P0110: причини помилки датчика температури всмоктуваного повітря і способи їх вирішення на Тойота, Nissan, Mitsubishi та інших авто

Помилка P0110 - Intake air temp-sensor

Помилка з кодом P0110 виникає при загальній проблемі в ланцюзі датчика температури поступаемого повітря у впускний колектор. При діагностиці вона розшифровується як «Несправність датчика температури всмоктуваного повітря» (IAT), а в англійському варіанті має назву Intake air temp-sensor circuit malfunction. На відміну від подібних помилок: P0111 (вихід з ладу ДТВВ), P0112 (низький рівень сигналу від датчика) і P0113 (високий рівень), помилка Р0110 не вказує на конкретні причини виникнення, оскільки це може бути як банальний обрив або замикання ланцюга, так і вихід з ладу датчика. Всього існує три шляхи вирішення проблеми - чистка датчика, перевірка контактних проводів до нього, а також його заміна.

Датчик встановлений на коробці повітряного фільтра або за нею. Однак його виконання може бути різним. В одних випадках він має власний корпус. В інших він є частиною датчика ДМРВ.

Умови виникнення помилки P0110

Зовнішній вигляд і розташування ДТВВ

Щоб зрозуміти умови виникнення помилки, розглянемо докладніше принцип роботи датчика температури на впуску і виконувані ним функції. Його основне завдання полягає в контролі температури впускного повітря. Робота датчика заснована на вбудованому в його корпус термісторі, який змінює свій електричний опір в залежності від температури повітря на впуску.

Якщо згадана температура знижується, то опір збільшується. Коли ж стає вище - значення опору падає . Отримані внаслідок цього електричні сигнали подаються на ECM, тобто, електронний модуль управління. На основі цих даних електроніка приймає рішення про збільшення або зменшення обсягу уприскування палива при холодній або теплій температурі навколишнього автомобіль повітря.

Поведінка автомобіля при появі помилки

Помилка Р0110 ніяк не впливає на поведінку автомобіля в теплу пору року. Отже, двигун працює в штатному режимі, а в холодну пору року потрібно буде довше часу, щоб прогріти його. Про помилку вам просигналізує відповідний індикатор на приладовій дошці автомобіля. При цьому для виявлення точного коду необхідно скористатися спеціальним діагностичним приладом.

Як визначити помилку P0110

Велика ймовірність того, що на сильному морозі автомобіль буде важко заводитися, а обороти двигуна будуть сильно скакати. Пов'язано це з недостатньою подачею палива. Адже при помилку Р0110 ЄСМ переходить в аварійний режим роботи . При цьому процесор за замовчуванням приймає температуру всмоктуваного повітря за + 20 ° С. Тобто, виключає об'єктивну інформацію від IAT (датчика температури повітря). Нормальне функціонування стане можливо лише при усуненні несправностей. А їх може бути багато.

Можливі причини виникнення помилки та методи їх усунення

Забруднення датчика IAT - одна з поширених причин неправильної його роботи. Для усунення цієї проблеми досить зняти прилад (на більшості машин він знімається досить просто, оскільки знаходиться зверху, і кріпиться на 1-4 болтах) і промити його в будь-якої розчин для чищення (бензин, солярка, спирт, очищувач і так далі). Після цього - встановити на місце. Для того щоб почистити датчик, необхідно скористатися пензликом.

Роботу потрібно проводити акуратно, щоб не порвати контакти, що знаходяться зовні. В іншому випадку датчик прийде в непридатність.

Вихід датчика з ладу - друга причина по якій з'являється помилка р0110. Це відбувається нечасто, оскільки прилад зроблений досить просто і там нема чому ламатися, проте перевірити гіпотезу все ж варто. Спробуйте встановити аналогічний датчик на свій автомобіль або поставити свій датчик на іншу машину. У разі виходу деталі з ладу, її необхідно замінити. Як правило, ціна апарату знаходиться в межах 30-60 $ в залежності від моделі безпосередньо датчика і автомобіля.

Перевірити справність датчика нескладно. Для цього досить упевнитися в наявності вихідної напруги, що йде від нього. Це значення має становити 5 В. У нашій статті читайте додаткову інформацію з діагностики датчика ТВВ.

Розрив або пошкодження сенсор в більшості випадків є основною причиною через яку виникає помилка Р0110. Тобто, відбувається банальне пошкодження сигнальних дротів, які йдуть від датчика або до нього. Для усунення причини необхідно перевірити цілісність контактної групи ( «продзвонити» її), і виявити пошкоджений контакт.

Коротке замикання або обрив допоможе знайти діагностичний прилад. Якщо при підключенні він покаже температуру -40 ° С або нижче, це означає обрив сигнального ланцюга. Якщо ж значення відповідної температури буде від + 140 ° С і вище - в ланцюзі коротке замикання.

Помилка Р0110 - причини

висновок

За статистикою власники автомобілів Тойота, Opel, Nissan, Mitsubishi стикаються з помилкою P0110 частіше за інших. Але звичайно ж, це не означає, що інші машини не схильні до цієї несправності. Якщо у вас немає можливості самостійно перевірити роботу датчика температури повітря, адже саме він є винуватцем появи коду даної помилки, або не вдалося усунути проблему, зверніться за допомогою в спеціалізовану СТО.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found