Коли міняти паливний фільтр Лада Калина 2?

Лада Калина 2 випускається з 2013 року. Дане авто отримало в комплектацію три двигуни інжекторного типу (ВАЗ-11186, ВАЗ-21126, ВАЗ-21127) із загальним обсягом 1,6 літра. Розташування фільтрувальних елементів однаково для всіх модифікацій «Калини» і не залежить від мотора.

Паливний фільтр Лада Пріора - де знаходиться, особливості вибрати Калині (2 покоління) йде два паливних фільтруючих елемента. Перший з них являє собою пластикову сіточку, що встановлюється перед бензонасосом (разом з паливним модулем в баку). Це так званий фільтр грубої очистки. Вона затримує великі частки потрапляють в бензобак. Оригінальний номер такої сіточки - 21101-1139200-00. Заміна даного елемента обійдеться 30-60 руб. Найбільш популярний артикул серед замінників - СтартВОЛЬТ SFF 0116 (32р.).

Другий , головний - фільтр тонкого очищення для Лада Калина 2 виконаний у вигляді циліндра з двома штуцерами на торцях. Фільтр паливний встановлено в ніші біля бензобака (під днищем) з правого боку, якщо дивитися по ходу руху.

Корпус робиться з металу або спеціальної пластмаси - поліаміду, всередині якого розташована фільтрувальна папір. Патрубки (їх два, впуск і випуск - 8 мм) оснащені фіксаторами для кріплення паливних шлангів. Оригінальний номер 21900-1117010-00.

При цьому, на всі модифікації Лада Калина встановлюються абсолютно однакові фільтруючі елементи. Розміри запчастин теж ідентичні.

Розміри паливного фільтра тонкого очищення Лада Калина 2
Діаметр корпусу, мм Внутрішній діаметр, мм Висота, мм
56 8 168

Аналоги для паливного фільтра Лада Калина 2

Матеріал, з якого робляться вторинні фільтри, не грає великої ролі. Важливо вміст «барила», яке не можна побачити або помацати. Критерії вибору паливного фільтра такі: відповідність розмірів корпусу і діаметра штуцерів; наявність пластикових фіксаторів; бренд (виробник).

На ринку серед паливних фільтрів є безліч фірм-виробників. Найбільш популярні наведені в таблиці:

Виробник Артикул Ціна, руб.
SCT ST342 161
MANN-FILTER WK512 417
Bosch 0450905273 482
Mahle Original (він же Knecht) KL83 435

Експерти і завод-виготовлювач рекомендують встановлювати або оригінальний паливний фільтр Лада Калина або ж від виробника Bosch і SCT. Ці фільтри пройшли сертифікацію у автовиробника даного автомобіля і мають найвищу мірою захисту, і фільтрації горючої суміші. Також власники авто віддають перевагу німецьким фільтрам. Найбільш популярний - Манн.

Ween MANN-FILTER WK512

MANN-FILTER WK512

SCT ST342

SCT ST342

Коли міняти паливний фільтр Лада Калина 2

За регламентом ТО заміна паливного фільтра тонкого очищення на Лада Калина 2 повинно здійснюватися кожні 30 тис. Км пробігу. Також слід враховувати, що корпус паливного фільтра на Калині 2 непрозорий, тому з огляду на якість бензину візуально оцінити його стан дуже складно. Проводити заміну фільтра грубої очистки кожні 45 000 - 50 000 км. пробігу, це як раз той час, за яке сіточка Калини зношується.

Більш об'єктивним критерієм оцінки є наявність помітних провалів при наборі швидкості. Одна з найбільш ймовірних причин - сильне засмічення паливного фільтра тонкого очищення. В ідеалі, чекати прояву таких симптомів не слід, так як в гіршому випадку при сильному руйнуванні фільтруючого елемента, він може не в повному обсязі справлятися зі своїми обов'язками, що може спричинити проблеми з інжектором - засміченням паливних форсунок.Однім з перевірених надійних способів є вимірювання тиску в паливній рампі, за допомогою підключення манометра. Для цього підійде будь-який механічний манометр з показником від 6 до 10 атмосфер. Якщо тиск нижче норми, то або засмічений паливний фільтр і ведучий до нього трубопровід, або несправний сам насос.Прі використанні бензину низької якості,досвідчені автомеханіки рекомендують скоротити мінімальний інтервал заміни до 15-20 тис. км.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found