Електронна педаль газу на Пріорі і Калині: заміна, настройка, принцип дії, характеристики

На автомобілях Лада «Пріора» і Лада «Калина» обладнаних електроприводом дросельних патрубків (ЕДП), використовується електронна педаль акселератора. Її завдання - не регулювати безпосередньо переміщення заслінки дроселя, а передавати дані про своє становище на контролер, який на підставі цієї інформації відкриває або закриває дросель.

зміст:

 • Як працює електронна педаль газу
 • Основні неполадки
 • способи перевірки
 • Як відрегулювати педаль
 • порядок заміни

Якщо Ви не знали, як працює електронна педаль газу, як її протестувати, налаштувати і замінити, то дана стаття Вам буде корисна.

ЕПА розташовується на кронштейні під правою ногою водія.

Принцип роботи електронної педалі газу

Розташування електронної педалі акселератора в салоні автомобілів сімейства LADA КALINA: 1 - електронна педаль акселератора

Управління заслінкою дроселя через електронну педаль здійснюється за допомогою двох датчиків, що фіксують зміни в положенні педалі акселератора (датчики ДППА). Це потенциометрические резистори з харчуванням в 3,3 від контролера. ДППА з приводом педалі пов'язані механічно за допомогою пружин.

Принцип електронної педалі газу полягає в тому, що на пружини механічно впливає важіль педалі акселератора, а вони в свою чергу підсилюють тиск на датчики, які трансформують його в електричний сигнал, що надходить на контролер, який на його підставі змінює положення заслінки дроселя.

Вихідна напруга датчиків залежить від сили натискання на педаль акселератора. Якщо вона знаходиться в стані спокою, сигнал першого датчика повинен складати 0,31-0,56В , а сигнал другого - 0,15-0,28В . Коли педаль натиснута, сигнали відповідно посилюються до 1,9В і 0,95В .

Незалежно від поточного положення педалі, сигнал першого датчика обов'язково повинен мати вдвічі більшу потужність, ніж сигнал другого.

Несправності електронної педалі газу

В роботі ЕПА можуть виникати певні несправності, які впливають на характер їзди. За такими симптомами можна визначити, що електронну педаль газу необхідно перевірити:

Знос доріжок - найчастіша несправність електронної педалі газу на Пріорі і Калині

 • підвищення витрати палива;
 • двигун не реагує на педаль акселератора;
 • провали потужності при прискоренні;
 • скачки обертів під час плавного натискання на газ;
 • плаваючий або занадто високий холостий хід.

Всі струмопровідні доріжки і рухливі контакти поступово зношуються, що призводить до некоректної передачі сигналу. Контакти датчика окислюються, залипають і, надалі, підгорає. Відбувається обрив ланцюга або її замикання. В результаті мотор буде працювати нестабільно.

Коли виникнуть несправності електронної педалі, на приладовій панелі загориться лампочка "Check Engine". Після цього ЕБУ переводить всю систему управління мотором в аварійний режим. Обороти будуть перебувати в даному режимі на позначці в 1500, а при різкому натисканні на газ, будуть підвищуватися повільно.

Як перевірити електронну педаль газу на Пріорі і Калині

Перевірити роботу електронної педалі газу самостійно можна двома способами:

 • підключити в роз'єм для діагностики автосканер і через програму підключиться до ЕБУ щоб вважати помилки;
 • продзвонити контакти педалі мультиметром.

Дані про роботу педалі е-газу

Перевірка програмою OpenDiag Mobile

Для тесту педалі газу необхідно підключити ELMку і зі смартфона або іншого гаджета через діагностичне додаток, наприклад OpenDiag Mobile вважати дані електронного блоку управління авто.

Після включення запалення, програма підключиться до системи машини. У меню потрібно вибрати вкладку "Параметри", потім натиснути "Канали АЦП". У вікні, потрібно буде стежити за параметрами "Датчик положення педалі газу 1" і "Датчик положення педалі газу 2". Якщо в проводці ЕПА або в самому механізмі виникають несправності, додаток покаже помилку P2138. Також подивіться відео про правильну перевірці педалі Е-газу.

Перевірка педалі Е-газу на помилки

Перевірка електронної педалі газу мультиметром

Щоб перевірити стан струмопровідних доріжок і рухомих контактів ЕПА, зніміть її і виставте мультиметр в режим вимірювання опору.

Після цього один щуп притисніть до висновку (4), а другий до висновку (2). Опір повинен бути 2.00 Ом. Також перевіряються висновки (4) і (3) - опір 1.00 Ом. При переміщенні педалі газу, опір має зменшуватися плавно .

Струмопровідну доріжку перевіряйте шляхом приєднання щупів мультиметра до висновків (1) і (6) - опір 2.20 Ом. Потім перевіряємо контакти (6) і (5) - опір 1.00 Ом.

прозвон контактів

Якщо опір змінюється стрибками, педаль підлягає заміні.

Регулювання електронної педалі газу

Регулювання педалі Е-газу Пріори, Калини

Налаштування педалі газу на Калині і Пріорі починається з її демонтажу. Після цього потрібно в кришці Е-газу послабити 4 гвинта зірочкою T20, знімати кришку при цьому не обов'язково. Гвинти розташовуються в овальних отворах, тому щоб відрегулювати, досить буде зміщувати педаль разом з болтами.

При переміщенні кришки за годинниковою стрілкою газ буде більш чутливим. Машина буде їхати швидше, але витрата палива трохи збільшиться. Змістивши проти годинникової стрілки, ви досягнете меншої витрати і більш плавного розгону.

Після настройки кришку необхідно зафіксувати в обраному положенні і вкрутити назад болти. Детальніше, як відбувається регулювання електронної педалі газу можна побачити, переглянувши відео:

Регулювання педалі на Пріорі

Заміна електронної педалі газу

Електронну педаль газу (артикул - 11183-1708500) на Пріорі і Калині вважають не ремонтопридатною. Всі маніпуляції з відновлення механізму і проводки найчастіше не дають результату. Тому потрібно повністю замінити деталь. Як це зробити, розглянемо нижче.

Заміна ЕПА на Лада Калина та Пріора

зняття :

 1. Відключити запалювання.
 2. Відключити від ЕПА дроти.
 3. Відкрутити ключем на "10" все три гайки кріплення педалі до кронштейну і демонтувати ЕПА.

Установка педалі здійснюється в зворотній послідовності:

 1. Установка на кронштейн і фіксація педалі трьома гайками.
 2. Підключення до ЕПА електропроводки.

Оригінальна педаль Е-газу виробляється компанією ВАТ "Рікор Електронікс", коштує в середньому до 1000 руб., Має каталожний номер - 11183-1108500-01. Також можна встановити аналог - Bosch, артикул - 0280755112, однак знайти новий аналог не вийде, тільки б / у варіанти.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found