Погано гріє пічка. Причини поганої роботи обігрівача в салоні машини

З приходом холодів часто затребуваною в автомобілі стає грубка. Теплий затишний салон, в якому можна захиститися від осінньої і зимової негоди - мрія будь-якого водія і пасажира. Але, іноді грубка в машині гріє слабо настільки, що про те, щоб обігрітися не йде й мови. Якщо автомобіль ще і стояв без руху якийсь час, то що робити потім з сильно обмороженими вікнами - серйозне питання. Через що ж періодично починаються проблеми з опаленням автомобіля і погано гріє пічка ? Для того, щоб краще розібратися в цьому, треба ближче познайомитися з усією системою опалення.

Для того, щоб грубка працювала в повному режимі і без збоїв необхідно справний стан всіх її запчастин. Влаштована вона досить просто і складається з безпосередньо радіатора, спеціального пристрою для регулювання руху рідини, патрубків, по яких циркулює охолоджуюча рідина, повітряних заслінок і воздуховода. Також в систему опалення автомобіля входить вентилятор. Піч буде працювати, якщо немає збоїв в роботі кожної окремої її частини.

вентилятор радіатора опалювача  радіатор печі

Основні складові грубки автомобіля. Піч і її несправності.

Основні причини відмови роботи грубки

 1. Система опалення не працюватиме в нормальному режимі, якщо в неї потрапило повітря в момент заміни охолоджуючої рідини.
 2. Повітря може потрапляти в систему опалення, якщо є ушкодження основного блоку циліндрів .
 3. Може заклинити термостат в відкритому положенні. Якщо при досить швидкому русі, Ваша грубка не справляється з опаленням, а на малих швидкостях гріє добре, то, швидше за все, проблема саме в цьому.
 4. Також система опалення - охолодження не може працювати на 100%, якщо забитий радіатор грубки . Це може статися з кількох причин. В радіатор потрапляють комахи, листя і пилом. Або в радіатор міг потрапити герметик. Виникне проблема, якщо в радіатор потрапила вода або неякісний тосол.
 5. До збоїв в опаленні може привести і салонний фільтр в разі сильного забруднення.
 6. Досить частою поломкою є поломка самого вентилятора . Підшипники або щітки можуть вийти з ладу, і це призведе до нестабільної роботи всієї системи. Можуть виникати і проблеми безпосередньо пов'язані з електронікою.

Це кілька найбільш поширених проблем. Іноді, система опалення виходить з ладу через ушкоджень радіаторної заслінки . Повітря може не потрапляти в систему або потрапляти в недостатній кількості.

радіаторна заслінка

Погано працюють заслінки радіатора і дефлектори часто стають причиною поганої роботи печі.

Трохи по-іншому йде справа, якщо мова йде про вітчизняні автомобілі. Виділимо кілька причин, за якими погано гріє пічка ВАЗ , в цих автомобілях може не працювати система опалення.

 1. Важіль крана опалювача спрацювався . Могли пересохнути гумки або сам важіль закисает. В цьому випадку слід замінити його на новий разом з радіатором самої грубки.
 2. Зламався верхній патрубок . Через його розташування в автомобілі, цей патрубок дуже легко ненавмисно зачепити. Він ламається і абсолютно не придатний для ремонту. Його також слід замінити на новий, після чого робота грубки повинна нормалізуватися.
 3. Міг вийти з ладу блок керування грубкою , він же контролер обігрівача. Це стане помітно, якщо вентилятор буде погано працювати в положенні 1 і 2. До збоїв в роботі системи опалення може призвести несправний датчик температури повітря в салоні автомобіля.
радіатор грубки ВАЗ

Сильно засмічений або пошкоджений радіатор опалення є однією з основних причин погано гріє грубки.

Для того, щоб грубка завжди перебувала в робочому стані і не підвела в потрібний момент, необхідно дотримуватися кількох простих порад:

 1. Необхідно регулярно чистити радіатори від різного виду засмічень. Зовнішній радіатор можна очистити потоками стиснутого повітря, а при необхідності його можна зняти і вимити під струменями води. Внутрішньої радіатор очиститься і пилососом, якщо рівень забруднення не дуже великий.
 2. При використанні неоригінального або просто не зовсім якісного тосола не уникнути наростів всередині каналів патрубків. Можна легко очистити радіатор не знімаючи його. Потрібно просто поміняти місцями верхні і нижні патрубки і дати машині трохи попрацювати. Також провести очищення можна побутової лимонною кислотою або використовувати спеціальну промивають рідина. Щоб повністю вирішити проблему зовсім, рекомендується міняти антифриз не рідше одного разу на рік.
 3. Термінової заміни підлягає несправний термостат . Якщо він заклинив у відкритому стані, то грубка не зможе повністю прогріти салон, а сам автомобіль буде грітися довше. Якщо ж термостат заклинив у відкритому стані, то це може привести до перегріву всього автомобіля, що спричинить за собою великий ремонт.
 4. Якщо повітря з печі гарячий, але його потік дуже слабкий, то, швидше за все, забився салонний фільтр . Використовувати автомобіль без салонного фільтра не рекомендується, так як весь пил і мікроби з вулиці будуть потрапляти безпосередньо в салон. Тому фільтр слід замінити на новий.
 5. Система опалення буде працювати погано, якщо в ній утворилися бульбашки повітря. Це не страшна проблема, вирішити її можна. Для початку слід спробувати вигнати повітря при заглушеному двигуні. Відкрити пробку розширювального бочка, знайти шланг від бочка до радіатора і спробувати переливати антифриз вручну. Якщо цей спосіб не підходить, то необхідно дати автомобілю попрацювати на холостому ходу.
 6. Також потрібно звертати увагу на важелі управління заслінками самої грубки. Якщо зіскочив трос або кран обігрівача, це може бути причиною поганої роботи всієї системи.
 7. Періодично слід змащувати підшипники на вентиляторі грубки , а також очищати її від пилу.

Якщо при температурі повітря на вулиці -25 градусів, пічка Вашого автомобіля прогріває салон до +16 градусів знизу і +10 градусів зверху, грубка може вважатися цілком справної. Температура на задніх сидіннях автомобіля при цьому повинна складати приблизно 15 градусів. Наявність такого помітного перепаду між температурою внизу салону і температурою вгорі забезпечить комфортну поїздку, як водієві, так і пасажиру.

Щоб уникнути подібних проблем рекомендується вчасно і ретельно проводити всі профілактичні заходи. Це дозволить Вам насолоджуватися спокійним пересуванням в добре прогрітому автомобілі. Ви захистите скла від намерзлого шару, завдяки чому пересування стане більш безпечним. Чим більше термін служби автомобіля, тим більше уваги вимагає його система опалення. Це стосується всіх автомобілів, незалежно від країни - виробника.

Автор: Іван Матієшин

Додаткові матеріали по темі:

 • Погано гріє пічка, основні причини
 • Погано працює обігрівач
 • З грубки дме холодне повітря

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found