8 кращих антифрикційних присадок в масло для зменшення тертя і зносу двигуна

Антифрикційні присадки в масло двигуна

Антифрикційні присадки дозволяють значно збільшити термін дії моторного масла, а також підвищити ефективність його роботи. Крім цього, присадки підсилюють захисні і змащувальні властивості масла. Третьою функцією, яку виконує цей склад, є додаткове охолодження тертьових деталей в двигуні. Таким чином, використання протизносних присадок дозволяє збільшити ресурс двигуна, захистити його окремі складові частини, підвищити потужність і прийомистість двигуна, знизити витрату палива.

Антифрикційні присадки - це спеціальний хімічний склад, який дозволяє домогтися економії масла, збільшити компресію в циліндрах, і в цілому, продовжити термін служби двигуна.

Такі засоби називають по різному - реметаллізанти, присадки для зменшення тертя або антифрикційні присадки. Виробники обіцяють при їх використанні збільшення потужності двигуна, зменшення тертя його рухомих частин, зменшення витрат палива, збільшення ресурсу двигуна, зниження токсичності вихлопних газів. Багато присадки-реметаллізанти також здатні «заліковувати» знос на поверхнях деталей.

Назва засоби Опис і особливості Ціна за станом на літо 2018 року, руб
Bardahl Full Metal Зменшує витрати палива на 3 ... 7%, збільшує потужність. Добре зарекомендувало себе навіть у важких умовах. 2300
SMT2 Підвищує ефективність двигуна, прибирає шуми в ньому, дозволяє економити паливо. 2800
Liqui Moly Ceratec Хороша присадка, рекомендована для будь-яких автомобілів. 1900
ХАDО 1 Stage Atomic Metal Conditioner Ефективність застосування середня. Трохи збільшує потужність і зменшує витрату палива. Дуже дороге для середньої якості. 3400
Mannol Molibden Additive Ефективність середня або нижча за середню. Незначно збільшує потужність і зменшує витрату. Велика перевага - низька ціна. 230
Антифрикційний кондиціонер металу ER Кондиціонер працює лише при високих температурах. Існує думка, що в його складі є хлорпарафін, який шкідливий для двигуна. 2000
Xenum VX300 Недорога, однак і не дуже ефективна присадка. Її використання навряд чи значно збільшить потужність двигуна. 950
EngineTreatment Використання даної присадки незначно підвищує ефективність двигуна. Може використовуватися з різною технікою. Основний недолік - висока ціна. 3400

Опис і властивості антифрикційних присадок

Будь-яке моторне масло в двигуні автомобіля виконує три функції - змащує, охолоджує і очищає поверхні деталей, що труться. Однак в процесі експлуатації двигуна воно поступово втрачає свої властивості з природних причин - через роботу при високій температурі і під тиском, а також з-за поступового засмічення дрібними елементами сміття або бруду. Тому свіже масло і масло, яке пропрацювало в двигуні, наприклад, три місяці - це вже два різних склади.

Через скільки км міняти масло в двигуні

Інтервал заміни моторного масла потрібно розглядати виходячи з умов експлуатації, пробігу авто, якості витратних матеріалів і ще 7-ми факторів. Періодичність 8-12 тис. Км. загальний показник

Детальніше

У новому маслі спочатку присутні присадки, призначені для виконання перерахованих вище функцій. Однак в залежності від їх якості і довговічності термін їх роботи може значно варіюватися. Відповідно, і масло втрачає свої властивості (правда масло може втратити свої властивості і з інших причин - через агресивного стилю водіння, використання машини в умовах бруду і / або пилу, низької якості масла і так далі). Відповідно, на ринку автохімії з'явилися спеціальні присадки для зменшення зносу як елементів двигуна, так і безпосередньо масла (збільшення тривалості його використання).

Види антифрикційних присадок і де застосовувати

До складу згаданих присадок входять різні хімічні сполуки. Це може бути дисульфід молібдену, мікрокерамікою, елементи кондиціонування, так звані фулерени (з'єднання вуглецю, що працює на рівні наносфери) і так далі. Також присадки можуть мати в своєму складі наступні типи добавок:

 • полімерсодержащіе;
 • шаруваті;
 • металлоплакирующих;
 • Геомодифікатори тертя;
 • кондиціонери металів.

Полімерсодержащіе присадки хоч і ефективні, але мають досить мінусів. Даний тип засобів має відносно короткочасний ефект, після чого є ймовірність більш високої витрати палива і підвищеного зносу частин мотора. Також, можливе засмічення масляних каналів полімерними компонентами присадки.

Шаруваті присадки використовують для нових двигунів, і призначаються для притирання вузлів і деталей один з одним. До складу можуть входити наступні компоненти - молібден, вольфрам, тантал, графіт і т.д. Мінус даного типу присадок в тому, що вони мають нестабільний ефект, який до того ж практично повністю пропадає після того, як присадка з масла йде. Також результатом може стати збільшена корозійної відпрацьованих газів двигуна, в якому використовувалися шаруваті присадки.

Металлоплакирующих присадки (реметаллізатори тертя) використовують для відновлення мікротріщин і дрібних подряпин вузлів двигуна. У їх складі знаходяться мікрочастинки м'яких Малов (наприклад міді), які механічним шляхом заповнюють собою всі шорсткості. З недоліків можна відзначити надто м'який утворює шар. Тому, щоб ефект був постійним, потрібно і користуватися даними присадками на постійній основі - як правило, при кожній заміні масла.

Геомодифікатори тертя (інші назви - ремонтно-відновлювальні склади або ревіталізатори) зроблені на основі природних або синтетичних мінералів. Під впливом тертя рухомих частин мотора утворюється температура, завдяки якій мінерали з'єднуються з металом, і утворюється сильний захисний шар. Основний мінус - через що виник шару появляється температурна нестабільність.

Кондиціонери металів складаються з хімічно активних речовин. Дані присадки дозволяють відновити протизносні властивості, проникаючи в поверхню металів, відновлюючи його антифрикційні та протизносні властивості.

Які протизносні присадки краще використовувати

Але потрібно розуміти, що подібні написи на упаковках з присадками насправді є більше маркетинговим ходом, мета якого полягає в залученні покупця. Як показує практика, чудесних перетворень присадки не дають, однак якийсь позитивний ефект від них все ж є, і в деяких випадках має сенс скористатися подібним протизносу засобом.

Пробіг Можливі проблеми з двигуном Які присадки використовувати
до 15 тис. км У новому двигуні внаслідок підробітки вузлів і деталей може виникнути посилене зношування Рекомендується використовувати Геомодифікатори тертя або ж шаруваті присадки. Вони забезпечують більш безболісну притирання нового мотора.
від 15 до 60 тис. км Істотних проблем в цей період зазвичай не спостерігається Рекомендується використовувати металлоплакирующих присадки, які по максимуму допоможуть продовжити термін служби двигуна.
від 60 до 120 тис. км Спостерігається підвищена витрата ПММ, а також утворення зайвих відкладень. Від частини це відбувається через втрату рухливості окремих вузлів - клапанів і / або поршневих кілець. Застосовувати різні ремонтно-відновлювальні склади, попередньо зробивши промивання двигуна.
більше 120 тис. км Після цього пробігу як правило проявляється підвищений знос частин і вузлів двигуна, а також надлишкових відкладень Рішення про застосування різних складів потрібно приймати в залежності від стану конкретного двигуна. Зазвичай же застосовують металлоплакирующих або ремонтно-відновлювальні присадки.
Остерігайтеся присадок, в складі яких є хлорпарафін. Це засіб не відновлює поверхню деталей, а лише загущающих масло! А це призводить до забивання масляних каналів і надмірного зносу двигуна!

Кілька слів про дисульфіду молібдену. Це популярна протизносні присадка, яка використовується в багатьох змащеннях, використовуваних в автомобілях, наприклад, в мастилах ШРУС. Інша назва "модифікатор тертя". Цей склад повсюдно використовують в тому числі і виробники антифрикційних присадок до моторного масла. Так що, якщо на упаковці написано, що до складу присадки входить дисульфід молібдену, то такий засіб однозначно рекомендовано до покупки і використання.

Мінуси користування антифрикційними присадками

Існують і два недоліки від використання антифрикційних присадок. Перший полягає в тому, що для відновлення робочої поверхні і підтримки її в нормальному стані необхідна постійна наявність присадки в маслі в належній концентрації. Як тільки її значення падає, так відразу робота присадки припиняється, і до того ж це може привести до значного засмічення масляної системи.

Другим недоліком використання антифрикційних присадок є те, що швидкість руйнування масла хоч і зменшується, але не припиняється повністю. Тобто, водень з масла продовжує надходити в метал. А це означає, що має місце водневе руйнування металу. Однак варто зазначити, що переваг від використання антифрикційних присадок все ж більше. Тому рішення про те, застосовувати ці склади чи ні, цілком і повністю лежить на автовласників.

В цілому ж можна сказати, що використання антифрикційних присадок має сенс в тому випадку, якщо мається на увазі їх додавати в недороге або середнє за якістю масло . Це випливає з того простого факту, що ціна антифрикційних присадок найчастіше висока. Тому, щоб продовжити термін експлуатації масла, можна купити, наприклад, недороге масло і якусь присадку. Якщо ж ви використовуєте якісні моторні масла, наприклад, Mobil або Shell Helix, то використання присадок з ними навряд чи має сенс, вони і так там присутні (хоча, як то кажуть, кашу маслом не зіпсуєш). Так що використовувати антифрикційні присадки в масло чи ні - вирішувати тільки вам.

Метод використання присадок у переважної їх більшості ідентичний. Необхідно залити склад з каністри з балончика в моторне масло. При цьому важливо дотримати необхідний обсяг (зазвичай він вказується в інструкції). Деякі склади, наприклад, Suprotec Active Plus, потрібно заливати двічі, зокрема, на початку експлуатації масла, і після пробігу близько однієї тисячі кілометрів. У будь-якому випадку, перед використанням тієї чи іншої присадки обов'язково ознайомтесь з інструкцією по її застосуванню та дотримуйтесь рекомендацій! Ми, в свою чергу, наведемо для вас список популярних марок і коротку характеристику їх дії щоб ви вибрали кращу антифрикційні присадку.

Рейтинг популярних присадок

На підставі численних відгуків та тестів з інтернету, які проводили різні автовласники, був складений рейтинг антифрикційних присадок, які поширені у вітчизняних автомобілістів. Рейтинг не носить комерційного або рекламного характеру, а лише ставить перед собою мету дати найбільш об'єктивну інформацію про різні засоби, представлених в даний час на полицях автомагазинів. Якщо у вас був позитивний або негативний досвід використання тієї чи іншої антифрикционной присадки, не соромтеся висловитися в коментарях.

Bardahl Full Metal

Bardahl Full Metal

Тести, проведені фахівцями авторитетного вітчизняного видання «За кермом», показали, що антифрикционная присадка Бардаль Full Metal показує одні з найкращих результатів в порівнянні з аналогічними складами. Тому вона отримує в рейтингу перше місце. Так, виробник позиціонує її як присадку нового покоління, засновану на використанні в її базі фулеренів С60 (сполук вуглецю) яка здатна знизити тертя, відновити компресію і знизити витрату палива, що використовується.

Виконання реальних тестів дійсно показало відмінну ефективність, нехай і не таку значну, як про це вказує виробник. Бельгійська присадка в масло Бардаль дійсно знижує тертя, а звідси і зростає потужність і зменшується витрата палива. Однак відзначаються два недоліки. Перший - позитивний ефект нетривалий. Так, присадку необхідно міняти при кожній заміні масла. А другий недолік полягає в її дорожнечі. Тому виникає питання про доцільність її використання. Тут уже кожен автовласник повинен вирішувати індивідуально.

Антифрикционная присадка Bardahl Full Metal реалізується в банці місткістю 400 мл. Її артикул - 2007. Ціна зазначеної банки станом на літо 2018 року становить близько 2300 рублів.

1

SMT2

SMT2

Вельми ефективна присадка призначена для зниження тертя і зносу, а також запобігання задирака деталей поршневої групи. Кондиціонер металу СМТ позиціонується виробником, як засіб, здатний знизити витрату палива, зменшити димність вихлопних газів, підвищити рухливість поршневих кілець, забезпечити зростання потужності двигуна, збільшити компресію, знизити витрату масла.

Реальні тести показали її непогану ефективність, тому американська антифрикционная присадка СМТ2 цілком рекомендована до використання. Також позитивний ефект відзначається у відновленні поверхонь деталей, тобто, триботехнические обробці. Це пояснюється наявністю в складі присадки елементів, які «загоюють» нерівності. Дія присадки засновано на адсорбції активних компонентів з поверхнею (як зазначених компонентів використовуються фторкарбонати кварцу, естери та інші поверхнево-активні речовини).

З недоліків даного засобу варто відзначити лише те, що його рідко можна знайти в продажу. А в залежності від стану двигуна ефект використання присадки компанії SMT, зокрема синтетичного кондиціонера металу 2-го покоління СМТ-2, може і зовсім не відрізнятися. Однак це можна назвати умовним недоліком. Зверніть увагу, що НЕ рекомендується заливати в коробку передач (особливо якщо це автомат), тільки в двигун!

Реалізується в каністрі об'ємом 236 мл. Артикул товару - SMT2514. Ціна на аналогічний період становить близько 1000 рублів. Також продається в упаковці об'ємом 1000 мл. Його артикул - SMT2528. Ціна становить 2800 рублів.

2

Liqui Moly Ceratec

Liqui Moly Ceratec

Цілком ефективна присадка, яка позиціонується як засіб, гарантовано працює протягом 50 тисяч кілометрів пробігу. До складу Кератек входять спеціальні мікрокераміческіе частки, а також додаткові хімічно активні компоненти, завдання яких полягає у виправленні нерівностей на поверхні робочих деталей двигуна. Тести присадки показали, що коефіцієнт тертя падає приблизно в два рази, що не може не радувати. Наслідком цього є збільшення потужності і зменшення витрати палива. В цілому ж можна стверджувати, що ефект від використання німецької антифрикционной присадка в масло Ликви Моли Cera Tec однозначно є, хоч і не такий «гучний», як про це стверджує виробник. Особливо добре, що ефект використання досить тривалий.

Видимих ​​недоліків виявлено не було, тому антифрикционная присадка Liqui Moly Ceratec цілком рекомендована до використання. Вона фасується в балончики об'ємом 300 мл. Артикул товару - 3721. Ціна зазначеної упаковки складає 1900 рублів.

3

ХАDО 1 Stage Atomic Metal Conditioner

ХАDО 1 Stage Atomic Metal Conditioner

Позиціонується виробником як атомарний кондиціонер металів з ревіталізантом. Це означає, що склад здатний не тільки зменшувати тертя, але і відновлювати шорсткості і нерівності на робочих поверхнях окремих деталей двигуна. Крім цього, українська антифрикционная присадка ХАДО збільшує (вирівнює) значення компресії двигуна, знижує витрату палива, збільшує потужність, прийомистість двигуна і його загальний ресурс.

Реальні тести присадки показали, що, в принципі, заявлені виробником ефекти дійсно спостерігаються, проте в середньому ступені. Це скоріше залежить від загального стану двигуна і використовуваного масла. З недоліків також варто відзначити що в інструкції багато незрозумілих (незрозумілих) слів, в яких часом непросто розібратися. Ще один недолік полягає в тому, що ефект використання присадки ХАДО відзначається лише після значного часу. І засіб дуже дороге, як для своєї середньої ефективності.

Засіб фасується в балончик об'ємом 225 мл. Його артикул - XA40212. Ціна зазначеного балончика сягає 3400 рублів.

4

Mannol Molibden Additive

Mannol Molibden Additive

Вельми популярна серед вітчизняних автолюбителів антифрикционная присадка Маноло Молібден (з додаванням дисульфіду молібдену). Відома також під назвою Маноло 9991 (проводиться в Литві). Її основне призначення полягає в зниженні тертя і зносу окремих деталей двигуна в процесі їх роботи. Створює на їх поверхні надійну масляну плівку, яка не зникає навіть при великих навантаженнях. Також збільшує потужність двигуна і знижує витрату палива. Чи не забиває масляний фільтр. Заливати присадку потрібно при кожній заміні масла, причому при його робочій температурі (в повному обсязі гарячим). Однієї упаковки антифрикционной присадки Маннол з додаванням молібдену досить для масляних систем об'ємом до п'яти літрів.

Тести присадки Маноло показують середню ефективність її роботи. Однак низька вартість кошти говорить про те, що вона цілком рекомендована до використання, і шкоди мотору точно не заподіє.

Фасується в банку обсягом 300 мл. Артикул кошти - 2433. Ціна упаковки становить близько 230 рублів.

5

Антифрикційний кондиціонер металу ER

Антифрикційний кондиціонер металу ER

Абревіатура ER розшифровується як Energy Release (скидання енергії). Присадки в масло ER виробляються в США. Позиціонується це засіб як кондиціонер металу або «переможець тертя».

Робота кондиціонера полягає в тому, що його склад збільшує кількість іонів заліза у верхніх шарах металевих поверхонь при значному підвищенні робочої температури. Завдяки цьому знижується сила тертя і збільшується стійкість згаданих деталей приблизно на 5 ... 10%. При цьому збільшується потужність двигуна, зменшується витрата палива і токсичність вихлопних газів. Також кондиціонер-присадка ЕР знижує рівень шуму, позбавляє від появи задирок на поверхні деталей, а також збільшує ресурс двигуна в цілому. Серед іншого полегшує так званий холодний пуск двигуна.

Кондиціонер ER можна використовувати не тільки в масляних системах двигунів внутрішнього згоряння, але і в трансмісії (крім автоматичної), диференціалах (крім самоблокирующихся), гидроусилителях, різних підшипниках, шарнірах і інших механізмах. Відзначається непогана ефективність роботи. Однак вона скоріше залежить від умов використання мастила, а також ступеня зношеності деталей. Тому в «запущених» випадках відзначається слабка ефективність її роботи.

Реалізується в баночках обсягом 473 мл. Артикул товару - ER16P002RU. Ціна такої упаковки складає близько 2000 рублів.

6

Xenum VX300

Xenum VX300

Російське засіб Xenum VX300 з мікрокерамікою позиціонується як присадка-модифікатор тертя. Є повністю синтетичною присадкою, яку можна додавати не тільки до моторних, але і до трансмісійних масел (крім тих, які використовуються в автоматичної трансмісії). Відрізняється тривалим терміном дії. Виробник зазначає пробіг, рівний 100 тисячам кілометрів пробігу. Однак реальні відгуки вказують на те, що це значення набагато менше. Залежить скоріше від стану двигуна і використовуваного в ньому масла. Що стосується захисних ефектів, то склад здатний знизити витрату палива і забезпечити хороший захист поверхонь рухомих деталей мотора.

Однієї упаковки достатньо для масляної системи об'ємом від 2,5 до 5 літрів. Якщо обсяг більше, то необхідно додавати присадку з пропорційних розрахунків. Засіб непогано зарекомендувало себе при роботі в різних моторах, як бензинових, так і дизельних.

Фасується в баночки об'ємом 300 мл. Артикул - 3123301. Ціна упаковки складає близько 950 рублів.

7

EngineTreatment

EngineTreatment

Дана присадка створена за запатентованою технологією Prolong AFMT (проводиться в Російській Федерації). Може використовуватися для різних бензинових і дизельних двигунів, в тому числі з турбонаддувом (також її можна використовувати для мотоциклів і двотактних двигунів, наприклад, в газонокосарках і бензопилах). «Пролонгованої ENGINE TREATMENT» може бути використаний як з мінеральними, так і синтетичними маслами. Досить ефективно захищає деталі двигуна від зносу і перегріву в великому проміжку робочих температур.

Також виробник заявляє про те, що засіб здатний знизити витрату палива, збільшити ресурс двигуна, зменшити димність вихлопних газів, знизити споживання масла на чад. Однак реальні тести, проведені автовласниками, показують невисоку ефективність даної присадки. Тому рішення про її використання приймати лише автовласникові.

Реалізується у флаконах об'ємом 354 мл. Артикул такої упаковки - 11030. Ціна флакона сягає 3400 рублів.

8

Антифрикційні присадки в трансмісійне масло

Менш популярними є антифрикційні присадки для трансмісійного масла. В основному застосовується тільки для механічних коробок передач, для "автоматів" дуже рідко (в силу своїх конструкційних особливостей).

Найбільш відомі присадки для трансмісійного масла в механічну коробку передач:

 • Liqui Moly Getriebeoil-Additiv;
 • NANOPROTEC M-Gear;
 • RESURS Total Transmission 50г RST-200 Zollex;
 • Mannol 9903 Getriebeoel-Additiv Manual MoS2.

Для АКПП найбільш популярними є такі склади:

 • Mannol 9902 Getriebeoel-Additiv Automatic;
 • Супротек-АКПП;
 • RVS Master Transmission Tr5;
 • Liqui Moly ATF Additive.

Як правило, дані присадки додаються разом із заміною масла коробки передач. Робиться це, щоб підвищити робочі характеристики мастила, а також збільшити термін служби окремих деталей. У складі цих антифрикційних присадок є компоненти, які при нагріванні створюють спеціальну плівку, що захищає від надмірного зносу рухомі механізми.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found