Штамповані і литі диски R14 на ВАЗ - які поставити?

На вітчизняні ВАЗи сімейства «Самара» (ВАЗ моделей з 2108 по 2112) можна встановлювати не тільки стандартні 13-ти дюймові колісні диски, а й їх аналоги збільшеного діаметру (14-ти та 15-ти дюймові). Однак при прийнятті такого рішення необхідно враховувати кілька нюансів - допуски виробника, використання низькопрофільною гуми, розміри виносу і інші. Крім цього, потрібно зробити вибір на користь штампованих (сталевих) або литих (легкосплавних) дисків. Про всі подробиці вибору ми і розповімо вам детально.

зміст:

 • Які бувають диски
 • штамповані диски
 • Литі диски на 14
 • доцільність використання

Диски на ВАЗ на 14

Штамповані і литі диски R14

Які на ВАЗі бувають колісні диски R14

Для початку розберемо питання про те, які бувають колісні диски для ВАЗ, і їх відмінності. Класичні радянські «Жигулі», в тому числі передньопривідні (ВАЗ 2108, 2109 і їх похідні), з конвеєра комплектувалися штампованими металевими дисками діаметром 13 дюймів. Однак з часом у зв'язку зі зрослим попитом з боку споживачів виробники почали випускати і 14-дюймові диски, які стали дуже популярні серед любителів тюнінгу.

Існує два основних параметри, за якими відрізняються колісні диски в даному контексті. Це діаметр і матеріал , з якого вони виготовлені. Торкнемося спочатку питання діаметру. Перша і основна причина, по якій автовласники встановлюють диски на ВАЗ 14-го діаметру, полягає в їх бажанні виконати візуальне зміна машини. Адже диски збільшеного діаметру виглядають більш солідно.

Однак зі збільшенням діаметра дисків з'являються додаткові нюанси і складності. Серед них:

Винос колеса ET

винос колеса

 • Необхідність використання низькопрофільною гуми . Адже зовнішній діаметр колеса повинен залишатися незмінним. Про це ви можете почитати в додатковому матеріалі на нашому сайті.
 • Використання низкопрофильной гуми на увазі збільшення її ширини. Тому необхідно враховувати дотримання допустимого виробником виносу (має позначення ET або OFFSET). Ширина диска не повинна бути більше 6 дюймів. Допускається невідповідність розмірів на ± 0,5 дюйма.
 • Що стосується вильоту, то він не повинен перевищувати 45 мм .
 • Кількість кріпильних отворів і діаметр кола їх розташування . Деякі виробники мають свої допуски на цей рахунок. Стандартними значеннями кріпильних болтів є PSD 4 × 98 мм (це означає, що використовується чотири кріпильні болти, які вписані в коло діаметром 98 мм), а діаметр центрального отвору - від 58,5 мм і більше.

Також при підборі диска разом з гумою (щодо маркування диска і гуми) необхідно враховувати, що одна і та ж шина може зачіпати або не зачіпати арки на одній і тій же машині в залежності від:

 • ширини обода колеса;
 • вильоту колеса;
 • настройки рульового управління (вони можуть збиватися при регулюванні розвалу / сходження).
ET або OFFSET - це виліт диска (вимірюється в мм), відстань від привалочной площині до уявної площини, що проходить через середину обода диска.

Що стосується конкретного вибору диска R14 на ВАЗ, то існує кілька критеріїв. Серед них:

 • Ширина диска (вимірюється в дюймах). Буває такі їх різновиди - J4.0, J5.0, J5.5, J6,0 і J7.0. Відповідно, числа в кінці маркування позначають конкретні розміри.
 • Значення вильоту (вимірюється в міліметрах). Вони бувають такими - 30, 35, 35 ... 38, 35 ... 40, 35 ... 43, 45 мм.
 • Розмір гуми . Найбільш популярними на сьогоднішній день є 135/80, 165/65, 175/65, 185/60.

Представляємо для вас таблицю відповідності розмірів дисків, гуми, а також їх розмірів для популярних передньопривідних ВАЗів - 2108, 2109, 21099, 2110, 2111, 2112.

Діаметр диска, дюйм Ширина диска, дюйм Виліт (ET), мм Розмір покришки
R13 J5.0 35-38 155/75, 165/70
J5.5 35-38 175/70, 185/65
R14 J4.0 45 135/80
J5.5 35-43 165/65, 175/65, 185/60
J6.0 35-40 175/65, 185/60
R15 J6.0 30 185/55
J6.5 30 195/55, 195/50
J6.5 35 195/50, 205/50
J7.0 35 195/50, 205/50

Штамповані диски 14-го радіусу

Штамповані диски на ВАЗ

Класичні штамповані диски на ВАЗ

Будь-штампований колісний диск складається з двох частин - безпосередньо диска, який виготовлений з листової сталі зі спеціального підсилює профілю, а також обода. Ці дві деталі з'єднують за допомогою точкового зварювання. Далі металеву поверхню затирають, полірують, наносять фарбу і захисне покриття (емаль і лак).

Забігаючи наперед, скажемо, що одним з основних переваг штампованих колісних дисків є можливість їх ремонту. Зокрема, прокатки. Цю процедуру виконують на СТО за допомогою спеціального обладнання. Крім цього, власник машини зі штампованими дисками повинен пам'ятати, що за ними потрібен регулярний догляд і контроль їх стану . Зокрема, необхідно постійно стежити за відсутністю сколів на їх поверхні, відсутністю іржі та інших механічних пошкоджень. При їх виявленні якомога швидше виконайте ремонтні роботи!

За статистикою штамповані диски є найпоширенішими не тільки в країнах СНД, але і по всьому світу. Причина полягає в тому, що їх ціна в 2 ... 3 рази дешевше їх литих аналогів, а також в більшої вантажопідйомності.

Виробники сталевих колісних дисків

Існує кілька перевірених виробників колісних штампованих дисків для автомобілів ВАЗ. Серед них:

 • EuroDisk . Диски під цією торговою маркою випускає ЗАТ «ЕвразіаТАПО-Диск» (м Фергана, Узбекистан). Це узбецько-англійське підприємство, засноване на базі колишнього Ташкентського авіаційного виробничого об'єднання ім. В. П. Чкалова (ТАПО). Виробничі обсяги підприємства - близько 1 мільйона коліс на рік.
 • KFZ . Диски цієї торгової марки, випускаються на підприємствах, що входять в виробничу групу ALCAR . На підтвердження високої якості дисків говорить той факт, що вони поставляються для найбільших світових автовиробників. Зокрема, Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Jeep, Citroen, Daewoo, Dacia, Daihatsu, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Iveco, Jaguar, Kia, Lancia, Landrover, Mazda, Mitsubishi, Mercedes- Benz, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo.
 • Mefro . Виробничі потужності компанії знаходяться в Німеччині і Південній Кореї. Диски, випущені під цією торговою маркою відрізняються високою якістю. Підтвердженням цьому служить статистика - компанія випускає більше 22 мільйонів дисків на рік. Їх переваги - відсутність радіальних биття, можливість витримувати бічний удар зі збереженням тиску в безкамерної покришці, наявність захисного шару цинку і алюмінієвої пудри на поверхні. Єдиним непрямим недоліком є той факт, що в даний час на ринку існує велика кількість підробок.
 • ВАЗ . Безпосередньо на самому заводі також випускають диски для своїх машин. Вони відносяться до середньої і нижньої цінової категорії з посередньою якістю самих виробів.
 • КрКЗ ( «Кременчуцький колісний завод», Україна, м.Кременчук). Тут виробляють холодноштамповані сталеві диски і колеса для автомобілів і сільськогосподарської техніки. Продукція відрізняється високою якістю і невеликою ціною.

При виборі того чи іншого виробництва виходити потрібно з співвідношення якості і ціни. Природно, що європейські виробники реалізують свою продукцію дещо дорожче, проте і якість у них трохи краще. З вітчизняними дисками все навпаки. Але при покупці імпортних товарів завжди існує ризик придбати підробку . Особливо це стосується дисків з високої цінової категорії. Тому купуйте товари тільки в перевірених і сертифікованих магазинах.

Переваги та недоліки штампування

Описана вище технологія виготовлення має на увазі наявність у дисків 14 радіусу на ВАЗ наявність наступних переваг:

 • низька ціна (приблизно на 20% дешевше литих);
 • простота виготовлення;
 • можливість ремонту;
 • в разі значного удару диск не руйнується, а лише деформується, що значно підвищує безпеку автомобіля при їзді на високій швидкості;
 • штамповані колесо приймає на себе більшу частину удару, захищаючи таким чином підвіску і систему рульового управління;
 • використання штатних кріпильних болтів (в литих дисках часто використовуються індивідуальні елементи).

Однак не позбавлені штамповані диски і недоліків. До них відноситься:

Штамповані диски з ковпаками

Зовнішній вигляд дисків приховують за ковпаками

 • негарний зовнішній вигляд (часто штамповані диски закривають різними декоративними ковпаками);
 • велика маса, ніж у литих дисків, через що страждають динамічні характеристики машини, а також виявляється додаткове навантаження на підвіску машини;
 • диски схильні до корозії, що знижує їх міцність і тривалість експлуатації;
 • скрутна балансування в силу того, що вони «гуляють» по осі;
 • штамповані диски гірше «тримають» дорогу на швидкостях 80-90 км / год і вище, що викликано їх більшою масою і, відповідно, інерцією.

Однак баланс достоїнств і недоліків штампованих дисків все ж зміщений в позитивну сторону . Вони дуже поширені у вітчизняному та зарубіжному автомобілебудуванні. Особливо серед комерційного і бюджетного автотранспорту. До порівняння штампованих і литих дисків ми перейдемо в кінці наступного розділу, після того як розглянемо литі диски.

Литі диски на чотирнадцять

Виробництво литих дисків, як зрозуміло з їх назви, засноване на використанні лиття металевих сплавів в спеціальні підготовлені форми. В якості вихідного матеріалу інженери застосовують сплав алюмінію і магнію. Він не іржавіє, не схильний до гниття, легше стали. Торкнемося коротко питання маси. Багато хто переконаний, що литі диски значно легше штампованих. Почасти це так, але існують нюанси.

Литі диски R14

Литі диски бувають самої різної форми

Справа в тому, що сплав алюмінію і магнію є легким, але крихким. Тому, коли в 90-х роках минулого століття на теренах нашої країни почали з'являтися перші подібні зразки, то незабаром багато автовласників зіткнулися з ситуацією, коли при їзді по російських дорогах з великою кількістю ям вони просто тріскалися. Виробники зробили відповідні висновки і просто збільшили кількість використовуваного сплаву для виробництва кожного диска, збільшивши таким чином їх механічну міцність. Однак це позначилося на масі, збільшивши її. Тому на сьогоднішній день різниця у вазі між чотирма штампованими і легкосплавними дисками становить всього 10 ... 12 кг . Таким чином, значного збільшення динамічних показників очікувати не варто.

Багато автовласників думають, що литі диски 14-го радіусу на ВАЗ значно піднімуть ціну машини. Насправді найчастіше висока вартість автомобіля обумовлена ​​наявністю в ньому крім литих дисків також клімат-контролю, парктроника, круїз-контролю і інших додаткових систем, що створюють комфорт для водія і пасажирів.

Далі розглянемо переваги литих дисків на 14 на ВАЗ:

 • Краса і стильність. В даний час можна купити литі диски самої різної форми.
 • Зменшена маса. Як було описано вище, різниця невелика, але вона є. Цей фактор забезпечує менше навантаження на підвіску, якнайшвидше відновлення траєкторії руху на швидкості (менше інерційність, що позитивно позначається на керованості машини на швидкості), менша витрата палива, менший знос гальмівних колодок.
 • Більш проста балансування. Зазвичай литі диски самі по собі жорсткіше, тому краще тримають власну форму.

Але якщо є позитивні сторони, значить повинні бути і негативні. До них відноситься:

 • У зв'язку з тим. що литі диски не гнуться, а розколюються, то на них можна їздити на великій швидкості по поганих дорогах. На жаль, для нашої країни цей параметр є критичним. Особливо, якщо ви користуєтеся бюджетними дисками.
 • Непридатність до ремонту. В окремих випадках литі диски паяють, проте в будь-якому випадку після проведення такої процедури їх механічна міцність буде нижче початкової.
 • При ударі об нерівність на дорозі вони передають його енергію на підвіску, що шкідливо для її вузлів і системи в цілому.
 • Обслуговувати литі диски дорожче, оскільки сама процедура зняття і монтажу гуми коштує більше. Крім цього, важки для балансування теж дорожче.
 • Литі диски використовують на машинах малої і середньої вантажопідйомності. Так, на вантажівках вони не використовуються ніколи. Це обумовлено їх крихкістю.
Відповідно до ПДР машина з дисками, які значно відрізняються від заводських, не може пройти техогляд. Однак, як показує практика, співробітники ГИБДД спокійно ставляться до литим дискам 14-го діаметру. А ось 15-е вже можуть викликати несхвалення з їх боку.

Далі, як і обіцяли, зробимо висновки, чи варто використовувати литі диски на ВАЗ 14-го діаметру або можна обійтися стандартними штампованими.

Чи варто використовувати литі диски на ВАЗ на 14 дюймів

Диск з високою гумою

Маленький диск забезпечує комфортну їзду

Почнемо з обговорення діаметра. У цьому ключі варто сказати найважливішу річ - чим менше діаметр диска серед допустимих автовиробником, тим їзда буде більш комфортним і безпечним . Погодьтеся, що для вітчизняних доріг цей показник є далеко не останнім при прийнятті рішення. Використання диска збільшеного діаметру і низькопрофільною гуми веде до того, що на поганих дорогах підвіска буде відчувати додаткове навантаження, а пасажири - дискомфорт. Крім цього, зростає ризик пошкодження покришки і / або диска, що на швидкості може закінчитися вельми трагічно.

Тепер перейдемо до обговорення матеріалів. Тут справедливі аналогічні міркування. Штамповані диски м'якші і безпечні . Вони ремонтопрігодни, а в разі пошкодження навіть на швидкості ви не втратите контроль над машиною. Однак при їх використанні доводиться жертвувати красою і збільшеною інерційністю машини. Литі диски же навпаки, набагато красивіші, але і схильні до виходу з ладу. Тому якщо ви живете в районі з дуже поганими дорогами, то категорично не рекомендуємо вам користуватися литими дисками. Особливо їздити на них по ямах на великій швидкості.

Таким чином, вибір ви повинні прийняти самі на основі наведеної інформації. Як завжди, істина знаходиться посередині. Якщо ви хочете тюнінгувати вашу машину, то з цим немає ніяких проблем. Але пам'ятайте про те, що литі диски 14-го діаметру більш крихкі. Обов'язково дотримуйтеся швидкісного режиму під час їзди, особливо по поганих дорогах. Але на хорошому покритті машина буде тримати дорогу краще, плавніше входити в повороти. Тому рішення необхідно приймати на підставі умов експлуатації машини .


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found