані до покупки як рядовим автолюбителям, так і майстрам, які на постійній основі займаються ремонтом автомобілів. Рейтинг не носить комерційного характеру і не рекламує ці кошти. Його мета - надати максимально повну інформацію для автолюбителів з тим, щоб вони змогли вибрати мастило, максимально відповідну для їх цілей.

Liqui Moly Keramik-Paste

Засіб Liqui Moly Keramik-Paste - синтетична біла високотемпературна паста. Вона є однією з найбільш популярних і ефективних антипригарних засобів, повсюдно використовуваних в автомобільній техніці для змащування різьби свічок запалювання, болтів супортів і інших елементів. Відрізняється широким робочим температурним діапазоном - від -30 ° С до + 1400 ° С. Крім цього, засіб Ликви Моли володіє відмінними протизносними і антикорозійними властивостями, чудово запобігає появі пригорання, прикипання, пріржавленіе робочих поверхонь окремих деталей, а також забезпечує їх рівномірне і плавний рух. Паста стійка до впливу холодної і гарячої води, практично не змивається нею. Також стійка до впливу різних кислот і лугів.

Є, по суті, універсальним засобом, тому може бути використана не тільки в автомобільній, але і в іншій техніці. Як вказує виробник, нею можна змащувати високонавантажені поверхні ковзання різних деталей, які працюють на малих швидкостях ковзання або здійснюють коливальні рухи. Зокрема, її можна закладати в різьблення, шліци, штифти, змащувати болти, шпинделі і неметалеві поверхні деталей, що працюють в умовах високих температур і / або високою корозійно-активного середовища.

Реальні тести показали надзвичайну ефективність пасти Liqui Moly Keramik-Paste. Автолюбителі, крім гальмівної системи і свічок запалювання / розжарювання також використовують її у вихлопній системі для захисту від негативного впливу корозії (особливо в осінньо-зимовий період). Крім цього, популярність цього засобу обумовлена ​​його широкою розповсюдженістю, а також відсутність підробок. Мабуть, єдиний недолік змащення - її досить висока ціна.

Реалізується в упаковках різних обсягів. Зокрема, 50 мл, 250 мл, 400 мл (упаковка-спрей). Їх артикули, відповідно, - 3418, 3420 і 3419. Ціни станом на літо 2020 року становлять близько 480 рублів, 2000 рублів і 1900 рублів відповідно.

1

Kroon Oil Ceramic Grease

Керамічна мастило Kroon Oil Ceramic Grease позиціонується виробником як складальна паста і мастило преміум-класу. Відрізняється дуже високою граничною робочою температурою - +1500 ° С. Крім цього, витримує вплив високих тисків, що не видавлюючи при цьому зі своїх посадочних місць. Також володіє високими експлуатаційними властивостями, зокрема, стійкістю до дії води і різних агресивних хімічних сполук, зокрема, від електролітичної корозії (наприклад, коли в алюмінієву основу був закручений сталевий болт). Мастило Kroon Oil Ceramic Grease відмінно знижує рівень тертя між робочими поверхнями дотичних робочих пар. У складі мастила відсутні металеві частинки, службовці абразивом.

Виробник заявляє, що найбільш ефективно застосовувати дану пасту в гальмівній системі автомобіля, при монтажі свічок запалювання і розжарювання, при складанні систем ABS і ASR, кисневих датчиків, деталей системи вихлопу, при з'єднанні окремих деталей, які виконані з різних матеріалів. У тому числі мастило Kroon Oil Ceramic Grease можна використовувати не тільки в автомобільній, але і промислової техніки. Наприклад, при з'єднанні фланців або для змащування деталей, що працюють під високим тиском. Результати випробувань показали дуже високі експлуатаційні властивості мастила. Тому її однозначно можна рекомендувати до використання в окремих вузлах і системах автомобіля.

Реалізується в чотирьох типах упаковок - балончик-аерозоль об'ємом 200 мл, балончик-аерозоль об'ємом 400 мл, банка об'ємом 600 мг, відро об'ємом 18 літрів. Їх артикули відповідно - 33080, 33745, 34073 і 33952. Ціна на вказаний вище період - 350 рублів, 1050 рублів, 1000 рублів і 15000 рублів.

2

Presto Keramik-Spray

Засіб Presto Keramik-Spray позиціонується як керамічна термостійкий мастило з тривалим змащує ефектом, виготовленої на основі керамічної пасти. У складі мастила відсутні металеві елементи, що виступають абразивними частинками. Виробник заявляє, що засіб призначений для змазування різьбових з'єднань і різних стикувальних деталей, що працюють в широкому робочому діапазон, від -40 ° С до + 1200 ° С. Зокрема, відмінно підходить для закладання її в деталі і вузли гальмівної системи автомобіля, а також для обслуговування систем ABS і ASR.

Засіб відмінно захищає оброблені їм поверхні від корозії (в тому числі, електролітичної), усуває скрип, є стійким до впливу солоної води, неагресивних хімічних сполук (кислоти, луги). Перед обробкою поверхні балон необхідно обов'язково струсити з тим, щоб активізувати його вміст. Сама оброблювана поверхня обов'язково повинна бути сухою, чистою і знежиреною. Зверніть увагу, що не можна розпорошувати мастило Presto Keramik-Spray на робочі поверхні, що знаходяться в стані тертя! Найбільший ефект від використання даної високотемпературної мастила проявляється після того, як повністю випарується розчинник, що знаходиться в її складі.

Відгуки про термостійкої мастилі Престо показали, що вона досить ефективна і добре захищає нарізні сполучення, куди була закладена. Тому засіб однозначно рекомендовано до покупки, особливо з огляду на його нижчу, ніж у конкурентів, ціну. Керамічна термостійкий мастило Presto Keramik-Spray реалізується в аерозольному балончику об'ємом 400 мл. Його артикул - 217616. Ціна товару на вказаний період становить близько 570 рублів.

3

Паста торгової марки FEBI

В даному підрозділі йтиметься про двох термостійких змащеннях - керамічної пасті для гальмівних колодок Anti-Seize (так званої, білої) і термостійкої керамічної мастилі для установки форсунок і свічок розжарювання. Їх характеристики схожі. Робочий температурний діапазон першої мастила становить від -30 ° C до +1400 ° C. Вона не містить метали, запобігає появі шумів в дискових гальмівних системах автомобілів (як при встановлених вентильованих, так і не вентильованих, дисках). Мастило стійка до впливу холодної і гарячої води, а також неагресивних хімічних сполук (слабких розчинів кислот і лугів). Прекрасно захищає поверхню від корозії. Оброблені з її допомогою нарізні сполучення легко відгвинчуються навіть після тривалого часу. Зверніть увагу, що навіть сам виробник вказує, що даний засібне можна використовувати як засіб для змащення напрямних супорта!

Мастило для свічок і форсунок має аналогічні властивості. Позиціонується як високотемпературна мастило, призначена для запобігання утворення корозії між інжекторами або свічками розжарювання і безпосередньо головки блоку циліндрів (в посадочних місцях). Має високу температурну кордон - + 1400 ° C, тобто, може використовуватися в складних умовах. Стійка до впливу кислот і лугів, тому не втрачає своїх властивостей під впливом чадних газів.

Реальні тести показують їх досить високу ефективність. Однак перед закладанням мастила потрібно уважно ознайомитися з інструкцією по її експлуатації. Зокрема, перед закладанням потрібно ретельно очистити обидва різьбових з'єднання, щоб вони були чистими і знежиреними.

Керамічна паста для гальмівних колодок реалізується в тюбику об'ємом 100 мл. Він має артикул 26711. Ціна становить приблизно 950 рублів. Що стосується захисної мастила для свічок (форсунок), то вона продається в баночках масою 50 грамів. Артикул такої упаковки - 26712. Ціна на вказаний період становить 700 рублів.

4

Permatex Ceramic Extreme Brake Parts Lubricant

Засіб Permatex Ceramic Extreme Brake Parts Lubricant позиціонується виробником як керамічна мастило для екстремально експлуатованих гальмівних вузлів. Керамічні частинки не тільки знижують рівень експлуатації окремих вузлів, а й виключають виникнення писку і вереску при гальмуванні, які може виконуватися через вихід з ладу супорта. Може використовуватися як профілактичний засіб для запобігання заїдання / закисания довгих осей, що направляють і кріплення кріплення гальмівних супортів. Також її можна використовувати в обертових і ковзають деталей, що працюють в умовах підвищеної вологості і температури. Зокрема, робочий температурний діапазон мастила становить від -46 ° C до + тисяча шістсот сорок дев'ять ° C.

Виробник заявляє, що дану мастило можна закладати в болти кріплення, втулки і штифти, опорні пластинки гальмівної колодки, штифти і поршні супорта. В інструкції зазначено, що перед нанесенням кошти на поверхню, останню потрібно гарненько очистити і знежирити. Це забезпечить нормальну роботу засоби і її довговічність. Тести, проведені ентузіастами, показали, що мастило керамічна високотемпературна мастило Перматекс дійсно добре захищає елементи гальмівної системи від зносу і сприяє їх легкому демонтажу згодом. Однак недоліком даної мастила є її відносно висока ціна.

Реалізується в упаковках двох типів - одноразовому пакетику масою 4 грами, а також тюбику об'ємом 148 мл. Для першого товару артикул буде - 9973, а для другого - 20354. Відповідно, ціни їх будуть 360 рублів і 1500 рублів.

5

Bardahl Pate de Montage Haute Temperature

Високотемпературна керамічна монтажна мастило Bardahl Pate de Montage Haute Temperature є універсальною, і може використовуватися в самих автомобільних системах. Зокрема, в різьбових з'єднаннях турбіни, вихлопної системи, гальмівних супортів, важелів підвіски, для монтажу свічок запалювання і розжарювання, на шпильках автомобільних коліс, а також на інших деталях, виконаних зі сталі і чавуну. Також може використовувати не тільки в автомобільній, але і промислової техніки, на різному технологічному обладнанні.

Керамічна мастило Бардаль забезпечує надійний захист оброблених нею поверхонь від появи на них корозії (в тому числі, електролітичної), а також негативних змін, обумовлених впливом високих температур. Її можна використовувати до + 1000 ° С. Мастило запобігає заклинювання і блокування рухомих сполук окремих деталей, захищає їх від окислення і впливу неагресивних хімічних сполук. Судячи з відгуків, володіє середніми експлуатаційними характеристиками. При цьому однозначно рекомендована до покупки, вона буде не зайвою в гаражі.

Реалізується в аерозольних балонах об'ємом 400 мл. Артикул даного товару - 1345. Його ціна становить близько 800 рублів.

6

CRC Metal Free Paste

CRC Metal Free Paste позиціонується виробником як термостійкий керамічна мастило без вмісту металевих частинок. По суті, є універсальним засобом на керамічній основі, і може використовуватися не тільки в автомобільній техніці, але і в промисловості і при виконанні різних монтажних робіт з деталями, виконаними з відповідних матеріалів. Має широкий температурний діапазон - від -40 ° С до + 1400 ° С. Добре захищає деталі від появи на їх поверхні корозії, запобігає заклинювання, корозійне стирання, фреттинг-корозію. У складі мастила відсутні вільні метали. Стійке до дії холодної та гарячої води (практично не змивається нею), а також до різних хімічних сполук (слабких розчинів кислот і лугів).В аерозолі замість хлорованих розчинників використовується зріджений нафтовий газ-витіснювач.

За допомогою високотемпературної мастила CRC Metal Free Paste можна обробляти: дискові гальма, кришки циліндрів, з'єднувальні елементи (болти, гайки) в системі вихлопу автомобіля, а крім цього найрізноманітніші втулки, вали, шліци, оправлення, шпонки, різьбові деталі, фітинги, трубні з'єднання, турбіни, теплообмінники. Зверніть увагу, що не можна використовувати мастило на працюючому обладнанні, а також в кисневих системах і системах, де присутній ацетилен, це вибухонебезпечне! Потрібно використовувати аерозоль тільки в добре провітрюваному приміщенні.

Відгуки, знайдені в мережі інтернет, дозволяють судити про середню ефективності даного засобу. Однак, якщо ви знайдете його в продажу, то воно може бути цілком рекомендовано як профілактичний засіб для використання в автомобілі або промисловості (побуті).

Реалізується в аерозольному балончику об'ємом 300 мл. Артикул такої упаковки - 104341401258. Її ціна становить 800 рублів.

7

Якщо у вас є позитивний або негативний досвід використання перерахованих мастил або коштів, що не увійшли до рейтингу, - розкажіть про нього в коментарях. Цим ви допоможете іншим автовласникам купити керамічну мастило з найкращими експлуатаційними параметрами для конкретних завдань.

висновок

Керамічна високотемпературна мастило - відмінний засіб, призначене не тільки для надійного захисту окремих деталей автомобіля від шкідливого впливу високих робочих температур і корозії, а й допомагають згодом легко демонтувати вийшла з ладу деталь для її заміни. Однак при закладанні мастила завжди потрібно чітко дотримуватися інструкції щодо її застосування. Зокрема, не закладати надмірне її кількість, а також застосовувати тільки для зазначених в документації деталей і умов експлуатації.

Станом на літо 2020 року мастило Liqui Moly Keramik-Paste все також залишається лідером згідно відгуків покупців. Ціни ж, у порівнянні з 2018 роком (час написання даної статті) на всі мастила з рейтингу виросли в середньому на 100-150 руб. Також варто звернути увагу, що тепер Kroon Oil Ceramic Grease реалізується тільки в упаковці 400 мл (упаковок по 200 мл, 600 мг і 18 кг тимчасово не доступні), а керамічну мастило BARDAHL 1345 важко знайти в продажу.

Якщо матеріал був вам корисний - не забудьте це відзначити і поділитися в соціальних мережах!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found