Чому горить лампочка АБС? Основні причини та рішення.

Горить АБС: чому горить лампочка помилки абс

Деякі автолюбителі бояться, що коли горить АБС, то це якось позначається на роботі гальмівної системи в цілому. Починають терміново переривати весь інтернет у пошуках відповіді, чому горить лампочка АБС і що робити. Але не варто так панікувати, гальма на вашому авто повинні бути в повному порядку, не працюватиме тільки система антиблокування , що, в принципі, не критично, хоча в деяких екстрених ситуаціях здорово виручає. А що б розібратися з системою рекомендую почитати про ABS.

Що робити якщо горить АБС?

Варто відзначити, що нормально працює система в тому випадку, якщо значок ABS загоряється при включенні запалення і гасне через пари секунд. Перше, що потрібно зробити в разі постійно горить лампочки АБС - це перевірити запобіжник даної системи, а також оглянути колісні датчики.

Досить часто або окислюється роз'єм датчика на ступиці або перетираються дроти. А якщо горить значок АБС після заміни колодок або маточини, то тут перша логічна думка - забув підключити роз'єм датчика . Наявність бруду на датчику також сприяє загорянню індикатора.

Досить часто автовласники можуть лякатися появи оранжевого значка АБС після хорошої пробуксовки. В такому випадку взагалі не варто морочитися: пару раз різко загальмувати і все само пройде - нормальна реакція керівника блоку на таку ситуацію. Коли ж лампочка АБС горить не постійно , а періодично, тоді потрібно оглянути всі контакти, і швидше за все, причину загоряння сигнального індикатора вдасться швидко знайти і усунути.

Причини появи помилки АБС

Основні можливі причини постійного палаючої лампочки АБС на приладовій панелі:

  • пропав контакт в роз'ємі підключення;
  • втрата зв'язку з одним з датчиків (можливо обрив проводу);
  • датчик ABS вийшов з ладу (потрібна перевірка датчика з наступною заміною);
  • зіпсований вінець на ступиці;
  • вийшов з ладу блоків управління АБС.

чому горить абс - причини

Після огляду і, здавалося б, усунення причини, перевірити роботу АБС дуже легко, потрібно лише розігнатися до 40 км і різко загальмувати - вібрація педалі дасть про себе знати, а значок потухне.

Якщо простий огляд на наявність пошкоджень в ланцюзі датчиків до блоку нічого не виявив, то знадобиться діагностика, щоб визначити конкретний код помилки системи антиблокування гальм. На автомобілях, де встановлений бортовий комп'ютер, це завдання спрощується, варто лише чітко зрозуміти розшифровку коду, і де могла виникнути проблема.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found