Полірування кузова автомобіля. Як правильно і чим полірувати автомобіль своїми руками. Покрокова інструкція по поліровці

Полірування кузова автомобіля досить актуальна тема, адже кожному автовласнику хочеться бачити свого надійного залізного друга красивим і сяючим на сонці перламутровими відливами з ідеальним дзеркальним лакофарбовим покриттям. Домогтися таких успіхів можна тільки якісної поліруванням, за умови хорошого шару лаку, або акрилової фарби. Важливим фактором у дзеркальній поверхні автомобіля є полірування після фарбування.

Жодна фарбування в камері не може гарантувати повну відсутність пилинок на фарбується, а свіжа фарба або лак при висиханні може втрачати до 60% блиску - на це є ряд технологічних причин: якість використовуваних матеріалів при фарбуванні і підготовці поверхні, використовувані розчинники, вологість, температура сушки.

Саме полірування після фарбування є найнеобхіднішої, для успішного високоглянцевого покриття. Залежно від ряду причин, свіжопофарбовані деталі можуть не володіти відразу ідеально глянсовою поверхнею - крім пилинок, це може бути і різнокаліберна шагрень, і перепили лаку, на останньому шару лаку, при фарбуванні кругом всієї машини.

Там, де необхідно полірування кузова

Дефекти на кузові авто що вимагають полірування

Вартість полірування в майстернях

Не обов'язково і віддавати машину на полірування в спеціалізований сервіс, хоча вони і зроблять все набагато швидше і можливо якісніше. На полірування кузова ціна коливається в середньому від 70 до 150 доларів, а самі матеріали, необхідні для полірування - від сили 50. Так що, якщо хочете заощадити не зайву «соточку», читайте далі.

Інструменти і матеріали для самостійної полірування

Отже, для початку, що нам буде потрібно для самостійної полірування:

  1. Набір наждачного паперу під Замивання - градації 1500, 2000 і 2500.

    Наждачка для полірування кузова

2. Поліроль - краще приділити увагу якості та асортименту, а то ваша машина так і залишиться матовою, як після Замивання. Оптимально використовувати 2 або 3 найменування - найголовніша - це перша. Найкраще використовувати поліроль 3М з артикулом 09374 - у неї найбільший абразив в своїй лінійці, і вона максимально швидко располіровивать замита поверхні і дрібні подряпини.

Другий номер поліролі, з меншою градацією абразиву, прибере залишилися мікроподряпини від першої поліролі, надаючи поверхні більш дзеркальну поверхню. Цей номер підійде для темних кольорів, на яких видно всі огріхи неякісної полірування.

На темному кольорі виникає ефект голограми - після полірування від великого абразиву залишаються мікроподряпини, які під сонячними променями починають описувати всю машину переливами і плямами. Тому заздалегідь запасіться антіголограммной поліролью. Ідеально з таким завданням за прибирання розлучень від машинки справляється 3М антіголограммний, або поліроль марки WURTH - коштує дорого, але прибирає добре, і витрата мінімальний.

поліролі

3. Полировочная машинка з максимальною кількістю оборотів - 3000 об / хв.

4. Серветки для протирання кузова після полірування - прибирає залишки поліролі, і її складові компоненти не дряпаючи кузов.

Технологія, послідовність і нюанси полірування

Спочатку необхідно вирівняти поверхню - тобто позбудеться від явної шагрені, пилу, і перепилов, якщо такі є. Простіше і краще це робити великим номером в 1500. Більш важкою градацією краще не користуватися, так як ризику, наприклад, від 1000 наждачки досить важко перемити, та й шар лаку вона знімає хороший. Особливо актуальним є питання на кант і гострих кутах - на таких місцях промити до фарби або грунту - взагалі проста справа. Для цього, все канти і гострі кути залишаємо для легкої Замивання 2000 номерів, або зовсім 2500. Тобто - замивалося поки тільки площині.

Ступінь «чистоти» поверхні і її готовності легко визначити на висушеної від води поверхні на бічному отбліке. Для прибирання води з поверхні, ідеально підходить силіконова щітка, проте, за її відсутністю підійде і звичайна щітка склоочисника - головне не подряпати кузов її металевими елементами. Замитої поверхню, після зняття води таким «двірником» висихає за 15 секунд і при перегляді на бічному отбліке, не повинно бути видно явних прогалин в Замивання, грубих слідів від пилу, шагрені.

замитої поверхню

Далі необхідно перемити поверхню наждачним папером з більш дрібної градацією - 2000. Вона знімає ще шар лаку, так що знову ж ведемо себе обережно на кант і кутах. Замити потрібно якісно, щоб ризику від 1500 не залишалося, а поверхня була більш глянцева. Абразив 2500 прибирає, в принципі, і сліди від 1500, але досить важко, і замивати доведеться набагато довше.

Замивання в 2500 вимагає особливої ​​уваги. Тут діє правило - «як Титанік назвеш, так він і попливе». Погано перемити - значить отримати через 2 дні після полірування матову машину. Поліроль дуже швидко прибирає сліди 2500 наждачки і ідеально располіровивать добре підготовлену поверхню. Віддавши додатковий час на Замивання в 2500, можна заощадити не тільки поліроль, а й масу часу як на располіровкі, так і на додаткову Замивання.

Полірувати краще невеликими площами - якщо це двері, то розділіть її візуально на 6 частин, а капот, в залежності від розміру можна і на все 20. Невеликими ділянками вийти домогтися гарної ступеня располірованності набагато швидше. Наносити поліроль найкраще на саму поверхню , а кругом без включення машинки злегка розмазати , для запобігання її розбризкування.

Полірувати краще перехресних напрямках - зверху вниз, і тут же право-вліво - це дозволить уникнути недополірованних ділянок і запобіжить перегрів лако-фарбового покриття.

Напрямок руху при поліровці

Що стосується країв елементів, що межують з сусідніми кузовними деталями, то тут теж необхідна обережність на кожному кроці виконання. При Замивання слід стежити, щоб наждачка не чіпляє край сусіднього кузовного елемента, розмиваючи самий кант, на який тепер доводиться багато навантаження в процесі експлуатації. При поліровці окрему увагу варто приділити напрямку обертання круга.

Поліруючи крайню частину кузовного елемента, коло повинен зісковзувати по своєму напрямку з канта деталі, а не підчіплювати його. Інакше можна пошкодити шар лакофарбового покриття, а в деяких випадках нанести пошкодження кузову і травмувати себе.

Так, поліруючи наприклад задню праву двері, її краще відкрити, щоб коло не тріть кант заднього крила. А полірувати краще верхньої від себе частиною кола - у напрямку руху за годинниковою стрілкою, ця частина і буде якраз «зісковзувати» з двері. А на задньому крилі, полірувати нижньою частиною, також, при відкритих дверях.

Ні в якому разі не можна утримувати коло на одному місці - інакше шар лакофарбового покриття згорить, що призведе до утворення плям, а то і аж до протирання до рівня грунту або ще глибше. Пам'ятаємо також про канти і гострі кути - на них не тиснемо і особливо не захоплюємося їх поліруванням захоплюватися.

Ще один нюанс, про який варто сказати - це висохла поліроль на колі . Без сполучного вологого складу, абразивні піщинки здатні залишати дряпають розлучення на полірованої поверхні, помітно зменшуючи ступінь блиску. Щоб вони не з'являлися, полірувальний круг вимагає періодичної чистки . У спеціалізованих магазинах продаються металеві механізми для їх очищення, однак виконуючи разові роботи з полірування, можна цілком обійтися підручними засобами - наприклад, викруткою. Злегка натискаючи на неї, при обертанні кола ВІД СЕБЕ, висохлий абразив висипається зі складу полірувального кола.

Проводити очищення кола слід дуже обережно, і тільки по напрямку кола від себе.

Темні кольори особливо вибагливі до процесу полірування, на них максимально видно:

  1. всі нюанси, завдяки високому дзеркального відображення;
  2. ефекти голограми від застосування великого абразиву, брак поліролі, висохлих частинок поліролі на колі.

Для видалення такого ефекту потрібно антіголограммная поліроль. Краще звичайно буде пройти другим номером звичайної поліролі, з меншим абразивом, а потім антіголограммной. Сама по собі фінішна поліроль із запобіганням голограмного ефекту не має достатнього абразивом для фізичного видалення мікроподряпин, тому рекомендується провести спочатку полірування менш абразивної поліролем.

На всіх етапах машинної обробки з поліролью, буде потрібно м'яка серветка з мікрофібри.

ганчірка

Вона м'яко видаляє залишки поліролі не дряпаючи поверхню. Засохла поліроль в кант і стиках кузовних елементів досить важко видаляється, тому доцільно буде її видаляти відразу.

Виконуючи вищевикладені маніпуляції по правильній полірування - ваш автомобіль придбає первозданний заводський блиск, а ваш зекономлений бюджет дозволить прикупити на машину хороший антирадар, або відеореєстратор, на який будуть відображені всі онімілі погляди заздрісні автолюбителів і простих роззяв.

підсумок роботи

Авто після полірування кузова

Щасти вам полірування кузова вашого автомобіля!

Додатковий матеріал по темі:

  • Відео матеріал про захисну поліровку автомобіля своїми руками
  • Технологія полірування кузова автомобіля
  • Відео інструкція: полірування кузова після фарбування

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found