Код Помилки P0108: Що це значить, Причини і Усунення помилки

Помилка P0108 офіційно називається «Висока напруга в ланцюзі датчика абсолютного тиску у впускному колекторі» (по-англійськи - Manifold Absolute Pressure / Barometric Pressure Circuit High). Помилка не є критичною, і при ній автомобілем можна користуватися, проте багато автолюбителів відзначають, що від неї досить складно позбутися. Для цього потрібно виконати ревізію датчика абсолютного тиску і його проводки, можливо почистити його. Все ж експлуатувати машину з помилкою Р0108 небажано, тому при її виявленні діагностичні та ремонтні роботи потрібно виконати якомога швидше.

зміст:

 • Опис роботи датчика
 • Як поводиться автомобіль
 • умови формування
 • Причини виникнення
 • Методи усунення поломки

Помилка P0108

Опис роботи датчика MAP

Датчик абсолютного тиску в колекторі (відповідає англійській абревіатурі MAP) призначений для реагування на зміни повітряного тиску у впускному колекторі. У свою чергу, це тиск безпосередньо залежить від навантаження на двигун. Електронний блок управління (ЕБУ або по-англійськи ECM) подає на датчик напруга живлення, рівне 5 В. Також забезпечується заземлення в ланцюзі нижнього рівня. У свою чергу датчик формує і передає сигнал про стан тиску в колекторі.

Так, якщо тиск низький, то і напруга буде низьким. Це відповідає роботі двигуна на холостому ходу або при слабкій навантаженні. А якщо сигнал перевищує норму (що і відповідає помилку Р0108), то це може сигналізувати про двох ситуаціях:

 1. Включене запалювання при вимкненому двигуні.
 2. Робота мотора з повністю відкритою дросельною заслінкою (в англійській мові має абревіатуру WOT).

При повністю відкритій дросельної заслінки (низький тиск, приблизно 20 кПа, відрізняється у різних машин) напруга сигналу буде близько 1 ... 1,5 В, а при майже закритій заслінці (високий тиск, приблизно 110 кПа або вище) напруга буде дорівнювати 4 , 5 ... 4,8 В.

Крім цього, датчик абсолютного тиску використовується ЕБУ для визначення барометричного тиску. Зокрема, в положенні, коли запалювання включено, а двигун вимкнений. Це потрібно для нормальної роботи дросельної заслінки. Коли показання датчика дросельної заслінки перевищують значення 28%, то значення тиску оновлюються.

Існують датчики абсолютного тиску з трьома і чотирма контактами. У першому випадку один контакт подає харчування (позначається номером 2), по другому йде «маса», тобто, мінус (позначається номером 1), а по третьому контакту передається інформаційний сигнал на ЕБУ (позначається номером 3). Якщо датчик має чотири контакти, то там позначення трохи інше. Перший провід - "маса", другий провід - сигнал про температуру повітря, третій провід - харчування датчика, четвертий провід - сигнальний провід датчика тиску. Однак деякі датчики мають інше позначення, і краще додатково вивчити їх документацію.

поведінка автомобіля

Що стосується поведінки автомобіля, то по ньому досить складно визначити помилку P0108. Само собою, при появі помилки активізується сигнальна лампа Check Engine на приладовій панелі. Однак для виявлення, яка саме помилка спровокувала таку ситуацію, необхідно скористатися сканером помилок (програмою на ноутбуці або в смартфоні).

Першою ознакою і наслідком помилки P0108 буде збільшена витрата палива. У деяких випадках відзначається різкий старт з місця на машинах з автоматичною трансмісією. Також в разі, якщо каталізатор "втомлений", то в вихлопних газах будуть домішки палива, а це означає, що вони будуть мати специфічний "паливний" аромат. Деякі автовласники відзначають зниження динаміки розгону при подібній помилку.

Правила формування умов виникнення

Для діагностики помилки Р0108 необхідне виконання комплексу наступних умов:

 • Двигун повинен бути досить прогрітий. Це офіційно регламентується наступним чином: якщо температура навколишнього повітря нижче -30 ° С, то мінімальний час прогріву має становити п'ять з половиною хвилин; якщо ж температура навколишнього повітря становить вище + 30 ° С, то досить часового проміжку в 10 секунд. При інших температурах потрібно вибирати щось середнє.
 • Не встановлені коди наступних помилок: P0122, P0123, P0222, P0223 або P0651.
 • Двигун працює на холостих обертах не менше 10 секунд.

Також існує додаткова умова, і можна вибрати один з двох наступних варіантів:

 • показання датчика положення дросельної заслінки менше 15% тоді, коли обороти двигуна менш 2500 об / хв;
 • показання датчика положення дросельної заслінки менше або дорівнюють 35% тоді, коли обороти двигуна більше 2500 об / хв.

При дотриманні перерахованих вище умов електронний блок керування двигуном приймає рішення про виявлення помилка P0108 в разі, якщо роботи не менше 5 останніх секунд напруга датчика абсолютного тиску перевищує значення, рівне 4,8 В. Зверніть увагу, що даний алгоритм не є абсолютним , тобто , на деяких марках автомобілів окремі значення можуть змінюватися, хоч і незначно.

Схема підключення датчика абсолютного тиску

Основні причини виникнення

Причин виникнення помилки P0108 не так багато, і пов'язані вони з несправностями або самого датчика абсолютного тиску. або з його електричним колом. Так, можна виділити такі типові причини, за якими ЕБУ видає позначену помилку:

 • Поганий контакт . Досить часта причина виникнення помилки Р0108 полягає в тому, що десь в ланцюзі сигнального проводу, на його сполуки (фішках) пропадає харчування. Це може статися через те, що в процесі вібрації автомобіля був загублений контакт. Також можливий варіант, що пайка сигнального проводу втратила механічну стійкість, і проводок просто отпал.Напрімер, з неякісної пайки на заводі, постійної вібрації, банально від старості.
 • Обрив проводів харчування датчика. Зазвичай це не відбувається з природних причин. Обрив проводів найчастіше трапляється в результаті проведення будь-яких ремонтів (навіть не обов'язково пов'язаних з датчиком абсолютного тиску). Наприклад, в результаті необережних дій майстрів або безпосередньо автовласника проводок (або кілька проводів) були обірвані.
 • Коротке замикання в ланцюзі харчування датчика. Зазвичай коротке замикання відбувається в результаті пошкодження ізоляції проводів. Це можуть бути як живлять, так і сигнальні дроти. У першому випадку датчик не буде працювати зовсім, а в другому він буде видавати некоректні дані.
 • Розгерметизація шлангів . Зокрема, шлангів і патрубків, які йдуть до датчика абсолютного тиску. Вони можуть потріскатися від старості або бути пошкодженими через механічних впливів.
 • Засмічення датчика . Тобто, потрапляння всередину різної бруду, сміття, відкладень. Гірше, якщо в бруд додана будь-яка мастило.
 • Неполадки з датчиком абсолютного тиску. Незважаючи на те, що датчик є досить надійним пристроєм, все ж можуть виникнути ситуації, коли він з яких-небудь причин (від старості, механічних пошкоджень або просто в результаті заводського браку) виходить з ладу. Як правило, він ламається в повному обсязі, а лише частково, тобто, видає на електронний блок керування двигуном некоректну інформацію.

Причин, які можуть викликати помилку ЕБУ з кодом Р0108, насправді не так багато. Тому перевірка вузла не викликає складнощів і багато часу.

Методи перевірки і рішення

Методи перевірки і усунення неполадки стандартні, і в основному полягають у перевірці ДАТ. Буде потрібно виконати наступні заходи:

 • Перевірка контактів . Можна обійтися візуальним оглядом, але краще скористатися додатковими інструментами. Так, в ідеалі необхідно скористатися мультиметром в режимі "прозвонки" і продзвонити всі дроти від датчика до ЕБУ. Це дуже ефективний метод.
 • Перевірка проводів на обрив . Процедура аналогічна попередній. Можна оглянути дроти візуально, але бажано "продзвонити" схему до електронного блоку управління двигуном.
 • Замір значення ізоляції проводів . Коротке замикання в ланцюзі може статися з різних причин, в тому числі, через пошкодження ізоляції проводів. Для з'ясування її стану необхідно скористатися мультиметром в режимі вимірювання опору. Має сенс продзвонити дроти як між собою, так і кожного проводка по відношенню до "масі" (виключаючи провід самої "маси").
 • Перевірка шлангів датчика . Необхідно перевірити їх стан. Для початку візуально, а потім продути за допомогою компресора і / або димогенератора. При виявленні найменшої витоку шланги необхідно замінити.
 • Чистка датчика абсолютного тиску. Для цього його потрібно демонтувати і почистити. За відгуками автолюбителів для цього відмінно підходять засоби для чищення карбюратора або подібні до них склади. Однак чистити його потрібно акуратно , щоб не пошкодити його нутрощі.
 • Перевірка самого датчикаабсолютного тиску. Найпростіший метод перевірки складається в заміні пошкодженого датчика на новий. Якщо ж такої можливості немає, що слід виконати виконати завмер постійної напруги на клемах датчика за допомогою мультиметра. Якщо датчик має тільки три контакту, то необхідно при включеному двигуні заміряти напругу між проводом номер 2 і масою. Значення має бути 5 В. Далі потрібно перевірити напругу між проводом номер 3 (сигнальним) і масою. На холостих обертах значення напруга повинна бути близько 1 ... 1,5 В (у деяких датчиків може відрізнятися, але незначно). Якщо збільшити обороти до 4000 ... 5000 оборотів в хвилину, то значення напруга повинна лінійно підніматися до 4,9 В. Якщо в датчику чотири контакту, то процедура аналогічна,тільки потрібно перевіряти 3-ий і 4-ий дроти відповідно (харчування і сигнальний провід).
Зверніть увагу, що нумерація проводів у деяких датчиків може відрізнятися від зазначеної, тому перед перевіркою бажано ознайомитися зі схемою підключення датчика абсолютного тиску.

Справну роботу датчика також можна перевіряти по тиску в колекторі. Однак така перевірка ускладнюється тим. що для кожної машини тиск різний, і відповідні значення необхідно шукати в технічній документації.

Для довідки наведемо інформацію для деяких датчиків, що використовуються в двигунах General Motors і Ford. Природно, що у інших датчиків параметри будуть інші, проте дуже близькі.

розрідження GM, V FORD, Hz
мм рт.ст. Bar
0 0 4,80 156 ... 159
25,7 0,034 4,52 -
51,4 0,067 4,46 -
77,1 0,103 4,26 -
102,8 0,137 4,06 -
128,5 0,171 3,88 141 ... 143
154,2 0,206 3,66 -
179,9 0,240 3,50 -
205,6 0,274 3,30 -
231,3 0,308 3,10 -
257 0,343 2,94 127 ... 130
282,7 0,377 2,76 -
308,4 0,411 2,54 -
334,1 0,445 2,36 -
359,8 0,480 2,20 -
385,5 0,514 2,00 114 ... 117
411,2 0,548 1,80 -
436,9 0,582 1,62 -
462,6 0,617 1,42 108 ... 109
488,3 0,651 1,20 -
514 0,685 1,10 102 ... 104
539,7 0,720 0,88 -
565,4 0,754 0,66 -

При виявленні несправності в самому датчику його ремонт навряд чи має сенс, та й більшість з них придатні до ремонту. Тому необхідно просто замінити цей вузол на новий. Купувати краще новий, оригінальний датчик високого тиску, однак на ринку можна знайти і непогані аналоги.

Перевірка датчика абсолютного тиску не викликає складнощів. Як показує статистика, найчастіше неполадки, що викликали помилку з кодом P0108, полягають в ушкодженні його проводки , тобто, зникненні контакту або руйнуванні ізоляції. Тому потрібно в першу чергу перевірити саме електричний ланцюг датчика, його живлять і сигнальні дроти.

У рідкісних випадках (якщо перераховані вище методи діагностики не допомогли) можна перевірити роботу безпосередньо ЕБУ. Буває, що його електронні схеми "глючат", і видають помилку, якої насправді немає. Діагностику електронного блоку управління необхідно виконувати в спеціалізованих центрах на спецоборудовании.

Після усунення причин, що викликали проблему і помилку P0108, необхідно обов'язково стерти інформацію про неї з пам'яті електронного блоку управління двигуном. Це можна зробити двома шляхами. Перший полягає у використанні спеціальних апаратних і програмних засобів. Зокрема, ноутбука або смартфона і програми для діагностики стану двигуна (за допомогою яких і діагностується помилка).

Другий спосіб набагато простіше. Для стирання інформації з ЕБУ необхідно просто на 10 ... 15 секунд зняти мінусову клему з акумуляторної батареї. При цьому електронний блок управління відключиться і скинеться до вихідних параметрів. Таким чином інформації про помилки у нього в пам'яті вже не буде. Однак бажано використовувати все-таки перший варіант (стирання пам'яті програмними засобами). Але якщо у вас немає такої можливості, то можна скористатися і другим варіантом.

висновок

У висновку варто зазначити, що помилка Р0108 не є критичною , тому рух на автомобілі можна продовжувати. Однак при першій нагоді все ж краще позбутися її, тобто, виконати ревізію проводки датчика абсолютного тиску, а також безпосередньо цього вузла. Як правило, проблеми криються саме в проводці, і лише в рідкісних випадках винен сам датчик (вийшов з ладу). Також після усунення механічних неполадок видалити інформацію про помилки з пам'яті електронного блоку управління двигуном. Як це можна зробити - зазначено вище. Періодичне виконання ревізії проводів не тільки датчика високого тиску, а й інших вузлів дозволить запобігти появі як помилки P0108, так і інших подібних проблем.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found