10 кращих засобів для хімчистки салону авто і засоби своїми руками

Засоби для хімчистки салону дозволяють не просто зробити косметичну очищення велюрових, пластикових і інших салонних елементів (для цього існують звичайні очисники салону), але виконати комплексну чистку салону, що дає можливість надати йому первозданний вигляд. Як правило, для цього використовують спеціальні професійні засоби, які можна використовувати в гаражних умовах, або виготовляють такі склади самостійно. В останньому випадку ціна очищення буде значно нижче, а ефект використання не набагато гірше.

зміст

  • Які бувають хімчистки
  • Опис популярних засобів
  • Як зробити засіб для хімчистки самостійно

Хімчистка салону

Існує два типи хімчистки - «суха» і «мокра». У кожної з них є свої особливості, переваги і недоліки. Відповідно, кошти для хімчистки салону автомобіля одним з них використовуються різні. Далі в тексті наведено рейтинг найпопулярніших і ефективних складів, які використовуються вітчизняними і зарубіжними автолюбителями, а також кілька простих рецептів, що дозволяють виготовити схожі засоби в домашніх умовах.

Види і опис хімчистки салону машини

Обробка сидінь пістолетом «Торнадор»

Як зазначалося вище, існує два типи хімчистки салону - «мокра» і «суха». Перший її тип має на увазі використання додаткового обладнання - пістолета і підключеного до нього повітряного компресора. Засоби для «мокрою» чистки має на увазі створення чистить піни, яка наноситься на забруднену поверхню за допомогою згаданого пістолета. «Мокра» мийка підходить скоріше для матеріалів, які повністю не вбирають воду або вбирають її мінімально (наприклад, для стелі машини вона не підійде, оскільки існує ризик його обвисання, аналогічно і з матер'яної обшивкою салону і / або дверей). Після того, як піна була нанесена на поверхню, її висушують за допомогою того ж пістолета або видаляють пилососом. Після "мокрою" хімчистки поверхню сидінь або інших елементів салону залишається трохи вологим,тому бажано на деякий час залишити салон на провітрювання.

«Суха» хімчистка на увазі використання засобу, який при висихання не буде випаровувати конденсат. Це дає дві переваги. Перше полягає в тому, що скла в салоні не потіють зсередини. А друге виражається в тому, що немає необхідності додатково висушувати оброблені поверхні і провітрювати салон. Зазвичай на засобі так і вказується, що це "суха хімчистка". Тому при виборі того чи іншого очищувача необхідно обов'язково уточнювати, для якого з перерахованих видів воно призначене. І до того ж, корисно прочитати інструкцію з його використання (до застосування, а не після). У деяких екзотичних випадках додатково застосовують парогенератор, проте його використання пов'язане з рядом незручностей.

Таким чином, цікавить багатьох автолюбителів питання про те, яке кращий засіб для хімчистки салону автомобіля сам по собі не є коректним. При виборі потрібно порівнювати умови його використання, для яких поверхонь воно підходить, а також порівняти співвідношення ефективності і ціни. Що ми і спробуємо для вас зробити.

Назва засоби Короткий опис і особливості Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на осінь 2018 року, рублів
Koch Chemie MEHRZWECKREINIGER Продається у вигляді концентрату, який потрібно розвести в пропорції від 1: 5 до 1:50. Дуже ефективне, але і дорогий засіб. Сушить шкіру рук, тому потрібно або працювати в рукавичках, або після роботи користуватися спеціальними захисними кремами. 1000 мол, 11000 мл і 35000 мл 750; 5400; 16500
ATAS Vinet Дуже гарне універсальний засіб, призначене для "мокрою" хімчистки з використанням засобу для чищення пістолета. Очищувач можна не змивати водою. 750 150
GRASS Universal Cleaner Відмінний засіб для різних поверхонь. Підходить для ручного та автоматизованої (з використанням пістолета) хімчистки. Склад концентрований, розводиться в співвідношенні 50 ... 150 мл на один літр води. 500 мл, 1000 мол, 5000 мг, 20000 мг Ціна літрової пляшки близько 200 рублів.
Суха хімчистка салону RUNWAY Dry ​​Interior Cleaner Суха хімчистка не потребує пістолеті. Наноситься прямо з балончика. Є ароматизатором і засобом з антистатичними властивостями 500 160
Суха хімчистка Turtle Wax Essential Також суха хімчистка, використовується на текстильних поверхнях. Пригнічує неприємні запахи. Однак іноді має місце вицвітання тканини під впливом даного очищувача. 500 300
Хімчистка салону Xado RED PENGUIN Універсальне і ефективний засіб. Може використовуватися для ручної і автоматизованої хімчистки. Тому продається в готовому вигляді і концентрат. Готовий - 500 мл, концентрат - 1 і 5 літрів. Відповідно - 120, 250 і 950 рублів.
Хімчистка салону Fill-Inn Використовується для тканини, килимів, велюру. Має ручний розпилювач. Ефективність середня. 400 130
Хімчистка салону Sapfire Dry Cleaning Використовується для обробки тканинних покриттів. Може застосовуватися в побуті. Зі складними забрудненнями навряд чи впорається, але легкі виводить без проблем. 500 190
Суха хімчистка Autoprofi Професійна хімчистка з антибактеріальним ефектом. Однак зі складними забрудненнями вона не справляється. Не можна допускати попадання на шкіру! 650 230
Суха хімчистка Fenom Призначена для килимових і тканинних поверхонь. Ефективність середня. 335 140

Рейтинг коштів для хімчистки салону автомобіля

На території пострадянських держав в даний час реалізуються безліч засобів для хімчистки салону. Однак, судячи зі звітів і відгуками в інтернеті, найбільшою популярністю користуються 10 з них. Наша команда провела аналіз реальних звітів про використання чистячих засобів і склала своєрідний рейтинг, в якому вони збудовані в порядку співвідношення ефективності і якості. Аналіз не претендує на істину в останній інстанції, але ми сподіваємося, що він допоможе автолюбителям придбати засіб для хімчистки, що оптимально підходить для конкретного випадку.

Якщо у вас був позитивний або негативний досвід застосування подібних хімзасобів, або ви користувалися складом, якого немає в списку, - поділіться своєю думкою в коментарях нижче. Тим самим ви допоможете іншим автолюбителям і зробите рейтинг більш об'єктивним.

Koch Chemie MEHRZWECKREINIGER

Koch Chemie MEHRZWECKREINIGER

Це одне з найбільш ефективних засобів для хімчистки салону автомобіля. MEHRZWECKREINIGER - професійний засіб яке використовують на автомийках. По суті, воно є універсальним, оскільки його рекомендується використовувати для салонних елементів, що мають шкіряну, текстильну або пластикову поверхню. Відгуки та тести, знайдені в мережі інтернет, дозволяють стверджувати, що засіб Koch Chemie MEHRZWECKREINIGER дійсно дуже добре справляється навіть з дуже забрудненими і застарілими плямами. Мабуть, єдиним недоліком очищувача є його порівняно висока ціна.

Детальна інструкція по використанню кошти є на корпусі флакона. Його можна наносити на забруднення вручну або за допомогою спеціального пістолета Tornado Black (або інших аналогічних моделей). У балоні знаходиться концентрат, який потрібно розводити водою в пропорціях від 1: 5 до 1:50 в залежності від ступеня забруднення. Якщо наносити вручну, то робити це потрібно за допомогою дрантя, губки або рукавиці. Виробник рекомендує використовувати спеціальну меланиновой губку.

Цікаво, що Koch Chemie MEHRZWECKREINIGER не потрібно змивати водою, а для його видалення досить просто витерти серветкою або рушником. При цьому розлучень на поверхні не залишається. Очищувач запобігає вицвітання фарб, розтягування тканини і шкіри. Має показник рН, що дорівнює 12,5 (лужний продукт, тому в концентрованому вигляді його використовувати не можна). Додатковим показником ефективності є те, що засіб має допуск автовиробника Mercedes-Benz Daimler AG і рекомендовано їм до використання в своїх машинах. Зверніть увагу! Оскільки склад лужної, то він дуже сушить людську шкіру! Тому рекомендується або працювати в рукавичках, або після використання наносити на шкіру додаткові кошти зволоження (кондиціонер, крем і т.п.).

Реалізується в упаковках трьох різних обсягів - один, одинадцять і тридцять п'ять літрів. Їх артикули відповідно - 86001, 86011, 86035. Аналогічно ціна за станом на осінь 2018 року становить 750 рублів, 5400 рублів і 16500 рублів.

1

ATAS Vinet

ATAS Vinet

Позиціонується виробником як універсальний засіб для чищення. Воно призначене для видалення жирних і масляних плям, органічних забруднень, а також неприємних запахів. Може використовуватися на різних поверхнях - пластиці, шкірозаміннику, дереві і так далі. Підходить для «мокрою» хімчистки. Це означає, що його потрібно наносити на поверхню за допомогою розпилювача (йде в комплекті упаковки), використовуючи вже згаданий «Торнадо». Другий варіант значно краще і ефективніше. Реальні тести показали досить високу ефективність кошти з видалення бруду.

В процесі роботи піна розчиняється в забрудненій поверхні, тому її можна не змивати за допомогою води, досить протерти сухим рушником, серветкою або ганчіркою. Ніяких розлучень не залишається! Очищувач Vinet може використовуватися не тільки в салоні автомобіля, але і в побутових і виробничих цілях, наприклад, при прибиранні квартири або навіть знежирюванні металевих поверхонь. Перед використанням уважно ознайомтеся з інструкцією. У деяких випадках автовласники використовують з «Торнадором" не концентрат, а розбавляють його приблизно 50:50 (або в інших пропорціях) в залежності від ступеня забруднення.

Відрізняється невисокою ціною. Так, найпопулярніша упаковка об'ємом 750 мл на вказаний вище період часу коштує близько 150 рублів, а вистачає її на тривалий час. Артикул - 10308.

2

GRASS Universal Cleaner

GRASS Universal Cleaner

GRASS Universal Cleaner - дуже гарне засіб для чищення, що підходить для хімчистки салону машини. Його можна використовувати на шкіряних, тканинних і велюрових поверхнях. Підходить як ручного використання, так і для автоматичної ( «вологої») хімчистки. У першому випадку концентрат, який продається на ринку, розводять водою і наносять на забруднену поверхню своїми руками, після чого видаляють разом з брудом. Однак краще використовувати відповідні миючі пристосування ( «Торнадор» і його аналоги). Як правило, засіб «Грасс» розводять в співвідношенні 50 ... 150 грамів на один літр води.

До складу засобу входять поверхнево-активні речовини, комплексообразователи, ароматизатори та допоміжні елементи. Реальні тести показують дуже хорошу ефективність миючого засобу grass. Його цілком можна рекомендувати як засіб для капітальної чищення салону машини, наприклад, перед її продажем або після сильного забруднення. Зверніть увагу, що склад дуже лужний, тому засіб шкодить людській шкірі. Тому краще працювати в рукавичках. При попаданні засобу на шкіру необхідно змити його великою кількістю води.

Реалізується в упаковках різних обсягів - 0,5 літра, 1 літр, 5 кілограм і 20 кілограм. Артикул найпопулярнішою пляшки об'ємом 1 літр - 112100. Її ціна становить близько 200 рублів.

3

RUNWAY Dry ​​Interior Cleaner

Суха хімчистка салону RUNWAY Dry ​​Interior Cleaner

Має назву «сухий», оскільки не вимагає використання додаткового обладнання, а також води для змивання утвореної піни. Реалізується в балончику, який перед використанням потрібно струснути для освіти в ньому густої піни. Потім нанести її на забруднену поверхню. Як показують реальні тести піна дійсно досить густа і добре всмоктується. Видаляти її бажано за допомогою мікрофібри, так ефективніше. У деяких випадках дуже допомагає щітка з ворсом середньої жорсткості.

Очищувач «Ранвей» прекрасно підходить для хімчистки виробів з поверхнею з велюру, тканини і ковроліну. В салоні машини може використовуватися для чищення сидінь, оббивки дверей, стелі, килимків і так далі. Особливо добре очищає плями, що залишилися від кави, молока, шоколаду, губної помади. Також залишає в салоні приємний запах стиглих яблук. Цілком може використовуватися і для вінілових покриттів (торпедо, молдинги). Володіє антистатичними властивостями. Крім салону автомобіля може використовуватися і в побутових цілях.

Реалізується в балончику об'ємом 500 мл. Його артикул - RW6099. Середня ціна балончика становить близько 160 рублів.

4

Turtle Wax Essential

Суха хімчистка Turtle Wax Essential

Засіб аналогічне попередньому. Суха хімчистка «Туртл Вакс» (або по-народному - «черепашка») являє собою піну на основі поверхнево-активних речовин, ефективно очищають забруднення. Її можна використовувати на текстильних поверхнях салону машини - сидіннях, оббивці дверей, покриття для підлоги, стеля і так далі. Також може використовуватися в побуті для чищення меблів, килимів та інших ворсистих матеріалів. Перевагою сухого чищення є те, що після закінчення робіт в салоні немає конденсату, і вікна не потіють. Тобто, не потрібно залишати салон машини на провітрювання.

Засіб Turtle Wax Essential прекрасно видаляє неприємні запахи не просто заглушаючи їх, а абсорбуючи частинки, що викликають неприємні аромати. Очищувач утворює на оброблюваної поверхні антистатичний шар. Використання засобу традиційне - взяти балон, струснути його, нанести піну на забруднення, почекати кілька хвилин. Далі за допомогою мікрофібри (бажано) видалити піну і бруд з поверхні. Зверніть увагу, що деякі автовласники відзначали той факт, що очищувач може сприяти вицвітання тканини. Тому перед використанням бажано перевірити його дію де-небудь в непомітному місці або на аналогічній поверхні.

Реалізується в балончику об'ємом 500 мл. Артикул товару - FG7466, ціна близько 300 рублів.

5

Xado RED PENGUIN

Хімчистка салону Xado RED PENGUIN

Червоний Пінгвін від Хадо недороге і ефективний засіб для використання з різними матеріалами в салоні автомобіля - тканиною, велюром, пластиком, килимовим покриттям. Якісно видаляє масляні і жирові плями, а також відновлює зовнішній вигляд і фактуру тканин. Може застосовуватися як для ручної, так і для автоматичної хімчистки (з використанням миючого пилососа). Тому в магазинах можна знайти його як в готовому для використання вигляді (баночки з ручним розпилювачем), так і у вигляді концентрату.

Процес використання препарату традиційний - утворену піну потрібно нанести на місце забруднення, після чого почекати деякий час з тим, щоб воно вбралося. Далі за допомогою дрантя або мікрофібри видалити забруднення. Незважаючи на свою низьку ціну численні відгуки в інтернеті дозволяють стверджувати, що засіб досить ефективно навіть при відмиванні сильних забруднень.

Готовий розчин «ХАДО» продається у флаконі об'ємом 500 мл з розпилювачем. Його артикул - ХВ 40413. Ціна флакона становить 120 рублів. Концентрат продається в ємностях двох обсягів - один і п'ять літрів. У першому випадку артикул каністри - XB40213, а в другому - XB40313. Ціна однолітрової каністри - близько 250 рублів, а п'ятилітрової - 950 рублів.

6

FILLINN

Хімчистка салону Fill-Inn

Позиціонується виробником як очищувач тканини, килимів, велюру. Крім оббивки салону машини FILLINN також може використовуватися в побуті для аналогічних цілей. Може служити і ароматизатором повітря, а також відновником кольору. Судячи з відгуків і проведених тестів, володіє непоганим очищує ефектом, тому цілком може бути використаний як засіб для хімчистки салону. Продається у флаконі з ручним розпилювачем.

Перед використанням упаковку потрібно струснути, після чого нанести засіб на забруднену поверхню. Чекати потрібно близько однієї-двох хвилин. Після цього чого за допомогою мікрофібри або не дуже жорсткої щітки видалити піну і бруд. В кінці бажано витерти поверхню насухо, так як велика ймовірність випадання конденсату.

Реалізується в упаковці об'ємом 400 мл. Її артикул - FL054. Середня ціна - 130 рублів.

7

Sapfire

Хімчистка салону Sapfire Dry Cleaning

Позиціонується як засіб для хімчистки тканинних покриттів як в салоні автомобіля, так і в побуті. Що стосується ефективності, то її можна охарактеризувати вище середнього. З більшістю масляних і просто жирних плям засіб справляється досить ефективно. Однак воно навряд чи допоможе, якщо у вас на сидінні або іншому елементі має місце серйозне брудна пляма. Тому, з огляду на його середню ціну рішення про покупку ми залишимо за автовласником.

За допомогою ручного розпилювача необхідно нанести кілька (не варто наносити дуже багато, оскільки в іншому випадку воно буде довго вивітрюватися) на забруднену поверхню і почекати кілька хвилин. Далі дрантям, а краще мікрофіброю, видалити бруд. Що стосується витрати, то півлітрової упаковки цілком вистачить для повної обробки салону середньої легкової машини, наприклад, Ford Fiesta.

Реалізується в упаковці об'ємом 500 мл з ручним розприскувачем. Його артикул - SQC1810. Ціна товару становить близько 190 рублів.

8

Autoprofi

Суха хімчистка Autoprofi

Позиціонується виробником як професійна суха хімчистка салону з антибактеріальним ефектом. Може бути використана для обробки оббивки сидінь, килимів та інших текстильних виробів, як в салоні автомобіля, так і в побуті. Реальні тести і випробування показали, що засіб Autoprofi досить ефективно бореться із забрудненнями середньої складності. Однак з дуже застарілими і складними воно навряд чи впорається.

Використовується суха хімчистка аналогічно засобам, описаним вище. Насамперед потрібно струснути балон протягом 10 секунд, а потім за допомогою ручного пульверизатора або ручного розпилювача (залежить від упаковки) нанести очищувач на місце забруднення, після почекати трохи (2 ... 5 хвилин) і за допомогою мікрофібри або дрантя видалити його разом з брудом . Зверніть увагу, що очищувач можна використовувати при температурі не нижче +5 градусів за Цельсієм. Не допускати попадання складу на шкіру! В іншому випадку змити його великою кількістю води. Тому працювати краще в рукавичках. Також намагатися не вдихати випари кошти, краще працювати в масці або респіраторі.

Реалізується у флаконі об'ємом 650 мл з ручним розприскувачем. Артикул товару - 150202. Ціна такого обсягу становить 230 рублів. Упаковку з аналогічним об'ємом і за аналогічною ціною можна зустріти у вигляді аерозолі. Її артикул - 2593824.

9

Fenom

Суха хімчистка Fenom

За запевненням виробника, суха хімчистка Fenom ефективно видаляє забруднення з поверхні оббивки салону автомобіля. Також може бути використана на тканинних і килимових матеріалах. Крім салону машини її можна застосовувати і в побуті, наприклад, для очищення меблевих елементів. Суха хімчистка не залишає конденсату в приміщенні, тому вікна не потіють і салон не потрібно залишати надовго для провітрювання.

Зверніть увагу, що очищувач можна використовувати при температурі вище +15 градусів за Цельсієм. Перед застосуванням балон із засобом потрібно струснути протягом декількох секунд. Далі нанести засіб за допомогою аерозолю і почекати 1 ... 2 хвилини. Далі за допомогою серветки або миючого пилососа засіб потрібно видалити. Реальні тести показували його посередню ефективність, тому в деяких випадках потрібно два або навіть три цикли обробки. Таким чином, суху хімчистку «феном» можна рекомендувати до покупки лише в разі, якщо кошти краще в продажу на даний момент немає.

Реалізується в упаковці об'ємом 335 мл. Артикул такої упаковки - FN406. Її середня ціна - 140 рублів.

10

У висновку опису засобів варто згадати, що якщо ви вирішите скористатися очисниками для вологої хімчистки, то настійно рекомендується використовувати для цієї процедури професійним обладнанням. Наприклад, на багатьох професійних мийках користуються апаратами Tornador серії Cyclone (в серії представлено багато різних моделей, що відрізняються потужністю, зручністю використання і ціною). Особливо має сенс купити таке обладнання в разі, якщо ви займаєтеся мийкою машин на постійній (комерційної) основі. Воно дозволить почистити салон не тільки надзвичайно якісно, ​​але і швидко.

Зверніть увагу, що в салоні багато пилу і / або піску, то перед використанням будь-яких засобів для чищення має сенс пропилососити його.

При використанні засобів для чищення апаратів типу «Торнадора" не переборщіть з кількістю миючого засобу. В іншому випадку матеріал, в який він вбрався на довгий час залишиться вологим, а це, по-перше, неприємно саме по собі, а по-друге, існує ризик появи на його поверхні грибка і / або цвілі. Особливо це актуально для підлогових килимків, які накриваються зверху гумовими.

Засоби для хімчистки салону своїми руками

Засіб для хімчистки салону авто можна зробити і своїми руками з підручних миючих препаратів, це так звані народні засоби. Існує кілька простих рецептів приготування подібних складів. Їх застосування дозволить значно заощадити гроші, і в той же час досить якісно почистити салон машини своїми руками.

Одним з таких найпростіших рецептів є використання звичайного гігієнічного шампуню, розведеного з водою в пропорції 1:20. Аналогічно можна використовувати пральний порошок (одна столова ложка на один літр води). Обидва цих складу потрібно помістити в герметичний посудину і гарненько струшувати до появи на їх поверхні густої піни. Використання очищувальних засобів традиційно - їх у вигляді піни потрібно нанести на забруднену поверхню, дати вбратися, після чого видалити за допомогою щітки або дрантя.

Аналогічно в якості миючого засобу можна використовувати такі підручні склади:

  • Розчин оцтової есенції з водою. Зокрема, однієї чайної ложки буде достатньо розвести зі склянкою води. Зверніть увагу, що цей склад прекрасно справляється з плямами, залишеними алкогольними напоями на поверхні салонних елементів машини.
  • Етиловий спирт, який має концентрацію 90% або близьку до неї, чудово справляється з важко виведеними плямами, залишеними чорнилом або губною помадою.
  • Нашатирний спирт в концентрації 10% дозволяє швидко і ефективно вивести плями, залишені кавою, чаєм або фруктами.

У найбільш простих випадках допомагає позбутися від забруднень мило, туалетне або господарське, з використанням води. Однак перераховані домашні рецепти навряд чи дозволять вам позбавитися від значних забруднень в салоні, особливо, якщо крім плям в ньому присутні і неприємні запахи. Тому для капітальної хімчистки (наприклад, перед продажем автомобіля) має сенс все ж скористатися професійними засобами, незважаючи на те, що часто ціна їх може виявитися чималою.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found