Який ремінь ГРМ вибрати? Рейтинг кращих виробників

Який ремінь ГРМ краще ? Цим питанням задаються багато автолюбителів, коли приходить час його заміни. Змінюється ремінь ГРМ в основному за регламентом. Зазвичай періодичність становить 60 ... 90 тисяч кілометрів пробігу (значення регламентних робіт залежать від конкретної моделі автомобіля іноді і 120 км ходить., Така інформація є в технічній документації до авто).

зміст:

 • Коли міняти ремінь ГРМ
 • Виробники ременів
 • Як правильно вибрати ремінь
 • Популярні марки ременів ГРМ
 • До питання про підробку

Який ремінь ГРМ краще

Асортимент різних ременів ГРМ досить широкий. Залежно від торгової марки відрізняється як ціною, так і якістю. Тому відповіддю на питання про те, який ремінь ГРМ вибрати, завжди буде компроміс декількох рішень. Зокрема, якості, вартості, наявності вироби в продажу, відгуки про нього в інтернеті. В кінці даного матеріалу представлений рейтинг ременів ГРМ, складений на відгуках, знайдених в мережі, а також їх реальних тестах. Завдання рейтингу - полегшити вибір ременя рядовим автовласникам.

Коли міняти ремінь

На будь-якому автомобілі заміна ременя ГРМ може бути планова і аварійна. Планова заміна виконується за регламентом згідно технічних вимог. Однак якщо був куплений дешевий поганий не оригінал або підробка, то може виникнути і аварійна необхідність.

Також можлива ситуація, коли ремінь працює «на знос», що значно знижує його ресурс. Це може бути викликано неправильною роботою інших елементів, які надає руху ремінь або частинами газорозподільного механізма.Как наслідок ремінь ГРМ їсть.

Так, до позапланової заміни ременя ГРМ можуть привести такі несправності:

 • Неправильне натяг ременя. Зазвичай це його перетяжка, яка веде до значного зносу його матеріалу, розтріскування, розшарування. Слабка ж натяжка може привести до зриву зубів. Тому необхідно періодично перевіряти значення натяжки ременя ГРМ (це не стосується машин, забезпечених автоматичною системою перевірки відповідного значення).
 • Заміна ременя без заміни роликів. Часто недосвідчені автовласники намагаючись заощадити, не встановлюють нові ролики разом з новим ременем. В таких умовах ремінь, швидше за все, вийде з ладу раніше покладеного йому часу.
 • Високі температури. Через постійне перегріву двигуна матеріал ременя може растрескаться. Відповідно, необхідно контролювати роботу системи охолодження двигуна.
 • Пошкодження кришки приводу ГРМ. Розгерметизація напевно призведе до того, що на привід і супутні елементи потрапить бруд, масло, вода та інші шкідливі для вузла речовини.

Основні виробники

Незважаючи на всю різноманітність автовиробників, є 3 найбільш поширеними марками ременів ГРМ які постачають свої запчастини на конвеєр - Gates, ContiTech і Dayco. Тому при підборі ремінця для роботи газорозподільного механізму якраз і купують найчастіше вироби від цих 3-х топових фірм. Тим більше якщо авто російське або європейське.

На японські автомобілі в продажу можна зустріти ремені торгової марки UNITTA і SUN. Однак насправді ці компанії є підрозділами великої компанії Gates. Відповідно, для «японців» можна цілком купувати ремінь ГРМ Gates. Ремені MITSUBOSHI випускаються для японських автомобілів MITSUBISHI в якості оригіналу. Тому для машин цього виробника в ідеалі потрібно ставити ремені ГРМ згаданої торгової марки.

Для корейських автомобілів найчастіше встановлюють ремені ГРМ торгових марок Dongil і Gates в оригіналі. Їх якість приблизно однакове. Хоча найчастіше на вітчизняний авторинок надходять ремені саме Gates. В даний час, незважаючи на те, що ремені були випущені стороннім виробником, на їх поверхні наноситься також назву безпосередньо машини. Наприклад, серед іншої інформації на ремені можна побачити напис на зразок Renault Gates або аналогічну.

Найчастіше для заміни купується не просто один ремінь, а ремонтний комплект, куди входять в тому числі і ролики. Найчастіше в таких комплектах можна зустріти окремі деталі від різних виробників. Наприклад, ремінь Gates, ролики Ina і так далі. Це стосується таких шанованих виробників як згадана компанія Ina, а також NTN, ContiTech, SKF та інших. У таких випадках виробники комплектів завжди укладають в упаковку ті ремені (за характеристиками і марці), які рекомендовані заводом-виробником автомобіля (двигуна).

За якими критеріями вибирати

Для того, щоб відповісти на питання про те, який ремінь ГРМ краще вибрати, необхідно визначитися з технічними параметрами, за якими потрібно вибирати цю запчастину. Із загальних міркувань можна сказати, що найбільш вдалим рішенням буде установка точно такого ж ременя ГРМ, який йшов в оригіналі на машині з заводу. Це стосується як його розмірів (і інших технічних характеристик), так і торговельної марки, під якою він був випущений. Однак не завжди можна дізнатися цю інформацію, оскільки, наприклад, попередній автовласник встановив неоригінальну запасну частину, і потрібно проводити пошук додаткової інформації.

При виборі того чи іншого ременя ГРМ необхідно звертати увагу на такі фактори:

 • Технічні характеристики. Це стосується довжини ременя, його ширини, кількості і розміру зубів. Ці параметри залежать від конкретного двигуна.
 • Співвідношення ціни та якості. Навряд чи має сенс купувати відверто дешевий ремінь. Швидше за все, він є або підробкою, або просто неякісним товаром, випущеним під сумнівною торговою маркою. Тому моніторьте ціновий діапазон і вибирайте щось середнє.
 • Виробник. Бажано вибирати ремені, випущені під відомими торговими марками. Найчастіше це буде одна з трьох вищевказаних. Однак існує ще кілька виробників, чия продукція знаходиться в низькому ціновому діапазоні, але при цьому їх якість досить непогане. Інформація про них наведена нижче.

Рейтинг ременів ГРМ

Для того, щоб розширено відповісти на питання про те, який кращий ремінь ГРМ брати, перерахуємо найпоширеніші по популярності і якості виробників цих запасних частин. Наведений список розділений на дві частини. У першій - дорожчі і якісні бренди, а в другій - їх бюджетні аналоги. Відразу варто обмовитися, що рейтинг ременів різних торгових марок не носить комерційного характеру, і не просуває жоден бренд. Він складений виключно на знайдених в мережі відгуках і досвіді експлуатації. Спочатку дорожчі.

Gates

Ремені ГРМ від компанії Gates встановлюють на самі різні автомобілі. Основний офіс знаходиться в США, проте його виробничі потужності розташовуються в багатьох країнах світу. Зокрема, ремені, що поставляються на територію пострадянських країн, виготовляються на території Бельгії. Якість оригінальних виробів завжди на висоті, і вони гарантовано прослужать вказаний термін. З недоліків можна відзначити лише велика кількість підробок на вітчизняному ринку. Тому при покупці необхідно приділяти цьому питанню належну увагу.

Компанія Gates виробляє ремені ГРМ з бутадієн-нітрильних каучуків, а також з хлоропрену. Перший матеріал є більш технологічним, і призначений для використання в більш широкому діапазоні температур і при високих механічних навантаженнях. Зокрема, при температурі + 170 ° С у порівнянні з + 120 ° С у хлоропренових ременів. Крім цього, хлоропреновий ремінь служить до 100 тисяч кілометрів пробігу, а нітрильних - аж 300 тисяч!

Нитки корду ременів ГРМ Гейтс традиційно виготовляють зі скловолокна. Це обумовлено тим, що цей матеріал досить міцний і легкий. Він прекрасно протистоїть розтягуванню і розриву. Зуби ременя можуть бути однією з трьох типів форм - округла, трапецевидная, складна. Найбільш поширені ремені з округлими зубцями. Вони найменше проскакують в двигуні, а також тихіше працюють.

Як правило, у продажу мають не просто ремені ГРМ Gates, а повні ремонтні комплекти. Вони бувають трьох типів:

 • Найпростіший, що має в своєму комплекті лише безпосередньо ремінь, направляючі і натяжна ролик (ролики).
 • Середній комплектації, в який крім перерахованого вище обладнання додатково входить насос охолоджуючої рідини.
 • Найповніший, до складу якого входять водяний насос і термостат. Такі набори призначені для двигунів, у яких термостат встановлений відразу за приводом газорозподільного механізму.

Dayco

Американська компанія, що випускає ремені преміум-класу. Однак для автолюбителя, особливо вітчизняного, проблема при виборі полягає в тому, що 60 ... 70% продукції на полицях магазинів - це підробка. Інший недолік - це висока ціна продукції. Наприклад, комплект ременя ГРМ з роликами на двигун популярної вітчизняної машин ВАЗ-2110-12 коштує близько 34 долара, що в перерахунку на рублі за станом на літо 2020 року становить близько 2500 рублів.

Існує три лінійки ременів ГРМ «Дайко»:

 • Серія NN. Ремені виробляються з хлоропреновий суміші, в складі якої є сірка. Дані ремені є найбільш простими і дешевими, і підходять для використання тільки в малопотужних двигунах. Вони не здатні працювати в умовах значних навантажень.
 • Серія HSN. Дані ремені виготовляються з нітриловою гумової суміші. Їх можна використовувати в потужних бензинових і дизельних двигунах. Ремені призначені для витримування значних механічних навантажень, в тому числі при високій температурі - до +130 градусів за Цельсієм.
 • Серія HT. Найбільш технологічний варіант. Ремені покриваються тефлоновим плівкою, яка захищає зуби ременя від високих механічних навантажень, в тому числі від пошкодження на зубах шестерень. А це не тільки збільшує термін служби ременя, але і забезпечує його рівну роботу на всій його тривалості. Ремені ГРМ Dayco HT можна використовувати в тому числі на двигунах з підвищеним тиском уприскування.

Якщо автовласникові вдасться купити ремінь ГРМ від компанії Dayco, то можна бути впевненим, що він відходить гарантовані 60 тисяч кілометрів пробігу за умови його правильної установки. Взагалі, продукція Dayco поставляє як на первинні ринки (в якості оригінальної продукції), так і Aftermarket (вторинний ринок). Тому оригінальна продукція однозначно рекомендована до покупки.

Contitech

Ця компанія є німецьким відгалуженням всесвітньо відомої компанії Continental. Виробляє ремені ГРМ та іншу продукцію, в основному, для європейських автомобілів (зокрема, для німецьких). Оригінальні вироби гарної якості. Дуже великий асортимент, можна підібрати ремінь практично на будь-яку європейську машину.

Однак має недоліки аналогічні іншим виробникам, а саме - велика кількість підробленої продукції на полицях автомагазинів. Інший недолік - відносно висока ціна. Наприклад, комплект з ременя і роликів для популярного автомобіля Volkswagen Polo складає близько 44 долара або близько 3200 рублів за станом на 2020 року.

Гумова суміш, з якої роблять ремені ГРМ «Контітеч» складається з:

 • 60% - синтетичний каучук;
 • 30% - технічний вуглець з додаванням волокон кевлара або арамида, що надає матеріалу високу механічну міцність;
 • 10% - різні присадки, завдання яких полягає в забезпеченні контролю над процесом вулканізації під час виготовлення ременів ГРМ.

Корд ременя традиційно виготовляють зі скловолокна. Що стосується зубів ременя, то вони покриті поліамідної тканиною, а деякі моделі і тефлонового плівкою, що підвищує термін служби даних ременів ГРМ.

Flennor

Однойменна компанія входить до складу німецької групи компаній Walther Flender Groupe. Перевагою даної компанії є той факт, що вона спеціалізується на розробці та виробництві ремінних передач для різних автомобілів і спеціальної техніки. Відповідно, якість оригінальної продукції тут завжди відмінне. Інша перевага - широкий асортимент ременів, особливо для європейських машин.

З недоліків можна виділити велику кількість підробленої продукції, а також чималу ціну ременів «Фленнор». Наприклад, ремінь ГРМ з роликами для популярного автомобіля Ford Focus 2 коштує близько 48 доларів або 3500 рублів.

Sun

Японський виробник, що випускає ремені ГРМ та іншу продукцію для японських же автомобілів (зокрема, для Toyota, Lexus і інших). Для європейських машин ремені не виробляє. Що стосується якості, то воно на висоті, відповідно, продукція, випущена під даним брендом, однозначно рекомендована до використання власникам азіатських автомобілів.

Ina

Компанія «Іна» не виробляє ременів ГРМ як окремий товар. Вона випускає ремонтні комплекти, до складу яких можуть входити як компоненти, випущені під її торговою маркою, так і інших її партнерів. Однак продукція компанії Ina є досить якісною і поширеною, її встановлюють в ролі оригінальної на багато автомобілів у всьому світі. Відгуки автомеханіків також говорять про досить хорошій якості цих запасних частин.

Тепер розглянемо ремені ГРМ з більш дешевого сегмента.

Lemforder

Дана торгова марка входить до складу дочірніх фірм корпорації ZF. Крім неї в корпорацію входять також фірми Sachs, Boge, ZF Parts. Однак ремені ГРМ «Лемфордер» є найбільш масовими серед інших торгових марок. У ременів ГРМ Lemforder є чимало переваг, серед яких невисока ціна, широкий асортимент продукції, мала кількість підробок. Однак останнім часом у продажу зустрічаються і вони. Ремені виробляють для більшості європейських машин, а також для «корейців», «японців», бюджетних «Шевроле» та інших. Тому якщо ремені ГРМ Lemforder стовідсотковий оригінал - то вони однозначно рекомендовані до покупки.

BOSCH

Дана компанія не потребує представлення, асортимент виготовляються нею виробів воістину вражає. Що стосується ременів ГРМ Bosch, то вони виробляються в різних країнах світу, в тому числі і на території Російської Федерації. Тут же, власне, і реалізуються. Багато автовласників відзначають, що продукція, виготовлена ​​в Німеччині або інших країнах Євросоюзу набагато якісніше тієї, яка вироблена на просторах СНД, в Індії, Китаї.

Відповідно, бажано купувати ремені ГРМ «Бош» європейського виробництва. Правда при цьому доведеться заплатити набагато більшу ціну (зазвичай в кілька разів). Тому доцільність покупки залишається під питанням. Але все ж для бюджетних автомобілів такі ремені можуть стати цілком прийнятним рішенням.

Quinton Hazell

Дана компанія родом з Великобританії, і є пакувальником запчастин. Відповідно, недоліком даного бренду є те, що при покупці ременів ГРМ Quinton Hazell автолюбитель «грає в лотерею». Тобто, невідомо, ремінь якого бренду буде перебувати в упаковці. Однак судячи зі знайдених в інтернеті відгуками автолюбителів, в більшості випадків якість ременів все-таки непогане. А з огляду на їх невисоку ціну їх цілком можна рекомендувати для власників недорогих бюджетних машин, причому в яких не гнуться клапана при обриві ременя ГРМ. Стартова ціна ременів починається приблизно від 10 доларів.

Таким чином, нехай кожен автовласник сам відповість на питання - якої фірми ремінь ГРМ краще купити. Це залежить від асортименту продукції, співвідношення ціни і якості, а також безпосередньо від марки і типу двигуна конкретного автомобіля. Якщо у вас був позитивний або негативний досвід використання того чи іншого ременя ГРМ - напишіть про це в коментарях.

Як не купити підробку

В даний час ринок автозапчастин буквально переповнений підробленою продукцією. Ремені ГРМ не є винятком. Причому підробляють не тільки продукцію, яка відноситься до дорогих брендів, а й середньоцінові запчастини. Тому при виборі того чи іншого ременя ГРМ необхідно звертати увагу на його якість і слідувати декільком нескладним правилам, які допоможуть звести до мінімуму ймовірність покупки контрафакту.

 1. Робіть покупки в перевірених магазинах. Незалежно від того, який ремінь ГРМ купити ви зібралися, дешевий або дорогий. Найкраще звертатися до офіційного представника виробника конкретних ременів ГРМ.
 2. Уважно вивчайте упаковку. Поважають себе фірми завжди витрачають чималі кошти на якісну поліграфію. Друк на коробках повинна бути чітка, а зображення не «поплив». Крім того, в описі товару повинні бути відсутніми граматичні помилки. Бажано, щоб на упаковці також була голограма (хоча її наносять не всі виробники).
 3. Уважно вивчіть ремінь та інші елементи з ремонтного комплекту. Безпосередньо на зовнішній стороні ременя завжди є інформація про його призначення і характеристики. Зокрема, вказується торгова марка, розміри та інше. Крім цього, на гумі не повинно бути розшарувань, вкраплень чужорідних частинок і інших пошкоджень.

Деякі виробники впроваджують онлайн-перевірку оригінальності упаковки. Для цього на її поверхню наносять коди, малюнки, QR-коди або іншу інформацію, за допомогою якої можна однозначно ідентифікувати підробку. Зазвичай це робиться за допомогою смартфона з доступом до інтернету. Інший варіант - відправка SMS з кодом з упаковки.

Пам'ятайте, що підроблений ремінь не тільки не пропрацює належний йому час (пробіг), але і не буде належним чином забезпечувати роботу газорозподільного механізму і інших елементів двигуна, рух яких він забезпечує. Тому покупка оригіналу - запорука тривалої експлуатації як ременя, так і двигуна.

Міфи і правда про підроблені ременях

Серед недосвідчених автолюбителів поширений міф про те, що якщо на ремені ГРМ є шов, то вони - браковане. Насправді це не так. Практично всі ремені мають цей шов, оскільки технологія їх виготовлення має на увазі його наявність. На заводі ремені отримують шляхом розрізання широкого рулону з відповідними геометричними параметрами, кінці якого зшиті міцними нитками. Тому на наявність шва не потрібно звертати увагу. Інша справа - оцінити на його якість або цифри вказують на номер такої смуги.

Наступний міф полягає в тому, що ремені ГРМ з тефлоновим покриттям мають білий колір. Насправді це не так! Тефлон сам по собі безбарвний, відповідно, при його додаванні в процесі виготовлення ременя він ніяким чином не вплине на колір кінцевого виробу. Про те, тефлоновий ремінь чи ні необхідно уточнювати окремо, в технічній документації до нього або ж безпосередньо у продавця-консультанта.

Аналогічний міф полягає в тому, що нібито на поверхні тефлонового ременя завжди є напис Teflon®. Це також є неправдою. Інформацію про склад компонентів ременя ГРМ необхідно уточнювати додатково. Наприклад, багато ремені, які насправді зроблені з додаванням тефлону, зовні ніяк не вказують на це.

висновок

Вибір того чи іншого ременя ГРМ - це завжди компроміс декількох рішень. Бажано на двигун автомобіля встановлювати такий же ремінь, який був спочатку передбачений виробником в якості оригінального. Це стосується як його технічних характеристик, так і виробника. Що стосується конкретних торгових марок, то їх вибір багато в чому залежить від співвідношення ціни і якості, представленого асортименту, а також просто наявності в магазинах. Не варто купувати відверто дешеві ремені, оскільки вони навряд чи пропрацюють покладений їм термін. Краще купувати оригінальну продукцію або її якісні аналоги з середнього або вищого цінового діапазону.

Станом на літо 2020 на порівнянні з початком 2019 року, ціни на ремені ГРМ в середньому зросли на 150-200 руб. Найбільш популярними і якісними, згідно відгуків реальних покупців, є Contitech і Dayco.

Крім брендів, представлених в статті, варто також звернути увагу на ремені від російського виробника БРТ . Вони користуються щодо великою популярністю у власників вітчизняних авто, маючи при цьому високий відсоток позитивних відгуків. З негативних сторін цих ременів можна відзначити велику кількість підробок.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found