Бензин в маслі: причини чому потрапляє і як визначити в картері двигуна

Бензин в маслі призводить до зниження в'язкості мастильного матеріалу, а також втрати його експлуатаційних характеристик. В результаті такої проблеми двигун починає погано заводитися «на гарячу», знижується його динаміка роботи і збільшується витрата палива автомобілем в цілому. Причин, за якими з'являється бензин в картері, багато - частковий вихід з ладу бензонасоса (на карбюраторних двигунах), втрата герметичності прокладок, зниження компресії і деякі інші. Визначити точну причину, по якій бензин потрапляє в масло можна навіть в гаражних умовах. Для цього існує кілька перевірених методів.

зміст:

 • Ознаки що дозволять дізнатися чи є в маслі бензин
 • Причини по яким бензин виявляється в маслі двигуна
 • Як визначити
 • Як усунути проблему

Бензин в маслі двигуна

Як зрозуміти чи є бензин в маслі (ознаки)

Існує десять основних ознак, що вказують на те, що бензин в маслі двигуна є.

 1. Масло пахне бензином . Зазвичай це явно відчувається при перевірці рівня змазує рідини в картері. Понюхати можна як вимірювальний щуп, так і заливний отвір. Особливо добре запах відчувається, коли двигун прогрітий. Найчастіше запах має не бензиновий, а ацетоновий відтінок.
 2. Рівень масла поступово підвищується при тому, що його не доливали в картер. Зазвичай це відбувається не різко, а поступово, у міру використання автомобіля в довгостроковій перспективі.
 3. Збільшення витрати палива (бензину) паралельно зі збільшенням рівня масла.
 4. Масло стає більш рідким . Тобто, втрачає в'язкість. Це можна визначити просто на дотик, спробувавши склад пальцями на щупі. Або просто побачити, що масло стало легко стікати зі щупа, хоча раніше подібного не спостерігалося.
 5. Зниження тиску масла . Причому цей факт може супроводжуватися одночасним підвищенням його рівня в картері. Це пояснюється його розрідженням (особливо актуально для в'язких масел).
 6. Утруднений запуск двигуна «на гарячу» . Пов'язано це з втратою маслом в'язкості.
 7. Падіння потужності двигуна . Це виражається в зниженні динамічних характеристик, а також втрати тяги (машина погано розганяється, не тягне в гору). Через збільшення тертя між деталями КШМ.
 8. Мимовільне підвищення оборотів двигуна на холостому ходу . Характерно для інжекторних двигунів.
 9. Виникнення в пам'яті ЕБУ помилок . Зокрема, вони пов'язані з формуванням збагаченої суміші, пропусками запалювання, а також з несправностями лямбда-зонда (кисневого датчика).
 10. Вихлопні гази набувають більш різкий, паливний, запах . Іноді разом з цим вони набувають більш темний відтінок.

Зверніть увагу, що останні три ознаки можуть вказувати і на інші поломки в двигуні автомобіля, тому бажано провести повну діагностику, в першу чергу за допомогою використання діагностичних сканерів. Проблема з попаданням палива в масло зустрічається і у дизельних силових агрегатів однак і визначається вона за такими ж ознаками, але ось причини для цих двох типів моторів будуть відрізняться.

Причини чому в маслі бензин

Причин, чому в масло потрапив бензин, досить багато, в тому числі вони залежать від типу паливної системи двигуна (карбюраторний, інжекторний, з прямим уприскуванням). Розглянемо їх по порядку, і почнемо з інжекторного бензинового двигуна:

 • Використання неякісного палива . Воно може пошкоджувати ущільнення, через які з часом паливо і буде просочуватися в двигун. Крім цього, створена з нього топливовоздушная суміш може пошкодити поверхні циліндрів, поршнів, клапанів.
 • Використання неякісних присадок . Неякісні присадки в пальне можуть зіпсувати герметизирующие прокладки. Тому потрібно підходити до їх використання з розумінням справи і правильно вибирати той чи інший засіб.
 • Стерті кільця поршнів циліндра і слабка компресія . Зазвичай це відбувається з природних причин в результаті тривалої експлуатації автомобіля, або через механічних пошкоджень. З цієї причини паливо потрапляє безпосередньо в картер, де змішується з моторним маслом.
 • Несправна система EGR . Неправильна робота системи рециркуляції вихлопних газів також може стати причиною того, що в масло потрапляє бензин.
 • Пропускають форсунки . У двигунів з безпосереднім уприскуванням палива (наприклад, TSI) в разі, якщо форсунки пропускають, то в момент запуску двигуна невелика кількість бензину з них буде просочуватися в моторне масло двигуна. Так, після стоянки з включеним запалюванням (коли насос створює тиск до 130 бар) тиск у паливній рампі сприяє тому, що бензин потрапляє в камеру згоряння, а через зазор в кільцях - і в масло. Подібна ж проблема (хоча і в меншій мірі) може бути і в звичайних інжекторних двигунах.
 • Несправний вакуумний регулятор палива . При його некоректної роботи частина палива повертається в двигун і через зазори змішується з маслом.
 • Багата топливовоздушная суміш . Освіта багатою суміші може бути викликано різними причинами. На інжекторних двигунах це пов'язано з збоєм роботи датчиків або форсунок, а у карбюраторних машин просто може бути невірно налаштований карбюратор.
 • Несправна котушка запалювання / свічка / високовольтні дроти . Результатом цього є той факт, що топливовоздушная суміш в конкретному циліндрі не згорає та. Повітря природним чином випаровується, а випаровування палива залишаються на стінках циліндра, звідки і потрапляють в картер.

Розглянемо окремо причини для карбюраторних двигунів:

 • Пошкодження діафрагми бензонасоса . Це може статися з природних причин (старіння і знос) або в результаті механічного пошкодження. Нижня частина діафрагми призначена для захисту її верхній частині від шкідливих газів картерів. Відповідно, при пошкодженні того чи іншого шару може виникнути ситуація, коли бензин буде просочуватися в картер, змішуючись там з мастильним матеріалом.
 • Неполадки з голчастим клапаном . Згодом він також може отримати пошкодження і працювати некоректно, пропускаючи бензин.
 • Неправильне налаштування карбюратора . В результаті цього може відбутися перелив бензину в карбюратор, в тому числі освіту збагаченої паливоповітряної суміші. А в разі пошкодження діафрагми ситуація лише погіршується.

Як визначити бензин в маслі

Визначити, чи є бензин в маслі може будь-який автовласник під час стандартної процедури з ранку перед запуском двигуна. Зробити це можна одним з наведених нижче методів.

перевірити запах

Найпростішим методом перевірки що дозволить дізнатися бензин в маслі - понюхати масло при перевірці рівня щупом або при відкручування кришки маслозаливной горловини. Якщо масло в двигуні пахне бензином це повинно вас насторожити і змусити зробити кілька інших перевірок. Зауважте, що масло може мати запах не бензину, а ацетону . Це залежить від якості використовуваних бензину і масла, стану змазує рідини та інших причин.

крапельний тест

Найчастіше зі зміною запаху масла воно стає більш рідким, тобто, починає легко стікати зі щупа. На це також потрібно звернути увагу, особливо, якщо масло було залито досить давно, наприклад, пробіг на ньому вже більше середини експлуатаційного терміну. Тому крім мастила на запах проведіть крапельний тест для визначення якості масла.

Так, для його виконання необхідно просто капнути кілька грам випробуваного змащуючого матеріалу на звичайний папір. Моментальний відповідь ви не отримаєте, оскільки потрібно залишити так в теплому місці мінімум на пару годин (краще на 12). Але, проаналізувавши зони розтікання (по краях кола буде сектор, який має жовтуватий або червонуватий відтінок), то з великою часткою ймовірності бензин потрапляє в масло чи ні.

А щоб помилковість підозри звести до нуля, варто більш уважно поставитися до досліджуваних вище ознаками і перевірити на горіння.

Горіння моторного масла

Багато досвідчених автолюбителі для того, щоб дізнатися, чи є бензин в маслі, пропонують просто підпалити змазує рідина. Недосвідчені водії, ніколи не стикалися з подібною проблемою, часто помилково намагаються просто підпалити масло прямо на щупі. Такий підхід не дасть результату, хіба що в маслі вже критична частина бензину, але таке буває рідко, та й це буде видно по іншим, явним, ознаками.

Насправді ж необхідно підпалити розігріте в пробірці масло . Так, для цього потрібно взяти скляну пробірку з вузькою шийкою і налити в неї невелика кількість масла. Якщо пробірка має плоске дно, то її краще розігрівати на електричній плитці. Якщо ж пробірка має округле дно, то можна взяти її в лабораторні щипці і підігрівати на відкритому джерелі вогню (кухонна плита, свічка, сухий спирт, інше). Зверніть увагу, що в процесі нагрівання горлечко (верхню частину) пробірки необхідно герметично закрити будь-якої кришкою з тим, щоб бензин в процесі нагрівання не випаровується.

Точка спалаху парів моторного масла набагато вище, ніж у пари бензину, тому в нормальному стані випаровування масла горіти не будуть. Далі, після деякої кількості часу, коли випробовувані зразки досить нагрілися, необхідно відкрити кришку пробірки і швидко піднести джерело відкритого вогню (запальничку, сірник). Якщо виходять випаровування не загорілося, значить, швидше за все, в маслі бензину немає або його кількість мізерно. Відповідно, якщо присутність бензину серйозне, то на шийці пробірки виникне язик полум'я. У цьому випадку він буде результатом горіння парів бензину, що виходять з змазує рідини в пробірці.

Під час виконання описаних тестів дотримуйтесь правил техніки безпеки і правил протипожежної безпеки !!!

Що робити коли бензин потрапив в масло

У разі, якщо ви виявили, що в моторному маслі є паливо, то перше, про що потрібно подумати - про діагностиці для визначення причини і заміні самого масла. Експлуатувати машину тривалий час в такому режимі не можна!

Пошук витоку палива в масло двигуна починають з перевірки компресії, ущільнення форсунок і їх продуктивності. Діагностику форсунок можна робити як з демонтажем так і без. На карбюраторних автомобілях потрібно перевірити настройку карбюратора, рідше виконують заміну його голчастого механізму і сідла в зборі.

Паралельно з перевіркою роботи паливної системи системи варто викрутити і перевірити свічки. Колір нагару і їх стан дозволять судити про роботу системи запалювання.

Які наслідки експлуатації авто з бензином в маслі

А що ж буде, якщо бензин потрапив в масло і вчасно цього не виявити? Чи можна експлуатувати автомобіль при таких умовах? Відповімо відразу - експлуатувати можна, але недовго.

Обумовлено це тим фактом, що паливо, потрапляючи в картер, значно розріджує змазує рідина, тим самим порушує його робочі характеристики. Зниження в'язкості призводить до неякісного змазування окремих частин мотора, особливо це актуально при його роботі на високих температурах і при високих же навантаженнях. Крім цього, бензин нівелюють дію знаходяться в ньому присадок.

Зміна складу масла веде до зносу двигуна і значного зменшення його загального ресурсу (аж до капітального ремонту).

У найкритичніших ситуаціях масло в двигуні може просто спалахнути з усіма витікаючими наслідками!

Тому щоб не доводити до появи подібних ситуацій і максимально зберегти ресурс двигуна, необхідно якомога швидше виконати діагностику і відповідні ремонтні заходи.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found