Як поміняти підшипник півосі заднього моста на ВАЗ 2101 - 2107

Підшипники піввісь для ВАЗ 2101 - 2107

Заміна підшипника піввісь заднього моста на ВАЗ Класика (2101, 2104, 2105, 2106, 2107) є досить трудомісткою процедурою, на яку потрібно витратити багато часу. Загалом, якщо Ви не маєте якого-небудь досвіду в ремонті авто, фахівці не рекомендують робити це самостійно.

У керівництві по обслуговуванню і ремонту автомобіля ВАЗ 2101 дана процедура описана досить сухо, і прочитавши її, навряд чи вдасться будинку своїми руками зробити заміну. У більшості подібних інструкцій йдеться тільки про рекомендації, наприклад: «заміна підшипника піввісь, проводиться на СТО» або ж «самостійно робити заміну підшипника і запірного кільця не рекомендується». Тому більш детально всю суть опишемо в даній статті.

Як поміняти підшипник півосі заднього моста на Класики ВАЗ

Перше що потрібно зробити, це зняти колеса, далі відпускається трос ручника (це полегшить процес знімання гальмівного барабана).

Зняття коліс на ВАЗ 2101-2107

При довгої експлуатації гальмівної барабан може прикипіти до півосі, і Вам доведеться збити його, користуючись дерев'яною наставкой. Зверніть увагу - тільки дерев'яною. У тому випадку, якщо буде використана металева наставкой, то барабан, швидше за все, буде пошкоджений.

Знімання підшипника піввісь заднього моста ВАЗ 2106, 2107 Знімання підшипника піввісь заднього моста ВАЗ 2106, 2107Якщо у Вас відсутній ударний знімач, то піввісь витягується за допомогою колеса. Для цього потрібно колесо прикручується зворотною стороною до півосі (двох болтів буде цілком достатньо), після, піввісь вибивається різкими ударами.

Список необхідного інструменту:

  1. Зубило та молоток, якщо є болгарка це прекрасно.
  2. Труба, внутрішній діаметр якої 32 мм і довжина коротше 80 см.
  3. Стане в нагоді торцева головка на «32».
  4. Приблизно грам 50-100 гр трансмісійного або моторного масла, значення не має, можна скористатися і відробітками. Ще приготуйте Литол-24.
  5. Газова або гасова пальник, подбайте про джерело вогню, на ньому, Ви будите нагріти запірний кільце. Без пальника у Вас ніщо не вийде, тому що, запірний кільце на піввісь має напресовують тільки після нагрівання.

Процес зняття запірного кільця і ​​підшипника

Користуючись зубилом, разрубается запірний кільце. Якщо у Вас є болгарка, то просто зрізається його частина. Надрізати кільце найкраще так, щоб диск болгарки був паралельний самої осі, після цього ослаблене кільце легко збивається з осі.

Зняття запірного кільця за допомогою зубила Демонтаж запірного кільця підшипника піввісь ВАЗ за допомогою болгарки

Як тільки запірний кільце буде знято, можна спробувати зняти підшипник.

Процес зняття підшипника

У разі якщо підшипник сидить мертво і навіть не зрушується з місця, то знову беремо болгарку в руки і зрізаємо його.

Пам'ятайте, що підшипник і кільце зроблені з міцної сталі, і коли будете працювати молотком і зубилом, разрубівая їх, обов'язково користуйтеся захисними окулярами і рукавицями, так як відлітають шматки від підшипника можуть серйозно травмувати Вас.

Після того, як було знято підшипник, з піввісь видаляються стара змащення і бруд.

Установка підшипника і запірного кільця

Перед тим, як встановити підшипник, з нього потрібно акуратно зняти пильовик і перевірити мастило (є недобросовісні виробники, які можуть залишити підшипник без змащення).

Використання Литол 24 для змащування підшипника

Користуючись заздалегідь підготовленої металевою трубою, підшипник запресовується на піввісь.

Запресовування підшипника на піввісь

Починаємо нагрівати запірний кільце, (я користувався бензиновим примусом).

Бензиновий примус для нагрівання запірного кільця

Кільце треба нагріти до рівного попелястого кольору (не перегрів), після беремо пассатижами і одягаємо на піввісь (збільшена частина повинна дивитися вгору).

Не рекомендується розігрівати кільце вище 300 градусів Цельсія. Температуру нагрівання можна контролювати за допомогою інфрачервоного термометра.

Користуючись трубою, кільце садиться впритул до підшипника, потім швидко охолоджується маслом, якщо не охолодити його, то може деформуватися пильовик.

Надягання нагрітого кільця на піввісь

У той час, поки піввісь «остигає», можна провести заміну сальника. Користуючись монтуванням, сальник виштовхується з посадкового гнізда.

Демонтаж старого сальника з посадкового місця

А встановлюється за допомогою головки на «32» і молотка, коли піввісь охолоне, можете починати збірку!

Установка нового сальника


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found