Перевірка якості, стану і рівня антифризу. Як перевірити антифриз в домашніх умовах

Питання як перевірити антифриз , актуальний не тільки при його тривалої експлуатації в системі охолодження, але, в першу чергу, при покупці нової охолоджуючої рідини. Адже використання підробленого антифризу або такого, який втратив свої властивості, буде негативно впливати на всі вузли системи охолодження.

зміст:

 • Перевірка рівня ОЖ
 • Загальна перевірка
 • Як перевірити температуру замерзання
 • Перевірка температури кипіння
 • Перевірка здатності займання
 • Як шукати місця витоку

Як перевірити антифриз

Параметри, які варто виміряти у антифризу - його загальний стан, температуру замерзання, температуру кипіння. Це можна зробити в домашніх умовах за допомогою нагрівання, мультиметра і ареометра. Коли перевірка проводиться в самій системі охолодження, то важливо переконатися у відсутності масла і газів в антифризі, відсутності витоку, а також його рівня в розширювальному бачку. Як всі ці перевірки зробити правильно і швидко читайте в статті.

Як перевірити рівень антифризу

Заливку / долівку антифризу, а також контроль його рівня в системі виробляють використовуючи розширювальний бачок. У більшості випадків на корпусі бачка є ризики MAX і MIN (іноді FULL і LOW), які вказують максимальний і мінімальний рівень ОЖ. Але іноді є тільки MAX, рідше на бачку рисок немає зовсім або ж вона розташована так незручно, що неможливо візуально оцінити кількість рідини, не кажучи вже про її стан.

Для тих хто не знає антифриз перевіряють на гарячу або холодну, відповідь - тільки на холодну! Обумовлено це двома факторами. Перший - антифриз при нагріванні розширюється і його рівень буде здаватися вище. Другий - перевірка на гарячу просто небезпечна, оскільки можна обпектися.

Мінімальна і максимальні ризики на бачку

В ідеалі рівень антифризу повинен бути приблизно на 1 ... 2 см нижче максимальної ризики. Якщо на бачку відміток немає, то розширювальний бачок заливають антифризом приблизно на половину обсягу. Ну і перевірку відповідно потрібно робити візуально. Якщо бачок темний - скористатися паличкою або довгим тонким предметом.

Якщо антифриз нікуди не втекти, то його рівень не змінюється досить довго, оскільки він циркулює в герметичній системі і не може куди небудь випаруються. Низький рівень може говорити про течі і не обов'язково її видно, так рідина може йти в циліндри.

Коли перевірка показала що рівень вище ніж потрібно, то цього теж варто приділити увагу, тим більше якщо він поступово зростає або з розширювального бачка або радіатора йдуть гази (бульбашки). Найчастіше це вказує на пробиту прокладку ГБЦ. Внаслідок чого рівень піднімається за рахунок завоздушіванія або попаданні масла. Перевірити масло в антифризі можна візуально, на дотик ОЖ. Гази в антифризі перевіряють через нюх (запах вихлопних газів), а також з буріння рідини в бачку. При збільшенні оборотів кількість бульбашок в розширювальному бачку буде збільшуватися. Щоб дізнатися чи є гази в антифризі використовують методи спрямовані на перевірку цілісності прокладки ГБЦ.

Найчастіше труднощі з перевіркою рівня антифризу виникають у власників автомобілів Хендай Соляріс і Кіа Ріо, ну і інших авто цих марок. Все тому, що у них бачок розміщений дуже в незручному місці як і сама його конструкція. Тому щоб дізнатися який рівень охолоджувальної рідини в системі доведеться брати ліхтарик і підсвічувати ззаду радіатора. Бачок розташований з правого боку кожуха вентилятора, в передній частині моторного відсіку. На бачку збоку є шкала з буквами F і L. Крім того можна подивитися ще й рівень в радіаторі, відкрутивши його кришку. Вона розташована поруч з розширювальним бачком (до неї сходяться 3 патрубка).

Як перевірити антифриз на якість

Загальну перевірку антифризу на якість і подальшу придатність до експлуатації в радіаторі, і системі в цілому, можна виконати використовуючи електронний мультиметр, лакмусовий папір, по запаху і наявності осаду.

Перевірка антифризу мультиметром

Для перевірки безпосередньо в системі охолодження потрібно встановити шкалу вимірювання постійної напруги в діапазоні 50 ... 300 мВ. Після включення мультиметра один його щуп потрібно опустити в горловину радіатора або розширювального бачка так, щоб він дістав до антифризу. Інший щуп прикласти до будь-якої зачищеною металевої поверхні на двигуні ( «маса»). Така перевірка антифризу в машині на якість може дати такі результати:

Перевірка антифризу мультиметром

 • Менш 150 мВ . Це чистий, цілком придатний до експлуатації антифриз. Чим менше значення - тим краще.
 • Діапазон 150 ... 300 мВ . Антифриз потрібно міняти, оскільки він вже брудний, в ньому виробилися захисні, змащувальні і антикорозійні присадки.
 • Понад 300 мВ . Антифриз однозначно під заміну, і чим швидше - тим краще!

Цей метод перевірки антифризу в домашніх умовах універсальний, і з його допомогою можна аналізувати нову і використану охолоджуючу рідину перш ніж визначати його температуру кипіння або замерзання. Так як з часом експлуатації антифриз втрачає свої початкові характеристики.

Наявність напруги між антифризом і корпусом пов'язано з тим, що відбувається електроліз. До складу ОЖ входять антикорозійні присадки, які усувають його. У міру зношування присадки втрачають свої властивості і електроліз збільшується.

Перевірка на дотик і запах

Новий або вже був у використанні антифриз можна просто розтерти між вказівним і великим пальцем. Більш-менш якісний антифриз буде на дотик нагадувати мильний розчин. Якщо ж антифриз просто як підфарбована вода - це або підробка або вже втратила властивості ОЖ. Після такого експерименту потрібно обов'язково вимити руки!

Також можна підігріти антифриз. Якщо в процесі підігріву ви відчуєте виразний запах нашатирю - антифриз підроблений або дуже низької якості. А коли в процесі підігріву в антифризі випадає осад, то варто відмовитися від її використання.

Перевірка рН антифризу

Перевірка кислотності лакмусовим папірцем

Якщо вам доступна лакмусовий папірець, то з її допомогою також можна побічно перевірити стан антифризу. Для цього потрібно помістити тестову смужку в рідину і дочекатися результат реакції. Оцінивши колір папірця дізнаєтеся рН-фактор. В оптимальному варіанті папірець не повинна бути ні синього, ні червоного кольору. Нормальним значенням рН для антифризу прийнято вважати 7 ... 9.

Як перевірити антифриз на замерзання

Перевірка антифризу автомобільним ареометром

Перевірити температуру антифризу при якій він замерзне можна в звичайній морозилці, адже в ній охолодити рідину нижче ніж -21 ° С охолодити не вдасться. Температура замерзання антифризу обчислюється по його щільності. Відповідно, чим щільність антифризу менше (приблизно до 1,086 г / см³) - тим температура замерзання буде нижче. Щільність, і відповідно, температуру замерзання вимірюють за допомогою ареометра. Вони бувають двох типів - побутові (медичні) і спеціальні автомобільні. Побутові ареометри зазвичай погружного типу. На їх бічній поверхні є шкала з відповідними значеннями щільності (зазвичай в г / см³). Який краще вибрати ареометр для перевірки антифризу, дивіться тут.

Як перевірити антифриз ареометром

Автомобільний ареометр являє собою пластиковий флакон (або скляну трубку) з приєднаним до шийки гумовим шлангом і грушею. З його допомогою можна відбирати проби антифризу прямо з радіатора. На боці флакона є шкала з уже безпосередньою інформацією про температуру замерзання. Значення щільності в значення температури можна подивитися в таблиці.

Щільність антифризу, г / см³ Температура замерзання антифризу, ° С
1,115 -12
1,113 -15
1,112 -17
1,111 -20
1,110 -22
1,109 -27
1,106 -29
1,099 -48
1,093 -58
1,086 -75
1,079 -55
1,073 -42
1,068 -34
1,057 -24
1,043 -15

Перевірка антифризу на кипіння

Перевірити температуру кипіння можна за допомогою електронного термометра здатного показувати температуру понад 120 градусів за Цельсієм. Суть експерименту дуже проста. Завдання нагріти рідину в посудині на електроплиті і зафіксувати температуру при якій він починає закипати.

Температура кипіння для антифризу дуже важлива з таких причин:

Тест антифризу на кипіння і горіння

 • При кипінні знижується дії присадок в ОЖ.
 • При кипінні і подальшому підвищенні температури тиск в замкнутому просторі зростає, що може пошкодити елементи системи охолодження.

Таким чином, чим нижче температура кипіння антифризу, тим це гірше для двигуна, оскільки знижується ефективність його охолодження, а крім цього, зростає тиск в системі охолодження, що може привести до пошкодження її елементів.

У всіх старих антифризів температура кипіння знижується в процесі експлуатації, тому важливо перевіряти її не тільки при покупці нової рідини, але і періодично у ОЖ після року і більше терміну експлуатації. Така перевірка антифризу допоможе визначити його стан і придатність для подальшого використання.

Перевірка антифризу на горіння

При покупці нового антифризу важливо перевірити його на горіння випаровуються парів. Якісна рідина не повинна займатися при кипінні. У підробленої ОЖ, для збільшення температури замерзання додають спирти, які при критично високих температурах випаровуються, і такі пари можуть в буквальному сенсі спалахнути в патрубках, радіаторі і інших елементах системи.

Експеримент робиться просто. Досить при перевірці температури кипіння намагатися підпалити випаровуються з колби пари антифризу коли він кипить. Для цього краще використовувати посудину з вузькою шийкою. Якщо вони горять - антифриз неякісний, якщо ж не горять - то даний тест він витримав, а значить загоряння і розрив патрубків не загрожує.

Пари антифризу горять, оскільки випаровується дешевий спирт (зазвичай метанол). Якщо ж випаровується вода, то вона і горіти не буде!

Перевірка витоку антифризу

Перевірити де тече антифриз на будь-якому автомобілі можна виконавши один з трьох методів:

Кришка для створення надлишкового тиску в системі

 • Візуальний огляд. Найпростіший, але недостатньо ефективний метод, оскільки з його допомогою можна знайти лише значні витоки.
 • Перевірка рідиною під тиском. Для його виконання антифриз повністю зливають з системи охолодження, і замість нього закачують воду під тиском. Надмірний тиск з великою часткою ймовірності покаже, де було місце витоку.
 • Пошук за допомогою ультрафіолету. У складі багатьох сучасних антифризів є флуоресцентні добавки (або можна додати до рідини самостійно), які стають видні якщо посвітити на них ультрафіолетових ліхтариком. Отже при найменшій течі ви побачите місце по світився сліду.

У домашніх умовах є один перевірений лайфхак, як перевірити де тече антифриз використовуючи автомобільний компресор. Полягає в тому, щоб взяти стару аналогічну пробку від розширювального бачка, просвердлити її і вставити сосок від колеса (закріпивши його герметично). Далі одягнути кришку на розширювальний бачок і за допомогою повітряного компресора створити в системі надлишковий тиск, але НЕ БІЛЬШЕ 2 атмосфер! Дуже ефективний метод!

висновок

У домашніх або гаражних умовах можна без особливих складнощів перевірити основні експлуатаційні параметри будь-якого антифризу. Причому, підручними засобами. Головне, перевіряти новий антифриз при підозрі на його низьку якість, а також перевіряти старий антифриз, який вже довго залитий в систему охолодження. І не забувати міняти ОЖ по регламенту!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found