Яка помпа краще. Критерії вибору та ТОП фірм водяних насосів

Яка помпа краще ? Цим питанням задаються автолюбителі, перед якими виникла необхідність в заміні цього вузла. Зазвичай вибір водяної помпи для автомобіля засновують на декількох параметрах - матеріал або форма крильчатки і виробника. От саме з виробниками, часто, і виникають питання. В кінці матеріалу представлений рейтинг автомобільних помп, складений виключно на досвіді і відгуках автовласників.

зміст:

 • Види помп і особливості крильчатки
 • Як визначити поломку
 • Чому вийшла з ладу помпа
 • Коли міняти помпу
 • Рейтинг популярних насосів

Яку помпу поставити на авто

Які бувають помпи

Завдання автомобільної помпи (насоса) полягають в наступному:

 • постійно підтримувати стабільну температуру по всій системі охолодження двигуна автомобіля;
 • вирівнювати різкі скачки температури по системі охолодження (таким чином виключається ефект «термошоку» при раптовій зміні, зазвичай збільшенні, оборотів двигуна);
 • забезпечувати постійний рух антифризу по системі охолодження двигуна (це не тільки забезпечує охолодження двигуна, але і дозволяє нормально працювати грубці).

Незалежно від моделі машини і мотора конструктивно це агрегати схожі між собою, відрізняються лише розмірами, методом кріплення, а головне продуктивністю і типом крильчатки. Однак їх, як правило, ділять тільки на дві категорії - з пластикової і металевої крильчаткою. У кожної є свої переваги і недоліки.

Яка крильчатка помпи краще

Більшість сучасних помп мають пластмасовою крильчаткою. Її переваги полягають в меншій масі в порівнянні з металевою, а значить, і меншою інерцією. Відповідно, двигуну потрібно витрачати менше енергії для розкручування крильчатки. Найчастіше пластмасовою крильчаткою мають так звані турбо-помпи. Причому вона у них закритої конструкції.

Однак у пластикових крильчаток є і недоліки. Одним з них є те, що з часом під впливом високих температур антифризу форма лопатей змінюється, що призводить до погіршення ККД крильчатки (тобто, всього насоса). Крім цього, лопаті можуть просто з часом зношуватися або зовсім зірватися зі штока і прокручуватися. Особливо це актуально для недорогих водяних насосів.

Що стосується залізної крильчатки, то єдиний її недолік полягає в тому, що вона володіє великою інерційністю. Тобто, двигун витрачає більше енергії для її розкручування, зокрема, в момент запуску. Зате вона володіє великим ресурсом, практично не зношується з часом, не змінює форму лопатей. У деяких випадках відзначається, що, якщо помпа дешева / неякісна, то на лопатях згодом може утворитися іржа або великі вогнища корозії. Особливо якщо використовується неякісний антифриз або ж замість нього використовується звичайна вода (з великим вмістом солей).

Тому яку помпу вибрати - вирішувати тільки автовласникові. Справедливості заради варто відзначити, що на більшості сучасних іномарок встановлена ​​помпа з пластикової крильчаткою. Однак виконані вони якісно, ​​і з часом не стираються і не змінюють свою форму.

При виборі помпи також необхідно звертати увагу на висоту крильчатки. Із загальних міркувань можна сказати, що чим менше зазор між блоком і безпосередньо крильчаткою - тим краще. Чим нижче крильчатка - тим менше продуктивність, і навпаки. А якщо продуктивність буде маленькою, то це не тільки призведе до проблем з охолодженням двигуна (особливо на високих оборотах його роботи), але і до проблем в роботі грубки салону.

Також при виборі помпи завжди потрібно звертати увагу на сальник і підшипник. Перший повинен забезпечувати надійну герметизацію, а другий - працювати рівно на будь-яких швидкостях і як можна довше. Щоб продовжити термін експлуатації сальника необхідно використовувати якісний антифриз, до складу якого входить мастило для сальника.

Найчастіше корпус помпи для легкових автомобілів виготовляють з алюмінію. Це обумовлено тим, що з цього матеріалу простіше виготовити деталі складної форми зі складними технологічними вимогами. Водяні помпи для вантажних автомобілів часто роблять з чавуну, оскільки вони розраховані на невисокі обороти, але при цьому важливо дотримання тривалого терміну експлуатації пристрою.

Ознаки несправності помпи

У разі, якщо не працює помпа, які ознаки вказують на це? Перерахуємо їх по порядку:

 • частий перегрів двигуна, особливо в теплу пору року;
 • порушення герметичності насоса, з-під його корпусу буде видно патьоки охолоджуючої рідини (особливо це добре видно, коли використовується антифриз з флуоресцентним елементом);
 • запах мастила, що випливає з-під підшипника водяного насоса;
 • різкий звук, який виходить від крильчатки підшипника помпи;
 • перестала працювати грубка в салоні за умови, що двигун прогрітий.

Перераховані ознаки вказують на те, що помпу необхідно міняти позапланово, і чим швидше - тим краще, адже якщо вона заклинить, то доведеться міняти ще і ремінь ГРМ. а то і ремонт двигуна може знадобиться. Паралельно з цим потрібно виконати додаткову діагностику з тим, щоб перевірити стан інших елементів системи охолодження двигуна.

Причини несправності помпи

Причинами часткового або повного виходу помпи з ладу може бути:

 • поломка крильчатки;
 • великий люфт кріплення помпи на її посадковому місці;
 • заклинювання робочих підшипників;
 • зниження щільності герметичних з'єднань внаслідок впливу вібрації;
 • початковий шлюб вироби;
 • неякісний монтаж при установці.

Автомобільні водяні помпи є неремонтоздатність, тому в переважній більшості випадків автовласник змушений стикатися з питанням повної заміни помпи на нову.

Коли міняти помпу

Цікаво, що в документації багатьох автомобілів, в тому числі імпортних, немає прямої вказівки, на якому пробігу ставити нову помпу системи охолодження. Тому діяти можна двома шляхами. Перший - виконувати планову заміну разом з ременем ГРМ, другий - міняти помпу при її частковому виході з ладу. Однак перший варіант більш підходящий, оскільки дозволить зберегти двигун в працездатному стані.

Термін експлуатації автомобільної помпи залежить від умов експлуатації машини. Зокрема, факторами, які призводять до скорочення цього терміну, є:

 • робота двигуна в умовах екстремальних температур (спека і надмірний мороз), а також різкий перепад цієї температури;
 • неякісний монтаж самого водяного насоса (помпи);
 • недолік або навпаки надлишок мастила в підшипниках насоса;
 • використання неякісного антифризу або тосола, роз'їдання охолоджуючими рідинами елементів помпи.

Відповідно, для продовження терміну служби зазначеного агрегату необхідно стежити за його станом і станом системи охолодження двигуна.

періодичність заміни

Що стосується планової заміни автомобільної помпи, то періодичність її заміни у багатьох автомобілів просто не вказана в технічній документації. Тому більшість автолюбителів виконують планову заміну через кожні 60 ... 90 тисяч кілометрів пробігу, що відповідає плановій заміні ременя ГРМ. Відповідно, міняти їх можна парою.

У другому випадку, якщо використовується більш якісна помпа і менш якісний ремінь, то заміну можна проводити наступним чином - одна заміна помпи на дві заміни ременя ГРМ (приблизно через 120 ... 180 тисяч кілометрів пробігу). Однак при цьому необхідно уважно вивчити стан одного і іншого вузла. Разом із заміною ремінця і помпи також має сенс замінити і напрямні ролики (якщо купити їх комплектом, то це обійдеться дешевше).

Яку помпу поставити

Вибір, яку помпу поставити буде залежить в тому числі і від логістики, зокрема. Однак існує ряд виробників, які повсюдно поширені, і їх продукцією користується більшість вітчизняних автолюбителів. Далі наведено такий список, складений виключно на відгуках і знайдених в інтернеті тестах окремих автомобільних помп. Рейтинг не рекламує жоден з перерахованих в ньому брендів.

Metelli

Італійська компанія Metelli SpA випускає найрізноманітніші автозапчастини, в тому числі і автомобільні помпи. Продукція цієї фірми реалізується більш ніж в 90 країн по всьому світу, що говорить про високу якість її якості. Помпи поставляються як на вторинний ринок (в якості заміни вийшли з ладу вузлів), так і в якості оригінальних (встановлюються на машини з конвеєра). Вся продукція компанії відповідає міжнародному стандарту якості ISO 9002. В даний час основні виробничі потужності компанії розташовані на території Польщі. Цікаво, що багато автозапчастини, в тому числі і помпи, що випускаються під брендами таких відомих автовиробників як Peugeot, GM, Ferrari, Fiat, Iveco, Maseratti і інших виробляються саме компанією Metelli. Тому якість у них на висоті. Крім цього, відзначається,що продукцію зазначеної торгової марки досить рідко підробляють. Але все ж має сенс звертати увагу на якість упаковки і інші запобіжні заходи.

Відгуки автовласників і майстрів, які використовували помпи Metelli, в основному, позитивні. Відзначається фактична відсутність шлюбу, дуже хороша обробка металу крильчатки, довговічність роботи пристрою. В оригінальному комплекті крім помпи йде ще і прокладка.

Істотною перевагою автомобільних помп «Метеллі» є їх відносно невисока ціна при дуже хорошій якості виготовлення. Так, найдешевша помпа станом на початок 2019 року стоїть близько 1100 рублів.

DOLZ

Торгова марка Dolz належить іспанській компанії Dolz SA, яка працює з 1934 року. Компанія спеціалізується виключно на виробництві автомобільних помп для систем охолодження, причому як для легкових, так і для вантажних машин, а також для спеціальної техніки. Природно, що при такому вибірковому підході компанія під своєю торговою маркою випускає надзвичайно якісні запасні частини. Фірма Долз одна з перших почала випуск помп з алюмінію, що не тільки знизило масу цього вузла, але і зробило роботу систему охолодження більш технологічною.

Продукція компанії покриває до 98% європейського ринку автовиробників, а також поставляється на експорт за океан. Зокрема, продукція має сертифікат якості Q1 Quality Award і застосовується для машин, вироблених компанією Ford., Досить часто продукція компанії Dolz може бути упакована в коробки інших компаній-пакувальників. Так що якщо мати такою інформацією, то можна купити якісну автомобільну помпу ще дешевше.

Надійність водяних насосів Dolz особливо виділяється якістю крильчатки. Це забезпечується використанням спеціального алюмінієвого лиття та механізації збирання. Додатковою перевагою є те, що їх практично не підробляють. Так, оригінали продаються у фірмовій упаковці з позначкою TecDoc, і при цьому ідеально дотримується її геометрія. Якщо ж у продажу і зустрінеться підробка, то вона буде коштувати невеликих грошей, тоді як оригінальні помпи Dolz коштують досить дорого. Це є їх непрямим недоліком, хоча термін їх експлуатації нівелює його.

Ціна найдешевшої помпи згаданої торгової марки за станом на вказаний вище період становить близько 1000 рублів (на «Жигулі» -классика).

SKF

Компанія SKF родом зі Швеції. Випускає найрізноманітнішу продукцію, в тому числі і водяні помпи. Однак виробничі потужності компанії розташовані в багатьох країнах світу, зокрема, України, Китаї, Російській Федерації, Японії, Мексиці, Південній Африці, Індії і деяких країнах Європи. Відповідно, і на упаковці країна-виробник може бути вказана різна.

Автомобільні помпи SKF відрізняються високою якістю, і служать автолюбителям надзвичайно довго. Судячи зі знайдених в інтернеті відгуками, нерідкі випадки, коли помпу змінюють через 120 ... 130 тисяч кілометрів пробігу, і роблять це лише в профілактичних цілях, змінюючи ремінь ГРМ. Відповідно, водяні насоси «СКФ» цілком рекомендовані для використання на будь-яких автомобілях, для яких вони призначені.

Непрямим недоліком даного виробника є велика кількість підробленої продукції. Відповідно, перед покупкою необхідно перевіряти зовнішній вигляд помпи. Так, на її упаковці обов'язково має бути заводське клеймо і маркування. Це обов'язкової умова! При цьому на упаковці якість поліграфії має бути високе, не допускається помилок в описі.

HEPU

Торгова марка HEPU, під якою виробляються популярні автомобільні водяні помпи, належить концерну IPD GmbH. Компанія займається випуском різних елементів системи охолодження автомобіля. Так, у неї є кілька власних лабораторій, де проводяться дослідження щодо вдосконалення власної продукції. Результатом цього стало перевагу в стійкості до корозії, а також інших негативних зовнішніх чинників. Завдяки цьому помпи та інші елементи служать максимально довго з заявленими параметрами.

Реальні тести і відгуки показують, що помпи торгової марки «ХЕПУ» в більшості своїй досить якісні, і без проблем ходять до 60 ... 80 тисяч кілометрів пробігу. Однак необхідно враховувати умови експлуатації машини, зокрема, використовуваний антифриз, силу натягу ременя. Зрідка зустрічаються недоліки у вигляді невеликого люфту або погано змащеного підшипника. Однак це поодинокі випадки, які в цілому не впливають на картину.

Таким чином, помпи HEPU цілком рекомендовані для використання на вітчизняних і зарубіжних автомобілів середнього цінового діапазону. Вони поєднують в собі гарне співвідношення ціни і якості. Станом на початок 2019 року найдешевший водяний насос HEPU має ціну близько 1100 рублів.

BOSCH

Компанія Bosch не потребує представлення, так як є промисловим гігантом, який випускає найрізноманітніші, в тому числі, автомобільні запасні частини. Помпи Bosch встановлюються на багато європейських і деякі азіатські автомобілі. Зверніть увагу, Bosch має свої виробничі потужності практично по всьому світу, відповідно, на упаковці тій чи іншій помпи може бути інформація про її виробництві в самих різних країнах. При цьому наголошується, що помпи (як і інші запасні частини), вироблені на території Російської Федерації або інших пострадянських країн відрізняються більш низькою якістю виготовлення. Великою мірою це пов'язано, з тим, що на території цих країн діють не такі жорсткі стандарти якості, як в Євросоюзі. Відповідно, якщо ви захочете купити водяну помпу «Бош», то бажано купувати виріб,вироблене за кордоном.

Відгуки про помпах BOSCH вельми суперечливі. Справа в тому, що їх часто підробляють, а розпізнати підробку буває дуже непросто. Тому вибирати оригінальний виріб потрібно ретельно, а встановлювати і експлуатувати його тільки відповідно до рекомендацій виробника. В цьому випадку помпа прослужить на автомобілі досить довго.

З недоліків цих насосів можна відзначити високу ціну (мінімальна ціна на вказаний вище період становить від 3000 рублів і вище), а також відсутність їх в магазинах. Тобто, їх часто привозять під замовлення.

VALEO

Компанія Valeo відома по всьому світу як виробник самих різних автомобільних частин. Їхніми клієнтами є такі відомі автовиробники як BMW, Ford, General Motors. Водяні помпи Valeo реалізуються як на первинний (як оригінал, наприклад, на Volkswagen), так і на вторинний ринок (афтемаркет). Причому найчастіше помпа продається в комплекті з ременем ГРМ і роликами. При їх установці відзначається, що ресурс такого комплекту може становити до 180 тисяч кілометрів пробігу. Тому за умови покупки оригінального товару, такі помпи однозначно рекомендовані до використання.

Виробничі потужності компанії «Валео» знаходяться в 20 країнах по всьому світу, в тому числі на території Російської Федерації. Відповідно, для вітчизняних машин має сенс вибирати продукцію, вироблену на відповідному заводі в Нижньогородській області.

Недоліки у продукції Valeo традиційні - висока ціна для рядового споживача і велика кількість підробленої продукції. Так, найдешевші помпи «Валео» коштують від 2500 рублів і вище. Що стосується підробки, то краще здійснювати покупки в спеціалізованих торгових точках компанії Valeo.

GMB

Велика японська компанія GMB займає не останнє місце в рейтингу виробників різних автомобільних частин. Крім помп виробляють муфти вентиляторів, елементи автомобільної підвіски, підшипники, ролики ГРМ. Співпраця ведус з такими компаніями як Delphi, DAYCO, Koyo, INA. Згідно відгуків покупців помпи GMB можуть прослужити від 120 тисяч кілометрів пробігу до 180 тисяч при тому що ціна цілком доступна, в межах 2500 рублів.

Як і у всіх компаній, які виробляють якісний продукт, часто бувають підробки знижують загальний рейтинг виробника і здорово псують репутацію. Один з істотних методів на визначення чи є помпи від даного виробника підробкою, уважно вивчати коробку і написи на ній. Часто пишеться не GMB, а GWB. Також вивчайте її конструкцію і якість виконання (лопаті у підробки і оригіналу відрізняються формою, а маркування лита).

Помпа GMB користується популярністю не тільки у власників Тойот, Хонд і Ниссанов, на конвеєрне складання яких вони поставляються, але і Хендай, Ланосів. Конкурують з іншими якісними товарами за рахунок ціни, адже виробництво то в Китаї, а на коробці при цьому пишуть JAPAN (що не порушує закон ж не Made in japan, а на це мало хто звертає увагу). Так що якщо на збірку покращують, то в аналогах може траплятися й халтурка китайських заводів.

LUZAR

Торгова марка Luzar належить «Луганському Авіаційно-ремонтний завод». Підприємство займається випуском запчастин для систем охолодження автомобілів. Під торговою маркою «Лузар» випускаються недорогі, проте досить якісні водяні помпи для систем охолодження європейських і азіатських автомобілів. Зокрема, багато вітчизняних власники ВАЗ- «Лада» користуються саме цими виробами. Це обумовлено їх широким асортиментом і низькою ціною. Наприклад, помпа для передньопривідних ВАЗів станом на початок 2019 року стоїть близько 1000 ... 1700 рублів, що є одним з найнижчих показників на ринку. Завод випускає ліцензовану продукцію, яка має міжнародні сертифікати якості.

Реальні відгуки показують, що автомобільні помпи Luzar працюють не настільки довго, як це вказується в рекламних буклетах компанії-виробника. Однак для автовласників ВАЗів та інших вітчизняних автомобілів помпи «Лузар» будуть цілком непоганим рішенням, особливо за умови, що двигун вже має значний пробіг і / або знос.

FENOX

Виробничі потужності Fenox розташовані на території Білорусі, Росії та Німеччини. Асортимент запчастин досить широкий, серед є і елементи системи охолодження автомобілів. Переваги випускаються водяних помп Fenox полягають в наступному:

 • Використання сучасно карбоно-керамічного ущільнення CarMic +, яке гарантує повну герметичність і дозволяє уникнути витоків навіть при появі люфту в підшипнику. Така особливість здатна збільшити загальний ресурс помпи на 40%.
 • Багатолопастна крильчатка з системою додаткових лопаток - Multi-Blade Impeller (скорочено - MBI), а також компенсаційними отворами знижує осьову навантаження на вал підшипника і ущільнювальний вузол. Такий підхід збільшує ресурс і підвищує продуктивність насоса. Особлива форма лопатей крильчатки виключає можливість появи кавітації (зон зниженого тиску).
 • Використання високотемпературного герметика. Він виключає витік охолоджуючої рідини через пресове з'єднання ущільнення з корпусом.
 • Лиття під тиском. Зокрема, для виготовлення корпусу застосовується метод лиття алюмінієвого сплаву під тиском. Така технологія виключає появу ливарних дефектів.
 • Використання посилених дворядних підшипників закритого типу. Вони здатні витримувати значні статичні і динамічні навантаження.

Кількість підробок водяних помп Fenox покамісь не надто велике. Це обумовлено, в тому числі, і невисокою ціною вироби. Але все одно при покупці необхідно обов'язково перевіряти якість самої помпи. Зокрема, обов'язково потрібно дивитися якість лиття, а також наявність заводського маркування як на упаковці, так і безпосередньо на самому виробі. Однак і це іноді не рятує, так як буває трапляється просто шлюб, з її шестерні сповзає ремінь ГРМ. З переваг має сенс відзначити невисокі ціни. Наприклад, помпа для автомобіля ВАЗ буде коштувати від 700 рублів і вище.

Для підсумовано була сформована таблиця, з рейтинговими показниками по середньої оцінки відгуків взятих з PartReview і середньої ціни.

Виробник Характеристики
Відгуки Середня оцінка (5 бальна шкала) Ціна, рублів
Metelli Довго ходять, зроблені з якісного матеріалу 3.5 1100
DOLZ Чи не славляться великим пробігом, але мають доступні ціни 3.4 1000
SKF Ходять по 120 000 км і довше, відповідають стандартам ціна / якість 3.6 3200
HEPU Безшумні помпи, а ціна відповідає якості 3.6 1100
BOSCH Служать порядку 5-8 років без шуму і течі. Вартість виправдана якістю 4.0 3500
VALEO Служать близько 3-4 років (по 70 000 км) 4.0 2800
GMB Довгий строк служби якщо це оригінальна деталь (мають багато підробок). Поставляються на конвеєрне складання багатьох японських авто 3.6 2500
LUZAR Стабільно працюють до 60 000 км пробіг і при цьому за доступною ціною, але часто зустрічається шлюб 3.4 1300
FENOX Ціна відповідає якості і передбачуваного пробігу близько 3-х років 3.4 800

висновок

Водяний насос системи охолодження, або помпа, - досить надійний і довговічний вузол. Однак бажано періодично міняти його, щоб уникнути більш серйозних проблем з двигуном в довгостроковій перспективі. Що стосується вибору тієї чи іншої помпи, то в першу чергу необхідно керуватися рекомендаціями заводу-виготовлювача машини. Це стосується його технічних параметрів, продуктивності, розмірів. Що стосується виробників, то не варто купувати відверто дешеві вироби. Краще купувати деталі з середнього або вищого цінового сегмента за умови, що вони є оригінальними. А помпи які марок встановлюєте ви на свій автомобіль? Поділіться цією інформацією в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found