Кращі Присадки Герметики Для усунення течі масла двигуна

Присадки від течі масла дозволяють позбутися від зниження рівня змазує рідини в картері двигуна без застосування ремонтних процедур. Для цього достатньо лише додати вказаний склад в масло, і речовини, що знаходяться в ньому, «затягнутий» невеликі отвори або тріщини, через утворення яких виникає текти. На відміну від присадок для зменшення жора масла, вони виконують ремонтну функцію, і можуть міститися в двигуні досить довгий час.

зміст:

  • Чому тече масло
  • Як працює присадка
  • Рейтинг популярних присадок
  • Як швидко усунути витік (простий спосіб)

Присадки від течі масла

Як іноземні, так і вітчизняні виробники, пропонують багато коштів здатних усунути текти масла. Однак всі вони працюють за однаковим принципом - в їх складі є так званий загущувач, який збільшує в'язкість масла. Завдяки цьому через дрібні тріщини або отвори мастило з високим поверхневий натяг не просочується. Далі представлений рейтинг присадок, що дозволяють тимчасово усунути текти масла. Він створений на основі тестів і відгуків реальних автовласників, взятих з інтернету.

Назва Опис і характеристики Ціна за станом на літо 2020 року, руб
StepUp «Стоп-текти» Ефективний засіб, яке може, однак, використовуватися лише з мінеральними і напівсинтетичних маслами 400
Xado Stop Leak Engine Може використовуватися з будь-якими маслами, однак ефект від його використання настає лише через 300 ... 500 км пробігу 900
Liqui Moly Oil-Verlust-Stop Може використовуватися з будь-якими маслами, дизельними і бензиновими двигунами, ефект досягається лише через 600 ... 800 км пробігу 900
Hi-Gear «Стоп-текти» для двигуна Рекомендується використовувати засіб як профілактичний, заливаючи його в картер двигуна два рази в рік 550
Астрохім AC-625 Відзначається низька ефективність присадки, що, однак, компенсується його низькою ціною 250

Причини появи витоку масла

Будь-автомобільний двигун в процесі роботи поступово втрачає свій ресурс, що виражається в тому числі і знос сальників або появи люфтів. Все це може привести до того, що масло, що знаходиться всередині картера, може виходити назовні. Однак причин, за якими це може статися, насправді більше. Серед них:

  • деформація гумових або пластикових ущільнювачів або їх зміщення від місця установки;
  • знос ущільнювачів, сальників, прокладок до стану, коли вони починають пропускати масло (це може статися як через природне старіння, так і з-за використання не ту роду змазує рідини);
  • зниження значення герметичності захисного шару окремих деталей двигуна;
  • значний знос вала і / або гумових муфт;
  • збільшення люфту колінчастого або розподільного валів;
  • механічне пошкодження картера.

Як працює присадка від течі масла

Мета присадки від течі масла - згустити робоче масло або створити плівку на поверхні, яка стала б своєрідним щитом. Тобто в складі такого з герметика масляній системі додають спеціальні загусники , які значно збільшують в'язкість масла. Також герметик від протікання масла впливає на гумові прокладки і сальники, через що вони трохи розбухають і додатково герметизують масляну систему.

Однак використання таких складів в двигунах внутрішнього згоряння вважається вельми сумнівним. Справа в тому, що підвищення в'язкості використовуваного в моторі масла негативно позначається на системі його змазування . Будь-двигун внутрішнього згоряння розрахований на використання масла з певною в'язкістю. Вона вибирається відповідно до його конструктивними особливостями і умовами експлуатації. Зокрема, розміром масляних каналів, допустимих зазорів між деталями і так далі. Відповідно, якщо збільшити в'язкість мастила шляхом додавання до її складу герметика для усунення течі масла двигуна, то масло буде важко проходити через масляні канали.

5W30 і 5W40 - в чому різниця моторних масел

При виборі масел 5w30 або 5w40 потрібно враховувати їх різницю в в'язкості, а також інші відмінності, які не дозволять лити одне замість іншого, або змішувати один з одним.

Детальніше

Тому, при появі навіть маленької течі, в першу чергу необхідно діагностувати причину , по якій вона виникла. А усунення течі масла герметиком можна розглядати лише як тимчасовий захід , тобто, використовувати його лише в разі, коли з яких-небудь причин в даний момент немає можливості виконання нормального ремонту по усуненню течі масла.

Рейтинг присадок, що зупиняють текти масла

В даний час на ринку представлено досить багато різних присадок-герметиків, які призначені для усунення течі моторного масла. Однак у вітчизняних автолюбителів найбільшою популярністю користуються присадки наступних торгових марок: StepUp, Xado, Liqui Moly, Hi-Gear, Astrohim і деякі інші. Це обумовлено їх повсюдним поширенням і високою ефективністю в боротьбі з виниклою течею моторного масла. Якщо у вас був якийсь досвід (як позитивний, так і негативний) у використанні тієї чи іншої присадки - діліться їм в коментарях.

StepUp Стоп-теча

StepUp «Стоп-текти»

Є однією з найбільш ефективних присадок, призначених для усунення течі моторного масла. Зверніть увагу, що її можна використовувати лише з полусинтетическими і мінеральними маслами! Склад заснований на спеціальній розробці виробника - особливої полімерної формулою, яка не тільки усуває текти масла, але і не шкодить гумовотехнічним виробам, таким як сальники і прокладки. При контакті присадки з повітрям на поверхні, що захищається деталі утворюється спеціальний полімерний склад, який діє тривалий час.

Присадка «Стоп-текти» може використовуватися в двигунах легкових і вантажних машин, тракторів, спецтехніки, малих суден і так далі. Спосіб застосування - традиційний. Так, вміст банки необхідно додати до моторного масла. Однак робити це потрібно при злегка теплом двигуні, щоб масло було досить в'язке, але і не дуже гаряче. Будьте обережні при роботі, щоб не отримати опік!

Реалізується в упаковці об'ємом 444 мл. Її артикул - SP2269. Ціна присадки для усунення течі масла «Стоп-текти» станом на літо 2020 року становить близько 400 рублів.

1

Xado Stop Leak Engine

Xado Stop Leak Engine

Дуже гарне і популярний засіб для усунення течі масла, може використовуватися в двигунах легкових і вантажних машин, мотоциклів, моторних човнів, спецтехніки. Підходить для всіх типів масла (мінеральних, напівсинтетичних, синтетичних). Також може бути використано в двигунах, оснащених турбонаддувом. Зверніть увагу, що ефект від використання засобу настає не відразу, а приблизно через 300 ... 500 кілометрів пробігу. Чи не руйнує гумові сальники і прокладки.

Дозування кошти необхідно вибирати відповідно до обсягу масляної системи двигуна. Наприклад, 250 мл присадки (один балончик) досить для двигуна з об'ємом масляної системи, рівним 4 ... 5 літра. Якщо ж засіб планується використовувати в двигунах з малим робочим об'ємом, то необхідно стежити, щоб кількість присадки не перевищувало 10% від загального обсягу масляної системи.

Реалізується в упаковці об'ємом 250 мл. Її артикул - XA 41813. Ціна однієї упаковки зазначеного обсягу становить близько 900 рублів.

2

Liqui Moly Oil-Verlust-Stop

Хороший засіб від популярного німецького виробника. Може використовуватися з будь-якими бензиновими і дизельними двигунами. Присадка не робить негативний вплив на гумові і пластикові деталі двигуна, а навпаки, підвищує їх еластичність. Також зменшує кількість споживаного «на угар» масла, знижує рівень шуму при роботі мотора, відновлює значення компресії. Може бути використано з будь-якими моторними маслами (мінеральними, напівсинтетичними і повністю синтетичними). Зверніть увагу, що присадку можна використовувати в мотоциклетних двигунах, обладнаних зчепленням в масляній ванні!

Що стосується дозування, то присадку необхідно додавати в масло в пропорції 300 мл засобу на обсяг масляної системи, рівний 3 ... 4 літрам. Ефект від використання засобу настає не відразу, а лише через 600 ... 800 кілометрів пробігу. Тому його можна вважати більше профілактичним.

Фасується в балончики об'ємом 300 мілілітрів. Артикул товару - 1995. Ціна одного такого балона досить висока, і становить близько 900 рублів.

3

Hi-Gear «Стоп-текти» для двигуна

Ще одна популярна присадка для зменшення течі масла, яка може використовуватися як з бензиновими, так і з дизельними двигунами. Аналогічно і з будь-яким типом масла. Запобігає розтріскування гумових і пластикових деталей. Відзначається, що ефект від використання настає приблизно на перший-другий день після заливки масла в систему. Виробник рекомендується використовувати присадку для усунення течі масла в профілактичних цілях один раз в два роки.

Зверніть увагу, що після вливання присадки в картер двигуна, необхідно дати останньому попрацювати близько 30 хвилин на холостих обертах. Так склад буде однорідним і почне діяти (відбуватимуться внутрішні хімічні реакції і полімеризація).

Реалізується в балончику об'ємом 355 мл. Артикул такого балона - HG2231. Ціна такого обсягу за станом на літо 2020 року становить 550 рублів.

4

Астрохім AC-625

Російський аналог перерахованих вище присадок для усунення течі масла. Відрізняється непоганою ефективністю і низькою ціною, тому здобув популярність у вітчизняних автолюбителів. Усуває текти за рахунок розм'якшення гумотехнічних виробів в масляній системі двигуна - сальників і прокладок. Підходить для всіх типів масла. Однією каністри присадки досить для додавання в двигун з масляною системою об'ємом 6 літрів.

Рекомендується додавати присадку під час зміни масла і масляного фільтра. З недоліків кошти варто відзначити недовговічність його роботи. Однак він з лишком компенсується дешевиною складу. Тому користуватися чи присадкою АС-625 чи ні - вирішувати виключно автовласникові.

Фасується в упаковку об'ємом 300 мл. Артикул присадки Astrohim - АС625. Ціна такої каністри станом на вказаний період часу становить близько 250 рублів.

5

Лайфхак щодо усунення течі

Існує один так званий «дідівський» метод, за допомогою якого можна позбутися від невеликої течі масла з картера двигуна досить просто і швидко. Воно актуальне, зокрема, в разі, коли на картері утворилася маленька тріщина і з-під неї дуже малими дозами сочиться моторне масло (як кажуть водії, картер «потіє» маслом).

Щоб позбутися від цього, необхідно скористатися звичайним милом (бажано господарським). Потрібно відламати невеликий шматочок від бруска мила, намочити його і розм'якшити пальцями до м'якого стану. Далі нанести масу на місце пошкодження (тріщину, отвір) і дати застигнути. Робити все це потрібно, звичайно ж, при холодному двигуні . Застигле мило відмінно герметизирует картер, і масло довго не сочиться. Однак пам'ятайте, що це тимчасовий захід, і по приїзду в гараж або в автосервіс необхідно виконати повноцінний ремонт.

За допомогою мила також можна герметизувати бензобак при появі в ньому тріщин або інших пошкоджень. Бензин не роз'їдає мило, і відремонтованим таким чином бензобаком можна користуватися ще досить довго.

висновок

Пам'ятайте, що використання присадок або подібних герметиків, що дозволяють усунути течі моторних олив, насправді - тимчасовий захід! І їздити на машині, в двигуні якої є масло в такій присадкою, можна недовго. Це шкідливо для мотора і його окремих деталей. Необхідно якомога швидше виконати діагностику, знайти і усунути причину, яка привела до появи течі масла. Однак за відгуками численних автовласників, в різний час використовували такі присадки, вони є досить ефективним способом, що дозволяє провести швидкий ремонт в «польових» умовах.

Якщо порівнювати ціни 2020 го з 2018 роком (час написання статті), то за цей час найсильніше подорожчав Xado Stop Leak Engine - на 400 руб. Решта герметики з рейтингу в середньому подорожчали на 50-100 руб. Також варто пам'ятати, що StepUp SP2269 в продажу на території РФ знайти вкрай важко. Замість нього можна скористатися аналогічним засобом від цього ж виробника - Step Up SP2234 . Обсяг - 355 мл, середня ціна - 300 руб.

Найбільш популярною серед покупців присадкою від течі масла на літо 2020 року став Liqui Moly Oil-Verlust-Stop . Згідно відгуками, це засіб дійсно зменшує текти і витрата масла на чад, але тільки в тому випадку, якщо в двигуні встановлені якісні гумові та пластикові запчастини. В іншому випадку вона може завдати шкоди їхньому здоров'ю.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found