6 помилок при прикурювання автомобіля. Як правильно прикурити

Як правильно «прикурити» автомобіль? Це питання може виникнути в будь-який час, проте особливо актуальним він стає в холодну пору року. Адже при низьких температурах навіть нові акумуляторні батареї розряджаються значно швидше. Існує ряд нюансів, які необхідно знати перед тим, як «прикурити» акумулятор від іншого акумулятора. Зокрема, технічне оснащення, порядок дій, запобіжні заходи. Про все це і не тільки ми розповімо докладно.

зміст:

 • Помилки при «прикурювання»
 • Правильне «прикурювання»
 • додаткова інформація
 • вибір проводів

Як правильно прикурити автомобіль

В першу чергу необхідно визначитися з ситуацією, коли є сенс «прикурювати». Процедура проводиться тільки в разі розряду акумулятора (повного або часткового). При цьому стартер крутиться з недостатньою швидкістю або не обертається зовсім. Якщо ж стартер працює нормально, а машина не заводиться, то потрібно шукати причину несправності в іншому.

Погано заводиться на холодну

Основні причини чому на холодну погано заводиться двигун дизельного, инжекторного або карбюраторного авто. Усуваємо проблему важкого запуску холодного двигуна вранці

Детальніше

Помилки при «прикурювання»

Ось кілька типових помилок, які допускають недосвідчені автовласники. Ми постаралися вибудувати їх в порядку пріоритету з безпеки.

 1. «Прикурювати» від машини з запущеним двигуном.
 2. Чи не вимикають запалювання і / або електроприлади в процесі «прикурювання».
 3. «Прикурювати» від акумулятора, який має меншу ємність, ніж та, якою володіє їх батарея.
 4. Чи не дотримуються послідовність дій (алгоритм приєднання окремих контактів).
 5. Використовують неякісні дроти або проводу і з малою площею поперечного перерізу, неякісними контактами на «крокодилів», тендітної ізоляцією.
 6. Чи не дотримуються правил безпеки (у тому числі, пожежної).

Щоб уникнути появи цих помилок, і внести ясність для автовласників пропонуємо вашій увазі чіткий алгоритм, завдяки якому ви зможете безпечно запустити двигун вашої машини від іншого акумулятора.

Правильний процес «прикурювання»

Схема прикурювання АКБ

Схема підключення при «прикурювання»

Тепер перейдемо до розгляду алгоритму, як правильно дати «прикурити» автомобілю. Черговість дій буде наступною:

 1. Двигун машини-донора перед процедурою повинен попрацювати близько 5 хвилин на 2000 ... 3000 об / хв. Це робиться для того, щоб акумулятор додатково підзарядився.
 2. Перед «прикурювання» двигуни, запалювання, а також всі електроприлади обох автомобілів повинні бути вимкнені! Це обов'язкова вимога, про який ми поговоримо з вами далі.
 3. Приєднати кінці «плюсового» дроти спочатку до батареї машини-донора (від якої «прикурюють»), а потім до машини-реципієнту.
 4. Приєднати кінці «мінусового» дроти акумулятора. Спочатку до «мінуса» акумулятора машини-донора, А потім до будь-якої зачищеною від ЛКП металевої поверхні (наприклад, блоку двигуна) або до виступу на корпусі машини. Однак пам'ятайте, що в момент запуску двигуна існує ймовірність виникнення іскри на «мінусі», яка може потрапити на скупчення масла і бруду, що в свою чергу, може спровокувати спалах і навіть вибух. Тому дотримуйтесь пожежну безпеку, і «прикурюйте» на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Якщо ви не знайшли відповідного виступу, то підключіть провід до «мінуса» АКБ реципієнта. Обов'язково слідкуйте за правильністю полярності! Один провід повинен з'єднувати два «плюса», а другий - два «мінуса». Якщо ви переплутаєте полярність, виникне коротке замикання, і існує висока ймовірність виходу з ладу всієї електроніки автомобіля. А це загрожує дорогими ремонтами!
 5. Сядьте на кермо автомобіля-реципієнта, і спробуйте запустити двигун. Якщо акумуляторна батарея машини-донора в порядку, і ви все зробили правильно, то мотор запуститься без проблем.
 6. Виставите кількість обертів двигуна в межах 1500 ... 2000 об / хв, дайте попрацювати йому близько 5 хвилин з тим, щоб батарея набрала деяку ємність.
 7. Від'єднайте дроти від обох акумуляторів в зворотній послідовності (тобто, спочатку від'єднайте їх від реципієнта, а потім від донора, знімайте спочатку «мінусовій» провід, а потім «плюсової»), упакуйте їх, закрийте капоти автомобілів.

Безпечне прикурювання автомобіля

«Прикурювати» акумулятор від батареї з таким же напругою (у більшості легкових машин воно становить 12 В, а ось у вантажівок може бути і 24 В, у мотоциклів - 6 В). Недотримання цього правила призведе до розрядку і можливий вихід з ладу акумулятора.

Як правильно «прикурити» автомобіль

Якщо протягом декількох секунд машину «прикурити» не вдалося, то не варто «мучити» АКБ. Спробуйте поступити таким чином:

 1. З приєднаними дротами і вимкненим двигуном і запалюванням у реципієнта запустіть двигун донора.
 2. Дайте попрацювати йому близько 10 хвилин на 2000 ... 3000 об / хв. Так станеться підзарядка обох акумуляторів.
 3. Вимкніть мотор, запалювання і всі споживачі електричного струму донора.Повторіте спробу по запуску двигуна реципієнта.
Зазвичай у дизельних машин обсяг акумулятора більше, тому «прикурювати» від них можна, а ось давати їм свій заряд можуть далеко не всі бензинові машини.

Таким чином, правильно «прикурити» автомобіль від іншого акумулятора зовсім нескладно. Тепер розглянемо декілька поширених міфів і корисних порад.

Додаткова інформація та міфи

Підключення маси при прикурювання

Підключення «мінуса» до корпусу двігетля

Поширений серед автолюбителів питання - чи можна прикурювати від заведеної машини? На нього існує цілком конкретна відповідь - НІ! Цього робити категорично не рекомендується. Спробуємо пояснити чому ...

Справа в тому, що в момент запуску двигуна відбуваються комутаційні процеси, результатом яких є значний стрибок струму. Коли мотор заглушений, то в ланцюзі бере участь лише акумулятор. Якщо ж двигун запущено, то до ланцюга приєднаний генератор і всі інші споживачі струму (включаючи дороге ЕБУ та іншу електроніку). А для них різкі скачки струму і напруги дуже шкідливі, оскільки можуть вивести їх з ладу.

При «прикурювання» у машини-донора бажано (але не обов'язково) знімати мінусову клему з акумулятора. Це забезпечить повну ізоляцію електричних схем двох автомобілів один від одного.

Пам'ятайте, що не можна просити «прикурити» у господаря першого-ліпшого на очі автомобіля. В ідеалі ємність акумулятора-донора повинна бути не менше (тобто, дорівнює або більше) ємності акумулятора-реципієнта. В іншому випадку існує ризик повного розряду донора, і навіть вихід його з ладу. І при цьому, швидше за все, свою машину ви так і не заведете. Іншими словами, малолітражку «прикурити» від позашляховика можна, а ось навпаки - не можна!

Також не можна "прикурювати" АКБ і від такої, яка гріється, видає сильний кислотний запах або з неї витік електроліт.

Не рекомендується «прикурювати» від старих або виряджених акумуляторів. Тому, якщо на ваше прохання ваш колега водій відмовив, аргументуючи тим, що акумулятор його машини старий, то до цього потрібно поставитися з розумінням.

Пускач для АКБ

Пускач для АКБ

На сьогоднішній день автомагазини пропонують пристрої для аварійного запуску акумуляторів, так звані пускачі. Вони являють собою аналог «пауербанков» для електронних гаджетів. «Прикурювати» від них просто і безпечно.

Ще один поширений міф полягає в тому, що нібито не можна «прикурювати» автомобіль з електронним блоком управління (ЕБУ). Насправді це не так. Якщо двигуни обох машин вимкнені, то ніякої небезпеки для електроніки не існує. Єдине, про що ви повинні пам'ятати, і про що ми вже згадували - категорично не можна "прикурювати" від автомобіля з запущеним мотором .

вибір проводів

Щоб правильно «прикурити» автомобіль від іншого автомобіля вам знадобляться спеціальні дроти з «крокодилами» на обох кінцях. Їх можна купити в будь-якому автомагазині. Вартість в районі 1000 рублів. Ось наприклад ціна на AIRLINE 950 руб. Намагайтеся купувати дроти середньої або великої довжини, адже в іншому випадку ви можете зіткнутися з незручностями під час роботи. Заводські дроти мають ізоляцію різного забарвлення, як правило, чорного і червоного кольору. Чорні дроти приєднуються до «мінуса» на одному і другому акумуляторі, а червоні - до «плюса».

Замість заводських проводів цілком можна використовувати будь-які підручні з відповідною площею поперечного перерізу. Вона повинна становити не менше 16 мм ² (а краще від 20 до 32 мм ²). При цьому зачищені кінці необхідно попередньо зав'язати петлею такого ж діаметру, який мають клеми акумулятора. А потім просто надіти їх.

При покупці проводів для «прикурювання» необхідно звертати увагу на такі нюанси:

Провід для прикурювання

Провід для прикурювання

 1. Площа поперечного перерізу . Чим вона більше, тим більший струм може по ній пройти. Якщо ви купите відверто дешевий провід з тонкої житлової, то велика ймовірність її перегорання, особливо при підключенні до акумуляторів великої ємності. Мінімальна площа перетину повинна складати 16 мм ² .
 2. Довжина . Коротким проводом незручно користуватися. Тому купуйте вироби не менше 3 метрів завдовжки .
 3. Матеріал ізоляції . Не купуйте дроти в жорсткій оплетке. Справа в тому, що на морозі вона затвердіє і може потріскатися. Краще купіть дроти в м'якій ПВХ ізоляції. Вони краще гнутися і не тріскаються при мінусовій температурі.
 4. Затискачі «крокодили» . Бажано, щоб вони були мідними, або хоча б володіли обмідненного. Це поліпшити їх токопроводімость. Також звертайте увагу на їх зуби. Вони повинні бути досить гострими, і стягнуті потужною пружиною, що забезпечує хороший електричний контакт. Вибирайте моделі крокодилів, у яких дроти надійно обтиснуті, а краще пропаяни. Це також сприяє гарному контакту і надійності пристосування.

Не купуйте відверто дешеві китайські дроти. Вони можуть тільки нашкодити. Бували випадки, коли в процесі «прикурювання» такі дроти перегрівалися, їх ізоляція плавилася або диміла. Мало того, що з їх допомогою неможливо запустити двигун, так вони ще і є потенційною небезпекою. Тому рекомендуємо вам не економити, а купити якісні дроти для «прикурювання».

замість післямови

Рекомендуємо вам купити і завжди возити з собою проводи для «прикурювання». Вони можуть стати в нагоді вам у критичній ситуації. Також завжди стежте за рівнем заряду акумулятора, особливо в зимовий час. Що стосується безпосередньо процесу запуску двигуна від іншої машини, то він нескладний, і під силу навіть початківцю автолюбителю. Головне, дотримуйтесь необхідним правилам. І при необхідності давайте іншим водіям можливість «підкорити» від вашого акумулятора.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found