Ремонт і настройка регуляторів RQ на ТНВД Камаз

Базові дані для ремонту і регулювання паливних насосів високого тиску 0 402 648 611, що встановлюються на ДВС автомобілів КамАЗ. Регулятори RQ і RQV будуть розглядатися в порівнянні з механічними регуляторами RQV ... K, що встановлюються на ДВС автомобілів КамАЗ.

Ремонт ТНВД з регуляторами RQV ... K

Загальний опис збірки ТНВД

Перед початком збирання ТНВД необхідно провести мийку і дефектовку. Миття деталей паливного насоса і корпусів форсунок доцільно проводити в мийках барабанного типу, що працюють по замкнутому циклу. Автор протягом останніх 5 місяців використовує мийку Гейзер з діаметром барабана 700 мм.

Набір інструменту для ремонту ТНВД з регуляторами RQV ... K

Малюнок 1.1 - Набір інструменту для установки і фіксації плунжера.

При дефектації деталей ТНВД і регулятора автором рекомендується заміна наступних запасних частин при зносі плунжерних пар:
  • 2 418 455 727 - Пара плунжерна - 8 шт .;
  • 2 418 459 037 - Клапан нагнітальний - 8 шт .;
  • 2 414 612 005 - Пружина клапана - 8 шт .;
  • 2 410 422 013 - Втулка поворотна плунжера (при наявності зносу кулі, дивитися в лупу 8х);
  • 2 417 010 022 - Ремкомплект ТНВД повний;
  • 2 427 010 049 - Ремкомплект регулятора ТНВД;
  • 2 421 015 057 - Прокладка регулятора;
  • 2 447 010 043 - Ремкомплект клапанів ТННД.
Кулачковий вал ТНВД Камаз

Малюнок 1.2 - Положення кулачків кулачкового вала при установці і знятті стопорів штовхачів.

При дефектації звернути увагу на робочі поверхні кулачкового валу, штовхачів, підшипників і пружин. Корпус ПНВТ повинен бути очищений, перед миттям слід видалити всі кільця, що залишилися після демонтажу втулок плунжера.

На малюнку 1.1 представлені інструменти для установки плунжера і штовхача і фіксації штовхача.

Положення фіксатора штовхача таке, що каталожний номер, вказаний на корпусі штовхача розташоване зверху, а мітка 0 на поворотній частині фіксатора - знизу. Стопори штовхачів встановлювати і демонтувати на повністю віджаті кулачки з метою запобігання поломки стопорів.

Кулачковий вал слід встановлювати як зазначено на малюнку 1.2.Установку кулачкового вала виробляти як зазначено на малюнку 1.3.

Установка кулачкового валу ТНВД

Малюнок 1.3 - Установка кулачкового валу ТНВД.

Слід зазначити, що на зазначеному на фото ТНВД кулачковий вал зручніше демонтувати і встановлювати з боку регулятора. У безлічі моделей застосовуються конічні підшипники, тому демонтаж кулачкового вала слід проводити через передню частину ТНВД після зняття передньої кришки підшипника КВ.

Демонтаж і установку кулачкового вала в корпус ТНВД проводити за допомогою преса або ж легкими ударами через мідну або алюмінієву наставку. Всі ударні роботи рекомендується проводити гумовими молотками. Металеві заглушки використовувати одноразово.

Регулювання ТНВД на стенді

На стенд встановлюється зібраний ТНВД. Спочатку проводимо регулювання кутів подачі секцій ТНВД відповідно до тест-планом.

На малюнку 2.1 показано підключення подачі тестової рідини в ТНВД на стенді. Точка підключення подачі вказана в тест-плані на кожен ТНВД. Точка підключення з передньої частини ТНВД - точка 1, з задньої - 2. Підключення подачі в нашому випадку здійснюється до точки 3.2, в зворотний слив відповідно - до точки 3.1.

Точки подачі рідини в ТНВД

Малюнок 1.3 - Установка кулачкового валу ТНВД.

У таблиці 2.1 вказані висоти підняття плунжера на ТНВД автомобілів КамАЗ різних моделей, при яких відбувається перекриття подачі палива.

Таблиця 2.1 - Висота підйому плунжера на ТНВД автомобілів КамАЗ

модель ТНВД

0 402 648 608

0 402 648 609

0 402 648 610

0 402 648 611

Потужність, к.с.

240

360

320

260

Хід рейки, мм

10,5

10,5

10,5

10,5

Хід плунжера, мм

5,0

4,4

4,6

4,8

При регулюванні кутів замість зворотного клапана встановлюється заглушка і підтримується тиск 26 бар, хід рейки і висота підйому плунжера соотвествуют даними з таблиці 2.1.

Установка ходу рейки

Малюнок 2.2 - Установка ходу рейки.

Далі проводиться значень початку подачі секціями ТНВД відповідно до тест-планом. У нашому випадку це 1 - 7 - 5 - 2 - 4 - 3 - 8 - 6 з кроком 45 градусів.

Для регулювання підняття моменту перекриття подачі палива використовувати якісні регулювальні шайби. На практиці зустрічаються шайби «лівих» виробників, товщина яких відрізняється від вибитою на шайбі на 0,05 мм і більше.

Пристосування для виходу рейки можна зробити аналогічно зазначеному на малюнку 2.2.

Ізмірітель ходу рейки і висоти підйому плунжера

Малюнок 2.3 - Установка пристосувань для вимірювання ходу рейки і висоти підйому плунжера.

На малюнку 2.3 зображені пристосування для ходу рейки і висоти підйому плунжера. Значення всіх параметрів не повинні перевищувати зазначені в тест-плані.

При установці моменту подачі перекриття палива слід врахувати, що плунжерні пари Bosch подачу в більшості випадків перекривають в повному обсязі. Допускається падіння крапель з інтервалом 1 крапля в секунду (а можливо і частіше).

Далі згідно тест-плану встановлюємо маяк подачі палива. Дану операцію необхідно проводити на всіх ТНВД. У нашому випадку встановлюємо лімб стенду в положення 270 градусів від 1 секції, що відповідає початку подачі 8 секції і встановлюємо провідну полумуфту муфти вантажів, як вказано на малюнку 2.4.

Установка маяка початку подачі палива

Малюнок 2.4 - Установка маяка початку подачі палива.

Після закінчення ремонту слід встановити привід ТНВД і встановивши маяк як зазначено на малюнку 2.4, перевірити збіг міток на корпусі ТНВД і приводний муфти.

Конічні поверхні кулачкового вала і відомою напівмуфти перед складанням знежирити, обробити складом Loxeal 82-21 або аналогічним і зробити затяжку з моментом 75 Нм.

На малюнку 2.5 показано пристрій пружинного блоку муфти вантажів.

Пружинний блок муфти вантажів

Малюнок 2.5 - Пружинний блок муфти вантажів.

Слід зазначити, що на відміну від пристрою пружинних блоків регуляторів RQ і RQV в даному блоці відсутні будь-які регулювання, крім натяжних гайок (дивись далі). У розділі D (запасні частини) ESI (tronic) вказані регулювальні шайби і втулки регуляторів RQ і RQV, однак у продажі їх немає.

Пружини вантажів і посадочні місця не повинні бути деформовані і мати заломів. Збірка пружинного блоку повинна відповідати розділу D (запасні частини) ESI (tronic). Виступ шпильок зібраних пружинних блоків має дорівнювати 1 мм (рисунок 2.6). Зібрати пружинні блоки відповідно до схеми, зазначеної в ESI (tronic).

У ході наступної регулювання допускається зміна даного розміру від 0 (гайка врівень зі шпилькою) до 2,5 мм . При цьому на обох шпильках виступ повинен бути однаковим!

Регулювання виступу шпильки

Малюнок 2.6 - Базова регулювання виступу шпильки 1 мм (допускається 0 - 2,5 мм).

Регулювання осьового ходу муфти вантажів

Малюнок 2.7 - Регулювання осьового ходу муфти вантажів.

Далі слід встановити муфту вантажів без гумових демпферів для регулювання її осьового ходу, як зазначено на малюнку 2.7. Момент затягування гайки 75 Нм. При цьому муфта повинна вільно провертатися, але не мати осьового ходу. Регулювання проводиться круглої шайбою. Товщина регулювальних шайб від 1,60 до 2,14 мм з кроком 0,03 мм. Рекомендується зменшувати товщину шайб до тих пір, поки муфту не почне затискати, потім товщину шайб збільшити до вільного провороту муфти, потім встановити демпфери і затягнути запропонованим моментом 65 - 75 Нм.

У разі неправильної даної регулювання можливі поломки хвостовика кулачкового вала або нерівномірна роботи ДВС.

Далі виробляємо регулювання вертикального і горизонтального розмірів важеля групи як зазначено на малюнках 2.8 і 2.9.

Регулювання важеля групи (горизонтальний розмір)

Малюнок 2.8 - Горизонтальний розмір 67,3 мм.

Регулювання важеля групи (вертикальний розмір)

Малюнок 2.9 - Вертикальний розмір 135,8 мм.

Горизонтальний розмір 67,3 мм - це центри осей, вертикальний розмір 135,8 мм - середина осі отвору - середина К-плати (скошеної частини). Дані розміри дійсні для всіх регуляторів RQV ... K, що встановлюються на ТНВД розмірності Р.

Регулювання змінного болта

Малюнок 2.10 - Регулювання виступанія змінного болта.

Правильне регулювання горизонтального та вертикального розмірів знижує надмірні навантаження важеля групи регулятора.

Далі встановлюємо направляючу втулку плаваючою осі, стопорні пластини замінюємо на нові з ремкомплекта, момент затягування болтів 6 - 8 Нм. За допомогою пристосування 1 682 329 081 (рисунок 2.10) регулюємо розмір виступанія змінного болта від корпусу регулятора.

Креслення вимірювального пристосування представлений на малюнку 2.11.

вимірювальне пристосування

Малюнок 2.11 - Вимірювальне пристосування.

Слід зазначити, що для паливних насосів, що встановлюються на двигуни Камаза необхідний розмір L рівний 41,3 мм. Незазначені розміри не важливі і вибираються самостійно.

Стопорний палець і пружинні фіксатори слід замінювати на нові з ремкомплекта.

Встановлюємо важільний блок (малюнок 2.12). Слід зазначити, що шайби під пружинним стопором є регулювальними.

Перевірка ходу муфти

Малюнок 2.12 - Підготовка до перевірки ходу муфти.

Установку індикаторної головки виробляти з попереднім натягом не менше 15 мм як зазначено на малюнку 2.12. Індикаторну головку застосовувати з ходом вимірювання не менше 25 мм.

Положення рейки при цьому має бути зафіксовано на позначці 9 мм. Ходи муфти при різних оборотах повинні відповідати зазначеним у таблиці 2.2.

Таблиця 2.2 - Ходи муфти при різних оборотах кулачкового вала

Кількість оборотів КВ

Хід муфти, мм

1360

13,5 ± 0,5

1157

10,45 ± 0,15

763

6,21 ± 0,25

460

3,77 ± 0,25

Регулювання проводиться поворотом гайок муфти вантажів. Допускається виступання гайки від 0 до 2,5 мм (рисунок 2.6).

Велика ймовірність установки муфти вантажів з «схожого» ТНВД попередніми ремонтниками, існує так само можливість просідання пружин. Тому дані вимірювання слід проводити обов'язково і відстежувати і регулювати для потрапляння в зазначені межі. Деталі муфти вантажів в запасні частини не поставляються. Тільки дана регулювання проводиться зі знятою кришкою регулятора.

Далі встановлюємо обмежувач повного навантаження. Перед установкою обмежувача слід звірити каталожний номер і номер, вибитий на його корпусі. У таблиці 2.3 вказана застосовність обмежувачів на ТНВД автомобілів КамАЗ.

Таблиця 2.3 - Застосування обмежувачів повного навантаження

модель ТНВД

Каталоговий номер

маркування

0 402 648 608

2 427 134 823

2 823

0 402 648 609

2 427 134 825

2 825

0 402 648 610

2 427 134 826

2 826

0 402 648 611

2 427 134 827

2 827

На малюнку 2.13 вказана установка обмежувача повного навантаження. Встановлювати його слід таким чином, щоб при попаданні К-плати в точку, зазначену в правій частині малюнка як положення при n = 900 і 1100 об / хв, хід рейки становив 12 мм.

Обмежувач повного навантаження

Малюнок 2.13 - Установка обмежувача повного навантаження.

Далі встановлюємо кришку регулятора. При цьому сухар лаштунки повинен знаходиться конічної виїмкою вгору. Прокладку кришки регулятора при цьому встановлюємо нову. Далі встановлюємо вісь провідних важелів і з моментом затяжки 6 - 8 Нм виробляємо затяжку їх заглушок і гвинтів кріплення кришки ТНВД.

Перед подальшими регулюваннями слід залити 200 - 300 грам моторного масла в картер ТНВД.

Для поняття процесів при регулюванні рекомендую також зобразити зовнішню швидкісну характеристику регулятора, як показано на малюнку 2.14. На даній схемі потрібно зобразити фактичні положення рейки в залежності від оборотів кулачкового вала. На даній схемі вказані точки регулювання при положенні важеля управління регулятора при максимальному навантаженні.

Швидкісна характеристика регулятора ТНВД

Малюнок 2.14 - Зовнішня швидкісна характеристика регулятора ТНВД.

Встановлюємо пристосування в такому положенні кутоміра, як зазначено в лівій частині на малюнку 2.15. У правій частині малюнка він встановлений в положення важеля управління максимальної подачі палива 119 градусів (допустимі значення від 115 до 123).

Кутомірні пристосування для важеля управління

Малюнок 2.15 - кутомірний пристосування для важеля управління.

При такому положенні важеля управління, заданому тиску палива 2 бар (використовуємо перепускний вентиль 1 417 413 047, зазначений в тест-плані) задаємо число обертів кулачкового вала 1100 об / хв. При цьому хід рейки повинен складати 12 мм, а обсяг тестової рідини, проливаемой через стендові форсунки - 174 см3 / 1000 циклів. При цьому допускається розбіг подачі палива по секціях ТНВД складе не більше 5 см3 / 1000 циклів.

Якщо хід рейки нижче 12 мм, слід визначити причину. Це або почав діяти регулятор і почав викид рейки, що можна перевірити знизивши число оборотів обертання кулачкового вала. Або ж це К-плата стосується не в точці максимального навантаження і потрібно змінити її кут.

Встановлюємо число 1150 оборотів в хвилину, хід рейки повинен знизитися до 11,0 мм, при числі оборотів 1230 - 4,0 мм, при числі оборотів 1300 - 0,5 мм. Далі, встановлюємо положення важеля управління на 71 градус (допустимі значення від 67 до 75 градусів) для регулювання в режимі холостого ходу. Хід рейки в режимі холостого ходу дорівнює 5,3 мм, циклова подача - 13 см3 / 1000 циклів. При цьому допускається розбіг подачі палива по секціях ТНВД складе не більше 6 см3 / 1000 циклів. Далі зменшуємо число оборотів до 200, хід рейки при цьому зростає. При підвищенні оборотів хід рейки зменшується. В цьому і є принцип дії роботи регулятора.

Виробляємо контроль ходу рейки на різних оборотах (таблиця 2.4). Я рекомендую і на цих вимірах перевіряти нерівномірність подачі палива, незважаючи на те, що в тест-плані даних рекомендацій немає.

Таблиця 2.4. ходи рейки

Число обертів

хід рейки

1100

12,0

900

12,0

700

11,90

500

9,40

Провести перевірку вимірювань двічі при піднятті і опусканні числа обертів кулачкового вала.

Далі встановлюємо пневматичний коректор на ТНВД. Регулювання коректора по надуваючи можна проводити за допомогою його положення на корпусі регулятора або поворотом вала, на якому знаходиться обмежує елемент.

Показання повинні відповідати зазначеним в тест-плані. В останню чергу проводиться перевірка циклових подач при пуску.

Матеріал надано (?): forum.dizelist.ru Tedtopliv

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found