Як перевірити автокондиціонер. Перевірка компресора, фреону, герметичності і датчиків кондиціонера в автомобілі

Питання про те, як перевірити кондиціонер в автомобілі часто хвилює саме майбутніх автовласників, які прийняли рішення про придбання уживаного автомобіля, однак і ті хто вже водить машину з автокондиціонерів, можуть цікавитися якщо раптом перестав охолоджуватися повітря в салоні належним чином.

В ідеалі для цього бажано звернутися в спеціалізований автосервіс, оскільки там є не тільки кваліфіковані майстри, а й відповідне спеціальне обладнання. Однак своїми руками перевірити роботу кондиціонера в автомобілі теж можна. Так, процес перевірки повинен складатися з декількох етапів - перевірка безпосередній справності кондиціонера, стану його компресора, муфти компресора, рівнів масла і фреону, а також герметичність в системі.

зміст:

 • періодичність перевірки
 • Загальна перевірка роботи системи
 • Перевірка муфти компресора
 • Перевірка герметичності
 • Рівень масла в автокондиціонерів
 • Перевірка тиску і датчика
 • Перевірка ТРВ

Як перевірити кондиціонер в автомобілі

Як часто перевіряти кондиціонер автомобіля

Перевірка автокондиционера виконується як в регламентному, так і аварійному порядку. У першому випадку проводиться перевірка рівня фреону і масла в системі, а також ступінь герметизації. Відповідно до регламентним ТО більшості сучасних автомобілів відповідні перевірки і дозаправку фреоном необхідно виконувати:

 • для машин віком до шести років - раз на два роки;
 • для машин старше шести років - один раз на рік.

Однак питання про те, як перевірити автокондиціонер часто цікавить людей, які купують старий автомобіль і не знають про працездатність кондиціонера, адже продавець завжди буде говорити що проблем немає, або потрібно просто заправити фреон. А адже найчастіше колишні автовласники допускають помилки при використанні кондиціонера! Відповідно, виконання перевірки необхідно в разі, якщо власник дає один з наступних відповідей:

 • кондиціонер працює, але потрібно дозаправити фреон (холодоагент);
 • кондиціонер заправляли в минулому році, і в тому сезоні він працював;
 • на зимовий час був спущений фреон із системи;
 • ремінь компресора був знятий, порвався, ремінь старий і так далі;
 • є механічні пошкодження, розгерметизація системи (наприклад, пошкоджений радіатор, тріщини в трубках та інше).
Зверніть увагу, що ремонт автокондиціонера може обійтися в ціну близько 500 ... 1000 доларів. Відповідно, якщо агрегат навіть частково несправний - можна заводити розмову про зниження загальної ціни на машину.

Щоб перевірити автокондиціонер своїми руками, необхідно виконати діагностику окремих складових частин системи кондиціонування. Якщо з'явився неприємний запах при включеному кондиціонері має сенс почистити його за допомогою спеціальних очищувачів.

що перевіряти

На практиці існує список типових вузлів і частин системи кондиціонування, які теоретично можуть вийти з ладу, тому їх необхідно перевірити при появі ознак їх несправності. Перерахуємо їх порядку:

 • Конденсор . Цей вузол забезпечує охолодження фреону. При його частковому виході з ладу або забрудненні відповідне охолодження буде виконуватися з низькою ефективністю. При цьому зазвичай відбувається перегрів і підвищення тиску в системі кондиціонування.
 • Компресор . Він забезпечує робочий тиск в системі. Зазвичай його вихід з ладу обумовлений розгерметизацією системи, знос прокладок, слабшанню натягу приводного ременя, знос сальників, підшипників, поява тріщин в корпусі і банальне забруднення.
 • Випарник . При його виході з ладу в салоні з'являється неприємний запах, а також можлива поява вологи на повітроводах. Зазвичай причинами поломки випарника є корозія його корпуса або забита зливна трубка.
 • Ресивер . У його завдання входить видалення надлишків вологи з кондиціонером повітря та очищення його від частинок зносу. Про вихід з ладу ресивера може вказувати постійне покриття шлангів конденсатом.
 • Терморегулюючий вентиль (ТРВ) . У його завдання входить контроль рівня холодоагенту, а також регулювання тиску відповідно до кількості фреону, і з температурою. При виході з ладу терморегулюючого вентиля спостерігається нестійка робота кондиціонера, його періодичне відключення, обмерзання шлангів, нерівна подача холодного повітря в салон.
 • Датчик тиску . Він призначений для аварійного відключення кондиціонера в разі критичного падіння рівня хладагента в системі.
 • Вентилятор . Додатковими вентиляторами оснащуються не всі кондиціонери. Вони призначені для додаткового охолодження холодоагенту. Зазвичай несправність вентилятора обумовлена виходом з ладу його підшипника або поломками в електромережі автомобіля.

Найчастіше при діагностиці стану кондиціонера також перевіряють герметичність системи, наявність витоків холодоагенту. Це краще зробити в умовах автосервісу, але можна провести ряд перевірок і самостійно.

Як перевірити роботу кондиціонера

Перевірку автокондиционера в автомобілі бажано проводити в умовах, коли температура повітря поза машиною становить від + 15 ° С і вище, тобто, в літній період. Так буде краще відчуватися його робота.

Зверніть увагу, що на деяких автомобілях сигнальна лампа на кнопці їх включення / вимикання буде активною (світитися) при тому, що сам кондиціонер не буде активний.

Найпростіша перевірка - завмер температури виходить з кондиціонера повітря. Для цього необхідно скористатися термометром, бажано, електронним, оскільки з ним зручніше працювати, але і швидше видає результат.

Перевірка роботи кондиціонера

Так, щуп термометра необхідно помістити якомога глибше в дефлектор, звідки виходить холодне повітря. Далі необхідно встановити на кондиціонері мінімальну температуру, включити на максимум вентилятор і ще бажано включити режим рециркуляції. При справному кондиціонері через кілька хвилин термометр повинен показати температуру близько + 10 ° С. Якщо нижче - ще краще, значить, кондиціонер справний, потрібно лише перевірити цілісність і герметичність магістралі. Якщо температура вище - то тут є кілька варіантів.

Перший - пройшло занадто мало часу, відповідно, потрібно ще почекати. Другий - на вулиці і в салоні дуже жарко, можливо повітря надходить зовні. Третій - несправність кондиціонера, окремих елементів системи, низький рівень фреону та інше. Потрібна додаткова діагностика.

При температурі навколишнього повітря нижче -10 ° С перевірку бажано не проводити. Справа в тому, що при низькій температурі тиск холодоагенту значно падає, що може привести до некоректних результатів тесту. В крайньому випадку можна сильно прогріти машину з включеною пічкою до такої міри, щоб прогрілося не тільки салон, але і «торпеда». Робиться це для того, щоб датчик випарника «зрозумів», що салон можна і охолодити. Відповідно, систему кондиціонування або клімат-контролю можна буде запустити.

У деяких автомобілів, оснащених датчиком зовнішньої температури, неможливо включити систему кондиціонування , якщо температура нижче встановленої (наприклад, нижче + 5 ° С ). У цьому випадку має сенс включити режим рециркуляції, в якому компресор включається в примусовому порядку.

Перевірка магістралей системи

Якщо кондиціонер включився і його компресор заробив, то необхідно перевірити температуру окремих частин системи. Зокрема, потрібно взятися рукою за металеву частину (нема за гумовий або пластмасовий шланг !!!) зворотної магістралі . Зазвичай вона являє собою товсту трубу, що йде з салону в компресор. Причому взятися за неї потрібно всій долонею з тим, щоб відчути її температуру. Майже відразу (секунд через 5 ... 10) метал під рукою повинен різко похолодеть . Якщо все працює нормально, то відчуття повинні бути такі, ніби в руці знаходиться бурулька.

Причому холод в магістралі буде тільки тоді, коли компресор знаходиться у включеному стані. При його відключенні метал буде нагріватися, але при включенні - знову охолоджуватися.

Аналогічно необхідно спробувати на дотик напірну трубку , зокрема, її металеву частину. Вона йде від компресора до радіатора. Якщо на вулиці не дуже жарко (приблизно до + 20 ° С), то вона буде дуже теплою. Якщо ж температура навколишнього повітря вище зазначеної температури, то трубка буде дуже гарячою. Відповідно, якщо це не так - потрібна додаткова діагностика.

Далі необхідно перевірити на дотик тонку трубку , яка йде від радіатора кондиціонера в салон автомобіля. Залежно від температури навколишнього повітря температура зазначеної трубки також буде варіюватися від ледь теплою до вельми гарячої. Однак непрямою ознакою несправності є її вкрай висока температура - така, що на ній неможливо утримати руку. Причин цього може бути кілька - не працює вентилятор, дуже брудний радіатор кондиціонера, система надмірно заправлена фреоном.

Зверніть увагу, що у машин, обладнаних розширювальної трубкою (зокрема, більшість американських машин, деякі моделі Audi, Volkswagen, Daewoo, Volvo та інші) остання перевірка трохи відрізняється. Справа в тому, що у них ресивер-осушувач працює ще і як доіспарітеля, призначеного для того, щоб рідкий фреон не потрапив в компресор. Це вузол встановлюється на зворотній магістралі. Ресивер має досить великі розміри, а при роботі кондиціонера він також стає холодним. Відповідно, згадана тонка трубка перед входом в салон також стає холодною.

додаткові перевірки

Завжди існує ризик, що перед продажем минулий господар на швидку руку заправив кондиціонер і провів швидкий його ремонт. Тому обов'язково потрібно оглянути всі вузли системи. Зокрема, трубки (патрубки), хомути, ресивер-осушувач, радіатор, компресор. Важливо звертати увагу на наявність плям від масла і запотівання, а також наявність промасленим бруду. Якщо є в наявності - велика ймовірність витоку. Значить, потрібно виконувати додаткову перевірку на герметичність системи.

Як перевірити муфту компресора

Найпростіша перевірка муфти компресора електромагнітного (старого) типу складається з наступних кроків.

як перевірити муфту компресора кондиціонера автомобіля
 1. Включити кондиціонер. Зазвичай це робиться за допомогою призначеної для цього кнопки на водійських панелі управління. При цьому повинен активізуватися спеціальний індикатор. Як правило, це сигнальна лампа або на самій кнопці або на приладовій дошці.
 2. Під час включення кондиціонера крім згаданого індикатора з-під капота повинен бути чути неголосний клацання, що сигналізує про те, що муфта кондиціонера з'єдналася з його валом.

На більшості японських, а також на багатьох європейських і американських машинах одночасно з цим також примусово включається вентилятор радіатора кондиціонера. Найчастіше звук приєднання муфти в салоні не чути, тому діагностику муфти необхідно проводити додатково.

У відключеному стані компресора обертається тільки його шків, а притискна пластина знаходиться на своєму посадковому місці. У момент включення кондиціонера відбувається прімагнічіваніе пластини до шківа , що забезпечує його роботу. Для перевірки роботи муфти існує два способи.

Перевірка при включенні

Для реалізації такої перевірки працездатності кондиціонера необхідно запустити двигун і відкрити капот. Після цього просто включити кондиціонер. Перевірку бажано проводити удвох. Одна людина включає кондиціонер, а другий знаходиться у відкритого капота і слухає наявність згаданого вище клацання. У деяких автомобілів муфту можна просто побачити. Зокрема, не саму муфту, а ту частину, яку обертає ремінь. Відповідно, якщо клацання є - добре, якщо ні - необхідно перевіряти працездатність муфти додатково.

Щоб розглянути компресор в підкапотному просторі бажано на перевірку взяти з собою ліхтарик.

Зверніть увагу, що для деяких німецьких автомобілів дана перевірка неактуальна в силу їх конструктивних особливостей. Зокрема, це стосується Mercedes A-класу, автомобілів Mercedes в кузові 220 різних класів, BMW Е60, Е65, Е87, а також автомобілі Audi випуску до 2003 року. Відсутність згаданого клацання у даних машин обумовлено тим, що у них притискна пластина обертається постійно , а включення кондиціонера (зчеплення) відбувається всередині його конструкції.

Перевірка при вимкненому двигуні

Аналогічну перевірку муфти можна виконати і при вимкненому двигуні. Наприклад, це доцільно, якщо двигун дуже сильно шумить, а звук зчеплення муфти досить слабкий. Перевірку потрібно виконувати за таким алгоритмом:

 • заглушити двигун;
 • від'єднати штекер від компресора, тим самим знеструмивши його;
 • за допомогою додаткового дроти з'єднати плюсову клему акумулятора з плюсовим роз'ємом на компресорі (додатково потрібно дізнатися, який саме є плюсовим);
 • якщо муфта справна, то в момент описаного підключення вона повинна рухатися, видаючи описані вище неголосні щиглики.

Як перевірити компресор кондиціонера автомобіля

компресора кондиціонера

На багатьох нових автомобілях замість компресорів електромагнітного типу встановлюють компресори постійного обертання (так звані нового типу). Вони зазвичай мають пластмасовий шків (зроблено це спеціально, щоб при заклинювання ламалася саме пластмаса, і приводний ремінь не злетів з ролика), який з'єднаний з валом компресора постійно. Усередині шківа є гумовий демпфер. При запуску двигуна компресор відразу починає працювати.

Поширеною поломкою компресорів постійного типу є заклинювання їх приводних валів. Причин цьому може бути багато, наприклад, перегрів (в тому числі перегрів / засмічення радіатора кондиціонера), потрапляння всередину сміття або дрібних металевих частинок і тому подібного сміття.

Перевірку в даному випадку можна виконати лише одним методом - демонтажем вузла і його повним розбиранням. Найчастіше ремонт такого компресора досить складний, а часом і неможливе. Тому щоб не допустити заклинювання компресора бажано стежити за нормальним станом системи кондиціонування автомобіля і її окремих частин.

Перевірка автокондиционера на герметичність

Перевірити автокондиціонер на герметичність самостійно можна не тільки при купівлі автомобіля, але і при виникненні ознак, що вказують на дану несправність. Про витік можна судити за такими ознаками:

 • зниження продуктивності кондиціонера (агрегат недостатньо охолоджує повітря в салоні);
 • обмерзання зовнішніх стінок магістралей системи кондиціонування;
 • поява масляних плям на трубах системи кондиціонування.
При критично низькому рівні фреону в системі кондиціонер не зможете ввімкнути, оскільки його буде автоматично відключити система на основі даних від відповідного датчика.

Як перевірити фреон в кондиціонері автомобіля

Насамперед потрібно перевірити наявність холодоагенту в автокондиціонер візуальним методом. Найпростіший метод контролю рівня фреону в кондиціонері - просто скористатися оглядовим вічком на верхній частині ресивера-осушувача. Він спеціально призначений для візуального контролю за наявністю і рівня холодоагенту.

У деяких випадках цей вічко банально заліплений брудом і / або пилом. Відповідно, його потрібно протерти ганчіркою. перевірка фреону в кондиціонері автомобіля

Для перевірки фреону необхідно запустити двигун і включити кондиціонер на повну потужність. Після цього через згаданий вище вічко потрібно подивитися на стан фреону. Можлива одна з описаних нижче ситуацій.

 1. У рідини з'являються бульбашки , які через короткий час пропадають. Висновок - кількість фреону достатню для нормальної роботи кондиціонера.
 2. Бульбашки в рідині спочатку є у великій кількості, але потім їх стає менше, але вони НЕ пропадають повністю. Значить, фреон знаходиться на критично низькому рівні . Необхідна заправка.
 3. Рідкий фреон має молочно-білий колір, і на її поверхні постійно є бульбашки. Рівень фреону нижче допустимої норми . Кондиціонером користуватися не можна до заправки системи фреоном.
Разом з дозаправкою фреоном бажано також перевірити систему на герметичність з тим, щоб не допустити витік холодоагенту в майбутньому.

Перевірка автокондиционера азотом

Візуальний контроль рівня фреону - метод досить умовний. Це обумовлено тим, що сучасний фреон марки R134А при змішуванні з синтетичним компресорним маслом не залишає масляних слідів. Тому для діагностики краще скористатися спеціальною апаратурою, і заміряти тиск газу в системі кондиціонування.

Місця витоку - це зазвичай місця з'єднань різних елементів системи кондиціонування. Однак витоку можливі і через стінки гумових шлангів або сальник компресора (при їх механічному пошкодженні або просто по старості, коли гума втрачає еластичність).

Тест проводиться в системі під тиском, значення якого повинно бути мінімум 3,5 атмосфери. Якщо ж фреону в системі мало, то його потрібно повністю витягти, а тест проводити азотом (повна назва газу - OFN, oxygen freenitrogen - азот без домішки кисню). Така перевірка герметичності азотом проводиться тільки на СТО. Цим методом потрібно перевірити такі місця в системі кондиціонування:

 • всі трубки і місця з'єднань;
 • вал компресора;
 • сервісні клапани та прокладки ущільнювачів компресора;
 • трубки конденсора і випарника;
 • з'єднання ресивера / осушувача;
 • датчики тиску;
 • парні сполуки пружинного замка;
 • шланги.

Перед перевіркою необхідно приготувати мильний розчин. Для цього краще використовувати кускове мило і «нежорстку» воду (без значних домішок солей металів). Розчин повинен мати таку консистенцію, щоб на поверхні води легко утворювалися мильні бульбашки. Алгоритм перевірки за допомогою азоту наступний:

 1. Якщо в системі є фреон, його потрібно витягти.
 2. Балон з OFN потрібно під'єднати до спеціального сервісного роз'єму системи кондиціонування в автомобілі.
 3. Відкрити на балоні клапан і встановити в системі тиск в діапазоні 10 ... 15 атмосфер, після чого закрити клапан.
 4. За допомогою кисті або ганчірки нанести мильний розчин на передбачувані місця витоків, зазначені вище. Якщо під тиском із системи буде виходити азот - це буде явно видно по утворювати на поверхні деталі мильною бульбашкою. Відповідно, чим бульбашки більше і інтенсивніше утворюються - то більша в цьому місці витік.
 5. Після виконання тестування весь азот з системи необхідно видалити.
В процесі роботи не можна перевищувати максимально допустимий тиск (обов'язково використовувати манометр і регулятор тиску). Крім цього, не можна включати кондиціонер в той час, коли в системі знаходиться азот.

Самостійне тестування за допомогою азоту в умовах гаража навряд чи має сенс, оскільки додаткове обладнання коштує досить дорого. Відповідно, краще звернутися за виконанням подібного тестування в спеціалізований автосервіс. Станом на літо 2019 року ціна подібної процедури знаходиться в районі 800 ... 1200 рублів залежно від самого сервісу, використовуваного обладнання, а також типу кондиціонера (обсягу використовуваного азоту).

Перевірка на витік за допомогою електронного детектора шукаємо

Течеискатель - призначений для пошуку навіть самих незначних витоків. Апарат це досить специфічний і дорогий, відповідно, ними користуються, в основному, професійні майстри в автосервісах. Алгоритм використання детектора шукаємо наступний:

 • Перевірку необхідно проводити в закритому приміщенні, без протягів, і бажано попередньо це приміщення провітрити.
 • Система кондиціонування повинна бути заправлена ​​фреоном, навіть частково.
 • Течеискатель має спеціальний тестовий сенсор, який необхідно підносити до місць передбачуваної витоку холодоагенту.
 • Перевірку необхідно виконувати з верхньої точки до нижньої, так як фреон важчий за повітря, і відповідно, його основна маса знаходиться внизу.
 • При виявленні в повітрі значної концентрації фреону тестовий прилад видає звуковий сигнал. Залежно від моделі та налаштувань звукової та / або світловий сигнал буде варіюватися в залежності від концентрації виявленого газу.
 • Якщо витік фреону неможливо виявити з вимкненим кондиціонером (особливо при частковій заправці системи холодоагентом), то можна включити агрегат з тим, щоб збільшити тиск в системі. Після цього повторити тестування за допомогою детектора шукаємо.

Перевірка витоку ультрафіолетовою лампою

Щоб використовувати для перевірки системи кондиціонування на витік ультрафіолетову лампу, необхідно попередньо додати у знову заправляється фреон спеціальний барвник з флуоресцентними властивостями. Він продається окремо в автомагазинах. Додавати його потрібно в магістраль низького тиску згідно з доданою з упаковкою інструкцією.

Відповідно, при витоку підфарбованого таким чином фреону його відмінно видно під впливом ультрафіолетової лампи (зазвичай він має фіолетовий, червоний або зелений відтінок). Даний спосіб перевірки простий і недорого коштує, тому всім автовласникам можна порадити при заправці нового фреону додавати до нього також відповідний барвник. І тоді буквально освятив місця з'єднання трубок ультрафіолетовим ліхтариком можна побачити де текти.

Як перевірити масло в автокондиціонерів

Рівень масла в системі кондиціонування критично важливий, оскільки забезпечує не тільки її нормальну роботу, але і працездатність і тривалу експлуатацію окремих її елементів. У той час, коли кондиціонер включений, масло постійно циркулює по системі, змащуючи рухливі частини всередині компресора та інших елементів системи. Однак після виключення кондиціонера в компресорі частина масла все ж залишається. Саме цей рівень і можна перевірити. Зробити це можна в такий спосіб:

 • дати попрацювати кондиціонеру близько 20 хвилин в режимі охолодження;
 • через оглядове віконце необхідно перевірити рівень масла в компресорі.

Рівень масла в автокондиціонер обов'язково повинен бути вище мінімальної позначки (зазвичай позначається рискою і написом MIN), проте вище приблизно одній восьмій від нижнього рівня оглядового вікна. Відповідно, масла повинно бути і не дуже багато (не більш максимальної позначки). При необхідності масло потрібно долити в систему.

Зверніть увагу на стан масла. В першу чергу на те, що не піниться воно. Якщо на поверхні є бульбашки, то велика ймовірність того, що в нього потрапив фреон. Відповідно, необхідно шукати місце витоку холодоагенту, а згодом масло повністю замінити на новий склад.

Як перевірити тиск кондиціонера в автомобілі

Для перевірки тиску в системі кондиціонування автомобіля необхідно скористатися спеціальною манометричною установкою (манометром) або стендом. Зокрема, за допомогою манометра необхідно перевірити тиск при працюючому кондиціонері.

Місця і спосіб підключення залежить від конструкції конкретного автомобіля. Зазвичай в магістралях є спеціальні сервісні заглушки для підключення манометричної станції. Саме до них і потрібно приєднувати перехідник манометра.

В процесі вимірювання важливо знати, що при нормальній роботі кондиціонера тиск в магістралі всмоктування (низького тиску) має бути в районі 2 бар, а в магістралі нагнітання (високого тиску) - 9 ... 12 бар. Якщо тиск менше, значить, необхідно перевірити роботу компресора.

Перевірка датчика автокондиционера

перевірка датчика тиску кондиціонера

Основне завдання датчика тиску автомобільного кондиціонера полягає в контролі значення тиску у відповідній системі. При перевищенні критичної межі датчик подає сигнал на керуючий орган з інформацією про те, що необхідно відключити вентилятор, а насос нагнітання тиску (компресор) відключається.

Перевірці піддається як сам датчик (візуальний огляд на наявність механічних пошкоджень), так і його електрична та сигнальна ланцюга. Ланцюг датчика в більшості автомобілів є відмовостійкої, тобто, коли ланцюг датчика розімкнути, то вентилятор двигуна включається примусово за допомогою блоку ЄСМ.

Перевірка опору ланцюга

Перед виконанням перевірки необхідно з'ясувати місце розташування датчика тиску в системі кондиціонування. Залежно від марки і моделі автомобіля відповідне місце може відрізнятися. Подальший алгоритм перевірки електричного кола буде наступним:

 • від'єднати електричні клеми від датчика;
 • встановити електричний тестер в режим вимірювання опору в діапазон, при якому можливе вимірювання опору від 100 кОм і вище;
 • щупами тестера необхідно доторкнутися попарно до клем датчика;
 • при високому тиску в системі кондиціонування значення опору кола датчика тиску повинно бути не менше 100 кОм, при цьому ланцюг розімкнути;
 • в разі якщо що ланцюг не розімкнути (опір менше, або дорівнює нулю), то датчик є несправним і потребує заміни;
 • якщо в системі кондиціонування тиск низький, то аналогічне значення опору не повинно перевищувати 10 Ом, тобто, ланцюг замкнута;
 • якщо ланцюг не замкнута - значить, датчик тиску кондиціонера вийшов з ладу.

Якщо вимірювання ланцюга показали, що датчик справний, необхідно виконати додаткову перевірку на наявність короткого замикання в його ланцюга.

Перевірка короткого замикання в датчику

Алгоритм відповідної перевірки буде наступним:

 • при низькому тиску в системі кондиціонування необхідно одним щупом тестера доторкнутися до однієї з клем датчика, а другим - до «масі» (корпусу);
 • якщо датчик справний, то відповідне значення опору буде не менше 100 кОм (тобто, ланцюг розімкнути);
 • якщо ланцюг замкнута - значить, датчик несправний.

Датчик тиску системи кондиціонування ремонту не підлягає і потребує лише в заміні на такий самий апарат.

Як перевірити ТРВ автокондиционера

Терморегулюючий вентиль (або скорочено ТРВ) призначений для забезпечення злагодженої роботи окремих елементів системи кондиціонування - сполучного трубопроводу, радіатора, компресора, розширювального пристрою і випарника. У кондиціонері ТРВ виступає звужує каналом трубопроводу, що забезпечує зниження температури робочого газу. Тобто, регулює потік фреону, підтримуючи перегрів.

Терморегулюючий клапан - досить простий пристрій. Тому основна несправність, характерна для нього - заклинювання голки вентиля. Через це може не дотримуватися потрібний баланс тисків в контурах низького і високого тиску системи кондиціонування. Тобто для перевірки досить дізнатися тиск в контурах.

Заклинювання може бути викликано виходом клапана з ладу (наприклад, по старості або просто через механічну поломку) або неправильним його підбором. У будь-якому випадку клапан ремонту не підлягає і його потрібно замінити на новий.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found