Заміна ременя ГРМ Шевроле Круз. Інструкція як поміняти ремінь ГРМ і ремінь генератора на Крузе

Періодичність заміни ременя ГРМ на Шевроле Круз становить 60,000 км пробігу або кожні 4 роки (виходячи з того, що трапиться швидше). Разом з тим, перевірку ременя ГРМ рекомендується здійснювати кожні 100,000 км.

Під час перевірки необхідно звертати увагу на стан ременя. Заміна потрібна, якщо його зубці стерлися, з'явилися порізи, тріщини, складки, тканина початку відшаровуватися від гуми. На торцевих сторонах не повинно бути стирчать ниток і розшарувань, а нормальна зовнішня поверхня ременя ГРМ не має опуклостей або поглиблень.

Крім того, на ньому неприпустимі сліди масла - воно швидко руйнує гумові матеріали; такий ремінь слід негайно замінити. Як правило, масло бруднить ремінь через дірявих сальників коленвала і распредвала. Як би там не було, причину підтікання масла потрібно усунути.

При огляді ременя ГРМ перевіряють його натяг, при належному рівні, мітки на ролику-натягувач і кронштейні будуть збігатися.

Що знадобиться для заміни ременя ГРМ Шевроле Круз

Варто відзначити, що безпосередньої процедури заміни ременя ГРМ Chevrolet Cruze чекають кілька підготовчих етапів. Найпростіші з них, це рекомендації встановити авто на яму, естакаду або підйомник, і обзавестися потрібними інструментами і витратні матеріали.

Для заміни ременя ГРМ знадобляться : ключі на 10, 14, 17, розсувні кліщі, шестигранник на 5, комплект ременя ГРМ.

У комплект заміни ременя ГРМ для двигуна 1.6 Шевроле Круз входять:

  • оригінальний ремінь ГРМ - GM 96417177 (аналоги - GATES 5419XS, CONTITECH CT887, BOSCH 1987949403, DAYCO 941025 та інші);
  • оригінальний натяжна ролик - GM 96350550;
  • оригінальний направляючий ролик - GM 96350526.

Перед заміною ременя ГРМ Шевроле Круз необхідно виконати зняття ременя приводу допоміжних агрегатів, демонтаж корпусу повітряного фільтра, зняття переднього правого колеса і виставляння поршня першого циліндра у ВМТ. Про всіх цих процедурах (за винятком зняття колеса), варто згадати окремо - це перші кроки в інструкції по заміні ременя ГРМ.

Демонтаж корпусу повітряного фільтра Шевроле Круз

Щоб зняти корпус повітряного фільтра, потрібні плоска викрутка і ключ на 10. Спочатку треба послабити хомут підводить рукава і від'єднати його від патрубка корпусу повітряного фільтра. Потім стиснути фіксатор і від'єднати шланг системи ГУР, який утримується кронштейном на корпусі повітряного фільтра.

Як зняти приводний ремінь

Далі треба підняти і витягнути власники корпусу з кріплень на кузові, після чого від'єднати від кронштейна джгут проводів датчика всмоктуваного повітря. Потім від'єднати роз'єм проводів від датчика. Зняти корпус повітряного фільтра, витягнувши нижній патрубок з горловини з воздуховода.

Зняття ременя генератор Шевроле Круз

Зняття ременя приводу допоміжних агрегатів, в принципі, дає уявлення про те, як відбувається заміна ременя генератора Шевроле Круз. Для роботи знадобиться ключ на 14.

Перед тим, як приступити до зняття цього ремінь, для зручності слід зняти корпус повітряного фільтра .

Зняти приводний ремінь своїми руками дуже просто - потрібно послабити натяг ременя, повернувши ключем натяжна ролик за годинниковою стрілкою. Після цього можна прибрати ремінець зі шківів, запам'ятавши, як він був встановлений. Установка в зворотному порядку.

Мітки при заміні ременя ГРМ Шевроле Круз

Щоб не порушити установку фаз газорозподілу при заміні ременя ГРМ, поршень 1-го циліндра виставляють в ВМТ (верхню мертву точку) такту стиснення за допомогою міток на шківах распредвалов. Якщо виставляти по мітках на коленвале, в ВМТ може знаходиться поршень або 1-го або 4-го циліндра.

Встановивши поршень в ВМТ, слід перевірити, чи збігаються мітки на шківі коленвала . Якщо вони не поєднані, значить фази порушені - потрібно знімати ремінь і провертати коленвал до збігу міток.

Провертати коленвал за болт шківа не дуже зручно, є й інші способи. Перший - включити 4-ю передачу і повільно прокатати автомобіль до збігу міток. Другий, включити будь-яку передачу, вивісити переднє колесо і крутити його, поки позначки не сполучаться.

При установці поршня 1-го циліндра у верхню мертву точку, мітки зубчастих шківів распредвалов повинні бути навпроти один одного, при цьому мітка на зубчастому шківі коленвала повинна знаходиться навпроти прорізи на задній кришці приводу ГРМ.

Вище були розписані перші чотири пункти з керівництва по заміні ременя ГРМ Chevrolet Cruze. Подальша послідовність дій, яка дозволить поміняти ремінь ГРМ своїми руками, представлена як докладна інструкція з керівництва по ремонту :


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found