Полірування Лобового Скло - 5 Частих Помилок полірування

Полірування скла автомобіля є альтернативою заміні його новим. Згодом скло мутніє і покриваються множинними подряпинками, особливо на шляху роботи склоочисників, але полірування підлягають не тільки лобові стекла, а й бічні. Адже на бічному склі пошкодження і потертості утворюються набагато швидше за рахунок його руху в віконному отворі, де на ущільненні багато дрібних частинок піску і пилу, які виступають в ролі абразиву.

Полірування лобового скла

У статті розглядаються питання:

 • Що знадобиться для полірування
 • Технологія полірування автоскла
 • Процес полірування лобового скла
 • Як відполірувати своїми руками
 • Часті помилки полірування скла своїми руками

Міняти - досить дорого, заміну скла виробляють в основному лише при пошкодженні, коли воно пішло тріщинами. А в інших випадках, якщо скло трохи подряпалося або помутніло, намагаються обійтися менш витратною поліруванням. C її допомогою з лобового скла усувається не менше 90% потертостей і подряпин, що впливають на оглядовість дороги і поява сонячних відблисків.

Додатково заощадити допоможе самостійне видалення незначних пошкоджень без допомоги фахівців автосервісу, адже у них ціна на полірування лобового скла в середньому від 2000 до 5000 руб. . Залежить від розмірів і ступеня пошкодження.

характеристики ремонту незначні пошкодження Середні пошкодження серйозні пошкодження
глибина пошкодження 50 ... 200 мікрон 200 ... 300 мікрон Більше 300 мікрон
Причини виникнення Робота склоочисників, удари гілок по склу, дія агресивних хімічних елементів Попадання каменів і твердих частинок по склу на дорозі Різні аварійні ситуації, пов'язані з утворенням відколів
метод усунення Обробка мелкоабразівной або повстяним колом і дрібнозернистими абразивними пастами, що мають домішки оксидів цинку або марганцю Роботи проводяться в кілька етапів. Використовуються як мелкоабразівной, так і звичайні абразивні матеріали і пасти з вмістом оксиду заліза і діоксид цирконію Полірування проводиться за допомогою крупнозернистих шліфувальних кругів і крупнозернистих паст
час Близько 30 хвилин Від 30 хвилин до 1 ... 1,5 годин До 2 годин і більше
Ціна за станом на осінь 2017 року 1000 ... 3000 рублів 3000 ... 7000 рублів 7000 ... 10000 рублів

Перш за все, необхідно розділяти такі поняття як поліровка і шліфовка, адже шліфування передбачає видалення тонкого мікрошарів матеріалу і застосовується для якісного усунення сильних подряпин.

Повністю видалити наслідків можна шар товщиною всього в 10 мкм. Причому важливо робити це з однаковою товщиною.

Тому полірування лобового або бокового скла може здійснюватися, як полировальной пастою, так і за допомогою шліфувального круга. Причому шліфування в гаражних умовах може відбуватися не тільки полировальной машинкою, адже у звичайного автовласника така навряд чи знайдеться, а за допомогою дрилі або навіть вручну.

Найчастіше доводиться усувати потертості від щіток склоочисників (вони утворюють дуги). На щастя, ці дефекти глибоко не проникають, і зіпсований шар складає всього кілька мікронів. Матовість на склі забирається за допомогою абразивного круга (для первинної обробки) або ж звичайним фетровим колом зі спеціальною пастою на ньому.

Матеріали і засоби для полірування

Набір інструментів, засобів матеріалів для обробки лобових стекол буде таким:

Інструмент і матеріали для полірування
 1. Шліфмашинка або дриль (оптимальні при роботі обороти становитимуть 1200-1700 об.).
 2. Коло для полірувальної машинки (бажано фетровий), а якщо буде використовуватися дриль, то ще й насадка для кріплення круга.
 3. Кілька видів полірувальних паст і полиролей.
 4. Маркер, щоб позначити дефектні місця.
 5. Малярський скотч і плівка для захисту, які не оброблюваної поверхні авто.
 6. Пульверизатор для поливу з водою.
 7. Рідина для миття скла.
 8. Мікрофіброві серветки.

Технологія і етапи

Процес обробки поділяють на 3 основних етапи :

 1. Діагностика пошкодженої поверхні.
 2. Підготовка до полірування.
 3. Виконання.

Перш ніж приступати до роботи, потрібно оцінити стан автоскла , тобто, оглядаємо площу і ступінь дрібних пошкоджень. Коли присутні відколи або глибокі подряпини, то спочатку варто усунути їх, а потім вже братися до полірування. Усі значимі дефекти бажано позначати маркером (на звороті), щоб не випустити з уваги.

Якщо на лобовому присутній відколи, то спочатку їх необхідно усунути за допомогою спеціального полімеру. Навіть досить невеликий скол може перетворитися у велику тріщину під час полірування.

Під підготовкою до полірування лобового (або бокового) скла, мається на увазі ретельна його мийка , а також захист частини кузова автомобіля навколо оброблюваної поверхні (по периметру проклеюємо малярським скотчем, а з боків бажано прикрити плівкою). Також підносимо всі інструменти і матеріали, щоб були під рукою: бризкалка з водою, полірувальна машинка, кілька кіл різної абразивності (абразивні круги в залежності від зернистості відрізняються за кольором), повстяний полірувальний круг, оправлення і звичайно ж полірувальна паста (зазвичай вистачає 100 грамів ).

Якщо сильних пошкоджень немає, то обробку шліфувальними кругами можна пропустити і прибирати матовість скла, використовуючи тільки полірувальну пасту. Поліроль наноситься на фетровий коло, без надлишку, і круговими рухами; не сильно натискаючи під невеликим кутом, поліруємо шліф машинкою поверхню.

Ретельна обробка всієї площі лобового скла займе не менше 3-х годин, але прискорювати процес і пропускати важливі кроки не варто.

Оскільки паста швидко сохне, то періодично потрібно збризкувати скло водою. Фінальним етапом процедури можна зробити нанесення на поверхню кошти «рідке скло». Така спеціальна поліроль утворює полікарбонатну плівку, яка буде захищати скло від бруду і дозволить йому довше зберігати свою чистоту.

Або ж, щоб сильно не витрачається - зробити своїми руками засіб антидощ, і покрити автоскло їм, як захист в дощову погоду.

Процес полірування лобового скла

Отже, все підготували, обклеїли скло рамкою з малярного скотча, і зібрали все необхідне - можна приступати до справи.

Наносимо поліроль на фетровий коло (без фанатизму, багато не потрібно), потім розтираємо по ділянці скла і приступаємо до полірування. Поступальною ходою, з помірним зусиллям і на невеликих оборотах, переміщаємося по ділянці. Спочатку поліроль розподіляється по поверхні на низьких оборотах, а потім поступово їх можна збільшити.

Робочий апарат не повинен мати більше 2000 об / хв. тому не можна використовувати болгарку, що має великі обороти обертання.

Через такого тертя полірувальна паста буде пересихати досить швидко , тому періодичне сбризгіванія водою буде не тільки зволожувати її, але і охолоджувати скло.

Коли площа область полірування велика, то бажано з салону розмітити маркером сітку, щоб поділити її на квадрати (30x30 см). Це дасть можливість візуально бачити кордону і при переході з однієї ділянки на іншу полірувати внахлест, що виключить погано оброблені області. Періодично зупиняємося, щоб змити з оброблюваної зони залишки пасти і подивитися результат роботи.

Процедуру продовжують до повного зникнення матовості або видалення дуже дрібних подряпин (застосування тільки самої пасти здатне усунути дефекти, за що не чіпляється ніготь пальця), оскільки більш глибокі можна видалити лише попередньо пройшовшись по них насадкою зі спеціальним шліфувальним кругом. Після завершення процесу, пасту змивають великою кількістю води.

Полірування лобового скла руками

Перш ніж розповідати про метод шліфування вручну потрібно відзначити наступне:

При видаленні значного шару скла відбувається зміна його геометрії і утворюються діоптрії, негативно впливають як на сприйняття обстановки, так і на втому очей, що дивляться через таке скло.

Полірування пастою ГОІ

Самостійна полірування лобового скла

Власники іномарок навряд чи будуть використовувати наждак, щоб видалити матовість, а водії стареньких ВАЗів часто не гребують затиранням подряпин наждачкою з розміром зерна від 1000 до 4000. Шліфування в такому випадку виконується без додаткових пристосувань, але з регулярним зволоженням поверхні.

Після такої чорнової роботи рекомендується провести обраток пастою Гої м'якого дії або алмазної з крупинками 2 мкм. Хоча при заключному етапі подібної полірування лобового скла, так само потрібно пройтися фетровим або повстяним колом, одягненим на дриль, з намазаним полірувальної пастою. У зв'язку з негативним впливом шліфування, ручну полірування можна робити лише при відновленні бічних стекол або відколів фари.

5 основних помилок при поліровці скла

Якщо допускати ці помилки, недосвідчений автолюбитель ризикує завдати непоправних пошкоджень, що виллється в витрати на нове скло.

 1. Дотримання чистоти скла і приміщення - один важливий момент при його полірування, яким можуть нехтувати не тільки автовласники, а й навіть працівники сервісної станції. Погано вимите (без спеціальної хімії) скло і запилене приміщення з протягами сприяє потраплянню частинок бруду на оброблювану поверхню, що дряпають скло.
 2. Досить часто для полірування скла використовують не спеціальний порошок або пасту, а зубний порошок , покладаючись на те, що такий матеріал добре підходить для полірування фар автомобіля. Але варто знати - пластикова або скляна блок-фара не зіпсується під час полірування частинками з великою абразивом, а ось скло, особливо лобове, може покритися ще більшою кількістю дрібних подряпин.
 3. Спеціальна паста «гої» має різний вигляд: грубий, середній і тонкий. Використання грубої пасти дасть ефект мікролінзи, і це вплине на втому очей людини. Груба і середня паста ГОІ підійде лише для полірування фар або бокового скла авто, а для лобового годиться використовувати лише тонку (знімає шар в 1 мк). Також такий зеленою пастою досить важко дотримуватися рівність для всіх.
 4. Надмірне зусилля або нерівномірне розподілу сили натискання на скло під час полірування може призвести до утворення мікролінз. Працюючи на ділянці з найбільшим пошкодженням, потрібно також захопити область навколо в радіусі 15 см.
 5. Якщо забувати періодично охолоджувати автоскло водою з пульверизатора, то воно може лопнути внаслідок сильного нагріву.

висновок:

Найчастіше ушкодження, які не так вже й складно видалити на склі, виникають через склоочисників. А ось глибокі подряпини або сліди від ударів камінців навряд чи вдасться усунути, адже в результаті можуть утворитися лінзи або хвилі.

Якщо Ви дбаєте про свою безпеку, то виробляти полірування стекол слід не частіше один-два раз на рік . Помітна різниця відчувається після першої процедури, в наступні рази - буде не так ефективно. Полірування можна поєднати з обробкою стекол засобом антидощ або рідке скло, що в сумі дасть хороший результат.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found