Стуки в підвісці і діагностика для визначення причини стукотів в передній підвісці автомобіля

стук в передній підвісці

Будь-який автомобіліст, почувши будь незрозумілий звук видаваний автомобілем, наприклад, клацання або стукіт в районі передньої підвіски, відчуває неприємні асоціації. Коли чути стукіт в передній підвісці , то це явна ознака того, що в ходової частини автомобіля виникли неполадки. Якщо підвіска автомобіля застукала, значить, потрібно негайно проводити діагностику ходової частини автомобіля.

Головною причиною виходу з ладу підвіски автомобіля є, звичайно ж розбита дорога, підвіска розбивається найчастіше через дуже неприємних «сюрпризів» наприклад ям і канав. Підвіска починає стукати після того, як автомобіль влітає в яму або ж на купину, так само підвіска розбивається через недосвідченість, коли деякі водії помічають вибоїну в останній момент, і відразу ж тиснуть педаль гальма в підлогу і не відпускають педаль під час потрапляння колеса в вибоїну - під час гальмування навантаження на стійку збільшується в кілька разів і відповідно підвіска страждає теж в кілька разів сильніше. Чималий вплив на роботу підвіски дає кут повороту колеса під час попадання у вибоїну, а причина все та ж, підвищене навантаження.

Які елементи підвіски потребують діагностики

Отже, що ж потрібно робити, якщо з'явився стукіт в підвісці , а також поговоримо про причини його виникнення. Перш за все, потрібно дещо уточнити ... Якщо підвіска застукала, значить це результат несправності або неправильної роботи будь-якої деталі або ж механізму ходової частини, наприклад з ладу може вийти:

діагностика підвіски

 1. амортизатор;
 2. пружина;
 3. Кульова опора;
 4. Нижній важіль з сайлентблоки;
 5. Верхня опора підвіски з підшипниками;
 6. Тяга стабілізатора;
 7. Опора стабілізатора;
 8. Рульова рейка;
 9. Рульова тяга;
 10. Кермові наконечники;
 11. Підшипник маточини;
 12. Рульовий карданчик;
 13. ШРУС (зовнішній шарнір).

На слух визначити несправність не вийде, так само і знайти те джерело цього стуку в передній підвісці, для того, щоб знайти несправність, необхідно провести ретельну діагностику.

Візуальна діагностика передньої підвіски

Перш ніж приступити до перевірки деталей підвіски, потрібно в першу чергу оглянути всі пильовики і гумові чохли всіх перерахованих деталей, а також: сайлентблоки, кульові опори, важіль передньої підвіски, штангу стабілізатора поперечної стійкості, поворотний кулак, кріпильні болти, а так само наконечники рульових тяг. Як правило, деталь, чохол якої пошкоджений, потрібно замінити.

Також необхідно звернути увагу на гумові ущільнювачі , на них не повинно бути ніяких механічних пошкоджень. Особливу увагу потрібно приділити тим місцям, де деталі прилягають до кузова.

Патьоки на амортизаторі

Коли видно, що потік амортизатор, то це найперша ознака його несправності. Подібні ознаки з'являються набагато раніше, ніж інші симптоми, такі як подряпини і сторонні звуки при розгойдуванні.

У масляних і газомасляної амортизаторах спочатку масло просочується з-під штока або корпусу стійки, а вже через деякий час з'являються глухі удари.

Також він повинен миттєво гасити коливання, а не розгойдуватися, як це відбувається при поступовому виході з ладу. Деякий час амортизатор ще цілком може нормально працювати, але все ж краще буде якщо його замінити.

Перевірка елементів передньої підвіски

Просіли (зношені пружини) дуже впливають на працездатність підвіски в цілому. Коли пружини зношуються, це можна досить легко визначити і без хитрої діагностики. Досить уважно оглянути авто з усіх боків і звернути свою увагу на посадку машини. Якщо вона стала нижче звичного, то пружини вже своє відслужили і потребують заміни. При просіли пружинах стає неможливим правильно відрегулювати розвал коліс.

Для перевірки кульових опор можна перевірити як рухаються вгору-вниз нижні важелі. Таку перевірку потрібно здійснювати на оглядовій ямі за допомогою монтування. Не повинно бути ніяких відчутних люфтів.

При натисканні монтуванням на сайлентблоки нижніх важелів також не повинно бути ніяких люфтів, а потріскані або видавлені шматки гуми зовсім не допустимі. Так само варто звернути увагу на те, відшаровується чи ні гума від зовнішньої або внутрішньої втулки.

Як діагностувати підвіску

Для перевірки несправних кульових і сайлентблоков , потрібно підняти авто на підйомнику або домкраті і відкрутити кріплення кульової опори до нижнього важеля, потім провертаючи корпус кульової опори руками, визначити наскільки плавно і яким зусиллям він провертається, будь-які люфти неприпустимі. Нижній важіль завдяки впливу пружності гуми сайлент-блоків, повинен намагатися прийняти горизонтальне положення.

Несправність підшипників часто можна визначити погойдуваннями машини вгору-вниз, в разі непридатності вони матимуть люфти. Визначити розірвану гумову частину в опорі підвіски не знімаючи опору не завжди можливо.

Тому при візуальної перевірки тяги і опори стабілізатора потрібно розгойдувати руками з зусиллям.

На всіх з'єднаннях люфти не припустимі.

Несправність рульової рейки зустрічається досить рідко. В основному вона виходить з ладу за рахунок зношування направляючої втулки, з протилежного водієві боку. Щоб визначити такий дефект, потрібно повернути в бік кермо і взявшись через чохол розгойдувати рейку руками.

Перевірку рульових наконечників і рульових тяг можна проводити повертаючи руками колесо вліво-право або кермом, але при цьому потрібно одночасно взятися за перевіряється деталь. Люфти що на наконечниках, що на тягах не повинні спостерігатися.

При несправному рульовому карданчик , він може або люфтіть, або ж провертатися з якимось зусиллям. Потрібно простежити за тим щоб рульової карданчик був прикритий чохлом, бажано підібрати і надіти на нього будь-яку кришку-чохол якщо такий відсутній.

Несправність підшипника маточини супроводжується гулом під час руху. Для перевірки підшипника потрібно вивісити колесо і розкручувати його або розгойдувати за верхню точку, в напрямку як від себе, так і назад.

Передня підвіска

зовнішній шрус

Несправний зовнішній ШРУС видає досить гучний і характерний звук супроводжується тріском під час руху автомобіля в крутому повороті з невеликим прискоренням.

Передня підвіска також може мати і ряд інших несправностей, але розглядалися тільки найбільш типові.

Детальна діагностика автомобільної підвіски своїми силами, дасть можливість без зайвих витрат грошей і часу виявити несправність і приступити до усунення дефекту і відремонтувати підвіску. Процес перевірки можна проводити як в своєму гаражі на оглядовій ямі так і просто на вулиці. Провівши самостійно діагностику ви зможете зробити висновок про те чи потребує підвіска авто в капіталки і заміні деяких деталей вузлів або невеликий підтяжки болтів з'єднань.

А на закінчення хочу сказати, що виявивши несправність ходової , не варто зволікати з її ремонтом, так як від стану підвіски авто безпосередньо залежить власна безпека і безпека ваших пасажирів на дорозі.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found