3 причини чому на холодну заливає свічки

Заливає свічки на холодну

Заливає свічки на холодну унаслідок несправностей в системі запалювання, не коректною регулювання повітряно-паливної суміші датчиками, використання палива низької якості, повільно обертається стартера, зниженою компресії в одному або декількох циліндрах двигуна.

зміст:

 • ознаки заливання
 • Чому заливає свічки на холодну
 • Запуск двигуна з залитими свічками

Зазвичай двигун заливає на холодну свічки під час його невдалого запуску, тобто, коли колінчастий вал прокручується, але мотор не може «схопити» і запуститися.

Якщо завестися не виходить, але при цьому відбувається вприскування палива в камеру згоряння, то чим довше ви будите крутити стартер тим буде важче запуститься і гірше мотору.

Знайти несправність і зрозуміти чому заливає свічки на холодну під силу будь-якому автовласникові незалежно від того карбюратор у нього або інжектор.

Тип двигуна Причина несправності Що робити
інжекторний Низький заряд акумуляторної батареї Періодичний заряд акумулятора від зовнішнього зарядного пристрою. Якщо батарея не тримає заряд доведеться купувати новий АКБ.
Несправні елементи системи запалювання Перевірити і відремонтувати / замінити такі елементи:
 • свічки запалювання;
 • високовольтні проводи;
 • модуль запалювання;
 • котушки запалювання.
Паливо низької якості Заміна палива на якісне, з відповідним октановим числом. Промивання паливної системи. У крайніх випадках можна короткочасно скористатися присадками для палива або швидким стартом.
низька компресія В першу чергу необхідно перевірити компресію у всіх циліндрах. Далі знайти і усунути причину низької компресії, але для цього доведеться розібрати мотор і перевірити стан циліндрів, поршнів, кілець.
несправні датчики Перевірити і при необхідності замінити такі датчики:
 • датчик масової витрати повітря;
 • датчик положення колінчастого вала;
 • датчик температури ОЖ;
 • положення дросельної заслінки.
карбюраторний двигун неправильне налаштування Перевірити настройку карбюратора, при необхідності виставити її відповідним чином. Також перевірити чистоту його внутрішніх елементів, камер, жиклерів. Можна почистити його від нагару.
Несправність діафрагми пускового пристрою Замінити діафрагму на нову

Симптоми того, що заливає свічки

Є прямі і непрямі ознаки того, що свічки запалювання залиті бензином. Так, до основних симптомів відносяться такі ситуації:

 • Проблемний запуск двигуна. Причиною цього може бути не тільки стартер, а й інші елементи мотора.
 • Нестабільна робота двигуна на холостих обертах, найчастіше «на холодну» при непрогрітому двигуні. Також стартер буде довго крутить перш ніж двигун "підхопить" обороти.
 • «Трійнят» двигуна або його нестійка робота в різних режимах. При цьому може спостерігатися зниження динамічних характеристик машини.
 • Вихлопні гази мають чорний колір і чіткий бензиновий запах.

Якщо при такій роботі мотора викрутити безпосередньо самі свічки запалювання, то швидше за все вони будуть мокрі, так як їх заливало бензином. До речі, коли двигун на холодну заливає часто, то в нижній частині свічки (в районі розташування електродів) матиме місце темний нагар.

Чому двигун заливає на холодну

Для початку розглянемо ситуацію для інжекторних двигунів, оскільки вони, по-перше, більш поширені і мають більше причин, а по-друге, багато хто з загальних несправностей будуть актуальні і для карбюраторних моторів. Адже основна проблема в чому? Відсутня хороша іскра або багато палива . Так, заливає свічки на холодну інжектор тому, що:

 • Низький заряд акумуляторної батареї . При великих витоках струму або загальному поганому стану АКБ, він може сильно просаджувати за час нічного простою, а відповідно не так активно прокручувати двигун. Якщо стартер мляво крутить, то швидше за все якщо паливо і буде надходити займання не відбудеться. Як результат свічки виявляться мокрими. Кожна невдала спроба тільки погіршить ситуацію, адже буде подаватися нова порція палива, що буде заливати свічки. Висновок - стежте за рівнем заряду акумуляторної батареї, і якщо на вулиці зима, то при зниженні заряду приблизно на 15% потрібно додатково заряджати акумулятор за допомогою зовнішніх зарядних пристроїв. А якщо АКБ не тримає заряд - замініть.
 • Погані свічки . Заливає двигун на холодну якщо старі або пошкоджені свічки. Наприклад, у них може бути збитий зазор за рахунок вигорання електродів або нагару або ж іскра пробиває на корпус. Тобто, на свічці буде слабка або взагалі бути відсутнім іскра. Відповідно, паливо не зможе займатися.
 • Несправності в системі запалення . Слабка іскра буде при проблемах з високовольтними дротами при порушенні ізоляції. Також якщо пошкоджений весь модуль запалювання або одна з котушок.
 • Погане паливо . Коли бензин низької якості, то першою проблемою якраз і буде заливання свічок на холодному двигуні, а потім також може з'явиться і троение і підвищена витрата споживання. Якщо така проблема виникла саме при похолоданні, то будьте впевнені, що велика ймовірність якраз невідповідності октанового числа. У теплу пору року неякісного палива легше спалахнути ніж коли на вулиці холодно.
 • Несправні датчики . В інжекторних двигунах за кількість палива, що подається відповідає електронний блок управління (ЕБУ) який приймає відповідний сигнал від ряду датчиків. Так, за кількість палива при запуску холодного двигуна і його роботи в цілому регулюється датчиком температури охолоджуючої рідини, датчиком положення дросельної заслінки, датчиком масової витрати повітря і датчиком колінчастого вала .

  Відповідно, якщо який-небудь з них видає некоректну інформацію, то дуже ймовірно, що в циліндри двигуна буде подаватися занадто багато палива. Яке і буде заливати холодні свічки. Щоб вирішити проблему необхідно перевірити датчики, починаючи з датчика ОЖ, чи не бреше він, що двигун дуже холодний і потрібно більше палива, а також ДМРВ, який через датчик заслінки регулює кількість повітря, подаючи його менше ніж це необхідно. Однак якщо такі проблеми існую, то крім даних паливної корекції дивіться на наявність помилок в пам'яті ЕБУ.

карбюраторний двигун

Для карбюраторних двигунів перераховані вище проблеми, крім електронних датчиків, також актуальні. Однак у нього є і свої особливості.

 • Неправильне налаштування карбюратора . Зокрема, для запуску холодного двигуна потрібна збагачена топливовоздушная суміш (тобто, суміш, в якій є багато палива). Однак, якщо вона буде занадто збагаченої, то вона не запалиться, а або згорить в повному обсязі. Відповідно, щоб уникнути подібної ситуації необхідно перевіряти стан карбюратора (чистоту його камер, жиклерів), а також стежити за його налаштуванням і інтенсивністю подачі палива в камеру.
 • Несправність діафрагми пускового пристрою . Ця діафрагма необхідна для незначного збіднення паливоповітряної суміші в момент запуску двигуна, в тому числі «на холодну». Так як при холодному запуску повітряна заслінка закривається повністю і виключає подачу повітря, то роль діафрагми відкривати трохи заслінку і дати приплив повітря в карбюратор. Однак з часом діафрагма може потріскатися і вийти з ладу (расслоиться, потріскатися), що призведе до того, що суміш буде збагаченої, а двигун при запуску «на холодну» буде заводитися проблемно або не заводитися зовсім, і при цьому свічки буде заливати бензином. Заміна вирішить проблему.
 • Неправильна робота з підсмоктуванням . Часто власники карбюраторних машин самі винні в тому, що двигун заливає бензином холодні свічки, - досить трохи перетримати і якщо карбюратор погано налаштований то обов'язково засрет бензином якусь із свічок.

При будь-який з проблем ситуацію можуть посилювати ще й недостатня компресія двигуна або погано крутний стартер, тому часто може б не одна причина, а саме їх сукупність в момент запуску.

Як запустити двигун, якщо залило свічки бензином

Як завести залитий бензином двигун

Щоб запустити двигун після того, як були залиті свічки на холодну, потрібно дотримуватися наступного алгоритму:

 • Викрутити свічки. Після цього їх потрібно просушити і прожарити. Зробити це можна вдома на газовій плиті, або за допомогою пальника. Щоб цього не робити рекомендується завжди возити з собою ще один комплект, нехай і не нових але робочих свічок.
 • Продути циліндри. Для цього по можливості потрібно використовувати повітряний компресор. Але якщо його немає, то для просушки необхідно повністю вичавити педаль газу в підлогу покрутіть секунд 10 стартером. На інжекторі при цьому потрібно ще й зняти роз'єми з паливних форсунок.
 • Вкрутити свічки і одягнути ковпачки назад, а потім намагатися знову завести двигун (дії з просушуванням може знадобиться повторювати кілька разів, проте зазвичай двох-трьох разів буває достатньо).

Багато автолюбителів відзначають, що це робочий і перевірений метод.

На карбюраторних машинах запустити двигун з залитими свічками іноді допомагає маніпуляція зі свічковими ковпачками. Необхідно трохи зняти патрон свічки запалення, тобто, в повному обсязі, а на кілька міліметрів (залежить від конструкції конкретної свічки). Завдяки цьому між ковпачком і свічкою проскакує іскра. І та ж іскра проскакує на кінці свічки. Таким чином, то паливо, яким була залита проблемна свічка, просто вигоряє.

Щоб дізнатися, яку свічку заливає, необхідно на запущеному двигуні по черзі знімати ковпачки з свічок запалювання. Якщо двигун при від'єднанні чергового ковпачка став працювати ще нестійкіше - значить, свічка робоча. Якщо ж двигун ніяк не реагує на від'єднання ковпачка - значить, відповідну свічку заливає.

висновок

У разі, якщо заливає свічки на холодну, то в першу чергу необхідно перевірити рівень заряду акумулятора. Далі, якщо проблема на инжекторном моторі, то має сенс підключити до ЕБУ діагностичний прилад і перевірити пам'ять на помилки, пов'язані з некоректною роботою датчиків. Що стосується карбюраторних машин, то необхідно перевірити настройки і стан безпосередньо карбюратора. Також завжди потрібно використовувати якісне паливо.

Пам'ятайте що елементи системи запалювання завжди повинні бути в працездатному стані. Найчастіше буває така ситуація, коли, здавалося б, незначні поломки в кожній з систем в результаті виливаються в те, що свічки заливає в холод.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found