АНТИГЕЛЬ для палива. ТОП 10 присадок (огляд і яка краще)

АНТИГЕЛЬ - це загальна назва депресорних присадок для дизельного палива , мета яких полягає в тому, щоб підвищити його морозостійкість і поліпшити низькотемпературні характеристики. Також вона значно знижує температуру, при якій відбувається фільтрація солярки. Вони використовуються в умовах значних морозів, коли експлуатаційні характеристики дизельного палива значно знижуються. Всього існує чотири типи таких присадок, і кожен з них має свої переваги і недоліки. Використання антигель для дизельного палива забезпечує більш легкий пуск двигуна в морозну погоду, а також полегшує роботу його паливній системі, зокрема, робить менше навантаження на ТНВД (паливний насос високого тиску), дозволяє не забиватися паливного фільтру.

зміст:

 • Типи антигелів для дизельного двигуна
 • Які фактори впливають на роботу антигель
 • Як користуватися антигелів
 • Які вимоги до депресорні присадки
 • Рейтинг популярних засобів
 • Інші ефективні засоби від заставної

АНТИГЕЛЬ

Дія антигель для дизеля зводиться до того, що його молекули як би обволікають кристали парафіну, що входить до складу солярки, і не дає можливості їм поширюватися в складі палива і збільшуватися в розмірі. Це також знижує молекулярні зв'язки між окремими кристалами гелеобразного речовини в солярці (аж до повного їх знищення), що в свою чергу збільшує плинність палива навіть в сильні морози. В даний час на ринку автомобільної хімії представлений досить широкий вибір антигелів Diesel, тобто, для дизельних моторів. Вони відрізняються не тільки ціною, але і характеристиками і ефективністю. В кінці даного матеріалу представлений рейтинг найбільш популярних з них. Сподіваємося, що ця інформація допоможе вам підібрати присадку оз застигання солярки з найкращими характеристиками.

Назва антигель Короткий опис і особливості Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на осінь 2018 року, рублів
Liqui Moly Diesel Fliess-Fit Використовується для підтримки палива в рідкому стані при низьких температурах до -31 ° С. Найпопулярніший засіб для використання в літньому вигляді солярки. 150 мл; 250 мл; 1 літр. 350; 600; 1000.
Felix Позиціонується виробником як засіб нового покоління. Може використовуватися в умовах крайньої півночі, при певних концентраціях витримує температуру -40 ° С ...- 50 ° С. 340 мл 240
Mannol Winter Diesel Знижує температуру фільтрації дизельного палива до -36 ° C, а температуру застигання - до -47 ° C. Хороший засіб для будь-якого дизеля. 250 мл 340
Hi-Gear Позиціонується виробником як суперантигель. При певній концентрації забезпечується найменша температура фільтрування рівна -47 ° C. 200 мл; 325 мл; 440 мл. 320; 470; 600.
Shell Diesel Depresser Середній по характеристикам антигель, підходить для використання в середніх широтах. Мінімальна температура становить всього -26 ° С, але з низькою вартістю. 500 мл 170
Runway Diesel Fuel Anti-Gel У складі є змащувальні речовини, тому сприятливо впливає на паливну систему. Добре знижує температуру фільтрації, проте знижує цетанове число, що є недоліком. 300 мл; 500 мл; 1 літр. 170; 200; 430.
XADO Містить в своєму складі високоефективні депрессори. Відмінністю є те, що в складі антигель Хадо є ревитализант. Захищає елементи паливної системи. 100 мл; 200 мл; 500 мл. 210; 230; 650.
SPECTROL Позиціонується виробником як суперантигель. Забезпечує зниження граничної температури фільтрування від -24 ° C для літніх сортів дизельного палива до -32 ° C для зимової солярки. У складі мають змащення, які на 25 ... 30% покращують протизносні властивості елементів паливної системи. 450 мл 100
Astrohim Володіє одним з найвищих показників по нижній температурної кордоні при невеликій вартості, зокрема, зберігає плинність до -36 ° C. Може використовуватися в будь-яких паливних системах, включаючи сучасну Common Rail. 300 мл і інші 100 ... 150, залежить від концентрації
Suprotec Може використовуватися тільки в легкових автомобілях! Знижує температуру фільтрації річного дизельного палива до -23ºС, а температуру замерзання до -45 ºС. Має в своєму складі мастила, що покращують характеристики і підвищують ресурс паливної системи. 150 380

Які бувають антигелі для дизельного палива

У світі видано більше сотні патентів на різні типи депресорних присадок. Не вдаючись в нетрі хімічної науки, перерахуємо основні з них:

 • Сополімери етилену з полярними мономерами . На ринку вони представлені у великій кількості, проте поступово витісняються більш просунутими складами. Мають невисоку ціну, однак, і посередні характеристики.
 • Продукти поліолефінового типу . Не так широко поширені, оскільки мають ряд недоліків, зокрема, вони погіршують коефіцієнт фільтрації дизельного палива.
 • Поліметакрілатние присадки . В даний час цей напрям розвивається, оскільки вартість виробництва антигелів за такою технологією невисока, а їх ефективність досить непогана.
 • Депресорні присадки неполімерних типу . Самі по собі вони малоефективні , проте їх додають в інші присадки для поліпшення їх характеристик.
Депресія в даному випадку - це різниця тиску (термін використовується в гірничій справі і бурінні). Тобто, депресорні присадки змінюють температуру застигання палива шляхом зміни тиску.

Порівнюючи представлені типи, можна відзначити, що оптимальними (але не найкращими, оскільки немає кращих і гірших, вони просто різні) характеристиками для умов Російської Федерації є поліметакрілатние і неполімерних присадки антигель для дизпалива. А найбільш несприятливими - сополімери.

Фактори, що впливають на ефективність антигелів

При виборі тієї чи іншої присадки, необхідно враховувати не тільки її якість, торгову марку і ціну, але і об'єктивні фізичні / хімічні процеси і характеристики, що впливають на її роботу. Зокрема, ефективність депресорних присадок залежить від наступних факторів:

 • депресії температури застигання;
 • температура помутніння;
 • гранична температура фільтрування;
 • концентрація присадок, що забезпечують максимальний депресорні ефект;
 • молекулярну будову;
 • молекулярна маса присадок;
 • в'язкість і хімічний склад дизельного палива (одні і ті ж присадки по-різному можуть працювати з різними солярки);
 • зміст в дизельному паливі твердих вуглеводнів і асфальто-смолистих речовин.

Однак на практиці оцінити перелічені фактори досить складно, тому має сенс звернутися до більш практичним порадам. Так, не можна лити в паливо дуже багато антигель, завжди слід дотримуватися дозування! Це обумовлено тим, що максимальний ефект досягається при певній концентрації депрессора в солярці, а при її перевищенні виникає зворотний ефект, тобто, температура застигання палива підвищується.

Варто коротко зупинитися на деяких поняттях, які потрібно враховувати при виборі того чи іншого антигель:

 • Температура помутніння . При досягненні її значення в паливі починають утворюватися нерозчинні суспензії.
 • Гранична температура фільтрування . При ній солярка ще в стані проходити через паливні фільтри в необхідних кількостях.
 • Температура застигання . При її досягненні солярка повністю позбавляється плинності внаслідок появи в її складі кристалів парафіну.

Як користуватися антигелів

Точні відомості по використанню вказані в інструкції по застосуванню антигель. Однак в більшості випадків цей процес є стандартним і полягає в тому, щоб додати кілька препарату в паливний бак. Тонкощі полягає тільки в послідовності використання (чи можна робити це до заправки або вже в наявну в баку солярку). Однак найважливішою інформацією, яку потрібно враховувати, - це відомості про дозування . Завжди потрібно точно дотримуватися значення, зазначеного в інструкції по експлуатації конкретного засобу.

АНТИГЕЛЬ потрібно використовувати як профілактичну міру, тобто, заливати його заздалегідь , оскільки основне його завдання полягає в тому, щоб перешкоджати утворенню кристалів парафіну, а не руйнувати їх (це зробити він не в змозі). З цієї причини заливати присадку необхідно завжди тільки в тепле паливо , тобто, машину попередньо потрібно помістити в тепле приміщення. Аналогічно і з антигелів, також потрібно заливати його при плюсовій температурі . В іншому випадку він або зовсім не спрацює або спрацює не так ефективно.

Що стосується періодичності використання депресорних присадок, то це залежить від їх якості, стану двигуна, а також якості палива. У більшості випадків в умовах значних морозів подібні склади можна використовувати на постійній основі. Що стосується матеріальної складової, то вона цілком прийнятна, оскільки на 100 ... 200 літрів палива досить витратити 250 ... 300 мл антигель (відрізняється у кожного засобу). А з огляду на його невисоку вартість, це цілком виправдано, враховуючи, що якщо не застосовувати антигель, то ремонт мотора або окремих його елементів може обійтися в значну суму.

Якщо в дизелі вже утворився лід або кристали парафіну, через що двигун працює з перебоями або не починається зовсім, то в таких випадках може допомогти інший засіб - размораживатель дизеля. За хімічним складом він схожий на антигель, проте його концентрація набагато вище.

Не можна додавати антигель в бензин! Справа в тому, що це дійсно призведе до зниження температури його фільтрації, проте ніяк не вплине на його розшарування. Якщо бензин якісний, то він не замерзає навіть при дуже низьких температурах. Якщо ж це сталося - значить, його якість низька, і краще таким паливом не користуватися, відповідно, рекомендується поміняти АЗС або бренд палива. Перебої в роботі двигуна внутрішнього згоряння в мороз може спровокувати наявна в баку вода. Вона може кристалізуватися і нанести шкоду паливного насоса, паливного фільтру і інших елементів паливної системи. Щоб видалити вологу з бензобака необхідно скористатися спеціальними удалителей вологи.

Зверніть увагу, що на багатьох заправках вже можна знайти так зване «зимовий» дизельне паливо, тобто, до його складу вже введений антигель. А в деяких випадках він додається без прямої вказівки про це. У таку солярку можна додатково додавати депресорні присадки, оскільки це викличе зворотний ефект, тобто, підвищення температури застигання дизельного палива.

На деяких недобросовісних АЗС під вивіскою «зимового» дизпалива може реалізовуватися всесезонна, і навіть літня, солярка. Тому бажано уникати таких заправок і намагатися заправляти машину якісним паливом!

Пам'ятайте, що при додаванні антигель в зимовий і літній дизельне паливо дозування відрізняється. Про це прямо вказується в інструкції по експлуатації конкретного засобу. Зазвичай в літню солярку ллють більшу кількість присадки. Крім цього, зустрічаються деякі присадки, що реалізуються у вигляді суперконцентрату, розраховані на дуже велику кількість палива. Уважно читайте інструкцію!

Вимоги до сучасних антигелів

У зв'язку з тим, що до виробників дизельного палива сучасні стандарти висувають особливі вимоги, аналогічна ситуація складається і з антигелів. Так, відповідно до міжнародних стандартів Євро 4 і Євро 5 дизельне паливо містить в своєму складі дуже малу кількість сірки. Через це різко падає його змазує здатність, що, в свою чергу, призводить до зниження ресурсу окремих елементів паливної системи автомобіля. А використання найпростіших депресорних присадок ще погіршує цю ситуацію.

Тому багато сучасних виробники антигелів для дизельних моторів випускають комплексні багатофункціональні склади, до яких пред'являються наступні вимоги:

 • забезпечення максимальної схоронності і збереження максимального ресурсу всіх елементів паливної системи;
 • зниження температури застигання дизельного палива;
 • зниження граничної температури фільтрування;
 • підвищення змащувальних властивостей дизельного палива (особливо актуально для солярки, відповідної вказаним стандартам Євро 4 і Євро 5);
 • робота по м'якому і плавному очищенню форсунок і інших елементів паливної системи і максимальне підтримку їх чистоти на постійній основі;
 • корекція цетанового числа дизельного палива.

В ідеалі якісний антигель для дизпалива повинен володіти всіма перерахованими характеристиками. Однак і ціна такого складу зазвичай вище. Але якщо ви користуєтеся нової та / або досить дорогою машиною, то краще користуватися якісними антигелів з тим, щоб забезпечити мінімальний знос двигуна і продовжити його загальний ресурс.

Рейтинг кращих антигелів

Ринок автохімії пропонує дуже широкий асортимент антигелів, випущених під різними торговими марками. Однак автолюбителів, які хочуть купити антигель, цікавить питання - який краще купувати? На підставі тестів і відгуків, зібраних в інтернеті з різних джерел, нашою редакцією був створений список найбільш популярних, а значить, і ефективних супер антигелів. Відповідно, рейтинг не носить ніякого рекламного характеру, тобто, не просуває жодне представлене в ньому засіб. Його мета полягає в іншому - надати автолюбителям максимально повну і об'єктивну інформацію про конкретних діпрессорах з тим, щоб їм було простіше вибирати той чи інший склад, орієнтуючись не тільки на ціну, але і на експлуатаційні характеристики кошти.

Liqui Moly Diesel Fliess-Fit

Дизельний антигель Liqui Moly Diesel Fliess-Fit по праву вважається одним з кращих в своєму роді і є дуже популярною серед автовласників не тільки на пострадянському просторі, а й у інших країнах. Являє собою комбінацію різних високомолекулярних, беззольних хімічних сполук. Працює за традиційною для подібних складів схемою - запобігає зрощування парафінових кристалів, що випадають в дизельному паливі при низьких температурах. Однак безпосередньо виробником зазначається, що ефективність роботи антигель безпосередньо залежить від наявності в паливі інших присадок, а також його фракційного складу. Відповідає німецькому промисловому стандарту EN 590. Використовується для підтримки палива в рідкому стані при низьких температурах до -31 ° С. Температура займання присадки - + 68 ° С,а температура застигання - -9 ° С.

Використання антигель традиційне. Так, його потрібно додати в паливний бак до заправки (бажано, щоб присадка теж була тепла, але не гаряча!), Після чого додати в нього солярку, що має температуру вище 0 за Цельсієм. Не можна додавати антигель Ликви Моли в уже застигле паливо. Для забезпечення оптимального ефекту щодо запобігання осадження парафінів необхідно додавати присадку для поліпшення плинності приблизно за 5 ° C до досягнення точки помутніння. Присадка може бути використана в будь-яких дизельних двигунах, в тому числі, в легкових і вантажних машинах, автобусах, будівельної та технологічної техніці і так далі. Відзначається дуже висока ефективність даної присадки, тому вона рекомендована до покупки. Ще одна перевага - широка дилерська мережа компанії Liqui Moly, де можна купити оригінальний продукт.

Зверніть увагу, що антізамерзающая рідина продається в повністю готовому для використання вигляді, проте потрібно вибрати упаковку необхідного обсягу. Реалізується в трьох різних типах упаковок - 150 мл на 50 літрів палива, 250 мл на 250 літрів і 1 літрова на 1000 літрів дизпалива. Їх артикули відповідно - 1877 3900 і 1878. Ціни станом на осінь 2018 року становить близько 350 р., 600 руб. і 1000 рублів, відповідно.

1

Felix

АНТИГЕЛЬ Felix позиціонується виробником як засіб нового покоління, тобто, з поліпшеною хімічною формулою. Завдяки цьому можна не тільки значно розширити робочий температурний діапазон, а й дозувати засіб таким чином, щоб чітко визначити його нижню межу. Це дуже зручно для людей, які проживають в різних широтах країни, в тому числі, в умовах Крайньої Півночі. Зокрема: співвідношення рідини для температурного режиму -40 ° -50 °: 1: 800; співвідношення рідини для температурного режиму -25 ° -35 °: 1 1100; співвідношення рідини для температурного режиму -10 ° -20 °: 1 1500.

Депрессорная присадка Фелікс впливає на вуглеводні парафіну та групи і розчинену в паливі воду, значно знижуючи температуру фільтрації і замерзання дизельного палива. Оскільки даний антигель реалізується у вигляді концентрату, тому його потрібно розвести відповідно до наведених вище пропорціями. Більше інформації ви зможете прочитати в інструкції на упаковці. Після розведення потрібний обсяг необхідно вилити в паливний бак перед черговою заправкою і залити в нього слідом солярку, що має позитивну температуру за шкалою Цельсія. Перемішування відбувається само собою.

Реальні тести показали дуже хороші результати, навіть при низьких температурах в складі антигель не утворюються вкраплення парафіну, а паливо залишається рідким. Тому засіб рекомендовано до покупки власникам будь-якої техніки з дизельними двигунами, які експлуатують її в умовах низьких температур.

Реалізується у флаконі об'ємом 340 мл, якого вистачає для змішування з 250 ... 500 літрів палива в залежності від вибору температури фильтруемости. Артикул упаковки - 411040004. Її середня ціна складає 240 рублів.

2

Mannol Winter Diesel

АНТИГЕЛЬ Mannol Winter Diesel за запевненнями його виробників створений за унікальною технологією, завдяки якій запобігає появі кристалів парафінів в дизельному паливі в найхолоднішу погоду. Відповідно до документації він знижує температуру фільтрації дизельного палива до -36 ° C , а температуру застигання - до -47 ° C. Відповідно, такий склад може використовуватися в північних широтах і повсюдно використовуватися в різних дизельних двигунах.

Продається в готовому вигляді, проте необхідно розрахувати, скільки потрібно виливати в бак відповідно до того, скільки палива планується в нього залити. Зверніть увагу, що зберігати антигель Маннол необхідно в температурному діапазоні від + 5 ° C до + 35 ° C. Перед утилізацією флакона з нього потрібно повністю видалити депресійну присадку. Відповідно до відгуками, відзначається дійсно висока ефективність роботи даного засобу, тому при можливості його можна купувати не тільки рядовим автовласникам, а й працівникам автосервісів, а також власникам автомагазинів для подальшої реалізації.

Реалізується у флаконі об'ємом 250 мл, який розрахований на розчинення в 250 літрах дизельного палива. Артикул такої упаковки - 2127. Ціна на вказаний вище період становить - 340 рублів.

3

Hi-Gear

Засіб Hi-Gear позиціонується виробником як суперантигель, і по його ж запевненням є унікальним складом, який значно покращує низькотемпературні властивості дизельного палива. В інструкції зазначено, що його потрібно розводити в пропорції 1: 500, саме в такому співвідношенні забезпечується найменша температура фільтрування становить -47 ° C! Це досить значний показник, який дозволяє використовувати даний суперантигель в умовах крайньої півночі. Унікальністю даного антигель є наявність в його складі синтетичного кондиціонера металу SMT2.

Реальні тести показали, що дійсно засіб досить ефективно витримує значне зниження температури, тому воно знайшло широке поширення у численних автовласників в різних куточках країни. Використання аналогічне, як у описаних вище аналогів. Так, потрібно попередньо відміряти потрібний обсяг кошти і в теплому вилити його в паливний бак. Після цього додати в нього солярку, що має позитивну температуру. Розмішування відбувається природним чином.

Для зручності використання антигель на його упаковці є мірна кришечка. Так, одну поділку на цій кришечці (англійської позначення 1 oz) відповідає 1/15 обсягу банки. Реалізується в трьох різних упаковках - 440 мл, 200 мл, 325 мл. Їх артикули відповідно - HG3421, HG3422 і HG3426. Ціни на вказаний вище період становлять 600 рублів, 320 рублів, 470 рублів відповідно.

4

Shell Diesel Depresser

АНТИГЕЛЬ Shell Diesel Depresser володіє дуже хорошими характеристиками, він не дає утворитися в обсязі дизельного вкрапленням парафіну, забезпечує його текучість в холодну пору року. Надійно захищає елементи паливної системи будь-якого дизельного двигуна. Відповідно, може використовувати в будь-якій техніці, обладнаним таким мотором. Виробник вказує, що розводити присадку потрібно в пропорції 1: 1000. Тобто, 10 мл антигель розраховане на 10 літрів солярки. Додаткова зручність упаковки становить той факт, що на її бічній стороні є мірна шкала, відміряють кожні 100 мл.

В іншому ж склад повністю аналогічний наведеним вище зразкам. Його потрібно заливати перед кожною заправкою, причому заливати в теплому вигляді, і солярка не повинна мати негативну температуру. Також виробник прямо вказує, що робота кошти залежить від складу дизельного палива. З переваг можна відзначити низьку ціну і економічність. Однак з недоліків спостерігається досить скромний у порівнянні з аналогами робочий температурний діапазон, в якому може працювати паливо після змішування з ним антигель Шелл, а саме - -26 ° С. Тому в північних широтах він використовуватися не може, однак для середніх широт, тобто, в невеликі морози, його цілком можна застосовувати.

Реалізується в упаковці об'ємом 500 мл, розраховану на обсяг палива, що дорівнює 500 літрів. Артикул упаковки - BT10G. Ціна упаковки становить близько 170 рублів.

5

Runway Diesel Fuel Anti-Gel

АНТИГЕЛЬ Runway Diesel Fuel Anti-Gel є досить ефективною депрессорной присадкою, тому популярністю у автоаматорів в різних країнах, тим більше з урахуванням його щодо невисокої ціни. В цілому, аналогічний всім перерахованим вище зразкам. Реальні тести антигель Ранвей показали, що він відмінно справляється зі зниженням температур фільтрованості і застигання дизельного палива, а також володіє хорошим змащує ефектом, що сприятливо позначається на елементах паливної системи, а також на її роботі в цілому. З недоліків можна відзначити, що він трохи знижує цетанове число дизельного палива, проте цим грішать практично всі антигелі.

Відзначається, що його можна розводити в різних концентраціях - від 1: 1000 до 1: 500, про це можна додатково почитати в інструкції на упаковці. Використання аналогічне всім попереднім, відведені кількість антигель потрібно залити в паливний бак перед черговою заправкою, і потім долити нехолодну солярку.

АНТИГЕЛЬ Ранвей реалізується в упаковках трьох обсягів - 300 мл, 500 мл і 1000 мл. Артикул першої упаковки - RW3035, другий - RW5048, а третій - RW10060. Їх ціни відповідно - 170 рублів, 200 рублів і 430 рублів.

6

XADO

АНТИГЕЛЬ XADO позиціонується виробником як суперконцентрат, який необхідно розводити в пропорції 1: 1000. Містить в своєму складі високоефективні депрессори, а також цетаноповишающіе компоненти. Відмінністю є те, що в складі антигель Хадо є ревитализант . Забезпечує захист насоса високого тиску за рахунок змазування прецизійної плунжерній пари. Це збільшує термін її експлуатації в 2 ... 4 рази. Засіб може використовуватися для будь-якого дизельного палива, в тому числі різної якості, а також зимового, міжсезонного і літнього. Зверніть увагу, що виробник вказує на те, що перед тим, як наповнити розведеного концентрату в бак, необхідно його розігріти до температури + 20 ... 25 ° С , і додавати його в незастигле (що знаходиться при плюсовій температурі паливо).

Судячи з відгуків і реальних тестів, проведених в модельованих умовах, засіб Хадо показує непогані характеристики, тому може бути однозначно рекомендовано до використання в будь-якій техніці (легковий, вантажний, спеціальної), обладнаної дизельними силовими агрегатами.

Реалізується в самих різних упаковках - 100 мл, 200 мл, 500 мл, 1 літр, 20 літрів, 60 літрів, 200 літрів. Артикул упаковки об'ємом 100 мл - XA40902, 200 мл - XA40302, 500 мл - XA40002. Ціна відповідно становить 210 рублів, 230 рублів і 650 рублів.

7

SPECTROL

Засіб SPECTROL позиціонується виробником як суперантигель. Виробляється на території Російської Федерації ПГ «Спектр-Авто». Призначено для експлуатації в техніці в осінньо-зимовий період. За заявами виробника, забезпечує зниження граничної температури фільтрування від -24 ° C для літніх сортів дизельного палива до -32 ° C для зимової солярки, при цьому температура застигання буде від -35 ° C для літніх сортів палива до -45 ° C для зимових сортів солярки. У складі мають змащення, які на 25 ... 30% покращують протизносні властивості елементів паливної системи.

Реальні тести, проведені в імітованих умовах, показали дуже хороші результати, тому засіб може використовуватися якщо не в умовах крайньої півночі, то в середніх широтах цілком. При цьому потрібно враховувати його невисоку ціну. Тому даний антигель однозначно рекомендований до покупки рядовим автолюбителям.

Упаковка об'ємом 450 мл розрахована на змішування з 250 літрів дизельного палива, упаковка 1 літр, розрахована на змішування з 500 літрами палива, бочка об'ємом 200 літрів розрахована на змішування з 100 тоннами солярки. Найпопулярніша упаковка об'ємом 450 мл коштує приблизно 100 рублів.

8

Astrohim

АНТИГЕЛЬ Astrohim, як і його аналоги, покращує температурні показники дизельного палива, а також підвищує його плинність. Збільшує ресурс двигуна, полегшує запуск в холодну пору, знижує витрату палива, забезпечує нормальне змазування елементів паливної системи навіть в умовах використання дизельного палива з низьким вмістом сірки . Володіє одним з найвищих показників по нижній температурної кордоні, зокрема, зберігає плинність до -36 ° C. Може використовуватися в будь-яких паливних системах, включаючи сучасну Common Rail , а також так звану «насос-форсунка».

Використання засобу традиційне. Однак при покупці необхідно вибирати засіб по концентрації. Так, реалізуються три однакові упаковки об'ємом по 300 мл, які, однак призначені для змішування з різною кількістю палива - 30 літрів, 60 літрів і 120 літрів. Аналогічно і інші тари. І кожна з них матиме індивідуальний артикул. Виробник в інструкції вказує, що вводити присадку в паливо необхідно при температурі, що перевищує точку помутніння дизельного палива, тобто, для літніх сортів палива вона повинна бути не нижче -5 ° С, а для зимових, відповідно, не нижче -10 ° С . Як і у більшості інших депресійних присадок ефективність роботи кошти безпосередньо залежить від складу дизельного палива.

Реалізується в самих різних упаковках - 300 мл, 500 мл, 1 літр, 4 літри, 18 літрів і 200 літрів. Артикули найпопулярніших упаковок об'ємом 300 мл, призначених для змішування з зазначеними вище 30 літрами, 60 літрами і 120 літрами - AC119, AC120, AC121. Відповідно, їх ціни - 100 рублів, 110 рублів, 150 рублів.

9

Suprotec

АНТИГЕЛЬ Suprotec призначений для використання тільки в легкових автомобілях! Однак може використовуватися з дизельним паливом будь-яких марок. Знижує температуру фільтрації річного дизельного палива до -23ºС, а температуру замерзання до -45 ºС, тому, скоріше, підійде для використання в середніх широтах, оскільки в низькій температурі існує ризик забивання паливного фільтра і надмірного навантаження на паливний насос високого тиску, що знижує його ресурс. В цілому ж, в зазначеному температурному діапазоні показує хороші результати, полегшує запуск двигуна, підтримує його стабільну роботу, по завіреннях виробника, збільшує цетанове число, Захищає від зносу ТНВД і форсунки, збільшує їх ресурс за рахунок наявних в його складі змащувальних речовин. Крім цього, збільшує ефективність згоряння палива.

Реальні тести показали досить непогані результати. Тому антигель Супротек цілком рекомендований для власників легковиків з дизельним двигуном, які використовують свої автомобілі в зазначеному температурному робочому діапазоні.

Реалізується в упаковці об'ємом 150 мл. Артикул такої упаковки - 122073. А середня ціна складає 380 рублів.

10

Інші популярні марки антигелів

Крім представлених кращих антигелів в продажу також зустрічаються їх менш популярні, але також досить ефективні, аналоги. Ми не будемо надавати детальну інформацію про них, просто перерахуємо їх списком (поруч в дужках вказані артикули, за якими ви можете купити антигель в будь-якому інтернет-магазині):

 • 3TON (TT310 ТТ311);
 • LAVR (LN2114);
 • Wynn's (W22710);
 • KERRY (KR351; KR352; KR355; KR356; КR357);
 • FENOM (FN697N);
 • FILLINN (FL090);
 • ABRO (DA650);
 • IMG (MG301);
 • BARDAHL (121019);
 • GUNK (M6912).

На ринку представлений великий асортимент таких антигелів, а крім цього, він постійно розширюється, тому, природно, що даний список далеко не вичерпний, і він постійно поповнюється новими зразками. Якщо у вас був досвід використання будь-яких з наведених в матеріалі антигелів або будь-яких інших аналогічних засобів - напишіть про це в коментарях. Ця інформація буде напевно корисна іншим автолюбителям при виборі тієї чи іншої депрессорной присадки антигель.

Як зробити антигель своїми руками

Існує старий «дідівський» метод зниження температури замерзання солярки. Так, для цього потрібно додати в паливний бак гас. Пропорції складають 10% обсягу паливного бака на кожні 10 градусів морозу за Цельсієм. Однак робити це рекомендується лише в крайньому випадку, оскільки гас знижує цетанове число дизельного палива , що, в свою чергу, призводить до проблем з запуском двигуна, втратою потужності двигуна, а також зниження його загального ресурсу. Крім цього, підвищується димність, і збільшується жорсткість роботи двигуна. У деяких випадках замість гасу використовують бензин . Однак робити можна лише в крайніх випадках, краще не експериментувати.

Тим більше не можна цього робити в разі, якщо машина обладнана сучасною паливною системою Common Rail. Керуючий нею комп'ютер налаштований на зовсім інші параметри, яким має відповідати паливо (зокрема, цетанове число). Тому він може просто в примусовому порядку заглушити двигун або видати помилку на ЕБУ.

висновок

Пам'ятайте, що антигель - це лише профілактичний засіб, який необхідно заливати перед заправкою. Якщо солярка вже замерзла в баку, то в крайньому випадку можна купити вказаний вище размораживатель, однак найкраще відбуксирувати машину в теплий гараж для того, щоб паливо розтануло самостійно.

Практично всі антигелі знижують цетанове число дизельного палива. А його зниження на одиницю тягне за собою збільшення витрати палива на 1,5 ... 2%. Також дешеві антигелі можуть знижувати змащувальні здатності паливної апаратури. Тому краще купувати комплексні засоби, які мають властивості декомпресора, цетан-коректора й змащення для паливної апаратури). І обов'язково дотримуйтесь дозування, адже її збільшення веде до негативних наслідків, а заливати антигель необхідно перед заправкою, щоб струменем із заправного пістолета гарненько перемішати засіб з паливом.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found