Компресії на гарячу. Чим відрізняється і яка повинна бути

Компресія на гарячому двигуні

Вимірювання компресії на гарячому двигуні дає можливість дізнатися її значення в нормальному робочому стані мотора. При прогрітому моторі і повністю вичавленої педалі акселератор (відкритої дросельної заслінки) компресія буде максимальною. Саме за таких умов і рекомендується її вимірювати, а не на холодну, коли ще не встановилися все зазори поршневого механізму і клапанів системи впуску / випуску.

зміст:

 • Від чого залежить компресія
 • Перевірка компресії на гарячу
 • На що може вказувати знижена компресія на гарячу

Що впливає на компресію

Перед виконанням виміру рекомендується прогріти мотор до моменту, коли включиться вентилятор охолодження, до температури охолоджуючої рідини, що дорівнює + 80 ° С ... + 90 ° С.

Різниця в компресії на холодну і гарячу в тому, що непрогрітого, двигуна її значення завжди буде нижче, ніж у прогрітого. Пояснюється це досить просто. У міру прогрівання двигуна його металеві деталі розширюються, і відповідно, зазори між деталями зменшуються, підвищується герметичність.

Крім температури двигуна на значення компресії двигуна впливають також такі фактори:

 • Положення дросельної заслінки . При закритому дроселі компресія буде нижче, і відповідно, її значення буде зростати в міру відкриття дроселя.
 • Стан повітряного фільтра . Компресія завжди буде вище при чистому фільтрі ніж якщо він забитий.

  Забитий повітряний фільтр знижує компресію

 • Зазори на клапанах . Якщо зазори на клапанах довше, ніж передбачалося, що не щільне прилягання в то своїх «сідлах» сприяє значному зменшенню потужності двигуна через пропуску газів і знижується компресія. При малих авто і зовсім буде глухнути.
 • Підсмоктування повітря . Він може підсмоктуватиметься в різних місцях, але в будь-якому випадку при підсосі компресія двигуна знижується.
 • Масло в камері згоряння . Якщо в циліндрі є масло або нагар, то значення компресії збільшиться. Однак це насправді шкодить двигуну.
 • Зайве паливо в камері згоряння . Якщо палива буде багато, то воно розріджує і змиває масло, яке відіграє роль ущільнювача в камері згоряння, і це знижує значення компресії.
 • Швидкість обертання колінчастого вала . Чим буде вище - тим вище і значення компресії, оскільки в таких умовах не буде витоків повітря (паливо-повітряної суміші) через розгерметизацію.

  Швидкість обертання коленвала залежить від рівня зарядженості акумуляторної батареї. Це може позначитися на результатах в абсолютних одиницях до 1 ... 2 атмосфер в меншу сторону. Тому крім того що міряють компресію на гарячу, важливо ще щоб АКБ була заряджена і добре крутила стартер при перевірці.

Якщо двигун справний, то компресія на холодному двигуні в міру прогріву повинна зростати дуже швидко, буквально за лічені секунди. Якщо зростання компресії відбувається повільно, то це означає, що, швидше за все, перегоріли поршневі кільця . Коли ж тиск компресії не росте зовсім (на холодну і на гарячу однакова компресія), а буває, що і, навпаки, падає, то найімовірніше пробита прокладка головки блоку циліндрів . Так що якщо ви задалися питанням чому на холодну компресія більше ніж на гарячу, нібито можливо так і повинно бути, то відповідь варто шукати саме в прокладці ГБЦ.

Перевірка компресії на гарячу в різних режимах роботи дозволяє діагностувати поломки окремих вузлів циліндро-поршневої групи двигуна (ЦПГ). Тому при перевірці стану двигуна майстри завжди насамперед рекомендують виміряти компресію в циліндрах.

Перевірка компресії на гарячу

Для початку відповімо на запитання - чому компресію перевіряють на прогрітому двигуні? Суть в тому, що при діагностиці важливо знати, яка максимальна компресія можлива в двигуні на піку його потужності. Адже чим нижче буде це значення - тим в гіршому стані знаходиться двигун. На холодному двигуні компресію перевіряють лише в разі, коли машина погано заводиться на холодну, а всі елементи системи запуску вже перевірені.

Перед виконанням перевірки компресії двигуна необхідно знати, яким воно повинно бути для вимірюваного двигуна в ідеалі. Ця інформація зазвичай приведена в керівництві по ремонту авто чи самого її двигуна. Якщо такої інформації немає, то можна обчислити компресію емпірично.

Як дізнатися який приблизно повинна бути компресія

Для цього потрібно взяти значення ступеня стиснення в циліндрах і помножити її на коефіцієнт 1,3. У кожного двигуна значення буде різним, проте у сучасних автомобілів з бензиновим двигуном вона становить близько 9,5 ... 10 атмосфер для 76-го і 80-го бензину, і до 11 ... 14 атмосфер для 92-го, 95-го і 98 го бензину. У дизельних моторів - 28 ... 32 атмосфер для двигунів старої конструкції, і аж до 45 атмосфер у сучасних моторів.

Різниця компресії в циліндрах між собою може відрізнятися у бензинових моторів на 0,5 ... 1 атмосферу, а у дизельних - на 2,5 ... 3 атмосфери.

Як виміряти компресію на гарячу

При первинній перевірці компресії двигуна на гарячу обов'язково повинні виконуватися наступні умови:

універсальний компрессометр

 • Двигун повинен бути прогрітий, на холодному двигуні значення буде занижено.
 • Дросельна заслінка повинна бути повністю відкритою (педаль газу «в підлогу»). Якщо ця умова не буде дотримана, то камера згоряння у верхній мертвій точці не буде заповнена паливо-повітряної сумішшю повністю. Через це виникне невеликий вакуум і стиснення суміші почнеться з більш низького тиску в порівнянні з атмосферним. Це занизить значення компресії при перевірці.
 • Повинен бути повністю заряджений акумулятор. Це необхідно для того, щоб стартер обертав колінчастий вал з необхідною швидкістю. Якщо швидкість обертання буде низькою, то частина газів з камери буде встигати виходити назовні через нещільності клапанів і кілець. В цьому випадку компресія також буде занижена.

Після виконання первинної перевірки з відкритою дросельною заслінкою потрібно виконати аналогічну перевірку із закритою заслінкою. Умови для її виконання ті ж, тільки не треба тиснути на педаль газу.

Ознаки несправностей при зниженій компресії на гарячу в різних режимах

У разі коли при відкритій дросельної заслінки компресія нижче номінального значення, то це говорить про витік повітря. Він може йти при сильному зносі компресійних кілець , наявних значних задирах на дзеркалі одного або декількох циліндрів, потертості на поршні / порушених, тріщині в блоці циліндрів або на порушених, прогорании або «підвисання» в одному положенні одного або декількох клапанів.

Після проведення замірів на повністю відкритому дроселі слід перевірити компресію при закритій дросельної заслінки. У такому режимі в циліндри буде надходити мінімальна кількість повітря, тому можна «вирахувати» мінімальні витоку повітря. Зазвичай таким чином можна визначити деформацію стрижня клапана / клапанів, знос сідла клапана / клапанів , прогоряння прокладки головки блоку циліндрів.

Для більшості дизельних двигунів положення дросельної заслінки не так критично, як для бензинових силових агрегатів. Тому у них компресія вимірюється просто в двох станах мотора - на холодну і на гарячу. Зазвичай при закритій дросельної заслінки (відпущена педаль газу). Виняток становлять ті дизельні двигуни, у яких конструкцією передбачений клапан у впускному трубопроводі, призначений для створення розрідження, що використовується для роботи вакуумного підсилювача гальм і вакуумного регулятора.

Перевірку компресії на гарячу бажано проводити неодноразово , а кілька разів, записуючи при цьому свідчення в кожному циліндрі і при кожному вимірі. Це також дозволить знайти несправності. Наприклад, якщо при першому тесті значення компресії низька (близько 3 ... 4 атмосфер), а в подальшому воно збільшується (наприклад, до 6 ... 8 атмосфер), то це означає, що має місце знос поршневих кілець, знос поршневих канавок, або з'явилися задираки на стінках циліндрів . Якщо ж при наступних вимірах значення компресії не збільшується, а залишається постійним (а в деяких випадках може і зменшуватися), то це означає, що повітря просочується десь через пошкоджені деталі або нещільне їх прилягання (розгерметизація). Найчастіше це клапана і / або їх посадочні сідла.

Замір компресії на гарячу з додаванням олії

Процес виміру компресії в циліндрах двигуна

При вимірі збільшити компресію можна, капнув всередину циліндра трохи (близько 5 мл) моторного масла. При цьому важливо, щоб масло попало не на дно циліндра, а розтеклося по його стінках. В цьому випадку компресія в випробуваному циліндрі повинна збільшитися. Якщо в двох сусідніх циліндрах компресія низька, і при цьому додавання масла не допомогло - швидше за все пробита прокладка ГБЦ . Інший варіант - нещільне прилягання клапанів до їх посадковим сідел, прогорание клапанів, неповне їх закриття в результаті неправильного регулювання зазорів , прогорание поршня або тріщина в ньому.

Якщо ж після додавання масла на стінки циліндрів компресія різко зросла і навіть перевищила рекомендовані заводом показники, то це означає, що в циліндрі є закоксованность або залягання поршневих кілець .

Додатково можна перевірити циліндр повітрям. Це дасть можливість перевірити герметичність прокладки ГБЦ, прогара поршня, тріщин в поршні. На початку процедури необхідно встановити діагностується поршень у ВМТ. Далі потрібно взяти повітряний компресор і подати в циліндр тиск повітря, що дорівнює 2 ... 3 атмосферам.

При пробитою прокладці головки блоку буде чути звук повітря, що виходить з сусіднього свічкового колодязя. Якщо на карбюраторних машинах повітря в даному випадку буде виходити через карбюратор, то це означає, що відсутня нормальна посадка впускного клапана. Також потрібно зняти кришку з маслозаливной горловини. Якщо повітря буде йти з горловини, то велика ймовірність тріщини або прогара поршня. Якщо ж повітря виходить з елементів випускного тракту, то це означає, що нещільно прилягає до сідла випускний клапан / клапана.

Дешеві компресометри часто дають велику похибку при вимірюванні. З цієї причини також рекомендується виконувати кілька вимірів компресії в окремих циліндрах.

Крім цього, корисно зберігати записи і порівнювати компресію в міру зносу двигуна. Наприклад, через кожні 50 тисяч кілометрів пробігу - на 50, 100, 150, 200 тисячах кілометрів. У міру зношування двигуна компресія має зменшуватися. Заміри при цьому повинні бути виконані в однакових (або близьких) умовах - температурі повітря, температурі двигуна, швидкості обертання колінчастого вала.

Найчастіше буває, що у двигунів, пробіг яких складає близько 150 ... 200 тисяч кілометрів пробігу, значення компресії становить як у нового автомобіля. В цьому випадку радіти зовсім не варто, оскільки це говорить не про те, що мотор в хорошому стані, а про те, що на поверхні камер згоряння (циліндрах) скупчився дуже великий шар нагару. Це дуже шкідливо для двигуна, оскільки важко рух поршнів, сприяє залягання кілець і зменшує обсяг камери згоряння. Відповідно, в таких випадках необхідно скористатися миючими засобами або ж уже пора робити капітальний ремонт двигуна.

висновок

Перевірка компресії зазвичай проводиться «на гарячу». Її результати можуть повідомити не тільки про її зниження, а значить, і зниження потужності двигуна, а й допомагають виявити несправні елементи в циліндро-поршневої групи такі як знос компресійних кілець, задираки на стінках циліндрів, пробитою прокладці головки блоку циліндрів, прогарі або «зависанні »клапанів. Однак для комплексної діагностики мотора бажано виконувати перевірку компресії в різних режимах роботи двигуна - на холодну, на гарячу, із закритою і відкритою дросельною заслінкою.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found