Заливає свічки бензином або олією. Основні причини і що робити

Чому заливає свічки ? Відповідь на це питання залежить від того, який саме технологічною рідиною вони заливаються - бензином, маслом або антифризом. У першому випадку найчастіше винен слабо заряджений акумулятор. У другому і третьому - проблеми з розгерметизацією систем змащування і охолодження двигуна.

зміст:

 • Ознаки заливання свічок
 • причини заливання
 • Як усунути поломку

Заливає свічки запалювання

Як зрозуміти, що свічки залиті

В першу чергу необхідно визначитися з поняттям «залиті свічки», тобто, що це таке? Одним з головних циклів роботи бензинового ДВС є подача в камеру згоряння паливоповітряної суміші і її подальше запалення. Коли з яких-небудь причин свічка запалювання її не запалює, то це і називається «заливає свічки».

А все тому, що відбувається потрапляння великої кількості палива на електроди і корпус свічки. І чим більше туди потрапило палива - тим складніше його запалити, хоча на практиці це практично неможливо до виконання їх просушування.

Найчастіше це відбувається в холодну пору року, при значних морозах або просто при похолоданні. Як кажуть водії, «на холодну». У такий період велике навантаження на акумулятор і якщо він слабкий, то завжди існує ймовірність заливання свічок. Тобто, водій два-три рази намагається запустити машину, при цьому акумулятор розряджається, а свічки заливаються бензином.

Однак свічки запалювання можуть бути залиті не тільки бензином. на неї можуть потрапити дві інші технологічні рідини - моторне масло і охолоджуюча рідина (антифриз або тосол).

Непрямими ознаками того, що свічки заливаються моторним маслом, є такі ситуації:

 • швидке зниження рівня масла в картері двигуна;
 • нестабільний запуск двигуна, причому в будь-який час року;
 • зниження динамічних характеристик машини, поганий розгін, падіння потужності;
 • нестабільна робота двигуна на холостих обертах;
 • «Троение» двигуна.

Необхідно розуміти, що перераховані ознаки можуть вказувати і на інші поломки в двигуні, тому краще викрутити свічку / свічки з її посадкового місця і візуально оцінити стан її електродів і ізолятора. Причому, бажано як на предмет наявності підгорілого масла, так і на загальний стан. Багато що можна зрозуміти за кольором.

Аналогічні ознаки будуть вказувати і на те, що свічка запалювання заливається охолоджувальною рідиною (антифризом). При цьому також буде спостерігатися падіння потужності двигуна, швидке падіння рівня охолоджуючої рідини, поява білого нагару на електродах свічки і / або її ізоляторі. Також можна помітити появу білого диму з вихлопної труби.

Чому заливає свічки

Причини заливання свічок запалювання залежать від того, який саме технологічною рідиною вони, власне, заливаються. Розглянемо їх по порядку.

Заливає свічки бензином

Найбільш поширена проблема саме заливання бензином. Причин такої ситуації найчастіше 3.

Слабкий заряд акумулятора

Якщо свічки заливаються бензином «на холодну», то, найчастіше, винен розряджений акумулятор. Це може бути в різних умовах, як в теплу пору року, так і в мороз. Однак взимку таке трапляється частіше, оскільки на холоді акумулятор втрачає частину своєї ємності і швидше розряджається.

З кожним поворотом ключа відбувається вприскування палива, але коли іскра слабка або зовсім відсутня, такими діями свічки більше і більше заливаються паливом. Така свічка вже гарантовано не дасть іскру, поки її не просушиш.

Збій подачі палива

карбюраторний двигун

У старих карбюраторних моторів причина того, що двигун заливає свічки бензином, може полягати в неправильному налаштуванні самого карбюратора. Як відомо, цей вузол вимагає тонкої настройки, і з часом ця настройка може збитися. Карбюратор просто ллє надмірно багато палива в циліндри, і воно не встигає займатися. У теплу пору року з такою налаштуванням ще можна запустити двигун, а в холод це може стати проблемою.

інжекторний двигун

В інжекторних двигунах за кількість що подається бензину відповідає ЕБУ (електронний блок управління), що працює на підставі інформації від декількох датчиків. При зниженні температури він подає команду на те, щоб через форсунки подавалося більшу кількість палива для збагачення паливо-повітряної суміші. Таким чином запуск і кількість палива, що подається повністю залежить від їх справності. За холодний запуск відповідають - датчик температури ОЖ, ДПДЗ, РХХ і витратомір повітря.

У машин, обладнаних датчиком абсолютного тиску (ДАТ, по-англійськи - MAP sensor) за подачу палива відповідає і цей датчик, так що вихід його з ладу призводить до заливання свічок запалювання коли є іскра. Найчастіше при цьому на панелі загоряється сигнальна лампочка Check Engine, а за допомогою сканера помилок можна вважати помилки Р0106, Р0107, Р0108, Р0109.

Якщо ж свічки заливає на гарячу, то причинами можуть бути: погані / несправні свічки (пробою, порушення зазору), пробій ВВ проводів або інших елементів системи запалювання.

Паливо з конденсатом

При перепадах температур утворюється конденсат (краплі води). Також вода в бензині може потрапляти і в бак і на заправці. Вода природно не горить, і бензин з такою домішка погано запалюється. Щоб уникнути подібної ситуації в зимовий та осінній період користуються осушувачами палива.

Заливає свічки маслом

Рідше, але і небезпечніше, коли заливає свічки маслом. До цього призводять більш суттєві поломки окремих елементів двигуна. У циліндри (на електрод і різьблення) масло може потрапляти або крізь кільця, або через клапана. Коли ж свічки в маслі зверху то тут або кільця ущільнювачів колодязів прохуделі, або прокладка кришки клапанів.

направляючі клапанів

При значному зносі робочих поверхонь напрямних клапанів можливе виникнення їх люфту. Зокрема, між стрижнем клапана і направляючою втулкою. Через це масло може потрапити з блоку циліндрів безпосередньо в камеру згоряння на свічки запалювання.

Ситуація може ускладнитися, якщо це вже не перший подібний випадок, коли втулка виходить з тіла головки. Зазвичай в таких ситуаціях застосовують ремонтну втулку замість звичайної, оскільки вона має більший діаметр. Але якщо замість ремонтних втулок були поставлені звичайні, то все це в сукупності призводить до описаних вище наслідків.

сальники клапанів

Що стосується сальників клапанів, то вони можуть пропускати масло в камеру згоряння з різних причин. Серед них:

 • Збільшення жорсткості обжимной частини сальників. Для нормальної очистки від масла вони повинні бути відносно м'якими. Найчастіше Дубеня відбувається через природне старіння або частого перегріву двигуна.
 • Вихід з ладу обжимной пружинки. Вона може значно розтягнутися, пошкодитися або просто зіскочити з тіла сальника.
 • Сам сальник значно піднявся з тіла направляючої втулки.
 • Якщо втулка має значний знос, то клапан може працювати з ухилом на одну сторону. Відповідно, по протилежній стороні масло може просочуватися з блоку циліндрів в камеру згоряння.

Як правило, в описаних ситуаціях масло потрапляє не тільки на електрод, а й перебуває на початку кріпильної різьби свічки.

Поршневі кільця

Знос поршневих кілець автоматично призводить до просочування масла з картера в камеру згоряння. Крім простого зносу можлива ситуація, коли кільце (кільця) просто лопається, що приводить його в фактичну непридатність. Або елементарно залягла, тут можна спробувати зробити раскоксовку. При перевірці поршневих кілець бажано перевірити компресію в циліндрах двигуна.

Засмічення вентиляції масляної системи

Система ВКГ забезпечує нормальний витрата масла на справному двигуні. При її засміченні тиск картерних газів зростає, що призводить до того, що поршневі кільця не будуть справлятися зі своїми завданнями, через що частина масла буде потрапляти в камеру згоряння.

Прокладка впускного колектора

Деякі автомобілі мають свої «дитячі хвороби», які з'являються саме у них. Наприклад, у Рено Меган 2 свічки можуть бути залиті маслом через пробиття прокладки впускного колектора. Однак таке може трапитися і на інших машинах.

Масло в свічкових колодязях

Свічкові колодязі є не на всіх машинах, а наприклад, на ВАЗ-2112 з 16-ти клапанним двигуном об'ємом 1.6 літра, на Пріора, фокус, Шевроле залиті свічкові колодязі маслом досить часте явище. Причини, за якими масло може виявитися в свічковий колодязі, можуть бути наступними:

 • погане ущільнення клапанної кришки;
 • знос ущільнюючих прокладок свічкових колодязів.

Свічки залиті антифризом

Причини, за якими заливає свічки антифризом, повністю аналогічні тим, що по яким сам антифриз потрапляє в моторне масло. Коротко перерахуємо їх:

 • Пошкодження (прогорание) прокладки ГБЦ. Виникає з старіння, механічного пошкодження або перегріву.
 • Порушення геометрії ГБЦ. Народна назва - «повело голову». Ситуація виникає, в основному, через значного перегріву мотора.
 • Пошкодження блоку циліндрів. Зокрема, стінок циліндрів, поява мікротріщин.

Що робити якщо залило свічки

Заходи щодо усунення несправності безпосередньо залежать від причини, по якій двигун їх заливає. Розглянемо їх у тому ж порядку.

При заливанні бензином

Перше що можна можна зробити - це 10-ти секундна продування циліндрів за допомогою відкриття або часткового відкриття дроселів, зробивши суміш збідненого. Також можна викрутити свічки і почистити, випалити (просушити), а також перевірити зазор і наявність інших видимих ​​пошкоджень. Також непогано було б мати під рукою мультиметр перевірити напругу на клемах акумулятора, можливо він сильно підсів.

Не намагайтеся знову запустити двигун до тих пір, поки не буде усунена поломка. Так свічки будуть залиті ще більше.

Як запустити двигун якщо залило свічки:

 • Якщо не вдалося запустити двигун максимум на третій раз, то необхідно почекати близько 5 ... 10 хвилин, після чого повторити операцію.
 • Зарядити акумулятор або спробувати «підкорити» від іншої машини.
 • Викрутити залиті свічки запалювання і замість них встановити запасний комплект. Якщо його немає - значить, потрібно просушити свічки і перевірити стан електродів, ізолятора, металу.
 • Спробувати запустити двигун з вже зарядженим акумулятором і сухими свічками.

Існує ще метод, як завести двигун, коли заливає свічки запалювання. Однак для його реалізації необхідно наявність добре зарядженого акумулятора . Так, при запуску необхідно натиснути педаль акселератора вниз до упору і при цьому намагатися завести мотор. На машинах з механічною коробкою передач також бажано вичавити зчеплення для полегшення запуску.

Робиться для того, щоб повітря, який проходить через циліндри, трохи просушив свічки. А відповідно, ніж цього повітря буде більше - тим краще відбудеться процес осушення. На інжекторних двигунах в такому режимі комп'ютерна система управління відключає зайву подачу палива і відбувається сушка свічок. Що стосується карбюраторних двигунів, то у них в аналогічному режимі не створюється зайвий тиск в циліндрах, а навпаки, з'являється невелике розрідження. Таке фізичний стан також може трохи підсушити свічки і «витягнути» з них бензин.

У разі, якщо має місце бензин з водою, то тут можна зробити двома способами. Перший - повністю злити неякісне паливо, промити паливну систему і залити новий, якісний, бензин. Інший варіант - скористатися спеціальними удалителей вологи. Ці кошти призначені для нейтралізації наявного в бензині конденсату. Однак вони здатні впоратися лише з незначною кількістю вологи, тому чекати від них дива не варто.

Коли ж проблема в датчиках або електриці, то запустити мотор не вдасться до усунення несправного елемента.Ч правда якою б не була причина, не варто щоранку мучаться - потрібно шукати і усувати причину!

При заливанні свічок маслом

Як вже з'ясували заливати маслом може як знизу так і зверху. Якщо у вас масло в колодязях (залило ізолятор), то перш за все варто видалити мастило. Зробити це можна шприцом або папером ганчіркою. Як усувається безпосередньо сама проблема дивитися по ситуації. Або прокладку міняти, або герметиком ущільнювати.

Закидає електрод або різьблення свічки маслом - можна звичайно ж випалити на вогні, проте саму проблему це не вирішить. При сильній течі масла в циліндр далеко не уедіте, потрібно усувати причину: міняти сальники, направляючі клапанів або капітального двигун і поміняти кільця.

Так, при проблемі з направляючими необхідно виконати їх заміну на ремонтний варіант. Якщо це робиться повторно, то необхідно дивитися на діаметр, і підбирати його, виходячи з конкретної ситуації. При необхідності краще звернутися за допомогою в автосервіс.

Якщо масло сочиться через зношування сальників, то тут можливі два варіанти ремонту. Перший - заміна сальників клапанів. Однак такий варіант можливий лише в разі, якщо втулки клапанів не сильно зношені. В іншому випадку нові сальники аналогічно швидко вийдуть з ладу. Тому другий варіант - повна заміна направляючих втулок.

Якщо має місце значний знос направляючих клапанів, то необхідно виконати заміну як клапанів, так і направляючих втулок.

При виході з ладу поршневих кілець необхідно провести їх ретельну діагностику. Справа в тому, що найчастіше з кільцями виходять з ладу і клапана, а також пошкоджується внутрішня поверхня (дзеркало) циліндра. При виході з ладу тільки кілець їх потрібно замінити. Якщо ж є проблеми з поверхнею циліндрів, то можна спробувати їх проточити. Що стосується клапанів, то потрібно дивитися по їх станом. Найчастіше їх теж змінюють на нові.

Якщо в картері є високий рівень масла, то потрібно його злити до позначки MAX на вимірювальному щупі. Однак якщо згаданий рівень піднявся через те, що в масло потрапив антифриз, то необхідно виконати великий список робіт. Зокрема, повністю злити масло, усунути причину поломки, по якій відбулося змішування змазує і охолоджуючої рідини, промити систему охолодження і змащування, і лише після цього заливати нові технологічні рідини в згадані системи.

У разі засмічення системи вентиляції картерних газів необхідно знайти і усунути її причину. Залежить перевірка від конструкції самої системи. Зазвичай потрібно перевіряти патрубки, масловіддільник, клапан PCV.

Якщо вийшла з ладу прокладка впускного колектора, то її потрібно лише міняти на нову. Природно, що потрібно чистити свічки та інші елементи від потрапив на них моторного масла. Свічку, наприклад, можна почистити за допомогою піскоструминного апарату.

При заливанні свічок антифризом

Найчастіше антифриз з'являється в маслі через прогорання прокладки ГБЦ або порушена геометрія "голови". В цьому випадку необхідно просто поміняти прокладку і шліфувати поверхню, інакше проблема не вирішиться.

У разі, якщо була порушена геометрія головки блоку циліндрів двигуна, то потрібно звернутися за допомогою в автосервіс. Там за допомогою спеціальних верстатів (фрезерувального, шліфувального) майстри відновлять її нормальну форму, зокрема, нижню площину.

При пошкодженні теплообмінника або його прокладки в більшості випадків потрібно замінити зазначені елементи, оскільки відновлення вони практично не підлягають.

У рідкісних випадках може змінити геометрію не тільки головка, а й сам блок циліндрів. Це досить складний випадок, і з ним потрібно звертатися за допомогою в автосервіс. Там за допомогою спеціального обладнання його можна спробувати відновити. Але, на жаль, це не завжди можливо. Особливо, якщо двигун старий, має великий пробіг, або механічно деформований, наприклад, внаслідок ДТП.

У старих машин антифриз може потрапляти в масло, а звідти і в свічки через що протікають патрубків і / або сполучних хомутів. Однак в даному випадку не можна дати конкретних порад, оскільки це залежить від конструкції конкретного автомобіля і стану його двигуна (гумових патрубків).

Однак свічки залиті антифризом - це найменше що буде при такій несправності.

висновок

Найчастіше свічки запалювання заливає саме бензином і через слабо зарядженого акумулятора або поганий іскри. Їздити з «заливати» свічками можна, проте небажано, оскільки це призводить, по-перше, до перевитрати палива, а по-друге, до втрати потужності двигуна. Тому при найменшій можливості потрібно усунути причину поломки. Також добре завжди мати запасний комплект свічок з тим, щоб замінити їх у разі потреби.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found