Розшифровка коду помилки p0351 p0352 p0353 p0354. Причини і усунення

Помилки p0351, p0352, p0353, p0354 пов'язані з несправностями системи запалювання. Зокрема, котушок (котушки) запалювання, проводки або блоку управління. Проблеми з котушкою зазвичай викликані замиканням витків на первинній або вторинній обмотці або ж з її пробоєм. Що стосується проводки, то це може бути як обрив окремих проводів, пошкодження їх ізоляції, так і як наслідок, замикання їх між собою, або на «масу» (корпус). Найскладніший випадок - поломка електронного блоку управління, зокрема, відламування частини керамічної плати з роз'ємами, що діагностується електронікою саме як помилки з номерами p0351, p0352, p0353 і p0354.

зміст:

 • опис помилок
 • Коли фіксується і зникає
 • зовнішні ознаки
 • Причина несправності
 • діагностика поломки
 • усунення несправності

Помилка p0351 p0352 p0353 p0354

Що значить код помилок

У більшості автомобільних бензинових інжекторних двигунах використовується система запалювання з індивідуальними котушками. Це означає, що кожен його циліндр має власну котушку, до вторинної обмотки якої підключається свічка запалювання, яка подає іскру для займання паливо-повітряної суміші. Помилки з кодами p0351, p0352, p0353 і p0354 означають, що виникла несправність в первинній або вторинної обмотки котушки запалювання циліндра A, B, C, D (Ignition Coil A Primary / Secondary Circuit Malfunction). Остання цифра і сама буква вказують яка саме котушка не працює. Їх ознаки та причини виникнення ідентичні, тому будемо розглядати їх комплексно.

Однак всі чотири помилки будуть з'являтися, наприклад, в 16-ти клапанному двигуні, де передбачена окремо кожна котушка для кожного циліндра. Якщо двигун 8-ти клапанний (наприклад, ВАЗ), то на таких силових агрегатах конструкцією передбачений лише один так званий модуль запалювання, де змонтовані всього дві котушки. Тому і помилки будуть лише з кодами p0351 і p0352. І навпаки, на потужних двигунах (наприклад, позашляховиків або спортивних автомобілів) при наявності у них шести, восьми і більше циліндрів кількість помилок може також збільшуватися (аж до р0362, тобто, 12-ти циліндровий двигун).

Електронний блок управління (ЕБУ) двигуном визначає кут запалювання для кожного циліндра окремо, що дозволяє подавати іскру в строго певний, відповідний для цього, момент часу. Це відбувається за допомогою подачі сигналу на силовий транзистор в підсилювачі запалювання. Транзистор, в свою чергу, пропускає або перекриває струм на первинну обмотку котушки. Підсилювач запалювання передбачає і зворотний зв'язок, коли на ЕБУ в разі успішної передачі напруги подається відповідний сигнал. Якщо ж виявилася несправність в ланцюзі А, B, C, D електронного регулювання запалювання контролером ЕСУД, то і встановлюється код відповідної несправності: Р0351, Р0352, Р0353, Р0354.

Умова формування коду

Інформація про формування помилок OBD р0351, р0352, р0353, р0354 фіксується в пам'яті електронного блоку управління при виконанні ряду наступних умов:

 • запалювання двигуна автомобіля включено;
 • сигнал зворотного зв'язку повідомляє електронного блоку управління про те, що пристрій не спрацював;
 • кількість відмов окремих котушок запалювання постійно зростає;
 • відповідна помилка в пам'яті ЕБУ сформується при досягненні кількості 20 збоїв за 40 випробувальних циклів.

Наведена інформація актуальна для популярного автомобіля «Шевроле Лачетті», проте логіка формування помилок у більшості автомобілів буде аналогічна.

Умови очищення коду з пам'яті ЕБУ

Помилки р0351, р0352, р0353, р0354 видаляються з пам'яті якщо виконано одну з умов:

 • пройшло чотири послідовних циклу запалювання при яких не були виявлені ніякі несправності в роботі котушки запалювання;
 • було відключено харчування контролера ЕСУД довше ніж на 10 секунд;
 • діагностичний код бути очищений сканирующим приладом.

Сам архів діагностичних кодів помилок зникає з пам'яті ЕБУ після 40 послідовних циклів нагрівання за умови відсутності несправностей.

ознаки поломки

До зовнішніх ознак виникнення кодів помилок р0351, р0352, р0353, р0354 відноситься:

 • активізація на приладовій панелі сигнальної аварійної лампи Check Engine;
 • пропуски запалювання в одному або декількох циліндрах двигуна (в залежності від кількості помилок), це призводить до того що мотор "троїть", працює нестабільно, має нерівний холостий хід;
 • падіння потужності двигуна і погіршення динамічних характеристик машини;
 • проблеми з запуском двигуна.

Оскільки такі ознаки можуть вказувати і на інші проблеми з двигуном, то зчитування діагностичних кодів сканером помилок є обов'язковим, це дозволить перейти до подальших конкретним перевірок.

причини несправності

Існує п'ять основних несправностей, з причини виникнення яких в пам'яті електронного блоку управління формуються помилки OBD p0351, p0352, p0353, p0354. Серед них:

 • Несправності свічок запалювання, або їх проводів. Свічки можуть вийти з ладу як частково (наприклад, через забруднення електродів), так і повністю, в результаті чого на електродах взагалі не буде з'являтися іскра. У рідкісних випадках може відображатися також код P0363.
 • Несправність котушки запалювання. Зазвичай дана поломка викликана тим, що первинна та / або вторинна обмотка закорочені. Причому це може бути як межвитковое коротке замикання, так і замикання між первинною і вторинною обмотками. У першому випадку зазвичай значення утвореного напруги недостатньо для займання паливо-повітряної суміші, а в другому - напруги не буде зовсім. Найчастіше при виникненні короткого замикання перегорають відповідні запобіжники. Як варіант - частковий вихід з ладу гумового наконечника котушки, через що іскра просто пробиває на корпус.
 • Проблеми з проводкою. В даному випадку обриви можуть бути: між блоком управління і котушкою, між котушкою і свічок, або яка живить проводка. При цьому це може бути як повний обрив проводів, так і пошкодження ділянки / ділянок ізоляції. Наприклад, при перетирання в місцях вигину, дії екстремальної температури і так далі. У будь-якому випадку діагностику необхідно виконувати за допомогою електронного мультиметра, що дозволяє знайти відповідне ушкодження.
 • Несправність блоку управління. Це найгірший випадок. Як зазначалося вище, всередині блоку є керамічна пластина, на якій встановлені силові й сигнальні електричні контакти (у окремих моделей автомобілів конструкція блоку управління може відрізнятися). Від постійного перегріву пластина стає крихкою, і іноді виникає ситуація, коли шматок пластини з контактами просто відвалюються від основної її частини.

Ще однією, проте досить рідкісною причиною, по якій в пам'яті ЕБУ формуються зазначені помилки з кодом р0351, р0352, р0353, р0354 є так звані «глюки» блоку управління. Зокрема, його помилки його програмного забезпечення. Відбутися це може, наприклад, після перепрошивки блоку, або його механічного пошкодження (наприклад, в результаті ДТП).

Діагностика помилок p0351, p0352, p0353, p0354

При виявленні сканером одного або декількох вищевказаних кодів помилок котушки або модуля запалювання подальшу перевірку необхідно виконувати в такий спосіб:

 • Програмно видалити з пам'яті електронного блоку інформацію про помилки. Зробити це потрібно для того, щоб виключити випадкове формування помилок в блоці. Якщо після перезавантаження ЕБУ помилки знову будуть сформовані - необхідно продовжити подальшу комплексну діагностику.
 • Далі необхідно виконати перевірку котушки запалювання на яку вказав код помилки. Це стосується як первинних (первинної, якщо використовується загальна первинна обмотка), так і вторинних обмоток. Для цього необхідно від'єднати їх від проводки і перевірити цілісність обмотки за допомогою електронного мультиметра. Також має сенс перевірити механічну цілісність відповідних котушок, наявність на них пошкоджень, забруднень, цілісності контактів.
 • Перевірити цілісність проводів. Для цього бажано роздобути схему електричних контактів автомобіля. Так буде простіше з'ясувати, чи не обірвані окремі дроти, і закорочені вони між собою або на «масу». Для відповідної перевірки використовується електронний мультиметр, перемкнутий в режим «прозвонки». Зокрема, потрібно обов'язково перевірити цілісність проводів між котушкою запалювання і ЕБУ. Для цього проводу від'єднуються на обох кінцях для «прозвонки».
 • Перевірка електронного блоку управління. В першу чергу необхідно перевірити, чи не відламалися чи контакти на керамічній пластині, про яку йшлося вище. Якщо з контактами все в порядку, то необхідно перевірити логіку роботи ЕБУ. Однак самостійну його перевірку краще не проводити, оскільки це відповідальний захід, і краще делегувати його фахівцям з автосервісу, бажано офіційного.
 • Перевірка наявності якісного контакту на «масу» у котушки / котушок запалювання. У тому числі має сенс перевірити наявність корозії і оксидів в місцях контакту.
 • Перевірка впускного колектора на предмет витоку вакууму. Якщо матиме місце подібна витік, то загоряння паливо-повітряної суміші стане неможливим в деяких циліндрах, що і призведе до пропусків запалювання.

Як усунути проблему?

Можливі прикладені зусилля для усунення помилок код 0351, 0352, 0353, 0354:

 • заміна свічок запалювання і / або їх проводів, що з'єднують їх з котушками запалювання;
 • заміна котушки / котушок запалювання, оскільки ремонт цього вузла в більшості випадків навряд чи можливий;
 • заміна або ремонт живлять і / або сигнальних проводів на котушках, електронному блоці управління, свічках (заміна більш краща, оскільки з силових проводів проходить електричний струм зі значним напруженням);
 • заміна або перепрошивка програмного забезпечення електронного блоку управління, в рідкісних випадках можливе виконання ремонту, однак краще доручити його професіоналам.

Деякі автолюбителі при виході з ладу котушки запалювання не купують її цілком (тим більше, якщо має бути міняти оригінальну на недорогу китайську), а замість цього замовляють для неї новий наконечник (якщо конструкція котушки дозволяє подібну заміну). Справа в тому, що наконечник з часом може стати непридатним для використання з природних причин. При заміні необхідно обов'язково використовувати тефлонову високотемпературну мастило (спеціально призначена для установки наконечників котушок запалювання) з тим, щоб новий наконечник не залишився в колодязі на свічці.

Зверніть увагу, що для виконання діагностики і ремонту часто необхідна наявність професійного ремонтного обладнання, такого як осцилограф і професійний сканер роботи окремих вузлів двигуна. А «прозванивать» дроти потрібно, попередньо від'єднавши мінусову клему з акумуляторної батареї.

Перераховані несправності не є критичними, проте все ж від них бажано скоріше позбутися. Це обумовлено тим, що оскільки при відповідних помилках відбувається неправильна роботи системи запалювання, то йде значне навантаження на котушки, свічки і дроти, а це веде до їх посиленого зносу і зниження загального ресурсу.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found