Як перевірити свічки запалювання. Методи перевірки свічок

Якщо двигун починає працювати нестабільно, втрачає потужність - часто підозри падає на несправність свічки запалювання. Особливо це характерно на холостих обертах. Підвищений витрата палива також говорить про те, що варто перевірити свічки.

Причини виходу свічок з ладу

  • Природний знос і старіння (в середньому їх ресурс 30-50 тис. Км). Якщо свічка вийшла з ладу дуже швидко, то причина може критися в неякісному паливі або маслі з присадками. Значний знос свічки може спостерігатися при детонації і / або перегрів двигуна.
  • Наявність великої кількості сажі на електродах . Як правило, це є результатом або незбалансованої паливно-повітряної суміші, або неякісного палива.
  • Наявність масла на електродах . У свою чергу причиною цього може бути: надмірна кількість масла в двигуні, знос поршневих кілець, знос поршнів, блоку циліндрів, напрямних клапанів. Якщо двигун забезпечений турбіною, то можливо, вона частково вийшла з ладу.
  • Лакові відкладення . Вони з'являються через наявність присадок в паливі або маслі.
  • Шлакові відкладення . Вони є результатом наявності присадок в моторному маслі.
  • Вихід з ладу центрального електрода . Це може статися через неправильно виставленого запалювання. Крім того, можуть мати місце відкладення в камері згоряння, несправність клапанів, низька якість палива, невірний момент затяжки свічки в ГБЦ.
  • Розплавлення свічки . Зазвичай електроди розправляються з причини того, що в камері згоряння мають місце відкладення, які постійно самовоспламеняются. Також подібна ситуація може виникнути при несправних клапанах або використанні неякісного палива.
  • Знос роз'єму свічки . Це може статися через старіння контактів або її перегріву.

Як перевірити свічки запалювання

Свічки запалювання з високовольтними дротами

Метод 1. Найпростіший метод перевірки це по черзі знімати дроти зі свічок запалювання на заведеному двигуні. При цьому потрібно вслухатися в роботу двигуна - якщо після зняття дроти зі свічки бурчання мотора не змінилося, значить саме вона вийшла з ладу. Можливо, її доведеться замінити, але варто уважно оглянути провинилася свічку - може її достатньо почистити.

Метод 2. Ще один досить простий, але вже більш ефектний метод. Потрібно викрутити свічку, надіти на неї провід, покласти свічку на клапанну кришку і покрутити стартером. На справній свічці буде видно іскру, оптимально, чітку і яскраву.

«Пістолет» для перевірки свічок запалювання

Метод 3. Перевірка свічок за допомогою «пістолета». Свічки запалювання також можна перевірити за допомогою спеціального «пістолета», який продається в автомобільних магазинах. Свічку потрібно вставити в спеціальний отвір і подивитися чи буде іскра. Якщо її немає - свічку можна викидати. Але якщо іскра є, все одно не факт, що вона буде працювати в колодязі під іншим тиском.

Метод 4. По суті, принцип той же, що і в попередньому способі. Тільки прилад для перевірки свічки можна змайструвати самому, маючи під рукою пьезо-запальничку. Провід, який йде від п'єзоелектричного модуля, потрібно подовжити, а потім прикріпити до наконечника знятої свічки. Сам п'єзоелектричний блок треба притиснути до корпусу свічки і натиснути на кнопку на блоці. Якщо іскри немає - свічка під заміну.

Перевірка свічки під тиском в саморобний пристосуванні

Метод 5. Перевірка свічки під тиском. Перевірити свічку під тиском можна зробивши нескладне пристосування з 20-кубового медичного шприца і відповідного Гужона. Таким чином, стане можливим відтворити тиск на свічку, близьке до робочого, і, відповідно, провести більш точну перевірку.

Як перевірити свічки під тиском своїми руками

Як перевірити свічку мультиметром

Правильна відповідь - ніяк. Хіба що визначити, чи немає в свічці короткого замикання. Для цього треба одним проводом доторкнутися до входу свічки, а другим до різьби. Іскра повинна бити десь на 4 мм. Мультиметром перевіряють високовольтні дроти.

Ось як можна перевірити свічки запалювання. У деяких випадках свічка ще може працювати. Можливо, її достатньо почистити або відрегулювати проміжок між електродами становить підігнувши їх.

оскільки деталь не найдорожча, для більшої впевненості підозрілу свічку можна замінити.

Також варто взяти до уваги, що у свічок є свій інтервал заміни. Періодичність заміни свічок запалювання розрізняється залежно від двигуна, але на бензинових двигунах змінюють приблизно кожні 30,000 км. пробігу.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found