Капремонт Двигуна (Що Сюди входить) | Вартість в 2020 році

Капітальний ремонт двигуна - процес, під час якого мотор в цілому і всі його вузли зокрема доводяться до кондиції, максимально близько відповідної станом, в якому двигун вийшов з заводу. У поняття такого ремонту входить: розбирання і очищення двигуна, перевірка всіх вузлів на наявність дефектів, заміна при необхідності, ремонт і приведення в ідеальний стан клонували, блоку циліндрів, систем подачі палива, масляного змащення і охолодження, ремонт кривошипно-шатунного механізму.

Не варто плутати подібний ремонт з такою процедурою, як перебирання двигуна. Вона включає в себе лише розбирання і заміну тих елементів, які прийшли в непридатність. Капремонт двигуна робиться тоді, коли визначається низька компресія і втрата потужності , що виникає через природне пробігу автомобіля.

зміст

 • Причини і ознаки
 • Етапи капремонту двигуна
 • Ціна капітального ремонту
 • Пробіг та гарантії

Капітальний ремонт двигуна

Причини і ознаки наближення ремонту

Перерахуємо коротко причини і ознаки, за якими водій може визначити, що необхідно робити капітальний ремонт двигуна. Отже, до ознак відноситься:

 1. Виникнення стуку в КШМ (кривошипно-шатунний механізм).
 2. Зниження тиск масла (про це сигналізує лампа на приладовій панелі). Однак врахуйте, що одноразове зниження тиску не означає, що потрібна «капиталка». Однак якщо зниження з'являється регулярно і через короткий час, то потрібна додаткова діагностика.
 3. Підвищений витрата масла. Тут та ж логіка, що й у попередньому пункті. Якщо ви дуже часто заливаєте масло, існує ймовірність, що треба проводити капітальний ремонт двигуна.Зниження тиску масла

  Лампа зниження тиску масла на приладовій панелі

 4. Вихлопні гази мають темно-синій колір.
 5. Знижена компресія. Її значення вимірюють за допомогою спеціальних приладів.

Тепер розглянемо причини, через які виникають описані вище проблеми.

 1. Закоксовиваніє масляних каналів, значне забруднення, старіння масла або використання неякісного.
 2. Вихід з ладу або значний знос підшипників ковзання в КШМ і / або вкладишів колінчастого вала.
 3. Падіння компресії може бути викликано зносом кілець поршня, прогоранням клапанів або прокладки головного блоку циліндрів.
 4. Підвищення витрати масла виникає з різних причин. Це може бути зниження еластичності маслос'емних ковпачків газорозподільного механізму або закупорювання згорілим маслом маслоз'ємних поршневих кілець.

Тепер коротко зупинимося на діях, які корисно виконувати кожному водієві для запобігання частих ремонтів двигуна і продовження терміну між черговими «капіталку».

 1. Регулярно контролювати рівень і стан моторного масла . Виробляти його заміну відповідно до рекомендацій виробника, а при його незадовільному стані - частіше.
 2. Не допускати перегріву двигуна . У тому числі стежити за станом охолоджуючої системи в цілому і її окремих вузлів зокрема. У тому числі регулярно перевіряти стан і рівень охолоджувальної рідини, а при необхідності доливати її.
 3. Використовувати якісне паливо . Поганий бензин або солярка мають в своєму складі багато шкідливих домішок, які в процесі згоряння залишаються на поверхні окремих частин мотора, прискорюючи його знос.
 4. Чи не перевантажувати двигун . Зокрема, не возити вантажі, маса яких перевищує зазначену виробником авто, в тому числі не буксирувати важкі причепи.
 5. Не допускати тривалої роботи на холостих обертах . При цьому швидкість появи нагару на поверхні циліндрів і свічках збільшується.
 6. Дотримуватися спокійного стилю їзди . Намагайтеся уникати різких розгонів і гальмувань, роботи двигуна на підвищених обертах (в червоній зоні тахометра), частих перемикань передач і так далі.
Щоб точно визначити потребу в капітальному ремонті ДВС потрібно використовувати деякі інструменти: стетоскоп, манометр, нутромер, ендоскоп, компрессометр.

Етапи капремонту двигуна

Виконання капітального ремонту двигуна можна розділити на кілька етапів:

Перший . Демонтаж двигуна, його розбирання і чищення всіх вузлів окремо.

Другий . Діагностика та ідентифікація пошкоджень на всіх деталях, визначення ступеня їх зносу.

Третій . Пошук дефектів в деталях двигуна. Цей етап можна розділити на окремі процедури:

 • визначення наявності тріщин на блоці двигуна;
 • вимір відповідних зазорів;
 • дефектовка колінчастого вала;
 • вимір геометрії всіх рухомих деталей, порівняння розмірів із заводськими і визначення відхилень від норми.

Четвертий . Ремонт головки блоку циліндрів:

Видалення нагару з ГБЦ

Видалення нагару з ГБЦ

 • ліквідація тріщин;
 • заміна або реставрація направляючихвтулок;
 • заміна або, при можливості, відновлення фасок сідел клапанів;
 • установка нових маслос'емних ковпачків;
 • заміна або реставрація распредвала, клапанів, штовхачів.

П'ятий . Ремонт блоку циліндрів:

 • розточування, абразивна обробка циліндрів і установка нових гільз;
 • ліквідація тріщин в блоці;
 • ремонт ніші клонували;
 • вирівнювання привалочной площині.

Шостий . Ремонт і відновлення колінчастого вала.

Відновлення колінчастого вала

відновлення клонували

Сьомий . Збірка і монтаж двигуна.

Восьмий . Обкатка двигуна на холодну - тривала робота ДВС на холостому ходу. Дана процедура дозволяє притертися всіх елементів для стабільної майбутньої роботи двигуна.

Дев'ятий . Завершальний етап капремонту - регулювання наступних показників:

 • оборотів на холостому ходу;
 • рівень токсичності вихлопних газів (СО);
 • запалювання.

Вартість капітального ремонту двигуна в 2020 році

Багатьох водіїв цікавить ціна капремонту двигуна. Перед тим як перейти безпосередньо до оцінки купованих матеріалів та вартості робіт, слід уточнити, що для різних моделей машин ціни також будуть різними. Це обумовлено природною різницею у вартості запчастин. Крім того, може бути виконаний різний обсяг робіт. Тому все індивідуально.

роботи, що виконуються Вартість для ВАЗ 2101-2112 станом на літо 2020 року Вартість для іномарок станом на літо 2020 року
Повна перебирання двигуна зі зняттям Від 9500 до 12000 рублів Від 15000 рублів
Заміни прокладки головки блоку циліндра Від 2500 до 4500 рублів Від 4600 рублів
Заміна колекторної прокладки Від 1300 до 2200 рублів Від 2200 рублів
Заміна прокладки піддону Від 1000 до 2000 рублів Від 2100 рублів
Заміна ланцюга / ременя Від 1200 до 1800 рублів Від 1500 рублів
Заміна маслос'емних ковпачків Від 1800 до 3500 рублів Від 2500 рублів
Ремонт головки блоку Від 5000 до 7500 рублів Від 6000 рублів
Регулювання клапанів Близько 800 рублів Від 1000 рублів
Заміна сальників заднього коленвала Від 2500 до 3500 рублів Від 6500 рублів
підтяжка ланцюга Близько 500 рублів Від 500 рублів
Заміна опори двигуна Близько 500 рублів Від 800 рублів
Виконання контрольно-діагностичних робіт
Діагностика двигуна сканером на наявність помилок, перевірка поточних даних роботи двигуна Близько 850 рублів
Замір компресії - 4/6/8 циліндрового двигуна Від 400/600/800 рублів

Пам'ятайте, що в деяких випадках виконувати капітальний ремонт обійдеться дорожче, ніж покупка нового двигуна. Наприклад, в разі, якщо передбачається виконання великого обсягу робіт з заміна дорогих запчастин. У будь-якому випадку, це питання необхідно обговорювати і обчислювати вартість індивідуально в кожному випадку.

Пробіг та гарантії при виконанні капремонту

Коли необхідно виконувати капітальний ремонт двигуна? Точну інформацію ви знайдете лише в мануалі вашого авто. У загальних же словах можна відповісти так: у вітчизняних машин пробіг до виконання відповідних ремонтних робіт становить близько 150 тисяч кілометрів, у європейських іномарок - близько 200 тисяч, а у «японців» - 250 тисяч.

Що стосується гарантії на виконані роботи, то тут справа не тільки і не стільки саме в ремонтних процедурах, скільки в якості використовуваних при цьому запасних частин. Якщо сказати в двох словах, то вони обов'язково повинні бути з гарантією . На жаль в наш час купити відвертий брак або підробку. Тому намагайтеся купувати запасні частини в магазинах, що мають відповідні ліцензії, і бажано у перевірених продавців. Це зведе до мінімуму ризики покупки неякісних товарів, а відповідно, збільшить ймовірність дотримання гарантії.

Багато поважають себе майстерні самі пропонують своїм клієнтам перевірені, оригінальні і сертифіковані запасні частини.

Виконання капітального ремонту

В даний час практично всі СТО, що виконують капітальні ремонти двигунів, дають гарантію на свою роботу. Як правило, вона становить 20 ... 40 тисяч кілометрів пробігу. Хоча якщо двигун відремонтований добре, то проблем не повинно виникнути при значно більших пробігах. Необхідно пам'ятати, що після проведення капремонту двигун найбільш схильний до новим поломок в силу притирання нових деталей і вузлів. Тому на перших 10 тисячах кілометрів пробігу намагайтеся їздити в щадному режимі, без різких ривків, прискорень і не на великих оборотах двигуна.

У зв'язку з тим, що під час капітального ремонту майстрам доводиться виконувати багато складних процедур, то час, витрачений на нього, може виявитися значним. наприклад:

 • Якщо необхідної запчастини на СТО немає і необхідно чекати її доставки з-за кордону, то термін виконання ремонту може розтягнутися на 15 ... 20 і більше днів (багато в чому залежить від термінів поставки необхідної деталі).
 • У разі наявності необхідних деталей, відсутність обладнання для виконання ремонту термін може розтягтися на 5 ... 8 днів.
 • Якщо ж на СТО є зазвичай капітальний ремонт займає 3 ... 4 дня, якщо не виникне додаткових перешкод або труднощів.

Бажано перед роботою заздалегідь обумовити з майстрами не тільки вартість ремонту, але і терміни його виконання. А краще укласти офіційний договір, який має юридичну силу. Це позбавить вас від можливих непорозумінь в майбутньому.

замість висновку

Наостанок хочеться привести таку аксіому: ресурс роботи двигуна безпосередньо залежить від ресурсу роботи його окремих елементів . У іномарок ресурс зазвичай становить 250-300 тисяч кілометрів, в той час як у вітчизняних автомобілів тільки 150 тисяч. Щоб двигун працював якомога довше без поломок, варто дотримуватися правил експлуатації, які були встановлені заводом виробником, і проводити регулярне технічне обслуговування.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found