Іде Антифриз. Куди і Чому? 5 Способів Як Усунути Текти

Текти антифризу , незалежно від того, в якому місці вона проявляється, сигналізує про неполадки в системі охолодження автомобіля. А це, в свою чергу, може привести до порушення нормальної роботи двигуна. Якщо антифриз йде з видимими податком, то знайти причину поломки нескладно. А ось якщо рівень охолоджувальної рідини падає без видимих слідів - то слід шукати причину несправності іншими методами. Ознаками течі антифризу може бути білий дим з вихлопної труби, погана робота грубки, запотівання скла, поява патьоків на різних елементах підкапотного простору або просто під машиною під час її стоянки з'явиться калюжа.

зміст

 • ознаки
 • причини
 • Як знайти текти
 • усунення витоку
 • тимчасовий ремонт

витік антифризу

Причиною того, що тече тосол, як правило, є розгерметизація системи охолодження, яка виражається в появі тріщин на патрубках, металевих елементах її вузлів, мікротріщин в розширювальному бачку, втрати еластичності прокладки на кришки розширювального бачка і так далі. Довго їздити в ситуації, коли йде тосол, не рекомендується, оскільки в таких умовах двигун перегрівається, що загрожує зниженням його ресурсу і навіть виходом з ладу в критичних ситуаціях.

Ознаки витоку охолоджуючої рідини

Існує ряд факторів, що вказують на те, що у автомобіля тече антифриз. Серед них:

Значок низького рівня ОЖ на приладовій панелі

 • Білий дим з вихлопної труби. Особливо це актуально для теплої пори року, оскільки так його помітити простіше.
 • Вихід пара з-під кришки розширювального бачка системи охолодження. При цьому зазвичай відзначається, що машина часто перегрівається, навіть при недалеких поїздках.
 • На приладовій панелі активізується значок, що символізує про перегрів двигуна.
 • Стрілка термометра охолоджуючої рідини на приладовій панелі показує максимальне або близьке до нього значення.
 • Погано працює грубка. Найчастіше в холодну пору вона подає в салон не теплий, а холодне повітря.
 • Наявність патьоків антифризу на різних елементах підкапотного простору (патрубках, корпусі радіатора, розширювального бачка системи охолодження, двигуні і так далі, це залежить від місця витоку і конструкції машини) або безпосередньо під машиною під час стоянки.
 • Мокрий підлогу в салоні. При цьому рідина на дотик масляниста Чи не нагадує звичайну воду.
 • Падіння рівня рідини в розширювальному бачку системи охолодження.
 • Запах антифризу в салоні автомобіля. Він солодкуватий, нудотний. Такі випаровування шкідливі для людського організму, тому потрібно уникати їх вдихання.
 • Наявність пенообразной емульсії в розширювальному бачку системи охолодження.

У деяких випадках можлива поява декількох ознак одночасно. Це вказує на те, що поломка вже давня і вимагає термінового виконання ремонту.

Причини чому йде антифриз

Коли йде антифриз причини залежать від того, в якому саме вузлі сталася розгерметизація системи охолодження або поломка.

 1. У мороз обсяг охолоджуючої рідини може знизитися. Цей факт часом автовласник може прийняти за витік антифризу в ситуації, коли явною течі немає. Це цілком нормальне явище, і варто лише додавати охолоджуючу рідину в міру необхідності.
 2. Пошкодження корпусу і / або кришки розширювального бачка системи охолодження. Іноді це бувають мікротріщини, які просто побачити дуже непросто. Подібна ситуація актуальна для старих автомобілів або в разі пошкодження бачка або кришки.
 3. У разі, якщо антифриз тече з-під термостата, це означає, що у нього зносився ущільнювач.
 4. Повний або частковий вихід з ладу патрубків, шлангів системи охолодження. Це може статися в самих різних місцях, проте в більшості випадків проблему легко виявити по з'явилося податком антифризу.
 5. Тріщини в корпусі радіатора. В цьому випадку антифриз також можна виявити по з'явилося податком.
 6. Вихід з ладу сальникового ущільнення помпи. Відповідно, в цьому випадку антифриз буде витікати з водяного насоса. Краще не міняти цей вузол самостійно, а делегувати роботу фахівцям в сервісі або на СТО.
 7. Пробій прокладки ГБЦ. У цьому випадку можливі варіанти, коли антифриз потрапляє в моторне масло, утворюючи таким чином піноподібну емульсію, яка знижує експлуатаційні характеристики масла. З цієї ж причини може виникнути вже згаданий "білий дим" з вихлопної труби, що має солодкуватий нудотний запах. Він виникає тому, що антифриз безперешкодно і безпосередньо йде в систему випуску газів, тобто, в колектор і вихлопну трубу. Особливо це можна спостерігати, коли щодня машина "з'їдає" по 200 ... 300 мл антифризу. Пробій прокладки - найнебезпечніша поломка в даному випадку, тому ремонт потрібно виконати якомога раніше.
Зверніть увагу, що нормою випаровування антифризу є обсяг близько 200 мл між двома черговими техобслуговуваннями автомобіля (як правило, це становить 15 тисяч кілометрів пробігу).

Як зазначалося вище, основна причина витоку охолоджуючої рідини полягає в розгерметизації системи охолодження, навіть в її незначною мірою. У зв'язку з тим, що елементів і місць пошкодження в даному випадку може бути багато, то і перевірка зазвичай займає чимало часу і зусиль.

Методи пошуку місця витоку

Перед тим як перейти безпосередньо до виконання ремонту вийшли з ладу вузлів або окремих деталей, необхідно провести їх діагностику і все ж з'ясувати куди йде охолоджуюча рідина. Для цього використовують як прості методи (візуальний огляд), так і досить просунуті, наприклад, пошук місць де тече антифриз за допомогою флуоресцентної добавки в антифриз або методом опресовки, підключивши компресор або автонасос.

 1. Візуальний огляд патрубків . Даний спосіб пошуку звідки може текти антифриз особливо актуальний при наявності явних патьоків охолоджуючої рідини. І чим більше її тече - тим легше виявити місце витоку. Під час огляду потрібно уважно оглянути гумові елементи системи, особливо, якщо вони вже старі і тендітні. Найчастіше саме зі старих патрубків тече антифриз. Якщо ж патьоків не виявлено, все ж рекомендується оглянути цілісність елементів системи охолодження, хоча б в профілактичних цілях.
 2. Використання картону . Метод полягає в тому, щоб під час тривалої стоянки (наприклад, на ніч) підкладати під днище машини за площею лист картону або іншого подібного матеріалу з тим, щоб при наявності навіть невеликого витоку антифриз потрапляв на нього. Ну а місцем його локалізації вже можна з'ясовувати і місце витоку.
 3. Перевірка з'єднувальних хомутів . Найчастіше при їх слабкої затягуванні може виникнути ситуація, що витік антифризу відбуватиметься саме з-під них. Тому при монтажі нового хомута завжди дотримуйтесь необхідний і достатній момент закручування болта.
 4. Перевірка експанзомата . Для початку потрібно витерти його корпус насухо, після чого довести двигун до робочої температури і подивитися, з'явився на корпусі тосол. Другий спосіб полягає в демонтажі бачка, виливання з нього антифризу і перевірки його за допомогою насоса з манометром. Тобто, закачати в нього близько 1 атмосфери і стежити, чи падає тиск чи ні. Пам'ятайте, що запобіжно-спусковий клапан на кришці бачка в сучасних машинах налаштований на тиск від 2 атмосфер і вище. Заодно можна буде перевірити і стан клапана. Також перевіряти можна, не знімаючи бачок, а подаючи надлишковий тиск безпосередньо в систему. При підвищеному тиску є ймовірність, що текти виявить себе швидше.

  Пошук витоку за допомогою флуоресцентної добавки і лампи

 5. Використання флуоресцентної добавки в антифриз . Це вельми оригінальний спосіб, що дозволяє швидко і з мінімальними тимчасовими витратами знайти місце витоку і усунути її причину. Такі склади продаються окремо, і на ринках представлений їх великий асортимент. Зазвичай вони додаються в антифриз, а діагностика проводиться на працюючому двигуні, висвітлюючи передбачуване місце витоку за допомогою індикаторного (ультрафіолетової) лампи. Спосіб є одним з найбільш ефективним, особливо для виявлення прихованих місць витоку або коли охолоджуюча рідина йде мінімальними порціями, що ускладнює візуальний пошук.

Стан клапана на кришці розширювального бачка можна перевірити примітивним чином. Для цього на охолодженому двигуні потрібно зняти кришку бачка і потрясти її біля вуха. Якщо в клапані ви почуєте, як клацає внутрішній кулька - значить, клапан справний. В іншому випадку його необхідно промити. Для цього відмінно підходить традиційна промивка карбюратора.

Більшість методів пошуку місць витоку зводиться до банальної ревізії елементів системи охолодження і пошуку її несправних або пошкоджених елементів. Головне, при виконанні пошуку проводити його ретельно, що, правда, займає багато часу і сил.

Як усунути витік антифризу

Однак найголовніше питання, яке цікавить автолюбителів в цьому ключі, полягає в тому, як усунути витік тосола? Метод усунення безпосередньо залежить від причини, по якій охолоджуюча рідина витікає з системи охолодження. Перше, що ви повинні пам'ятати перед виконанням перевірки і ремонту, - як правило, великий витік охолоджуючої рідини відбувається на гарячому двигуні. Тому, перед виконанням робіт потрібно прогріти силовий агрегат до робочої температури або хоча б дати попрацювати йому протягом 3 ... 5 хвилин на 2000 ... 3000 об / хв. Зазвичай цього достатньо для появи течі антифризу.

пошкодження радіатора

Це одна з найбільш поширених і простих для діагностики проблем. Її можна діагностувати по податках антифризу на корпусі радіатора або по появі антифризу на килимку під переднім пасажирським кріслом, коли тече тосол з печі. У другому випадку, для виконання діагностики, необхідно від'єднати підвідний і відвідний патрубки пічки і з'єднати їх один з одним (закільцювати). Якщо після цього падіння рівня антифризу припиниться - значить, пошкоджений радіатор або кран обігрівача. Самостійно ремонтувати радіатор небажано. Рекомендовано звернутися в спеціалізовану майстерню для того, щоб його запаяли. Якщо радіатор старий - краще просто замінити новим.

Сюди ж можна віднести вихід з ладу крана, що подає ОЖ до грубки (в машинах, конструкцією яких він передбачений, на автомобілях ВАЗ йде антифриз саме через це краника). Якщо охолоджуюча рідина витікає з нього або з його патрубків, то необхідно провести його заміну.

Витік антифризу в двигун

При пробитті прокладки ГБЦ в бачку з'являється емульсія

У разі, якщо антифриз потрапляє в двигун, то причиною цього є пробита прокладка головки блоку циліндрів, механічне зміна геометрії ГБЦ внаслідок пошкодження, поява в ній тріщини або її значна корозія. При попаданні антифризу в циліндри двигуна з вихлопної труби йде білий дим, який є результатом згоряння охолоджуючої рідини. Також часто при цьому масло з двигуна потрапляє в систему охолодження, утворюючи в розширювальному бачку піноподібну емульсію. Ще може мати місце білий наліт на свічках запалювання.

Найпростіший варіант, що дозволяє обійтися «малою кров'ю» - це пробиття прокладки ГБЦ. У цьому випадку її потрібно просто замінити на нову. Набагато гірша справа в разі, якщо головка блоку циліндрів пошкоджена. Тоді її потрібно ретельно перевірити, а при необхідності відшліфувати на спеціальному верстаті. Самий витратний варіант - повна її заміна.

Розширювальний бачок

Якщо корпус розширювального бачка і / або кришки з прокладкою на ньому старі, то велика ймовірність, що на них є мікротріщини. Інший варіант - пропускає захисний клапан на згаданій кришці. Найпростіше в даному випадку - замінити кришку і встановити нову прокладку. Більш складне - замінити бачок цілком (в тому числі з кришкою).

поломка помпи

У разі, якщо втрачає герметичність ущільнювач помпи або зносився її підшипник, то з водяного насоса починає текти антифриз. Зазвичай прокладка виходить з ладу через банальну старості або ж через механічного пошкодження (наприклад, при неправильному монтажі вузла, занадто сильному моменті закручування і так далі). Усунути таку проблему досить просто. Для цього потрібно замінити згадану прокладку на нову. Головне при цьому підібрати ущільнювач відповідного розміру і форми або ж нанести спеціальний герметик. Цю процедуру можна зробити самостійно або делегувати цю процедуру працівникам автосервісу або станції технічного обслуговування. А ось при люфт підшипника вихід тільки один - заміна вузла.

Чистка і тимчасовий ремонт системи

Цікавим фактом є те, що витік антифризу може статися як через вихід з ладу окремих елементів системи охолодження, так і після її чистки різними засобами. При виконанні цього процесу чистячі засоби можуть «оголити» наявні в системі тріщини, які були «затягнуті» брудом, іржею або спеціальними засобами.

Так, для тимчасового усунення течі в системі охолодження можна користуватися спеціальними складами. Наприклад, в якості народних можуть бути використані порошкова гірчиця або сигаретний тютюн. Однак краще використовувати фабричні присадки, благо їх вибір в автомагазинах на сьогоднішній день досить шірок.Такіе присадки для усунення течі антифризу тимчасово допоможуть усунути проблему.

Герметик для радіатора

Герметик для радіатора використовують якщо потрібно швидко усунути текти в системі охолодження. Є рідкі та порошкові, їх застосування просте. Яким герметиком краще користуватися, і чи варто користуватися взагалі?

Детальніше

висновок

Виявлення місця витоку антифризу є нескладною, однак часом трудомістке завдання. Для цього необхідно провести ревізію елементів системи охолодження - радіатора, патрубків, гумових трубок, хомутів, розширювального бачка і його кришки. Ситуація погіршується в разі, якщо машина стара і перераховані елементи мають на своїх корпусах мікротріщини. В особливо важких випадках купите спеціальне флуоресцентне засіб, що додається в антифриз, за ​​допомогою якого в променях ультрафіолетової лампи можна без зусиль знайти місце витоку, яким би дрібним воно не було. І після виявлення місця витоку, а також виконання відповідних робіт не забудьте долити новий антифриз до необхідного рівня.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found