Моєму машину взимку правильно. Чи варто, як, чим і при якій температурі мити

Водіїв, які доглядають за своїм автомобілем, в зимовий період, цікавить питання, як мити машину взимку , і чи варто взагалі виконувати дану процедуру. Відповідь однозначна - мийка автомобіля взимку необхідна, проте є ризик пошкодження лакофарбового покриття та гумових ущільнювачів. Тому виконувати її краще або в професійних опалювальних автомийках, або в теплу погоду своїми руками причому не мочалкою, а мийкою високого тиску. Причому під час мийки автомобіля взимку необхідно знати деякі нюанси безпосередньо перед миттям і після нього.

зміст:

  • Чи потрібно мити автомобіль взимку
  • умови мийки
  • Де краще мити
  • Як мити правильно
  • Обробка кузова після мийки

Як мити машину взимку

Чи варто мити машину взимку

Багато автовласників сумніваються - чи треба мити автомобіль в холодну пору року чи ні, і взагалі, чи можна це робити? В умовах зим у великих і середніх містах комунальні служби розкидають сіль і спеціальні реагенти на дорожнє покриття, звідки ці хімічні речовини потрапляють на днище і підкрилки кузова автомобіля. Крім цього, при температурі близько нуля градусів за Цельсієм на дорогах зазвичай дуже багато бруду. Звідси випливає висновок про те, що машину мити взимку не тільки можна, а й потрібно, оскільки мийка, крім того, що призводить машину в естетичний порядок, захистить її від впливу шкідливих реагентів.

В першу чергу хімічні реагенти шкодять металевих частин кузова (лакофарбового покриття - ЛКП). При тривалому перебуванні вони утворюють вогнища іржавіння, які, якщо їх не видалити, будуть розростатися і збільшуватися по площі. Добре, якщо кузов оцинкований, в цьому випадку він добре захищений, але таке покриття є не на всіх автомобілях.

До того ж хімікати шкідливі не тільки для металу. Вони також можуть пошкодити пластмасові деталі (бампер, молдинги), гумові ущільнювачі і пильовики. Наприклад, пильовики ШРУСа, елементів рульової тяги і підвіски. Іноді трапляються випадки, коли хімічні реагенти пошкоджували навіть хромовані елементи (якщо шар хромування невисокий). Причому швидкість хімічних процесів корозії безпосередньо залежать від температури навколишнього середовища. Так, при температурі від -15 ° С і нижче зазначені процеси майже зупиняються. Сама ж підходяща для корозії температура знаходиться в діапазоні близько -5 ° С ... + 5 ° С. В цьому випадку машину потрібно мити регулярно , приблизно два рази на тиждень .

Ну і, звичайно ж, мити машину взимку потрібно просто з естетичних міркувань. Погодьтеся, не тільки вам, а й оточуючим людям не зовсім приємно буде дивитися на суцільний «грудку бруду» замість чистого автомобіля. Крім цього, про брудний кузов можна легко замазати одяг або руки. А чисті скла (особливо лобове і заднє) - запорука гарного огляду на дорозі.

В яких умовах можна мити машину взимку

Для правильної мийки автомобіля в зимовий період необхідний ряд умов, серед яких в першу чергу температурний режим повітря і води, а також важливі умови самого миття та проведені процедури після змивання бруду з кузова.

Вимоги до температури повітря і води

Обов'язкова вимога до мийки автомобіля зовсім не означає, що його потрібно мити при будь-яких умовах. Відразу варто обмовитися, що при температурі від -10 ° С і нижче мийку виконувати небажано при будь-яких умовах . Особливо, якщо ви хочете виконати її самостійно на вулиці, або на мийці самообслуговування. У разі ж, якщо ви заїхали на професійну мийку в теплий бокс, то необхідно почекати приблизно десять хвилин з тим, щоб дати кузову (і в тому числі гумовим ущільнювачам) трохи обсохнути. А якщо на вулиці і зовсім нижче -20 ° С , то це просто шкідливо для машини і категорично не можна !

З природних причин вода, що потрапила на кузов автомобіля, при мінусовій температурі перетворюється в лід. І чим нижче температура повітря - тим швидше відбувається процес заледеніння. А лід може пошкодити не тільки лакофарбове покриття, але і інші помиті поверхні - пластмасу, гуму. Тому із загальних міркувань можна сказати, що мити машину взимку можна лише при температурі від нуля за Цельсієм і вище, або в теплому боксі .

Зверніть увагу, що не можна використовувати для миття машини гарячу воду. Різкий перепад температури шкідливо для лакофарбового покриття кузова. Воно може пошкодитися, на ньому утворюються мікротріщини, які з часом можуть перерости в осередки іржавіння. Відповідно, рекомендована температура води не повинна перевищувати + 40 ° С .

Тобто при відповіді на питання: якою водою мити машину взимку холодної або гарячої, - однозначно слід використовувати теплу (але не гарячу !!!), це дозволить як комфортно і ретельно змивати бруд, так і не нашкодити лакофарбового покриття кузова автомобіля.

Як часто мити машину взимку

Універсальна порада полягає в тому, щоб мити машину безпосередньо перед заморозками . Тобто, при мінімальній позитивній температурі. Таким чином автовласникові вдасться максимально захистити кузов машини від хімічних реагентів з дороги. Для реалізації цього плану потрібно постійно стежити за прогнозом погоди. Якщо ж температура взимку тримається в районі нуля градусів або трохи вище, то рекомендується мити машину приблизно два рази на тиждень .

Також машину бажано перед поїздкою, а не після. Обумовлено це тим, що після процесу мийки велика ймовірність, що вода, що потрапила на деякі деталі або залишилася на кузові, замерзне під час тривалої стоянки машини на морозі. Якщо ж помити машину перед поїздкою, то, швидше за все, вода випарується під час руху, і виникнення супутніх проблем малоймовірно.

Де краще мити машину взимку

Миття машини взимку найкраще виконувати на професійній автомийці . Це обумовлено не якістю очищення, адже на мийці самообслуговування так само можна добре помити з усіма Автошампуні, а саме тим, що роботи проводяться в теплому боксі, і відповідно, вода на кузові нічого очікувати кристалізуватися, а також можливістю осушити авто.

При незначних морозах (до -5 ° С і вище) можна скористатися мийкою самообслуговування . Як варіант - безконтактна мийка, проте її краще вибирати в разі, якщо температура навколишнього повітря вище нуля, або в крайньому випадку лише коли є незначний мороз.

У разі, якщо температура навколишнього повітря опустилася нижче нуля за Цельсієм, то від ручного миття краще відмовитися . Це шкідливо не тільки для кузова автомобіля, але і для здоров'я автовласника. В цьому випадку мийку можна провести в теплому боксі, або в професійному закладі.

Як мити авто взимку

Найкраще в зимовий час для мийки машини скористатися послугами професійних автомийок, або виконати мийку машини взимку в теплому гаражі або боксі. Якщо такої можливості немає, то процес буде залежить від того, користуєтеся ви послугами мийки самообслуговування, або зібралися мити машину своїми руками на вулиці.

Як мити машину на мийці самообслуговування взимку

Перед виконанням безпосередньо мийки бажано виконати попередню підготовку автомобіля. Зокрема:

  • Прогріти двигун;
  • Якщо збираєтеся мити своїми руками і на мийці самообслуговування, щось не глушите двигун і включите на максимум обігрів і обдув (тепле повітря повинен бути спрямований в тому числі і на стекла). Таким чином капот з дверима НЕ примерзне в процес мийки, а скла не покриються льодом.

Сам процес миття взимку аналогічний річному миття. Відмінність полягає, мабуть, лише в тому, що потрібно більш ретельно обробляти підкрилки, пороги і днище автомобіля з тим, щоб видалити з їх поверхні брили льоду з піском і хімічними реагентами, а також бажано, щоб на мийці був компресор з теплим повітрям, що дозволяє видалити залишки вологи з кузова автомобіля .

Обробляти машину потрібно зверху вниз, щоб дати брудній воді стікати на ще не вимиту поверхню.

Після виконання процедури теж є кілька обов'язкових процедур які варто обов'язково робити після того як покинули мийку. Такими є:

  • Провітрювання салону автомобіля. Відкриваємо всі двері і багажник, щоб вийшла вся волога, так ні вікна пітніти НЕ будуть ні примерзнуть гумки.
  • Відкриваємо капот і лючок паливного бака. Лючок обов'язково протираємо щоб він не примерз
  • Обов'язково потрібно буде їх висушити гальма з тим, щоб диск і колодки не прихопило один до одного. Вода віддаляється з дисків шляхом їх прогрівання в результаті різкого гальмування, і відповідно, нагрівання гальмівних дисків.

Обробка стекол

Чим мити скла при митті машини взимку? Вода підійде для обробки скла тільки на первинному етапі мийки, і то за умови незначних морозів. В цілому ж, краще скористатися для обробки скла традиційними засобами їх чистки, оскільки більшість з них зроблені на основі ізопропілового або етилового спиртів. Але краще якщо після миття обробити скла засобом від криги.

Двері та ущільнювачі

Одним з страхів зимового миття машини є те, що мийка в морозну погоду призводить до того, що просто примерзають двері. Таким чином головною проблемою стає як розморозити двері автомобіля взимку після миття. Однак і такої неприємної ситуації не варто боятися. Якщо криги не дуже багато, то можна спробувати скористатися засобами що містять спирт, а краще і силікон. Так, наприклад, легко допоможе размораживатель замків.

Але щоб такий ситуації невознако, краще щоб гумові ущільнювачі були змащені силіконовою змазкою до мийки або, як мінімум, після неї.

Обробка кузова після мийки

У зимових умовах після миття недостатньо просто залишити автомобіль з тим, щоб кузов самостійно просох. Якщо автовласник користується послугами професійної автомийки, то після закінчення процесу миття потрібно попросити працівників, щоб вони просушили кузов на фінальній стадії роботи. Зверніть увагу, що у деяких автомийок ця послуга входить у ціну безпосередньо за мийку, але у деяких вважається додатковою послугою. Однак в даному випадку не треба економити, і бажано замовити обдувку кузова і гумових ущільнень стисненим повітрям (компресором). І виїжджати на вулицю з мийки потрібно тільки лише після того, як кузов і гумові ущільнення будуть сухими.

Після того, як машина виїде на свіже повітря, необхідно відкрити всі двері, багажник, капот і лючок бака з тим, щоб залишилися дрібні крапельки води відразу замерзли на морозі, запобігши їх примерзання до кузова машини.

Ще бажано відвести від лобового скла важелі «двірників» з тим, щоб намоклі гумки їх щіток НЕ примерзли до скла і не пошкодилися. Аналогічно задній «двірник» при його наявності. Час, витрачений процедуру заморозки, становить кілька хвилин (5 ... 10), в залежності від значення температури. Чим вона нижче - тим менше потрібно часу.

У разі миття автомобіля своїми руками в умовах температури нижче нуля або біля нього, бажано витирати воду на кузові, хоча б частково. Аналогічно потрібно протерти краю кришки багажника, а також люк бензобака і внутрішню порожнину біля горловини. Після цього їх також варто відкрити, як і двері.

Силіконове мастило

Після того, як гумові ущільнювачі будуть гарантовано сухими і чистими їх потрібно обов'язково обробити силіконовим мастилом. Вона допоможе гумі стати м'якшою, продовжить термін її експлуатації, а також не дасть в подальшому дверей примерзнути до кузова автомобіля. Це відноситься до ущільнювачів всіх дверей, багажника, капота, а також лючка бензобака. Також бажано бризнути невелика кількість зазначеної мастила в свердловину замку на водійських і передніх пасажирських дверях автомобіля. Це також допоможе запобігти ситуації із замерзанням замку при значних морозах. Ще силіконовою змазкою можна обробити ущільнювачі бічних вікон, щоб стекла не примерзали в них. Також нею можна обробити омивачі фар при їх наявності. Після роботи надлишки силікону з обробленої поверхні потрібно акуратно прибрати який-небудь м'якою ганчіркою.

Гальмівна система

Зверніть увагу, що в процесі миття вода потрапляє не тільки на кузов автомобіля, але і в інші його системи, зокрема, гальмівну. Тому щоб на морозі гальмівні диски і гальмівні колодки не примерзли одна до одної після виїзду з автомийки бажано кілька разів різко розігнатися і різко же загальмувати з тим, щоб диски розігрілися, і з їх поверхні випарувалася вода. Крім цього, при установці машини на нічну стоянку не потрібно повністю затягувати гальмо стоянки з тієї ж причини. Для мінімальної фіксації машини досить підняти ручник на один-два клацання. Для автомобілів з механічною трансмісією можна відмовитися від використання ручного гальма, а замість цього просто встановити машину «на швидкість».

висновок

Миття машини взимку бажано виконувати під час відлиги і перед настанням заморозків. У разі, якщо температура опустилася нижче -15 ° С, то від миття краще відмовитися зовсім, а оптимальний температурний діапазон для відповідної процедури становить від -5 ° С до + 5 ° С. Найкраще скористатися послугами професійної автомийки з просушуванням кузова. Якщо ви хочете помити машину самостійно, то потрібно користуватися негарячій водою. Після мийки обов'язково обробити гумові ущільнювачі силіконовою змазкою і провітрити салон.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found