Як правильно користуватися кондиціонером в автомобілі. 7 основних помилок при використанні кондиціонера

Багато автолюбителів насправді не знають, як користуватися кондиціонером в автомобілі правильно, і допускають при цьому помилки, які призводять як до дискомфорту так і можуть завдати шкоди здоров'ю.

Помилки при використанні кондиціонера в автомобілі

Серед найпоширеніших з них є включення кондиціонера до провітрювання салону, неправильний напрямок потоків повітря, зловживання використання, несвоєчасне і просто неправильне обслуговування системи кондиціонування.

зміст:

 • Поширені помилки використання і обслуговування
 • Правильне користування автокондиціонерів
 • Поради по експлуатації

суть помилки наслідки Як не допустити
Помилки при експлуатації
Чи не виконується провітрювання В дихальну систему потрапляють пил і бензоли з пластикових деталей салону Перед запуском кондиціонера 3 ... 5 хвилин провітрювати салон
Різке зниження температури в спеку Запотівання скла зовні Знижувати температуру повітря в салоні поступово
Напрямок повітря на себе Виникнення простудних захворювань Повітря з дефлекторів потрібно направляти вгору або на лобове скло
Низька температура повітря з кондиціонера Виникнення простудних і серцево-судинних захворювань Перепад між температурою повітря і надходить з кондиціонера повинен становити 5 ... 7 градусів
Помилки при обслуговуванні
Ігнорування перевірки холодоагенту Зниження ефективності системи, робота її на знос Регулярно перевіряти тиск і стан фреону в системі
Невикористання кондиціонера взимку Засмічення системи, загущення масла в компресорі Раз на місяць включати кондиціонер взимку при плюсовій температурі повітря
Використання невідповідного фреону Зниження показників холодоагенту, зниження ефективності системи кондиціонування При заміні заливати рекомендовану автовиробником марку фреону
Нерегулярне чищення системи Поява в повітроводах шкідливих бактерій, пилу, неприємних запахів Виконання чищення системи кондиціонування два рази в рік
Використання антимоскітної сітки перед радіатором кондиціонера Зниження ефективності системи, компресор працює на знос Не застосовувати препарат сітку, натомість регулярно чистити радіатор від пилу
Надлишок фреону в системі Робота системи на знос, зниження її ефективності Виконувати заміну фреону в відповідних автосервісах
Часте миття радіатора кондиціонера Поява корозії на його корпусі Мити радіатор регулярно, але не часто, приблизно 2 рази на рік
Несвоєчасна заміна салонного фільтра Поява неприємних запахів, пилу і хвороботворних мікроорганізмів Заміна салонного фільтра за регламентом

Основні помилки використання кондиціонера

Незважаючи на те, що в більшості сучасних машин встановлюються кондиціонери, далеко не всі автолюбителі знають, як правильно користуватися кондиціонером в автомобілі . Це призводить до дискомфорту при поїздках, особливо далеких, а також виникнення простудних і легеневих захворювань. Всього існує чотири основні помилки.

 1. Провітрювання . Робиться це для видалення шкідливих речовин, що утворюються при випаровуванні пластикових деталей салону.
 2. Використання виключно в спеку . Щоб вікна не запотівали зовні потрібно включати "кондей" попередньо, до настання спеки і поступово знижуючи температуру його повітря.
 3. Потік повітря на себе . Холодний потік повітря, спрямований в район грудей може привести до простудних і серцево-судинних захворювань.
 4. Занадто низька температура повітря . Різкий перепад зовнішнього повітря і повітря в салоні може привести до простудних захворювань.

Однак крім того що потрібно знати як користуватися кондиціонером в машині влітку, необхідно знати правила експлуатації та обслуговування. Допускаючи помилки автокондиціонер не тільки буде гірше працювати, але і зовсім може вийти з ладу.

Помилки при обслуговуванні кондиціонера в машині

Фахівці виділяють вісім основних помилок, які найчастіше допускають автовласники при виконанні самостійного обслуговування системи кондиціонування.

 • Нерегулярно перевіряється тиск холодоагенту в системі . Вважається, що кожен рік з системи випаровується до 10% фреону.
 • Чи не роблять профілактичного включення кондиціонера в зимовий час . Включати кондиціонер взимку необхідно для того, щоб в холодну пору року також відбувалася мастило гумових ущільнень і шлангів системи, а також для того, щоб запобігти появі корозії на металевих поверхнях. Включати кондиціонер потрібно тільки тоді, коли машина перебувати в теплому приміщенні (боксі, гаражі) або під час відлиги (при температурі від + 2 ° С ... + 3 ° С і вище). Включати кондиціонер необхідно не рідше одного разу на три-чотири тижні.
 • Використовують невідповідний фреон для дозаправки своїми руками . Перед тим як дозаправить або замінити фреон в системі необхідно точно знати, який його тип рекомендує використовувати виробник системи кондиціонування. В іншому випадку може статися ситуація, коли фреон не відповідатиме маслу в компресорі, що може привести до швидкого виходу з ладу компресора, а також малої ефективності роботи всієї системи.

Дезінфекція та чистка системи кондиціонування

 • Чи не роблять антибактеріальну обробку радіатора-випарника . Її потрібно проводити два рази на рік - навесні і восени. Систему кондиціонування в автомобілі потрібно регулярно чистити один-два рази на рік (зазвичай навесні і восени). Зробити це можна самостійно за допомогою очищувачів кондиціонерів.
 • Нерегулярно чистять радіатор кондиціонера від сміття . Це призводить до зниження ефективності роботи системи та створює додаткове навантаження на компресор. Аналогічні проблеми виникають і в разі, коли перед радіатором встановлюють москітну сітки, призначену для фільтрації пилу та сміття.
 • Заправляють фреон в систему з надлишком . Це характерно при самостійній дозаправки фреону з балончика. Це призводить до зниження ефективності в роботі системи на знос при надмірному тиску. Тому самостійно дозаправкою краще не займатися, а замість цього звернутися за допомогою до відповідного автосервіс.
 • Часто миють радіатор . Радіатор і всю систему необхідно періодично чистити, але не варто зловживати цим. Часте миття може призвести до появи корозії на металевій поверхні радіатора, особливо якщо це робити з використанням активної піни.
 • Нехтують регулярної заміною салонного фільтра . Його потрібно міняти відповідно до рекомендацій автовиробника. Однак в середньому періодичність заміни салонного фільтра становить близько 10 ... 20 тисяч кілометрів пробігу. Використання брудного салонного фільтра призводить до появи в повітрі салону пилу і шкідливих мікробів, а також неприємних запахів.

Як правильно користуватися кондиціонером в автомобілі

Правильна експлуатація автомобільного кондиціонера має на увазі наступні правила:

 • Провітрювати салон перед включенням кондиціонера протягом 3 ... 5 хвилин.
 • Чи не направляти холодний потік повітря в область грудей водія і / або переднього пасажира. Холодне повітря повинен йти на лобове або бічні стекла або вгору.
 • Перепад температур зовнішнього повітря і повітря з кондиціонера повинен бути в межах 5 ... 7 градусів за Цельсієм.
 • Після включення в спеку виставляти помірну температуру. Після цього її можна поступово знижувати.
 • При довгих поїздках з увімкненим кондиціонером салон потрібно провітрювати кожні півгодини-годину.
 • Не варто зловживати кондиціонером в жарку погоду.
 • Включати взимку для профілактики системи при плюсовій температурі.

Як користуватися кондиціонером в машині з дитиною

Багатьох автолюбителів, особливо жінок-матерів, цікавить питання - як користуватися кондиціонером в машині з дитиною. Деякі з них взагалі не включають його, боячись, що їх чадо захворіє. Однак потрібно розуміти, що якщо дитину з ранніх років привчити до кондиціонера, то це навпаки виробить у нього імунітет до відповідних хвороб в подальшому. Головне, знати принцип регулювання температури і потоків повітря в салоні машини.

При перевезенні дитини в салоні машини з включеним кондиціонером необхідно дотримуватися таких правил:

 1. Не допускається різкий перепад температур. Різниця значень температур на вулиці і в салоні у відповідних умовах не повинна перевищувати 5 ... 7 градусів за Цельсієм.
 2. Знижувати температуру в салоні потрібно плавно. Приблизний алгоритм - на один-два градуси кожні 20 хвилин при далеких поїздках.
 3. Перед поїздкою салон машини потрібно обов'язково провітрювати за вказаними вище алгоритмам.
 4. Нормальна вологість повітря в салоні повинна знаходитися в межах 40% ... 70%. Якщо вона нижче - салон потрібно провітрити, але не допускати швидкого перегрівання повітря. Паралельно з цим можна примусово зволожувати слизову оболонку носа дитині за допомогою спеціальних сольових розчинів, які реалізуються в аптеках. Робити це потрібно через кожні 30 хвилин.
 5. Потік охолодженого повітря рефлекторами найкраще направити на стелю або на лобове скло. Можна в ноги водію або передньому пасажирові (якщо дитина сидить позаду).
 6. Швидкість повітряного потоку потрібно встановлювати на мале або середнє її значення
 7. Якщо в машині з кондиціонером регулярно їздить дитина, то питання про його чищенні і профілактиці стану стоїть ще гостріше. Тому відповідним питань потрібно приділити належну увагу.

Дотримання цих нескладних правил дозволить возити дитину в автомобілі з кондиціонером, не боячись за його здоров'я.

Поради щодо правильної експлуатації кондиціонера

Існує ще кілька порад, що стосуються як експлуатації та обслуговування автомобільних кондиціонерів, так і використання системи вентиляції в цілому.

сушити випарник

Перед паркуванням автомобіля рекомендується підсушувати випарник кондиціонера за допомогою вентиляції. Однак сам кондиціонер потрібно спершу вимкнути, щоб випарник прийняв нормальну температуру. Це робиться для того, щоб, по-перше, на випарник не осідає пил і мікроби, а по-друге, це вбереже його передчасного виходу з ладу.

Чи не зловживати кондиціонером

До функцій автомобільного кондиціонера відноситься не тільки охолодження повітря в салоні автомобіля, але і його осушення від вологи. До слова, у багатьох автомобілях «кондей» включається примусово під час вологої погоди або дощу, коли повітря в салоні стає занадто вологим і волога починає конденсуватися на склі.

Так, при далеких поїздках необхідно періодично (приблизно раз на півгодини-годину) відключати кондиціонер і відкривати двері або вікна машини з тим, щоб в салон потрапив свіже повітря з оптимальною вологістю. Однак робити це потрібно не дуже довго, щоб повітря в салоні не дуже нагрівся.

Використовувати режим рециркуляції

В режимі рециркуляції повітря для системи кондиціонування не подається ззовні, а «перекачується» циклічно по цій самій системі. Це зроблено в першу чергу для того, щоб швидше охолодити повітря в салоні. Також рекомендується включати режим рециркуляції в разі, якщо температура повітря на вулиці перевищує значення + 25 ° С. У більшості сучасних автомобілів режим рециркуляції включається автоматично при активації кондиціонера.

резюме

При покупці автомобіля або при установці кондиціонера додатково не полінуйтеся прочитати правила експлуатації кондиціонера в машині. Особливо про режими його роботи і періодичності обслуговування. Це дозволить не тільки використовувати його з комфортом, але і зберегти власне здоров'я та здоров'я людей, що знаходяться в одній машині з вами.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found