Сезонне обслуговування. Весь ряд необхідних заходів по підготовці автомобіля до чергового сезону

Технічне обслуговування автомобілів - це ряд заходів профілактичного характеру. Дані заходи проводяться за планом або сезонно, а також через певний проміжок кілометражу пробігу.

Настає кінець ще одного сезону, тому автомобіль необхідно підготувати до наступного. Досвідчений автолюбитель знає, що регулярний технічний огляд набагато продовжить життя транспортного засобу. Але далеко не всім відомо, що мається на увазі під поняттям «сезонне технічне обслуговування».

зміст:

 • Яке буває обслуговування
 • щоденне
 • періодичне
 • сезонне

види техобслуговування

Обслуговування автомобіля сміливо можна розділити на:

 • технічне обслуговування (ТО-1, ТО-2);
 • сезонне технічне обслуговування (СО);
 • щоденне технічне обслуговування (ЩО).

Будь-технічний огляд необхідно проводити в залежності від умов експлуатації автомобіля, а також від його марки.

Щоденне технічне обслуговування

ЕО - це щоденне технічне обслуговування автомобіля, в більшості випадків це звичайний огляд, який потрібно проводити перед виїздом, але найчастіше його проводять раз на тиждень, набагато рідше раз в місяць, все залежить від власника даного автомобіля. В ЕО входить огляд підвіски, перевірка тиску в шинах, оглядають кузов автомобіля на наявність пошкоджень лакофарбового покриття (відколів, подряпин), також необхідно оглянути приладів панелі автомобіля.

Не потрібно забувати виробляти регулярне чищення та миття автомобіля, це захистить метал кузова від небажаного впливу хімічних сполук, а також солі і бруду, крім того бажано не лінуватися і стежити за рівнем масла і його станом в двигуні і КПП. Також варто перевіряти і рівень охолоджувальної рідини.

І не можна забувати про маленьких пухнастих засранців - кішок, які можуть ховатися під капотом або в колісної арці. Щоб не завдати шкоди тварині і не отримати можливу поломку, варто переконатися у відсутності зайвих «пасажирів».

Періодичне технічне обслуговування

ТО - технічне обслуговування автомобіля, його можна умовно розділити на ТО-1, ТО-2, ТО-3 і далі. Тех.обслуживание часто проводять на спеціально пристосованих станціях або сервісах, але багато процедур під силу виконати своїми силами.

Періодичне технічне обслуговування в основному включає в себе заміну різних витратних матеріалів:

 • масла (двигуна, АКПП, варіатора);
 • масляного фільтра;
 • повітряного фільтра;
 • салонного фільтра;
 • паливного фільтра;
 • свічок;
 • гальмівних колодок;
 • гальмівних дисків;
 • перевірку і контроль рівня технічних рідин.

Особливості обслуговування автомобільних акумуляторів

Набір інструкцій щодо правильного обслуговування автомобільних акумуляторів різного типу. Особливості обслуговування гелиевого, лужного і кислотного АКБ

Детальніше

Обслуговування гальмівної системи автомобіля

Повне обслуговування гальмівної системи включає заміну гальмівних дисків і колодок, очистку всіх деталей механізму, заміну пиляків, нанесення мастила направляючих, заміну і прокачування гальмівної рідини.

Детальніше

Технічне обслуговування паливної системи автомобіля

В комплекс робіт технічного обслуговування паливної системи автомобіля входить: перевірка тиску ТЗ, чистка форсунок, перевірка / чистка дросельного вузла, а також огляд свічок. Періодичний контроль параметрів продовжує термін роботи системи в цілому

Детальніше

сезонне техобслуговування

Але в даному випадку поговоримо про сезонному технічному обслуговуванні автомобіля - основне завдання СО - це підготовка автомобіля до умов експлуатації в холодну або теплу пору року. В обов'язковому порядку СО необхідно, проводити з настанням похолодань . Шини потрібно замінити, на такі, які придатні до використання в більш суворих погодних умовах, а кузов автомобіля обробляють антикорозійними засобами. Також проводиться ряд інших заходів, про які й піде мова нижче. Сезонне тех. обслуговування будь-якого автомобіля необхідно проводити два рази на рік.

Під час сезонного обслуговування оглядають систему охолодження автомобіля , а також перевіряють її на герметичність, в разі необхідності систему охолодження промивають. Готуючись до зими, потрібно перевірити стан пускового підігрівача. Ще виконують заміну масла - на зиму заливають більш рідке, а на теплу пору року вибирають більш в'язке. Перед тим як залити нове масло, систему змащення двигуна потрібно промити спеціальною рідиною. Також, при підготовці до зими деякі автовласники відключають масляний радіатор.

Герметичність системи охолодження можна перевірити, лише оглянувши її. Всі шланги системи повинні бути міцно з'єднані. Поверхня не повинна мати здуття, тріщин і розшарований. Стан клапанів пробки радіатора можна перевірити натиснувши на них пальцем.

Якщо вийшло так, що коли то вами в охолоджуючу рідину була додана вода, бажано замінити її, але можна додати концентрат, щоб система охолодження безболісно пережила зиму, розчин повинен бути потрібної щільності . У тому випадку, якщо на зиму свій автомобіль ви плануєте поставити в неопалюване приміщення, то воду з системи потрібно обов'язково злити.

Для того, щоб невеликі прояви корозії до весни не перетворилися у величезні діри, їх потрібно добре просушити феном і «законсервувати» антикорозійним засобом. Для того, щоб захистити радіатор кондиціонера від згубного впливу сольових розчинів скористайтеся будь-яким чохлом, або перегородкою і т. П. Щоб уникнути проблем з запуском двигуна в морозні дні, потрібно зробити кілька обов'язкових процедур :

 • замінюємо свічки, їх, звичайно ж, очищають, але вони не такі дорогі, щоб економити на них, можна провести очистку, залежить лише від вас, але в -30 ваша думка різко зміниться;
 • якщо в бачку омивача вода, то її слід замінити на незамерзайку;
 • переставляємо кришку повітряного фільтра, її положення повинно відповідати сезону експлуатації;
 • не забуваємо промити інжектор (або карбюратор);
 • для того, щоб ваша акумуляторна батарея прослужила якомога довше, її необхідно захистити від впливу перепаду температур, акумулятор слід утеплити.

Також потрібно провести ряд підготовчих робіт системи живлення карбюраторних моторів, в цей ряд входить:

 • промивка паливних баків, видалення з системи зимових (літніх) сортів бензину;
 • розбирання, очищення і перевірка паливного насоса;
 • перевірка герметичності системи.

Під час підготовки електрообладнання, не забуваємо перевірити стан, а також справність проводки, щільність електроліту в акумуляторної батареї (якщо щільність буде мала, то акумулятор замерзне вночі в мороз і підведе вас вранці). Не потрібно забувати перевірити чи справні прилади.

Особливе час потрібно присвятити на підготовку гальмівної системи, вся підготовка полягає в перевірці справності системи, герметичності патрубків і в перевірці стану гальмівних колодок і дисків.

Всі роботи по яким проводиться підготовка авто, потрібно робити дуже ретельно, нічим не потрібно нехтувати, так само як і сильно економити, адже від того як ви підготували автомобіль, в ситуаціях, в яких все залежить від автомобіля часом залежить Ваше життя.

І так, підводимо підсумок, відразу напрошується висновок, сезонне обслуговування в першу чергу необхідно для автомобіля, не обов'язково все робити в сервісі , як ви вже зрозуміли є і елементарні процедури, які не важко зробити навіть новачкові, але деякі процедури все ж доведеться проводити в сервісі.

Автор: Іван Матієшин

Додаткові матеріали:

 • Підготовка автомобіля до зими
 • Відео інструкція як підготувати автомобіль до зими

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found