Як правильно прокачати ГУР? Ознаки несправності і рекомендації по обслуговуванню і прокачуванні гідропідсилювача

схема Гура

Прокачування ГУР і його системи проводиться при заміні робочої рідини, завоздушіванію, яке може бути результатом несправності або виконання ремонтних робіт. Що потрапив всередину повітря не тільки знижує ефективність роботи гідропідсилювача, але і може викликати серйозні поломки, зокрема, вихід з ладу насоса Гура. Тому прокачування гідропідсилювача необхідно проводити в строгій відповідності з існуючою технологією.

Ознаки несправностей в системі ГУР

Існує кілька ознак завоздушіванія системи ГУР, при якому необхідно провести його прокачування. Серед них:

 • поява сильного шуму в районі установки ГУР або його насоса;
 • збільшення тиску на рульовому колесі , труднощі при його повороті;
 • підтікання робочої рідини з системи гідропідсилювача.

Крім цього, існують ще кілька ознак, які свідчать про завоздушіванію системи - виникнення піни на поверхні робочої рідини в розширювальному бачку, мимовільні повороти рульового колеса в одну зі сторін. Якщо ви зіткнулися хоча б з одним з описаних ознак - значить, вам необхідно прокачати гідропідсилювач керма.

Як прокачати ГУР

Як залити масло і прокачати ГУР

Процедура заміни рідини і прокачування ГУР виконується в суворій відповідності з існуючим алгоритмом. Деякі автовиробники можуть вносити в нього свої особливості. Якщо у вас є мануал до вашого автомобіля, рекомендуємо ознайомитися з відповідним розділом. У загальних же рисах кроки необхідно виконувати в такій послідовності:

 • Повністю підніміть автомобіль на підйомнику або вивісите його передні колеса.
 • При необхідності виконайте слив старої рідини з розширювального бака. Для цього слід зняти поворотний шланг (що йде в систему Гура) з розширювального бачка і поставити на нього заглушку, щоб рідина зі шланга не виливалася. До звільненого краника на бачку приєднують шланг, що йде до порожньої пляшки, куди передбачається зливати стару гідравлічну рідину.
 • Основний обсяг рідини найзручніше відкачувати шприцом і зливати в окрему пляшку. Коли рідини залишиться зовсім мало переходимо до наступного пункту.
 • Провести заливку робочої рідини в розширювальний бак до верху.
 • Далі слід покрутити рульовим колесом з боку в бік (від упору до упору) кілька разів з тим, щоб через шланг витекла решта в системі стара рідина. Оскільки нова рідина витісняє стару, не забуваємо стежити за рівнем масла в бачку, щоб в шланг не потрапив повітря.
 • При падінні рівня рідини знову доливаємо її.
 • Запустіть двигун на 2-3 секунди і заглушите. Це робиться для того, щоб рідина почала поширюватися по системі.
Важливо пам'ятати, що якщо ви завоздушена систему ГУР, то повітря можна вигнати за допомогою прокачування шляхом обертання керма з боку в бік. Однак ні в якому разі не запускайте двигун, оскільки повітря в системі критичний для насоса ГУР і може стати причиною його виходу з ладу.

Відкачування масла шприцом

 • Далі слід долити робочу рідину в бачок до рівня позначки MAX і повторити процедуру з запуском двигуна. Цей цикл повторити 3-5 разів.
 • Сигналом до припинення прокачування є той факт, що в зливну пляшку перестає потрапляти повітря з поворотного шланга. Це означає, що в гідравлічній системі повітря більше не залишилося, а бачок потрапляє свіжа чиста рідина.
 • Після цього потрібно встановити на місце поворотний шланг (під'єднати до розширювального бачка, де він був спочатку встановлений).
 • Знову наповнити бачок до рівня MAX, після чого запустити двигун.
 • Для прокачування гідропідсилювача необхідно 4-5 разів повільно покрутити кермом від лівого до правого упору. У місцях упорів робити паузи на 2-3 секунди. Якщо повітря залишилося, він повинен вийти в розширювальний бак. У процесі перевірки стежимо за тим, щоб насос не видавала сторонніх шумів.
 • Сигналізатором того, що прокачування закінчилася, буде відсутність на поверхні рідини в бачку повітряних бульбашок.
 • Після цього щільно закрийте розширювальний бак.

Прокачування системи ГУР

Прокачування системи також можна здійснювати без запуску двигуна , "на холодну". Для цього досить обертати кермом від лівого до правого упорів . При цьому стара рідина і повітря виходять з системи. Однак більшість автовиробників все ж радять прокачувати систему з запущеним двигуном.

Рівень рідини в бачку повинен знаходитися між позначками MIN і MAX . Пам'ятайте, що при нагріванні рідина розширюється, тому не слід наливати її понад наявної позначки. 

Характерні несправності гідропідсилювача керма

Несправності в роботі гідропідсилювача легко впізнати за характерними ознаками. Серед них:

 • Туго повертається рульове колесо . Ймовірні причини - вихід з ладу насоса ГУР, використання невідповідної робочої рідини, залипання каналів золотникового механізму.
 • При вивернутому до упору рульовому колесі (в будь-яку сторону) в процесі їзди чути звук високої частоти (схожий на свист). Ймовірна причина - прослаблен приводний ремінь.
 • Рульове колесо повертається ривками . Ймовірні причини несправності - невідповідність робочої рідини специфікації, заявленої виробником, несправність розподіляє рідину механізму, несправність насоса.
 • Наявність інтенсивного піноутворення в розширювальному бачку. Ймовірні причини - змішування рідин різних типів, несправність насоса ГУР.
 • При працюючому двигуні відбувається мимовільний поворот рульового колеса в будь-яку сторону . Ймовірна причина - несправна робота золотникового механізму, найчастіше, засмічення його робочих каналів, невірна збірка (наприклад, після установки ремкомплекта).

Рекомендації по експлуатації і обслуговування ГУР

Для того щоб гідропідсилювач керма і його система працювали в штатному режимі, а також для продовження терміну їх експлуатації необхідно дотримуватися кількох нескладних правил:

Загальний вигляд ГУР

 • використовувати робочі рідини , рекомендовані автовиробником , а також проводити їх своєчасну заміну (більшість автовиробників рекомендують робити заміну рідини ГУР через кожні 60 ... 120 тисяч кілометра пробігу, або один раз в 2 роки, це залежить від стилю водіння і інтенсивності експлуатації автомобіля);
 • виконувати прокачування системи ГУР в суворій відповідності з описаним вище алгоритмом (або дотримуючись окремі вимоги, якщо такі пред'являє виробник автомобіля);
 • стежити за станом пильовика кермової рейки , оскільки якщо він буде порваний, то пил і бруд потраплять в систему, що призводить до виходу з насоса ГУР. Ознакою вже трапився проблеми є гул гідропідсилювача, яка не усувається навіть заміною рідини.

Вартість заміни рідини і прокачування Гура

Якщо ви плануєте проводити роботи по заміні рідини і прокачування Гура самостійно, то вам необхідно буде купити лише масло в обсязі від 1 до 3 літрів (з урахуванням промивання, при цьому обсяг системи Гура легкового автомобіля становить до 1 літра). Ціна рідини залежить від марки і магазину. Вона знаходиться в межах 4 ... 15 $ за один літр. Якщо ж ви не хочете або не можете самостійно виконувати подібні роботи - зверніться за допомогою на СТО. Приблизні ціни на січень 2017 року становлять:

 • робота по заміні рідини - 1200 рублів;
 • прокачування Гура - 600 рублів.

висновок

Прокачування гідропідсилювача - нескладна процедура, з якою може впоратися навіть недосвідчений автовласник. Головне, дотримуватися послідовності дій, розглянутої вище. Також необхідно обов'язково використовувати робочу рідину з рекомендованими виробником характеристиками . Якщо є підозри, несправності системи ГУР необхідно провести профілактичні процедури. В іншому випадку система може вийти з ладу, що загрожує не тільки ремонтом але і втратою контролю над автомобілем на дорозі.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found