Розшифровка коду помилки p0118 - датчика температури охолоджуючої рідини

Помилка p0118 розшифровується як «датчик температури охолоджуючої рідини - високий рівень сигналу». Вона виникає в разі, якщо електронний блок керування двигуном (далі ЕБУ) виявляє, що з зазначеного датчика надходить напруга вище порогового, тобто, вище 4,91 Вольт. Найчастіше причиною виникнення помилки р0118 є обрив ланцюга датчика або вихід з ладу самого датчика. Усунення коду помилка і самої проблеми в цілому полягає в одному наступних варіантів - заміна проводів ланцюга датчика, заміна роз'єму датчика, заміна самого датчика на новий.

зміст:

 • Що означає помилка
 • Умови формування і скидання
 • Ознаки виникнення помилки
 • причини несправності
 • Як усунути проблему

Помилка p0118

опис помилки

Сам по собі датчик температури охолоджуючої рідини являє собою терморезистор, на який від ЕБУ підключений до джерела живлення, яке дорівнює 5 Вольт. У міру зміни температури датчик повертає напруга, яке падає в міру зростання температури ОЖ. Помилка p0118 вказує, що електронний блок керування двигуном зафіксував ситуацію, при якій від датчика температури охолоджуючої рідини приходить занадто висока напруга. Нормальне робоча напруга, яке видає датчик температури знаходиться в межах від 1,5 до 2 Вольт. У більшості сучасних автомобілів відповідним вищим пороговим значенням є сигнал напругою 4,91 Вольта. В цьому випадку блоку управління відповідно до закладеної в нього логікою примусово відключає ДТОЖ і включає аварійний режим.У деяких машин додатково до цього примусово включається вентилятор системи охолодження через що включається і постійно працює охолодження радіатора вентиляторами.

Датчик температури ОЖ

Зокрема, в аварійному режимі температура охолоджуючої рідини примусово вважається рівною + 80 ° С (176 ° F). Насправді це значення може відрізнятися у різних машин, наприклад, воно може бути + 92 ° С, які встановлюються після 60 секунд, протягом яких температура приймається рівною + 20 ° С. При цьому автомобіль можна експлуатувати, однак існує ризик того, що якщо реальна температура охолоджуючої рідини перевищить критичну межу, то можуть бути проблеми з двигуном.

Також може бути нестабільна робота охолоджуючого вентилятора (він самостійно вмикається і вимикається, може не підтримувати постійні обертів), підвищується витрата палива, збільшується токсичність вихлопних газів, відповідно, підвищується навантаження на каталізатор і систему EGR при її наявності. Також датчик температури охолоджуючої рідини безпосередньо впливає на роботу клапана продувки адсорбера, клапана регулятора холостого ходу, електровентилятора системи охолодження, елементи системи запалювання, подача палива. Тому тривалий час на машині з вказаною помилкою краще не їздити, а замість цього виконати відповідну діагностику та ремонт.

Умови формування і очищення

Помилка з кодом р0118 формується в пам'яті електронного блоку управління при дотриманні наступних умов (може відрізнятися у різних машин, наведені усереднені дані):

 • час роботи двигуна не менше 120 секунд.
 • протягом 0,2 секунд напруга сигналу від датчика відповідає температурі охолоджуючої рідини менш - 38 ° С (значення може відрізнятися у різних машин);
 • в разі, якщо поломка зустрічається регулярно, то лампочка Check Engine і код відповідної помилки формується через два драйв-циклу.

Умови видалення інформації про помилки з пам'яті блоку управління (аналогічно наведені усереднені дані):

 • чек на панелі автоматично відключається якщо ЕБУ не виявлено такої неполадки через чотири цикли запуску двигуна;
 • архів діагностичних кодів несправності очищається через 40 послідовних циклів нагрівання охолоджуючої рідини за умови відсутності зазначеної несправності;

Симптоми помилки p0118

При виникненні такої проблеми насамперед займеться лампочка Check Engine, однак оскільки вона загоряється при будь-якій іншій несправності, то потрібно звертати увагу на симптоми які вкажуть на неправильну роботу ДТОЖ. Непрямими ознаками появи коду помилки р0118 можуть бути такі ситуації:

Що вийшов з ладу датчик температури ОЖ

 • Двигун автомобіля погано запускається на холодну. На прогрітому або просто теплом моторі запуск зазвичай відбувається без проблем.
 • Двигун машини працює нестійкий до тих пір, поки добре не прогріється. Виражається це в тому, що у нього плавають обороти холостого ходу, при натисканні на педаль акселератора машина погано набирає обертів, автомобіль погано розганяється, «не тягне», та й двигун просто «задихається». Коли мотор досить прогрітий, зазначені симптоми зникають.

Такі ознаки помилки p0118 можуть вказувати і інші поломки з двигуном, проте поведінка автомобіля теж буде іншим. Тому точно зрозуміти, що виникла проблема з датчиком, можна лише перевіривши пам'ять ЕБУ на наявність помилок.

Причини помилки p0118

Можливими причинами формування помилки OBD р0118 можуть бути наступні фактори:

 • Несправність датчика температури охолоджуючої рідини. Також зазначається, що з часом він засмічується і починає видавати некоректні сигнали на блок управління двигуном. Тому при виникненні помилки р0118 обов'язково потрібно перевірити його роботу демонтувавши з авто.
 • Пошкодження електричного роз'єму датчика. Найчастіше від старості пластмаса розсипається і може порушитися контакт на «фішку». Або відламується кріплення фішки на корпусі датчика.
 • Обрив одного або двох проводів від датчика до електронного блоку управління. За статистикою це є найбільш частою причиною формування помилки р0118.
 • Коротке замикання сигнальних проводів від датчика між собою або хоча б одного на «масу». Це відбувається в разі, наприклад, перетирання проводів в одному місці і зіткнення їх металевих жив.
 • Некоректна робота електронного блоку управління або короткочасні збої.

Супутніми помилками датчика температури, що можуть вказати на більш точну причину можуть бути такі діагностичні коди:

Помилка р0116 - сигнал від датчика поза допустимого діапазону

 • помилка p0115 - «Датчик температури охолоджуючої рідини, несправність електричного кола»;
 • p0116 - «Датчик температури охолоджуючої рідини, діапазон / продуктивність»;
 • p0117 - «Датчик температури охолоджуючої рідини, низький рівень сигналу»;
 • p0119 - «Датчик температури охолоджуючої рідини, ненадійний контакт електричного кола».

Ремонт при помилку p0118

При виявленні в пам'яті електронного блоку управління OBD p0118 необхідно виконати наступні дії:

 • Включити запалювання в автомобілі, однак двигун не запускати.
 • Підключити до роз'єму електронного блоку управління діагностичний прилад для сканування помилок і отримання інформації про внутрішній параметрах автомобіля. Залежно від встановленого на ньому програмного забезпечення потрібно вибрати меню «Температура охолоджуючої рідини».
 • Якщо температура охолоджуючої рідини за показниками приладу складає менш + 135 ° С, то в разі, якщо в пам'яті ЕБУ немає інших помилок, необхідно перевірити ланцюг заземлення датчика (схему електропроводки потрібно дивитися в мануалі) на наявність несправностей в проводці або будь-яких з'єднань. Заодно можна буде перевірити контакти безпосередньо датчика температури.
 • Від'єднати колодку (фішку) з проводами від датчика температури антифризу. У разі, якщо прилад показує, що температура охолоджуючої рідини вище, ніж -42 ° С, то це означає, що сигнальний провід датчика замкнутий на «масу, або несправний блок керування двигуном.
 • Якщо при аналогічних умовах діагностичний прилад показує, що температура охолоджуючої рідини нижче -42 ° С, то в цьому випадку, швидше за все, несправний датчик температури, і відповідно, він підлягає заміні. Однак перед заміною його потрібно додатково перевірити.

Куди дивитися при виниклої помилки р0118

Має сенс перевірити стан самого датчика і його проводки за наступним алгоритмом:

Обрив проводів датчика на фішці

 • Відключити роз'єм датчика і перевірити його стан. Найчастіше від високої температури і просто від часу пластмасове кріплення на датчику пересихає і починає розсипатися. Це може призвести до поганого контакту.
 • На багатьох датчиках температури охолоджуючої рідини (зокрема, на тих, які встановлюють на сучасні автомобілі ВАЗ) на корпусі роз'єму з зовнішнього боку є фіксатор ( «вушко»). Він може просто відламана, і відповідно, фішка на контакті датчик не буде зафіксована, що призведе до втрати електричного контакту. І навіть якщо фішка буде на місці, то через щілини, що всередину контакту може потрапляти волога і бруд, тим самим погіршуючи контакт.
 • Перевірити, чи приходить на датчик температури живлення від електронного управління, рівне 5 Вольт. Зробити це можна за допомогою мультиметра. Для цього потрібно включити запалювання (двигун можна не запускати).
 • Перевірити наявність іржі і сміття на контактах в роз'ємі і на датчику. При їх наявності обов'язково потрібно почистити контакти (краще з використанням очищувача).
 • Демонтувати датчик температури охолоджуючої рідини з його посадкового місця і візуально оглянути (пошкодження неприпустимі). Якщо він брудний, його необхідно почистити. Далі його потрібно перевірити за допомогою мультиметра одним з трьох методів.
 • «Продзвонити» за допомогою мультиметра дроти, що йдуть від датчика температури антифризу до ЕБУ. Дуже часто причиною виникнення помилки р0118 є саме обрив одного або обох проводів датчика. Якщо виявлено обрив - провід необхідно замінити. Що стосується пинов на блоці управління, то у кожної машини своя електронна схема, номери контактів необхідно уточнювати в мануалі.
 • Виміряти опір ізоляції між двома дроти датчика температури охолоджуючої рідини. Якщо воно близьке до нуля, то має місце коротке замикання. В цьому випадку можна спробувати знайти місце пошкодження ізоляції і для ремонту скористатися термостійкої ізоляційною стрічкою або термоусадкой. Однак пошкоджені дроти все ж краще замінити на нові.
 • Виміряти опір між кожним проводом і «масою». Якщо відповідне значення буде близьке до нуля, то має місце коротке замикання на корпус. Тут дії аналогічні попередньому пункту. Пошкоджений провід бажано замінити на новий.
Якщо не перевіряти проводку, а просто замінити датчик, сподіваючись що вся проблема саме в ньому, то часто очікування не виправдаються, і ви витратите даремно гроші, адже найчастіше проблема криється саме в пошкодженні проводів або роз'єму!

Після закінчення ремонтних робіт не забувайте видалити інформацію про помилку з пам'яті ЕБУ інакше вона буде висіти до проходження повного циклу її фіксації.

висновок

Помилка OBD p0118 не є критичною, і при її появі автомобілем можна користуватися. Однак необхідно враховувати, що при цьому двигун буде працювати в аварійному режимі. Зокрема, зросте навантаження на систему очищення вихлопу, систему EGR, будуть спостерігатися проблеми із запуском холодного двигуна, машина втратить потужність і трохи зросте споживання палива. Тому з діагностикою і ремонтом краще не затягувати.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found