Що таке автомобільний Транспондер. Принцип роботи і використання

У світі чимало електронних пристроїв, про які знати автомобілісту зовсім необов'язково. Але транспондер - зовсім інша справа!

Транспондери застосовуються не тільки в супутникових антенах, цивільної авіації та МНС але і для дистанційної оплати платних доріг . В даному випадку, ми розглянемо саме автомобільний транспондер , принцип його роботи, оцінимо всі переваги і недоліки.

Що даний пристрій є візуально? Це невеликих розмірів чіп - коробочка, яка цілком може вміститися на вашій долоні. Має автономне джерело живлення - вбудований акумулятор, при середньому щодобовому кількості транзакцій близько 5, експлуатаційний термін становить близько 6 років, в залежності від якості моделі. Використовувані на даний момент марки (види) автомобільних транспондер - EasyGo і AutoPASS .

Що таке транспондер

Принцип їх дії нічим не відрізняється, тому вибирайте будь-який.

зміст:

 • Як це працює
 • переваги
 • види транспондерів
 • Управління фінансами
 • Установка і експлуатація

Принцип роботи автомобільного транспондера

Транспондер (з англ. "Transponder" - transmitter-responder, в перекладі "передавач-відповідач") - пристрій, що здійснює прийом-передачу сигналу радіохвиль. використання транспондера

Схема використання транспондера

Головне цільове призначення транспондера для доріг - автоматизація оплати за користування платними автомобільними дорогами. До недавнього часу водій транспортного засобу вносив оплату тільки готівкою, потім з'явилася можливість оплачувати проїзд за допомогою банківської або смарт-карти. Якщо ви вже користуєтеся таким автомобільним гаджетом, то про це ви навіть не захочете згадувати. А якщо немає - пора купити транспондер і почати ним користуватися, з комфортом переміщаючись по платних дорогах.

"Але що щодо недоліків?", - запитає скептично налаштований автомобіліст, для якого слова "гаджет" і "дивайс" - слова мало не лайливі. Ну, добре, почасти ви маєте рацію: є нюанси, пов'язані з використанням автомобільного транспондера, які можна назвати недоліками. Але частина з них абсолютно не критична, частина вже усунена. До недавнього часу серед мінусів згадувалися наступне:

 1. Необхідність використовувати для оплати проїзду різні транспондери: на трасах М-4 «Дон», М-11 «Москва-Санкт-Петербург» (в об'їзд В. Волочка) - автомобільний транспондер від «Автодор», для проїзду по М-1 - « Головна дорога », для оплати проїзду по ЗСД - пристрій від компанії« ТОВ Магістраль Північної Столиці ». Однак зараз електронна система об'єднується - з 1.09.2017 буде працювати в тестовому режимі, і є можливість використання одного автомобільного транспондера для все більшої кількості платних доріг.
 2. Небезпека зняття грошей з рахунку на інших пристроях. З огляду на вищесказане, вам зовсім необов'язково користуватися іншими транспондерами, - досить одного. Але якщо, з яких-небудь причин, вам потрібно мати і інші чіпи для оплати проїзду по платних дорогах, тоді автомобільні транспондери слід захистити екрануючим пакетом.
 3. «Не можна просто так взяти і проїхати з Москви в область на вихідні!». Мало який житель мегапіліса, їдучи на вихідні або святкові дні за місто, зміг оцінити всі переваги автомобільного транспондера: уповільнений трафік не залишає шансів - замість ефектного пригальмовування, автоматичної оплати і подальшого розгону доводиться стояти на одній смузі для t-pass і t-card з тими, хто оплачує готівкою або банківською картою.

Переваги транспондера для доріг

Зазвичай, коли говорять про переваги використання транспондера для автодоріг, згадують дві речі: економія грошей і економія часу. Насправді, переваг більше, і серед них є справді суттєві. Давайте по-порядку.

Економія часу

транспондер для платних доріг

Використання транспондера магістралі

Неважливо, ви їдете у справах, або ж просто на відпочинок: хочеться дістатися до точки призначення без перешкод. І вимушені зупинки для того, щоб віддати гроші, скоро починають дратувати. Коли ви купите автомобільний транспондер, для здійснення оплати вам потрібно буде зменшити швидкість до 30-20 км / ч., Все інше система зробити в автоматичному режимі. Особливо яскраво ця перевага помітно при частому використанні платних доріг, з часом можете підрахувати, скільки ви його заощадили в дорозі.

економія фінансів

Економити час - це, зрозуміло, добре, але як йдуть справи з грошима? Чи вигідно купити транспондер для доріг? У червні 2017 року був підраховано, що 850 рублів власнику автотранспортного засобу потрібно викласти за все ділянки ЗСД, якщо у нього немає транспондера. Якщо ж є, то сума становить - 650 рублів, також за користування всіма ділянками ЗСД. Економія в приблизно 20%, навіть з урахуванням зростання цін, спостерігається і на інших платних дорогах. Не забудьте додати сюди:

 • більш низьку витрату палива;
 • збільшення безпеки транспортування вантажу;
 • зниження навантаження на робочі вузли автотранспортного засобу, що робить його експлуатацію більш тривалою;
 • поїздка стає більш комфортною і для водіїв, так як якісне дорожнє покриття знижує навантаження і на організм людини;
 • постійно діючі знижки, що робить використання транспондера для автодоріг ще більш вигідним;
 • управляти своїм рахунком, поповнювати його дуже просто і зручно. Подробиці - нижче.

Твій автомобіль шпигує за тобою, але для кого?

Сучасні потрібні технології з використанням радіо супутника може не тільки допомагати водієві з відстеженням маршруту, а й діяти в інтересах сторонніх людей

Детальніше

Круїз-контроль, що це таке

Система круїз-контроль - це свого роду автопілот, підтримує або регулює швидкість руху без водія. В роботі простий, активація (вкл. І викл) відбувається підрульовими перемикачами

Детальніше

Помилка системи PCS

Система передаварійній безпеки (PCS) відповідає за уникнення зіткнення і в разі виходу з ладу датчиків або блоку управління виду помилку check pcs на панелі приладів щоб попередити водія

Детальніше

Де можна купити транспондер

Купувати і реєструвати транспондер можна, вибравши один з варіантів:

 1. Офіційний інтернет-магазин.

  а) Заходьте за адресою обраного вами постачальника.

  б) Реєструєтеся, уважно читаючи все на сторінці. Через неуважність ви можете забути згадати в коментарі до замовлення, що у вас вже є рахунок, до якого ви б хотіли прив'язати пристрій.

  в) Дочекайтеся зв'язку з представником організації і слідуйте подальшим вказівкам.

 2. Купити транспондер в центрі продажу та обслуговування, потрібне внесення 1000 рублів плюс 500 р. - авансовий платіж. Щоб персоніфікувати пристрій, необхідно надати контактні і паспортні дані.
 3. Купити автомобільний транспондер для платних доріг за договором возмездного користування.

види транспондерів

До покупки вам потрібно врахувати, що транспондер для автодоріг є персоніфікований і неперсоніфікований , і визначити для себе оптимальний варіант.

Персоніфікований транспондер - плюси і мінуси

 • участь у програмі лояльності, - знижки, недоступні для інших видів реєстрації пристрою.

 • Можливість використання єдиного Особового рахунку.

 • можливість прив'язки декількох пристроїв до одного активного особового рахунку.

 • необхідність надання персональної інформації (паспортні та контактні дані).

 • не надто вигідні умови програми лояльності.

Неперсоніфікований транспондер - плюси і мінуси

 • Уряд «не бачить» шляху вашого переміщення. Це - умовно кажучи, адже при необхідності визначити місце розташування машини не складає великих труднощів.

 • Можна не давати персональні дані. Ура? Читайте вище. Навряд чи у вас будуть проблеми від надання тих даних, які «кому треба» і так відомі.

 • Можна дати друзям і родичам «на покататися». А ось це вже цікаво і зручно.

 • Можна здати в оренду. Це ще й вигідно!

Відразу зверніть увагу на те, що вам теж може бути вигідно взяти на час транспондер в оренду за договором возмездного користування. Це буде оптимальним рішенням, якщо ви не будете користуватися платними дорогами регулярно. Так, «Автодор» пропонує скористатися їхньою пропозицією: всього 100 рублів за місяць використання пристрою, здати можна в будь-якому центрі продажів і обслуговування (необов'язково здавати там, де взяв), якщо обставини зміняться, і ви будете користуватися автотранспондером постійно, або ж просто будете платити по 100 руб. щомісяця, то через одинадцять місяців пристрій перейде у вашу власність , без необхідності вносити додаткову плату або надавати документи. Сума застави - 1200 р. (Ціни можуть бути змінені).
 • Неможливо прив'язати пристрій в наявним особовим рахунком-договором, який укладено з «Автодором».

 • Не можна повернути гроші, якщо вони помилково були перераховані на інший рахунок.

Транспондер: тарифи, поповнення балансу і перевірка

Коли ви підпишіть договір, внесете авансовий платіж (1000 руб., Він буде у вас на рахунку), можете на один особовий рахунок прикріпити згодом і не один транспондер.

Для юридичних осіб можливе укладання договору віддалено, за допомогою коштовної бандеролі або рекомендованим листом.

Повне управління - перегляд рахунку, роздруківка транзакцій, поповнення рахунку і т.д. доступно через приватний кабінет на офіційному сайті постачальника, через мобільний додаток. Поповнення можливо і на пунктах обслуговування, і через сайт, а також за допомогою партнерів постачальника. Детальна інформація - при отриманні транспондера.

Якщо на вашому рахунку негативний баланс, то поповнювати його слід як мінімум за півгодини до проїзду по платній дорозі.

Транспондер - як встановити та користуватися

Установка транспондера - справа відносно просте:

 1. Ставимо автотранспортний засіб в приміщення, де температура повітря досягає +15 за Цельсієм.
 2. Очищаємо вологою серветкою або ганчіркою, обробляємо спиртовмісних засобами місце під установку транспондера. І це місце - НЕ багажник, що не заднє скло, а саме лобове. Якщо конкретніше, то в легкових авто місце для автомобільного транспондера відводиться вгорі, а в вантажних - внизу. Це навіть не рекомендація, так треба робити. Нерідко автолюбителі, тільки початківці користуватися транспондером на дорогах, мають велику претензію до пристрою: «не працює!». Нехай пристрій і сучасне, у нього є обмеження по радіусу дії, тому не дивуйтеся, що з будь-якого іншого місця у вашій машині транспондер може не встановити зв'язок зі зчитувальних пристроїв. До речі, будьте готові і до того, що, навіть при абсолютно працюючому пристрої, при правильній установці транспондера можуть спостерігатися збої.Якщо ви знизили швидкість до рекомендованої: 20-30 км / ч, але все одно пункт дистанційної оплати вас не бачить, спробуйте здати трохи назад і знову проїхати, або проїхати по іншій смузі.
 3. Далі, щоб встановити транспондер, дістаємо пристрій з коробки, обережно знімаємо захист з клейкою боку, не торкаючись до неї пальцями.
 4. Притискаємо пристрій до підготовленого місця і тримаємо близько 10 секунд.

Купівля транспондера для платних доріг - це дуже вигідне рішення, очевидне навіть для тих, хто ними користується періодично. Істотна економія - лише справа часу.

Транспондер для платних доріг

Готово? А тепер - пора зробити тест-драйв з вашим дівайсами, прокотившись по платній дорозі, оцінивши по достоїнству переваги як самого шосе, так і переваги автомобільного транспондера!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found